Бібліотека ім. С. Олійника

«Свято Стрітення Господнього: що ми знаємо про нього»

Година духовного спілкування
за проектом «Два храми духовністю єдині»


15 лютого – свято Стрітення Господнього, яке завершує цикл зимових свят. То ж  з нагоди цього свята до бібліотеки ім. С. Олійника завітали  учні школи № 147 та протоієрей храму святих великомучеників Адріана та Наталії отець Ігор. Священик розповів про свято Стрітення: його походження, традиції, повір’я та обряди, відповів на численні запитання школярів.
 
 
Бібліотекар провела огляд літератури з даної теми, що представлена на виставці «Цілющі джерела духовності».
На завершення зустрічі всі присутні отримали в подарунок книжки про життя святих та солодощі. 

 

22.02.2019

«Митець, який надто любив Україну»
Творчий вечір
 
22 лютого до бібліотеки завітали члени клубу «Іванна» на творчий вечір «Митець, який надто любив Україну» до 70-річчя від дня народження українського поета, композитора Володимира Івасюка.

Свої твори Володимир Івасюк писав не тільки за вимогами часу, але й значно його випереджуючи, тому до сьогодення він цікавий для людей. Він був і є поетом, композитором, художником, одним із засновників жанру естрадної музики та Героєм України.
В приємній атмосфері члени клубу, за чашкою чаю, згадали та послухали пісні Івасюка, котрий в своїх творіннях відроджував у співвітчизників любов до української культури. Для членів клубу та усіх бажаючих користувачів був показаний короткометражний документальний фільм «Володимир Івасюк – оберіг української пісні».

Висока популярність пісень Івасюка є однією з кращих нагород, яка тільки може бути дарована композитору.
 

20.02.2019

«Слово про слово»
Мовознавчий марафон

       Напередодні Міжнародного дня рідної мови на мовознавчий марафон «Слово про слово» за проектом «За українську мову!» до бібліотеки завітали школярі ЗЗСО № 213.
В рамках заходу бібліотекарі розповіли, що мова пройшла різні шляхи творення, так деякі з них взяли початок у народних обрядах і віруваннях, адже мова – одне із багатьох див, створених людьми.
 
 
 

    Юні користувачі з ентузіазмом прийняли участь в марафоні, який стимулював їх до вдосконалення мовної компетентності та пробудив здоровий дух змагання. Під час мовознавчого змагання пролунало багато українських пісень про рідну мову, віршів, загадок, прислів`їв та легенд.
     Виставка–інсталяція «З рідним словом – ми український народ» допомогла сформувати розуміння того, що українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна, як держава.
     Ми маємо надію, що проведений захід пробудить в учасників повагу до рідної мови, любов до рідного краю та його традицій.



 
 

13.02.2019

«Гендерна обізнаність – навіщо?»
Заняття – тренінг
 
На заняття – тренінг «Гендерна обізнаність – навіщо?» з циклу заходів «Гендерна рівність – крок в європейське майбутнє» у рамках проекту «Подолаємо гендерне насильство разом» завітали до бібліотеки учні 10 класу ЗЗСО № 213.

Бібліотекарі разом з учасниками розглянули актуальне питання про гендерну обізнаність, що означає це поняття, та чи потрібна гендерна рівність взагалі? Адже необхідно зрозуміти, що гендерна обізнаність стосується не тільки бажання жінки бути реалізованою, можливо це бажання всього суспільства жити в розвинутій країні, де функціонує громадянське суспільство.
Мозковим штурмом стали «інтерактивні вправи» за допомогою, яких кожен з учасників включився в навчальний процес та вільно висловив власну думку на задану тему.

Учнів вразила тематична виставка «Подолаємо гендерне насильство разом», її обґрунтоване розкриття, різноманітність інформаційних джерел та висвітлення гендерної ситуації.

Наостанок кожен з учасників розповів свої враження від тренінгу, поділився пропозицією вирішення гендерної рівності та обґрунтував власну позицію.
 

01.02.2019

«Фестиваль весни або Чуньцзе»
Віртуальна подорож
 
Напередодні Китайського Нового року у бібліотеці для учнів 7 класу ЗЗСО № 147 відбулася віртуальна подорож «Фестиваль весни або Чуньцзе», присвячена до року Китаю в Україні.

Бібліотекарі підготували презентацію, яка допомогла зрозуміти, що для китайців Новий рік пов'язаний з початком весни, пробудженням природи і починається новий відлік. В цей період китайці будуть зустрічати новий - 4717 рік.
Бібліотекарі поділилися цікавими фактами, про які вони дізнались на міжнародному фестивалі посольства КНР в Україні, розповіли про свої незабутні враження від виставкової зони та спілкування з представниками китайської культури, що покращило розуміння китайських традицій.
Читачам бібліотеки була презентована тематична виставка «Велична нація. Стародавній Китай».

Юні користувачі з цікавістю поринули в загадковий світ святкування Чуньцзе, дізнались багато цікавого та зарядились гарним настроєм та позитивом.
 

25.01.2019

«Відомі світові імена»
Творчий вечір
 
25 січня в бібліотеці для членів клубу «Іванна» відбувся творчий вечір «Відомі світові імена» до ювілеїв видатних письменників року.

Бібліотекарі разом з учасниками заходу обговорили творчість Д. Селінджера, В. Коллінза, У. Моема та інших зарубіжних письменників, згадали біографічні сторінки - як вони любили, переживали часом і трагічні миті, як складалося особисте життя, хто давав їм натхнення в нелегкій праці.
Тематична підбірка «Життя письменників – в їхніх творах...» прикрасила читальну залу й доповнила атмосферу творчої зустрічі.

Захід нікого не залишив байдужим. Зі словами щирої вдячності член клубу «Іванна» вручила в дарунок бібліотеці книги, які зацікавлять широке коло читачів.
 
Більше статтей...
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter