ЦРБ ім. П.А. Загребельного

20.03.2014

20 березня в ЦРБ № 141 відбулось засідання краєзнавчого клубу «Рідне місто моє» за темою «Історія печер Києво-Печерської лаври». З членами клубу, учнями шкіл Деснянського району, своїми знаннями поділилась кандидат історичних наук, працівник Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, автор книг про печери - Воронцова Олена Анатоліївна. Дослідниця розповіла, що з давніх часів Київ був відомий Києво-Печерським монастирем, літописанням, медичними знаннями, монастирськими печерами. Таємниця печер зберігалася ченцями дуже ретельно. Але сучасні археологи зробили все можливе, щоб знайти давні поховання ченців, розшифрувати написи, які були зроблені на різних мовах та розповісти нам, якими були перші ченці. Печери завжди  були дуже цікавим об`єктом для паломників та туристів. Отже, вирушаймо до Києво-Печерського заповідника з нами!
 
 
 

13.03.2014

«Немає і не буде більше в світі Поета, який би так
самозречено рвав свою душу не лише тоді, коли
сповідувався у любові до своєї Вітчизни, а й тоді,
коли просто вимовляв ім`я її».
В. Смолій

13 березня в ЦРБ № 141 відбувся ювілейний літературно-мистецький вечір «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття…»,  присвячений до  200-річчя від дня народження видатного українського поета, письменника, художника, етнографа Т. Шевченка. Бібліотекарі презентували виставку-вшанування, створену до цієї дати.  З радістю зустріли користувачі племінчату прапраонуку Тараса Шевченка по лінії сестри Катерини – Красицьку Людмилу Олександрівну, яка мешкає в нашому районі.  За її ініціативою засновано Всеукраїнський благодійний культурно-науковий Фонд Тараса Шевченка, президентом якого є вона сама. Людмила Олександрівна розповіла про родинні зв`язки з родиною Шевченків, ознайомила присутніх з маловідомими фактами з родоводу та життя  славетного поета.
 
Працівники відділу довідково-бібліографічної та інформаційної роботи бібліотеки презентували  відвідувачам заходу путівник з вшанування пам`яті Т.Шевченка «Живи поете в бронзі і граніті, живи поете в пам’яті людській». Всі бажаючі можуть ознайомитися з путівником на нашому сайті.   
Вдалою  ілюстрацією вечора був перегляд уривку  з художньої кінострічки «Тарас Шевченко», в якій роль Тараса Григоровича зіграв талановитий російський актор Сергій Бондарчук.
Будемо ж і ми зберігати та вшановувати пам`ять великого Шевченка!
 

26.02.2014

То приветлива, то сурова
Сходит с каменных гор заря.
Ты прекрасна, земля Бажова,
Трудовая Урал-земля!

Павло Бажов – казкар  нашого дитинства,  що подарував нам «Хазяйку мідної гори», «Срібне копитце», «Малахітову шкатулку». Його оповіді пізнавальні, навчають нас добру та мудрості. Вони немов поза часом…

26 лютого в  ЦРБ № 141  відбувся  малахітовий вечір «Доброта  та велич простоти в оповідях Бажова» до 135-річчя від дня народження видатного російського письменника Павла Петровича Бажова.

Ознайомитись з творчістю  письменника завітали до бібліотеки учні 6-х класів школи № 238. Присутні поринули в атмосферу чистоти природи Уральського краю, фантастично красивих самоцвітів, познайомились з трудовим подвигом робітників - гірників, які уславили цей край. Дуже сподобався дітям Данило – герой  однієї з оповідей  Бажова , списаний автором з образу реального робітника Данила Звєрєва.

Огляд книжкової виставки і розповідь бібліотекаря доповнили мультфільми: «Срібне копитце», «Огневушка-поскакушка», уривки з художніх фільмів «Степанова пам`ятка», «Кам'яна квітка», документального фільму «Советский сказ Павла  Бажова». Завдяки перегляду фрагментів з документального фільму читачі мали можливість побачити унікальні кадри – «письменник за робочим столом», «під час спілкування з молоддю». Літературна гра подарувала дітям  радісний, піднесений настрій. 

 
 
 
 
 

13.02.2014

В атаку йшли не ради нагород,
Скалічені страждали в медсанбатах.
За право жить завдячує народ
Полеглим і посивілим солдатам.
 
13 лютого в ЦРБ № 141 відбувся вечір спогадів «Дорогами війни…»  в рамках освітньо-патріотичного проекту «Треба жити і пам`ятати», присвяченого до 70-ої річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників.  Зустрітись з користувачами бібліотеки  завітав письменник, мешканець нашого району дійсний член Академії будівництва України Ляшенко Володимир Григорович. Автор ознайомив присутніх зі своєю книгою  «І печалі , і радості », яка була гідно оцінена відомим українським  письменником, поетом, громадським діячем Борисом Олійником, а також розповів  про своє важке дитинство, яке припало саме на роки Великої Вітчизняної війни, читав свої поезії повоєнних років..
 
Була представлена книжкова виставка - «Вічна пам` ять бійцю рядовому, як і маршалу уклін і слава!».
Ми з трепетом зустрічаємось з учасниками війни  та  з тими людьми, чиє дитинство пройшло у воєнні роки. До таких людей належить Кулиніч Галина Миколаївна - активна читачка бібліотеки, яка подарувала нашій аудиторії свої вірші про війну.
 
Пам`ять про війну не має спокою…
 

3.12.2013

3 грудня в ЦРБ № 141 відбувся літературно-мистецький вечір «Рандеву з  французькою літературою» за проектом «Підручник+», присвячений творчості таких видатних письменників , як Оноре де  Бальзак, Фредерік Стендаль, Гі де Мопассан. Скільки б не читав французьку літературу, апетит до читання буде зростати і зростати.  Відвідувачі бібліотеки з зацікавленістю прослухали бібліографічний огляд книжкової виставки, познайомились з інформацією про останні екранізації кінострічок за творами Бальзака та Стендаля. Уривки з художніх кінострічок «Гобсек», «Батько Горіо», «Червоне і чорне», «Пишка» яскравим колоритом доповнили сприйняття творчості французьких класиків ХІХ століття.  Найбільш активні користувачі взяли участь в літературній грі та отримали призи - ручки з логотипом бібліотеки. Мажорною ноткою заходу було прослуховування аудіо – пісні у виконанні всесвітньовідомого французького шансоньє Шарля Азнавура, який дуже талановито зіграв роль батька Горіо в однойменній кінострічці.
 
 
 
Більше статтей...
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter