ЦРБ ім. П.А. Загребельного

19.09.2014

19  вересня в ЦРБ №141 переглядом художнього фільму «Ярослав Мудрий» відкрився другий сезон роботи клубу «Інтелектуальний світ голубого екрану». Фільм знятий за сценарієм видатного письменника сучасності, лауреата Державної премії СРСР та Шевченківської премії, Героя України Павла Архиповича Загребельного. Захід був приурочений 90-річчю від дня народження  митця.
 
Присутні  ознайомилися із виставкою «Золоте перо української літератури»,  присвячену творчості письменника. Заступник директора ЦБС Сахарова Т. М. зацікавила слухачів розповіддю про нелегке життя Павла Архиповича, який рано залишився без матері, тож світло її любові заміняли книжки та рідна земля, безмежною красою якої він не міг намилуватися. Демонстрація фрагментів документально-біографічної стрічки, за участю самого письменника, посилила емоційний акорд заходу. Ми, українці, горді тим, що нашого письменника - співвітчизника Павла Архиповича Загребельного ще за життя визнано одним з найкращих письменників світу ХХ століття. Наша бібліотека виборює почесне право називатися іменем цієї славетної людини.
 
 

11.09.2014

Любов до рідного краю – це головне, що має бути в серці кожного українця. Вшанувати традиції, глибше пізнавати  історію нащої країни допомагають працівникам бібліотек району відвідування різноманітних тематичних екскурсій по Україні.

11 вересня незабутні враження отримали бібліотекарі на екскурсії «Дніпровські плавні», приуроченій до відмічання Всеукраїнського дня бібліотек. Кожна екскурсія для нас- це не просто дозвілля, а й підвищення кваліфікації.

Ми відвідали Ржищів – старовинне, місто, багате на історичні та культурні події, один з центрів Трипільської культури, крупний торгівельний порт. Також це місто відоме, як  Батьківщина сучасного класика української поезії – Ліни Костенко.
 
На катерах по Дніпровським плавням під променями осіннього сонечка ми дружно переправились до церкви на воді, яка стоїть, як неприступний воїн посеред Дніпра. Неймовірні пейзажі захоплювали подих.  Але найсерйозніше й найважливіше нас очікувало ще попереду. Бібліотеки району в цьому році працюють за проектом «Треба жити і пам`ятати», який присвячений до 70-річчя звільнення України від німецько-фашистських загарбників і дуже доречно було для всіх нас відвідати Балико-Щучинку, відому тим, що в цій місцевості  в 1943 році проходив Букринський плацдарм. Ці події розповідають про трагічні сторінки історії Великої Вітчизняної війни на Україні. Вічна слава героям ! І заключною частиною заходу було знайомство з місцевістю біля с. Уляники , де ми мали можливість посмакувати  джерельною «живою»  та «мертвою» водою.
 
Наша мандрівка підтвердила слова  відомого французького письменника та літературного критика Анатоля Франса :  «Подорожі навчають людину більше, ніж що б то не було. Іноді один день, проведений в інших місцях, дає  нам більше, ніж десять років життя вдома».
 
 

08.08.2014

Традиційно мешканці  району зустрічаються з  бібліотеками в улюбленому місті відпочинку – парку «Деснянський».

Так, 8 серпня, відвідувачі парку, які відпочивали в приємній прохолоді дерев, мали змогу цікаво та корисно провести час разом із бібліотеками. Їх було запрошено взяти участь у літературній вікторині. Всі учасники отримали задоволення, гарний настрій та книжки у подарунок на згадку про чергову зустріч  або  приємне  знайомство!
 
 
 
 
 
 
 
 
 

18.07.2014

«Літо, літо золоте
Випиває роси
Та з пшениченьки плете
Україні коси…»
 
18 липня в Деснянському парку відбувся бібліопікнік «На зустріч книзі…», в якому взяли участь працівники центральної районної бібліотеки № 141, бібліотеки № 115 для дітей та мешканці нашого району. Захід було організовано Деснянською районною в м.Києві державною адміністрацією. Прогулюючись, жителі нашого району різного віку отримали рекламні матеріали про послуги бібліотек, грали в інтелектуальні ігри, переможці отримували призи –книжки на добру згадку про літній відпочинок у парку. Деякі з учасників, тут же на прогулянці починали читати. Кожна зустріч з мешканцями нашого району дарує нам нових читачів, нових учасників бібліотечних заходів. І це дуже приємно…
 
Отже, любі читачі, приходьте до бібліотек, підтримуйте гарний настрій та підкріплюйте свої знання! Всім бажаємо гарного відпочинку!

 

4.07.2014

4 липня в ЦРБ №141 пройшло чергове засідання шанувальників кіно, що об’єдналися в клуб «Інтелектуальний світ голубого екрану» - проект за участю Територіального центру соціального обслуговування Деснянського району.

Даний захід присвячений життєвому та творчому шляху всесвітньо відомого кіносценариста та режисера, генію кінематографа
Сергію Йосиповичу Параджанову. Вірмен за національністю, який  прожив  та творив понад два десятиріччя на Україні, він прославив її культуру та безмежно любив її людей.  
 
 
Бібліотечні працівники підготували цікаву розповідь про те, як жив та творив митець, про його злети та падіння. Продивилися документальний фільм про С. Параджанова. Кульмінацією заходу стала демонстрація кінострічки,  знятої С. Параджановим  у 1964 році «Тіні забутих предків», що принесла  йому всесвітнє визнання та любов прихильників його творчості.
 
 
Більше статтей...
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter