25.04.2015

Бібліоніч «Пікниік на узбіччі»

У бібліотеці для дітей №115 25 квітня відбувся освітньо-розважальний захід «Бібліоніч», спрямований на підтримку читання та розвитку бібліотек.

Цього року провідною темою бібліоночі «Пікнік на узбіччі» стали проблеми небезпеки впливу науково-технічного прогресу на довкілля, екологічні катастрофи, до яких призводить діяльність людини і як наслідок виникнення «Зони». Ми спробували  торкнутися теми і таких зон відчуження, які виникають у результаті військових конфліктів й занепаду культури. Адже будь-яка «Зона» не може лишатися пустелею, на її грунті виростає нова культура, і якою вона буде залежить від усіх нас. 
 
Захід розпочався о 18.00. Перші відвідувачі знайомилися з бібліотекою, з перетвореннями, які відбулися у читальних залах та абонементах, після перевтілення простору бібліотеки на сталкер-зону.

У відділі молодшого абонементу усі розваги присвячувалися найменшим читачам (від 4 до 9-ти років).
 
Діти малювали дивовижні світи та їх мешканців – небачених істот та монстрів. У техніці пап’є -маше ліпили рослини, які ростуть на незаселених землях. Діти разом з волонтерами та бібліотекарками згадували героїв казок та оповідань. Робили «руку-сім’ю», - обводили контур своєї руки і кожен пальчик набував вигляду того чи іншого родича. Діти підготували послання до зони і намалювали її такою, якою хотіли би бачити життя на незвіданих територіях.
 
О 19.00 у старшому читальному залі проходила лекція, присвячена чорнобильським подіям. Лекторка, запрошена з київського Національного музею «Чорнобиля», зібрала повну залу слухачів різного віку. Лекція, яка супроводжувалася відеорядом, доступно ознайомила з подіями 26 квітня 1986 року, наслідками катастрофи та принципами роботи різних АЕС.
 
З 19.00 до 21.00 у читальній залі молодшого відділу обслуговування проходив майстер-клас із орігамі. Мистецтву паперопластики вчилися і діти, і дорослі.

 
0 20.00 читальна зала старшого відділу обслуговування перетворилася на хімічну лабораторію. В інтерактивній формі гості, деякі знайомилися, а деякі згадували, основи хімії. Дітям легше і цікавіше сприймати науку на основі наочності, ніж на основі пояснень. На базі нашої бібліотеки стартував просвітницький проект для школярів та молоді Smart Start. Глядачі були вражені дивами, на які здатна наука.
 
З 18.00 до 20.00 на 2-му поверсі бібліотеки відвідувачі разом із майстринею вчилися робити чудернацькі головні убори з дроту, дерева, тканини та газет. Зроблені власними руками капелюхи учасники заходу мали змогу забрати додому.
 
З 21.00 до 24.00 підлітки навчались надавати першу допомогу пораненим та евакуювати їх із зони ураження.
 
З 21.00 до 23.00 усі відвідувачі поділилися на команди, які по черзі проходили exit-game у книгосховищі та квест у підвалі. У книгосховищі члени команд, вирішуючи головоломки та розшукуючи підказки, за 30 хвилин мали знайти ключ від дверей та вибратися із закритої кімнати.

Квест у підвалі бібліотеки, підготовлений учасниками Центру Спеціальної Тактичної Підготовки «Білий Вовк», став кульмінацією заходу. Підвальні пригоди викликали найбільше вражень та емоцій – від жаху до захоплення. Квест проходив за мотивами книжки братів Стругацьких «Пікнік на узбіччі». У темному підвалі, озброєні хімічним світлом, команди шукали ключ від таємної кімнати,  де виконуються всі бажання. Спільними зусиллями думок, мрій, фантазій, взаємодопомоги та підтримки дитячі бажання матеріалізувалися у солодке частування - морозиво.

 
Протягом усього вечора у молодшому читальному залі грали у настільні ігри.  Для виснажених новою інформацією та розвагами чекали для підзарядки  печиво та напої.
 
Казкова кімната була заповнена любителями PS. Усі, хто чекав черги пограти, проводили час з користю і розмальовували руки візерунками з хни.
 
На вулиці дорослі і малі малювали "щастя" на стінах бібліотеки. До цієї частини свята долучилися і просто перехожі, які проводили теплий суботній вечір поруч.
 
Загалом на свято завітало більше100 відвідувачів. Веселощі тривали до 2-ої ранку.
Протягом вечора не виникло серйозних конфліктів та непорозумінь. Атмосфера була легкою і невимушеною, кожен гість знайшов для себе розваги за смаком та настроєм. Сміливо можна стверджувати, що знайомство, контакт, взаємодія з бібліотечним простором відбулися.
 
Учасники свята засвоїли, що бібліотека – це живий простір, тут може бути весело і цікаво, разом ми ще раз пересвідчилися, що знання – це захоплююче.
 
Відео з події, яке знімали телевізійники 24 Каналу:
 
 
 Відео Інформаційного агентства «ПОРЯД З ВАМИ»:
 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter