Бібліотека ім. С. Олійника

«Свято Стрітення Господнього: що ми знаємо про нього»

Година духовного спілкування
за проектом «Два храми духовністю єдині»


15 лютого – свято Стрітення Господнього, яке завершує цикл зимових свят. То ж  з нагоди цього свята до бібліотеки ім. С. Олійника завітали  учні школи № 147 та протоієрей храму святих великомучеників Адріана та Наталії отець Ігор. Священик розповів про свято Стрітення: його походження, традиції, повір’я та обряди, відповів на численні запитання школярів.
 
 
Бібліотекар провела огляд літератури з даної теми, що представлена на виставці «Цілющі джерела духовності».
На завершення зустрічі всі присутні отримали в подарунок книжки про життя святих та солодощі. 

 

22.04.2019

«Наш край у творах мистецтва»
Краєзнавча година

     22 квітня на краєзнавчу годину «Наш край у творах мистецтва» завітали учні ЗЗСО № 147.
  Для юних користувачів бібліотекарем був презентований біобібліографічний довідник «Творчі діячі Деснянського району міста Києва».
 В якому висвітлено різноманітний матеріал про творчих діячів – художників, скульпторів, майстрів народної творчості, тощо, які проживали або проживають в даний час у Деснянському районі міста Києва.
 
 
    Бібліотекар наголосила, що знання про розвиток мистецтва рідного краю допоможе їм збагатити свій духовний світ. Мистецтво переважає не тільки в картинах чи скульптурах, воно існує скрізь: у музиці, літературі, спорті, дизайні, архітектурі, театрі, якихось дрібницях, у всьому, що нас оточує. Завдяки мистецтву ми можемо поділитися з людьми своїми почуттями, досвідом, творчістю і залишити свій слід в історії.
      Головне - бажання творити, ставитися з повагою до всього і йти вперед до своєї мети.

 
 

18.04.2019

«Перспективи відносин України та НАТО в умовах сучасних викликів»
Круглий стіл  

              18 квітня в бібліотеці пройшов круглий стіл з питань євроатлантичної  інтеграції України за участю представників Громадської Ліги Україна-НАТО та старшокласників.
              Сергій Джердж, кандидат політичних наук, голова Громадської Ліги Україна-НАТО презентував програму «Євроатлантична стратегія України». Виступаючий розповів про суть Північного Атлантичного договору, переваги які отримає Україна після вступу до НАТО, про етапи країни для набуття повноправного членства НАТО та практичну допомогу Україні. Для прикладу була наведена історія створення цієї структури, розглянуто політико – військовий альянс та процес прийняття рішень - Консенсус.
 
 

            Представники Громадської Ліги Україна-НАТО відповіли на питання щодо діяльності Альянсу, перебігу подій в рамках співробітництва Україна - НАТО, про заходи зміцнення захисту та оборони.
 
 

         Бібліотека отримала в подарунок брошури, журнали, та інші матеріали в яких висвітлюється діяльність НАТО, стан співробітництва Україна-НАТО,  питання євроатлантичної інтеграції України. 
 

05.04.2019

«Чудо в черевику»
Літературне рандеву
 
До бібліотеки завітали учні ЗЗСО № 147 на літературне рандеву «Чудо в черевику», присвячене до 111-річниці від дня народження Степана Олійника.

Бібліотекарі розповіли про життя і творчість українського сатирика і гумориста Степана Олійника, про його творчу особистість, як майстра дотепного і іронічного слова, який увесь свій талант віддав в ім’я добра, супроти зла.

Школярі читали відомі гуморески, які вчать вмінню узагальнювати, бути спостережливими, кмітливими; виховують у дітей бажання вчитися, цікавитись  літературою та розвивати любов до краси поетичного слова.
Діти з задоволенням взяли участь в інтелектуально - пізнавальній грі, за допомогою якої вони ще раз мали змогу пересвідчитись: наскільки важливо добре вчитися та бути старанними учнями. Адже тільки у наполегливій праці, відповідальному ставленні до навчання можна досягти позитивних результатів, а не сподіватися на випадкове чудо в черевику.

Діти висловили щиру вдячність за «літературні цікавинки» та з нетерпінням чекають на наступні зустрічі в бібліотеці.
 

02.04.2019

«Читати – світ пізнавати»
Свято дитячої книги

У Міжнародний день дитячої книги бібліотекарі завітали до дитячого садочка № 534 та влаштували свято книги «Читати – світ пізнавати» за проектом «За українську мову!».

Бібліотекарі розповіли про історичний шлях української книги. Книга поруч з нами від самого дня народження. Перші казки, оповідання та вірші читають нам мама і тато, братик і сестричка. Улюблена книга – перший вчитель дитини. Саме книга плекає в нас любов до рідної України, навчає рідної мови, доносить до нас глибину і красу слова, допомагає усвідомити його велику силу.
Дітлахи з задоволенням взяли участь у пізнавальній вікторині «Була б книга без мови?». Свято пройшло весело, цікаво, корисно. Діточки відкрили для себе нові знання, згадали свої улюблені книжечки.

Всі малюки отримали квитки на перегляд цікавого мультфільму українською мовою «Кіт на прізвисько Котяра», які нам подарували працівники Посольства Аргентинської Республіки в Україні.
 

28.03.2019

«Романтичний герой»
Вечір-портрет

20 березня до бібліотеки завітали учні ЗЗСО № 147, а 28 березня члени клубу «Іванна» на вечір – портрет «Романтичний герой», присвячений 380 – річчю від дня народження Івана Мазепи, за проектом «Україна – історія, сьогодення, майбутнє!».
Бібліотекарі разом з учнями та членами клубу ознайомились з життєвим шляхом Мазепи, ім’я якого належить до тих  історичних постатей, про які збереглося багато спогадів. Особисте життя гетьмана склалось не дуже вдало, навіть трагічно. Це добре прослідковується в художніх творах: поемі Степана Руданського «Мазепа, гетьман український», трилогії Богдана Лепкого «Мазепа», поемі Володимира Сосюри «Мазепа» та ін.
Учасники  клубу взяли активну участь в заході та розповіли про своє бачення знаменитої постаті в історії України.
 
Більше статтей...
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter