Бібліотека ім. В. Кучера
20.07.2021 На літературний екскурс «Слово, вивірене життям…», який присвячений 110 річниці від дня народження письменника Василя Степановича Кучера, завітали члени клубу «Золотий вік» до бібліотеки, яка носить його ім’я.
Для гостей розповіли про творчий шлях письменника–фронтовика: від дописувача районної газети до відомого майстра української прози. Також вони з цікавістю взяли участь в обговоренні, прочитаних ними творів письменника. Рано перестало битися мужнє серце Василя Степановича Кучера, але його проза залишилася жити серед нас. 20.02.2020«Небесня Сотня у вирій полетіла…»
Вечір-реквієм
Не забути! Не зрадити!
Вони з нами – світлі воїни Небесної Сотні. А український дух – ординцям не убити, Народ наш був і є – в нас європейська путь!.. Бринить життя струна; весна, і зійде жито. Й герої серед нас, бо в пам’яті живуть! Я.Ткачівський Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Щорічно 20 лютого в нашій бібліотеці відзначається День пам’яті Героїв Небесної Сотні. У цьогорічному заході взяв участь Роман Конон – активний учасник Євромайдану, який розповів школярам про ті трагічні події, коли майданівці були розстріляні беркутівцями без найменшого докору совісті. Гість зазначив, що в Україні, у центрі Європи, було відкрито справжнє полювання на людей. Учасники переглянули мультимедійні матеріали, прослухали пісні та поезії, присвячені героям Небесної сотні. І вже ніхто з підлітків не соромився сліз болю і жалю, коли лунала легендарна «Плине кача…», пісня- реквієм пам’яті Небесній Сотні. Запалені свічки та хвилина мовчання висловили скорботу та глибоку повагу усіх присутніх до загиблих Героїв. Захід пройшов за сприяння депутата Київської міської ради Михайла Буділова. 16.02.2020«Жіночі голоси у вітчизняній літературі»
Літературна вечірка Мій голос зможете почути,
А в ньому запах м’яти, рути, Краплинки вічності й любові. Я повернусь до вас у… Слові. Лідія Новикова Щороку, 21 лютого, в Україні відзначається Міжнародний день рідної мови. З нагоди свята та в рамках проекту «За українську мову!» в бібліотеці відбулася чергова зустріч членів клубу «Золотий вік». Жінки-письменниці - це особливий колорит української літератури. Їхня творчість насичує навколишній світ свіжими фарбами, інтонаціями виважених думок та нових ідей. Переглядаючи мультимедійні матеріали «Обличчя української літератури» та «Українські письменниці», присутні заглянули в історію жіночої української літератури - від класичних майстринь пера до представниць сучасної літератури. Тож запрошуємо у світ української літератури, авторами якої є жінки! 27.01.2020«Вони вмирали, віра щоб жила. Щоб України майбуття розквітло»
Літературно-історичний вечір В серцях людських не вмерли Крути, Вони проклали у майбутнє шлях, Щоб гордо майорів навіки Жовто-блакитний України стяг. Було їх триста, тільки триста Героїв - українських соколят. Марія Коломий Бій під Крутами - це героїчна й водночас трагічна подія. Вона знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її. З цієї нагоди до нашої бібліотеки завітали учні ЗЗСО № 218 вшанувати особливу дату за проєктом «Україна – історія, сьогодення, майбутнє!». В заході взяв участь Сергій Стукота - доцент Військового інституту телекомунікацій та інформатизацій імені Героїв Крут, який розповів про події, які передували битві під Крутами, про політику тогочасного уряду. Науковець провів історичні паралелі між подіями початку 1918 року та реаліями сьогоднішнього дня, коли Україна знову змушена виборювати та захищати свою незалежність. Увазі користувачів була представлена тематична виставка «Молодь від Крут до сьогодення на варті Державності України». Україна пишається молодими Героями Крут. Пам’ять про них, як і та велична слава, за яку вони боролися – невмируща… 12.01.2020«Василь Симоненко: поет народжений з любові»
Поетично-музичний вечір «Я — українець. Оце і вся моя автобіографія» В. Симоненко Чергове засідання клубу «Золотий вік» було присвячене 85-річниці від дня народження українського поета, журналіста та правозахисника Василя Симоненка. Переглядаючи мультимедійний матеріал «Гра долі. Василь Симоненко», присутні познайомились з видатним українцем, людиною з творчого покоління шестидесятих , одержимого любов'ю до матері-України. А з тим, як поет виклав цю любов і свій біль у щирому слові своєї поезії розповіла добірка літератури «Гляньмо ж в очі віршам Симоненка…» 22.12.2019«Із неба в український край йде зимовий Миколай»
Літературно-музичний вечір «Святий Миколаю, Я тебе благаю, Пошли щастя й світлу долю Козацькому краю.» Надія Гуменюк У бібліотеці, до свята Святого Миколая Чудотворця, в рамках роботи клубу «Золотий вік», відбувся особливий захід - вечір затишку, віршів, музики та добрих справ.
Зворушливу розповідь про українські традиції святкування цього давнього свята гості почули від о. Віталія із Храму мучеників Андріана і Наталії. Радісний настрій створили пісні, гуморески, загадки. Миру всім, злагоди, щастя! 10.12.2019«Закон і право для всіх єдині»
Тренінг «Незнання закону не звільняє від відповідальності. А ось знання - нерідко звільняє». С. Лец З нагоди Міжнародного дня прав людини до нашої бібліотеки запросили учнів ЗЗСО № 218 та працівників Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району.
Відбулась жвава, злободенна для підліткового віку, дискусія з юристом Артемом Петренко, присвячена основним правам та обов’язкам громадян України, правам дитини, нормам правової поведінки, проблемам свободи, обов’язку, відповідальності. Надзвичайно цікаво пройшло інтерактивне заняття, під час якого школярі самостійно розглядали та аналізували життєві ситуації, а потім намагалася надати учасникам ситуацій кваліфіковану правову допомогу. Захід пройшов цікаво, змістовно і, головне, засвідчив небайдужість нашої молоді до питань правової обізнаності, формування правової свідомості і правомірної поведінки. 21.11.2019«У Революції Гідності – доля народу»
Патріотичний вечір
за проєктом «Україна – історія, сьогодення, майбутнє!»
«Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ!» Василь Симоненко У ці дні вся Україна відзначає День гідності і свободи, згадує і схиляє голови перед пам’яттю Героїв Небесної Сотні, які боролися і віддали життя за Україну. Щоб вшанувати пам’ять загиблих героїв, згадати події на Майдані, до нашої бібліотеки завітали учні ЗЗСО № 218 та представник депутата Київської міської ради Михайла Буділова, учасник Євромайдану Павло Тихонівський.
Шануймо подвиг Героїв Майдану! Саме такі люди розкривають нам очі, змушують подивитись на життя зовсім по-іншому.Своїм прикладом показують як треба любити Україну та свій народ. 14.11.2019«Толерантність у середовищі підлітків»
Тренінг Напередодні Міжнародного дня толерантності у бібліотеці пройшов тренінг,за проєктом «Бібліотека як освітній простір», на який завітали учні ЗЗСО № 218 та працівники Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району. 05.11.2019«Я та мої гроші»
Тренінг Чому гроші є одним з найбільших винаходів людства, які їх функції, як без них здійснити свої мрії – всі ці та інші питання обговорювали учні 9 класу ЗЗСО № 218 під час інтерактивного заняття «Я та мої гроші», за проєктом «Бібліотека як освітній простір», яке відбулося за сприяння Центру сім’ї та жінок Деснянського району м. Києва. |