На захисті сердець

Косова, Ольга. На захисті сердець : [соціальна програма "Стоп інфаркт" в дії (Інститут Серця)] // Хрещатик. - 2016. - 21 верес. (№ 101). - С. 1 : фото.

На захисті сердець

На виконання програми «Стоп інфаркт» з міського бюджету передбачено 200 мільйонів гривень

За рік функціонування соціальної програми «Стоп інфаркт» в Інституті Серця врятували життя понад восьми сотням киян. При цьому містяни не витратили на ці операції жодної копійки.
Ольга Косова | «Хрещатик» Фото Бориса КОРПУСЕНКА


Відомо, що серцево-судинні захворювання в Україні належать до найбільш складних і життєвозагрозливих, а смертність від них займає перше місце. Київ не є винятком, ба більше — рівні поширеності цих патологій у місті є одними найвищих у країні. Зважаючи на сумну статистику столична влада спільно з Інститутом Серця у серпні минулого року започаткувала соціальну програму «Стоп інфаркт». Згідно з нею, кияни, які потрапляють до Інституту з гострим інфарктом міокарда, отримують медичне обслуговування і стентування безкоштовно.

Програма, яка розрахована на три роки, вже показала неабияку ефективність. За минулий рік в Інституті Серця було проведено понад 800 операцій при гострому інфаркті міокарда, при чому низький відсоток смертності навіть перевершив європейські показники.

«Смертність при гострому інфаркті на сьогодні у Києві становить майже 18%, але наш Інститут зменшив летальність до 4%, тобто у понад 4 рази. І це при тому, що у провідних клініках Європи смертність 5-6% уже вважається гарним результатом», — розповів керівник Інституту серця, кардіохірург Борис Тодуров.

Низького показника смертності вдалося досягти завдяки високим технологіям кардіохірургії та використанню штучного кровообігу для стентування, що є рідкістю навіть для європейських країн.

Борис Тодуров наголошує, що забезпечення киян відбувається в пріоритетному порядку — вони складають 45% із загальної кількості прооперованих пацієнтів. Кардіохірург відзначив, що з 90 тисяч досліджень, проведених за рік у клініці, 35-40 тисяч — це дослідження киян. І запевнив, що така тенденція збережеться й надалі.

Звичайно, всі операції високотехнологічні і потребують значних коштів. Але заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник запевнив, що на житті киян столична влада економити не буде, тому передбачає 200 мільйонів гривень на весь термін виконання програми «Стоп інфаркт». Адже хворі на гострий інфаркт міокарда часто є людьми з малозабезпечених верств населення, які не взмозі оплатити дороговартісні операції.

Крім цього, в Інституті Серця підкреслюють, що допомога у разі інфаркту міокарда має бути надана невідкладно — не пізніше, ніж протягом двох годин. Лише в цьому випадку людина залишиться абсолютно здоровою і без ускладнень. Тому Інститут планує удосконалювати швидкість реакції на виклики хворих, беручи за зразок досвід Чехії, де доставка хворого до найближчого ангіограму не перевищує півгодини. Бо кожна хвилина — це ще одне врятоване життя
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter