Київська влада планує виділити землю для бійців АТО

Зарецька, Олена. Земля захисникам : [київська влада планує в селищі Биківня Деснянського р-ну виділити майже 11 га землі у власність бійцям АТО] // Хрещатик. - 2014. - 12 листоп. (№ 166). - С. 1 : фото.
 
                                                        Земля захисникам 
images
Київська влада планує виділити майже 11 га у власність бійцям АТО

   За різними даними, на сьогодні на Сході України воює від 4,5 до 8 тисяч киян. Підтримати вояків вирішила міська влада. У власність бійцям та їх сім’ям Київрада на найближчому засіданні планує виділити 10, 923 га землі. Насамперед ділянки отримають родини загиблих, потім — захисники, які отримали поранення різного ступеню тяжкості.
 
Олена ЗАРЕЦЬКА. Фото Бориса КОРПУСЕНКА | «Хрещатик»
 
   Три ділянки загальною площею майже 11 га для бійців АТО міська влада планує виділити в селищі Биківня Деснянського району столиці. Вчора місцину особисто оглянув Київський міський голова Віталій Кличко. «Ми взяли на себе зобов’язання допомогти бійцям АТО. Столична влада вже звільнила їхні сім’ї від сплати комунальних послуг. Також створена комісія щодо вивчення питання і вироблення алгоритму надання земельних ділянок. Звіт і пропозиції цієї комісії ми отримаємо на наступній сесії Київради. Немає сумнівів, що в першу чергу ми повинні виділити земельні ділянки сім’ям загиблих. Згідно з офіційними даними, за час проведення антитерористичної операції на Сході загинуло 38 бійців-киян»,— відзначив мер Києва та додав, що також розглядаються для надання військовикам ділянки біля села Троєщина.
   На місці можливої забудови зараз сосновий ліс. За словами заступника Київського міського голови — секретаря Київради Олексія Резнікова, з 2007 року він виведений з лісового фонду і тут можна будувати. «Ми виносимо це питання на пленарне засідання Київради 13 листопада. Земельна комісія в порядку невідкладності розглядає це клопотання. У четвер, я сподіваюся, ми вкладемося в порядок денний, а депутати працюватимуть швидко, без популізму. Після цього земля закріплюється за «Спецжитлофондом»,— зазначив Олексій Резніков.
Паралельно з цим буде сформована комісія, до якої увійдуть представники депутатського корпусу, громадських організацій учасників АТО та їхніх сімей, волонтерські організації, представники Міністерства оборони та МВД. Головне завдання цієї комісії — максимально швидко виробити критерії, кому і в якому порядку в першу чергу повинна надаватися ця можливість, та в цілому створити алгоритм надання ділянок.
   Як відзначив директор Департаменту земельних ресурсів Олексій Поліщук, площу земельної ділянки для однієї родини визначатимуть самі учасники АТО. «За законом це може бути до 10 соток. Тобто, можливо, це буде по 5-6 соток. Може, запланують тут будувати не окремі житлові будинки, а будівлі в декілька поверхів. Вони самі це вирішать — і ми даємо їм таке право»,— розповів пан Поліщук та відзначив, що ділянки виділятимуться разом із лісом, однак місто візьме на себе вирішення питання щодо його вирубки, відшкодування відновної вартості зелених насаджень та всі витрати, пов’язані з відведенням кожної земельної ділянки та з її освоєнням.
   Представники Київської міської спілки бійців АТО ділянку оглянули разом із представниками столичної влади. Поки що всім задоволені. Зазначають: головне, що вирішувати це питання розпочали. «Місце поки роздивляємось, та нічого кримінального тут не бачимо. Проте зараз наявний дієвий механізм співпраці Київської міської ради та наших представників. Нормальна робота проводиться, щоправда — дещо задовго. Але ми розуміємо, що від цього нікуди не подітися»,— розповів «Хрещатику» боєць 12-го батальйону Андрій Мацейко
 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter