«Даєш Київ!»

  «Даєш Київ!» : [в урочищі Ситняки у Деснянському р-ні відбулася масштабна історична реконструкція епізоду бою з форсування водної перешкоди і захоплення плацдарму під час боїв за Київ 70 років тому] // Вісник Деснянського району. – 2013. – листоп. – С. 8 : фото.
 
«Даєш Київ!»
 
 В урочищі Ситняки у Деснянському районі відбулася масштабна історична реконструкція епізоду бою з форсування водної перешкоди і захоплення плацдарму під час боїв за Київ 70 років тому. Захід відбувся в рамках X Між народного військово-історичного фестивалю «Даєш Київ!».
  Більше двох тисяч учасників історичної реконструкції з 20 країн світу відтворили події 1943 року, пов'язані із героїчним визволенням української столиці від фашистських загарбників. Форсування Дніпра стало наймасштабнішою історичною реконструкцією не лише в Україні, але й на пострадянському просторі. За дійством спостерігали ветерани Великої Вітчизняної війни, гості з Російської федерації, республіки Чехія та понад 15 тисяч киян і гостей столиці.
  Захід також відвідали голова КМДА Олександр Попов, міністр оборони України Павло Лебедєв, голова Деснянської райдержадміністрації Станіслав Прокопенко. Почесною гостею дійства стала донька генерала Ватутіна - Олена Миколаївна.
 Організаторами заходу виступили: Молодіжна громадська організація «Київський Клуб «Червона Зірка» спільно з «Національним військово-історичним музеєм України». Активну підтримку надали Міністерство оборони України, Міністерство доходів та зборів України, Державна прикордонна служба України, Київська міська державна адміністрація та Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація.
  Міжнародний військово-історичний фестиваль «Даєш Київ!» став ювілейним - 10-тим. Цьогоріч його присвятили саме 70-й річниці визволення Києва.
  - 70 років тому відбулася військова операція радянських військ, направлена на визволення нашого міста від фашистських окупантів. То були важкі часи для Києва та киян, але наше місто героїчно пройшло через страшні випробування. Сотні тисяч простих солдатів та офіцерів віддали власне життя за наше мирне сьогодення. Тому завдання нашого покоління - не лише зберегти пам'ять та славу героїв, але й передати їх нашим дітям. Як на мене, саме така форма військово-історичних реконструкцій дозволяє зацікавити молодь вивчати та берегти історію. Хочу подякувати всім учасникам дійства. Це дійсно особливі люди, які фанатично бережуть історію, шанують ветеранів та передають своє захоплення усім глядачам, - поділився враженнями Олександр Попов.
  Основою для проведення військово-історичної реконструкції стало форсування частинами Червоної Армії ріки Дніпро на одній із ділянок північніше Києва у вересні-жовтні 1943 року. У реконструкції взяли участь активісти військово-історичних клубів з України, Білорусі, Естонії, Литви, Латвії, Чехії, Болгарії, Ізраїлю, Німеччини, Франції, США, Польщі та Росії.
 Під час реконструкції бою було наочно продемонстровано техніку форсування водної перешкоди із застосуванням кораблів річкового флоту, шлюпок і баркасів, підручних засобів, наведенням понтонних мостів. Крім того, у заході була задіяна артилерія, велика кількість броне- та мототехніки, танків, мотоциклів, кавалерії і авіації.
  - Ми низько вклоняємося ветеранам Великої Вітчизняної війни, які вистояли у цій жахливій війні, подарувавши прийдешнім поколінням мир та спокій на рідній українській землі. Визволення Києва та України від фашистських загарбників далося важкою ціною - пройдено через всі жахи війни, втрачено мільйони життів. Сьогодні ми щиро пишаємося тим, що у наших жилах тече кров справжніх героїв, відданих патріотів своєї країни. У нашій пам'яті назавжди залишиться ваш урок честі й слави, героїзму й самопожертви, патріотизму і вірності Україні, - сказав Станіслав Прокопенко.
 
 
 
 
 

 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter