ЦРБ ім. П.А. Загребельного

Куінджі

01.06.2011

«Ілюзія світла була його богом,

і не було художника,

рівного йому в досягненні

цього дива живопису».

І. Репін

  1 червня в ЦРБ № 141 відбулася мистецька година «Мозаїка художніх полотен Архипа Куінджі», на яку завітали вчителі школи № 238. Присутні із зацікавленістю прослухали огляд книжкової виставки, здійснили віртуальну подорож до дому-музею художника в Петербурзі, подивились слайд-шоу найкращих робіт видатного майстра.

 

 

Софіївка

23.05.2011

«Я люблю у Софіївці думать,

Відганяючи спогадів рій.

Від сьогодні, ласкава Умань,

  Скільки житиму – бранець твій» – з натхненням писав про «Уманське диво» Василь Симоненко.
23 травня бібліотекарі читального залу ЦРБ № 141 запросили всіх бажаючих відвідати історично-мистецьку годину «Ні в казці сказати, ні пером написати…» (за проектом «Відкриваємо Україну»), присвячену «перлині» України – дендропарку «Софіївка».
  Читачі познайомилися з виставкою-вернісажем, здійснили віртуальну подорож по славетним місцям Черкащини, прослухали цікаву розповідь і подивились документальну кінострічку про історію будівництва парку, помилувалися сучасними краєвидами.
 
 

Чернігів

28.04.2011

  Юнаки теперішнього часу багато цікавляться країнами Европи, Америки, а ось про історію та чудові місцевості України, на жаль, не можуть часто скласти і двох речень, не знають.
  Про загадковий, наповнений історичними подіями, легендами, вишуканими архітектурними творіннями Чернігівський край пізнали учні школ масиву Троєщина, здійснивши віртуальну подорож «Шляхами Чернігівщини…» /за проектом бібліотек Деснянського району «Відкриваємо Україну»/.
  Освіченим гідом виступила бібліотекар Гриневич Т. Д. Разом з нею юнаки побували в Качанівці (подивилися слайд-шоу краєвидів),  відвідали Антонієві печери та інші цікаві місця дивного краю. Із зацікавленістю прослухали огляд тематичної книжкової виставки. Зрозуміли, що інтернет великий помічник, але глибокі знання можна отримати тільки з книжок. У багатьох присутніх після заходу виникло бажання побувати у цій романтичній місцевості.  

 

 

 

Яготинські зустрічі Шевченка

14.04.2011

   14  квітня в читальному залі ЦРБ № 141 відбулась  година мистецтва «Зустріч в Яготині, або «…Я занадто щиро Вас кохаю…» за проектом «Відкриваємо Україну», присвячена перебуванню Тараса Григоровича Шевченка в 1843-44 рр. у маленькому містечку Яготин та  його дружбі з розумною, талановитою, освіченою Варварою Репніною. Саме княгині Репніній поет присвятив свою відому поему «Тризна ».
  Відвідувачі бібліотеки iз зацікавленістю прослухали огляд тематичної книжкової виставки, подивились слайди картин, які Тарас Шевченко написав в Яготині: портрет князя М.Г. Репніна (копія роботи швейцарського художника Дж. Горнунга), графічний автопортрет, картину iз зображенням племінників Варвари Миколаївни Репніної.

 

Неоренесанс від Альошина

7.04.2011

Неоренесанс від Альошина

  У забудові нашого міста велике значення мала творчість відомого архітектора Павла Федотовича Альошина. Спираючись на історичні традиції та найновітніші досягнення в будівництві, він створив високохудожні будівлі, багато з яких і сьогодні зберігають своє значення , є пам`ятками архітектури.

  7 квітня в ЦРБ № 141 годину мистецтва «Неоренесанс від Альошина» , присвячену життю та діяльності відомого архітектора, відвідали читачі , які цікавляться історією архітектури нашого міста. Користувачі познайомилися з тематичною книжковою виставкою, подивились світлини  найвидатніших споруд талановитого  українського зодчого, які зберіглися в Києві, подивились документальну кінострічку «Павло Альошин».

 

 

 
Більше статтей...
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter