Перевірка прокуратурою Деснянського р-ну факту вирубки лісу поблизу с. Биківня

Родічкіна, Анна. У Биківні «гуляють» сокири : [перевірка прокуратурою Деснянського району факту масової вирубки лісу поблизу селища Биківня] // За київським часом. – 2015. – берез. (№ 4). – С. 3.
 

У Биківні «гуляють» сокири

Прокуратура Деснянського району повідомила про початок перевірки факту масової вирубки лісу поблизу селища Биківня

Приводом для цього стали скарги міс­цевих жителів, котрі помітили, що по­близу селища протягом кількох днів проводилась вирубка лісу. Прохання лю­дей про надання дозвільних документів на знищення дерев «лісоруби» проігнорували. Мешканці селища висловлюють припущення, що йдеться про чергову забудову.

— Ми вже не віримо ні в яку справед­ливість, — говорить Варвара Савченко, одна з учасників групи активістів Биківні, які на­зивають себе «Небайдужі». — Ми вже про­сто опускаємо руки, тому що правди чекати нема звідки. Навчені досвідом спорудження супермаркету «Леруа Мерлен», ми більше не сподіваємося в те, що вирубку лісу можна в Биківні взяти й припинити...

Поки триває прокурорська перевірка, свої припущення висловлюють не тільки мешканці, але й офіційні представники гро­мади.

— Кілька років тому Київрадою було від­ведено землю поблизу вулиці Радистів під спорудження житлових будинків. От буді­вельники, очевидно, і зносять зелені наса­дження, — висловлює своє бачення ситуації голова місцевого органу самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Биківня» Микола Легеза. — Чи є у них дозвіл на це, я не знаю. До нашого ОСНу ніхто не звер­тався. Поки що чекаємо перевірки право­охоронними органами наявності у власників земельних ділянок дозволів на знесення зелених насаджень. Хоча, наскільки мені відомо, законом на території міста Києва знесення зелених насаджень заборонено на п'ять років.

Та попри п'ятирічний мораторій на ви­рубку дерев на території лісів, лісопарків, рекреаційних та інших зелених зон столиці, бензопили все ж працюють справно, твер­дять биківнянці.

— Такі випадки у нас — це далеко не екзотика й уже навіть не новина, — знизує плечима активістка Варвара Савченко. — Для «Леруа Мерлен» велетенську ділянку лісу знищили практично за ніч. Люди не встигли навіть помітити! Зверталися до правоохорон­ців, били на сполох, але нічого вдіяти так і не змогли. Тому останнім часом мешкан­ці вже й не такі активні. Прокуратура щось зупиняє, перевіряє, але в результаті все ви­рішується на користь забудовника. Чим за­кінчиться все на цей раз, подивимось...

Як стало відомо, зараз для встановлення всіх обставин прокуратура направила запити до районного управління міліції, комуналь­ного об'єднання «Київзеленбуд» і Дарниць­кого лісництва.

Анна РОДІЧКІНА

 
 
 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter