Шорічно в Київському міському центрі радіаційного захисту допомогу отримають 7 тисяч пацієнтів

 
Турбота про ліквідаторів

   Щорічно в Київському міському центрі радіаційного захисту населення стаціонарну допомогу отримують близько 7-ми тисяч пацієнтів

  Українська держава надає постраждалим від наслідків Чорнобильської катастрофи сприятливі умови для досягнення гідних умов життя, здоров’я і благополуччя. У 1989 році в столиці було відкрито Київський міський центр радіаційного захисту населення, але офіційний статус він отримав у 1996 році.

Наталя ПЛОХОТНЮК | спеціально для «Хрещатика» Фото Олексія ІВАНОВА

   На обліку в Київському міському центрі радіаційного захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи знаходиться 69 800 постраждалих осіб (інваліди та ліквідатори), з них близько 9-ти тисяч дітей. До складу Центру входить стаціонар на 275 ліжок, розташований за адресою: вул. Жукова, 10, та поліклінічно-консультативне відділення на вул. Пушкінській, 40. Щорічно стаціонарну допомогу отримують близько 7-ми тисяч пацієнтів. Цей заклад фінансується повністю з держбюджету.

   Незважаючи на війну і складне економічне становище в країні, ми не маємо права забувати про наслідки Чорнобильської катастрофи, а головне — маємо дбати про ліквідаторів та постраждалих від катастрофи на ЧАЕС. Про це заявила заступник голови КМДА Ганна Старостенко під час робочої поїздки до стаціонару Київського міського центру радіаційного захисту населення.

   «У Києві проживає близько 90 тисяч ліквідаторів та переселенців з Чорнобиля, Прип’яті та Чорнобильської зони. І я вважаю, що моральний обов’язок київської влади — надати цим людям всебічну допомогу. Адже саме вони ціною власного здоров’я захистили майбутні покоління від радіаційної загрози і не повинні відчувати брак догляду або медикаментів. Ми, кияни, в боргу перед героями, які захистили нас від смертельної загрози. Тому столична влада зробить все, щоб допомогти постраждалим від цієї чорної сторінки української історії»,— заявила заступник голови КМДА.

   Вона також зауважила, що, як і інші пільгові категорії громадян, чорнобильці можуть скористатися соціальними аптеками. В них пропонують більше 163-х найменувань препаратів зі знижкою в 35-40 %, і найближчим часом аптечну мережу розширять.

   Головний лікар Центру Наталія Олофінська розповіла, що найбільш завантажені відділення — це кардіологічне, хірургічне й неврологічне, де лікується багато тяжких хворих. Адже основний вік пацієнтів — 45-75 років, багато серед них інвалідів 1-ї та 2-ї групи. Але завдяки своєчасному й висококваліфікованому лікуванню показник смертності серед пацієнтів стаціонару — менше 1 %. Головний лікар зазначила, що сьогодні опрацьовується питання організації на базі Центру відділення для хіміотерапевтичного лікування онкологічних хворих, адже на сьогодні в Центрі на обліку стоїть близько 27-ми тисяч онкохворих — це найбільша категорія пацієнтів. На другому місці — серцево-судинні патології та патології щитовидної залози.

   Звісно, проблем тут, як і всюди, вистачає. Але Наталія Олофінська не втрачає надії на кращі зміни й вірить у те, що через місяць-другий лікарня отримає передбачені постановою Кабміну додаткові кошти в розмірі 1,5 млн гривень. Тоді, можливо, вдасться закупити ліки, яких катастрофічно не вистачає
 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter