Козловський, Олександр. Буферні парки мають стати місцем для туризму

Козловський, Олександр. "Буферні парки мають стати місцем для туризму у вихідні, для прогулянки, тихого й активного відпочинку на пляжі або водних станціях" : [бесіда з Генеральним директором КО "Київзеленбуд" Олександром Козловським про концепцію створення 18 паркових зон на околицях столиці (в т. ч. в Деснянському р-ні)] / Олександр Козловський ; записала Ірина Шатіло // Вечірній Київ. - 2010. - 10 лют. (№ 18). - С. 3.
 
«Буферні парки мають стати місцем для туризму у вихідні, для прогулянки, тихого й активного відпочинку на пляжі або водних станціях»

Генеральний директор КО «Київзеленбуд»

розповів «Вечірці» про концепцію створення 18 паркових зон на околицях столиці

Ірина Шатіло

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

- Розкажіть, будь ласка, про ідею створення в Києві так званих буферних парків?

-  Буферний парк - це впорядкована частина території лісу в населеному пункті, розташована на межі міста з лісом і призначена для вільного, короткочасного відпочинку. Така лісопаркова зона облаштовується шляхом поступової реконструкції певного ландшафту, що максимально зберігає наявне природне середовище. Існує цілий комплекс, який поєднує рекреаційні, архітектурно-художні, санітарно-гігієнічні, пізнавальні та лісогосподарські функції.

-  Навіщо потрібні буферні парки?

-  Потреба у створенні буферних парків виникає через велике рекреаційне навантаження на приміські ліси, що межують із забудованою частиною міста. Буферні парки мають стати місцем для туризму у вихідні, для прогулянки, тихого й активного відпочинку на пляжі або водних станціях, для рибальства, лижного спорту, збирання ягід і грибів тощо. З часом ці ділянки облаштують спортивними майданчиками, водними станціями, закладами громадського харчування, туалетами, стежками та дорогами, архітектурними формами для підвищення комфорту відпочинку.

-  Чи регулює держава заснування парків такого типу?

-  Так, буферні парки, так само як будь-який міський ліс, є складовою частиною лісового фонду України і створюються в межах проектів, розроблених відповідно до чинного законодавства. Проекти про створення буферних парків підлягають обов'язковій державній екологічній експертизі.

-  У яких районах столиці з'являться такі парки?

-  Парки відпочинку «Біличі», «Святошин», «Мир», «Катеринівка» будуть створені у Святошинському районі, «Виноградар» - у Подільському, «Голосіївська балка» й «Урочище Володарське» - у Голосіївському, парк Дружби народів, «Здоров'я» та «Перемога» - у Деснянському парку на вул. Олекси Довбуша, парки «Берізка», «Веселка» - у Дніпровському, «Пуща Водиця», «Берізка Шевченка», «Каланчевський» - в Оболонському, «Харківський» - у Дарницькому районі.

Зараз ми маємо постанову КМДА про створення 18 буферних парків. Земля для них є в розпорядженні лісопаркових господарств, тому «Київзеленбуд» нині розробляє проекти землеустрою чотирьох з цих парків - «Виноградар», «Партизанської слави», парку на вулиці Довбуша та «Біличі».

- На якому етапі перебуває процес облаштування буферних парків і що для цього необхідно?

- Наразі ми визначаємо межі цих парків, замовляємо проектну документацію, плануємо оголосити тендер на виконання цієї роботи та підготувати міське розпорядження про виготовлення проектно-кошторисної документації на реалізацію проекту та реконструкцію території. Після визначення замовника проекту він має бути занесений до Програми соціально-економічного розвитку Києва. Проект буде втілено в життя, щойно з міського бюджету виділять на нього гроші. Фінансування здійснюється з Програми соціально-економічного розвитку, тобто зі столичного бюджету. Ця програма ще не затверджена, але ми подали її проект на розгляд.

 

 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter