Нові надходження Список нових надходжень за 2 квартал 2017 року

Список нових надходжень за 2 квартал 2017 року

 

Абліцов, В. Г. Київ : енциклопедія / Віталій Григорович Абліцов. - Київ : Фенікс, 2016. - 287 с. : іл., портр. - Видано за підтримки виконавчого органу Київської міської ради. Програма "Київ інформаційний.


Кияни - це не тільки ті, хто народився в столиці України, хто почав і продовжує історію давнього міста на Дніпрі-Славуті, але й ті, кого невпинні вітри історії розпорошили по всій планеті Земля. Це переконання сприяло автору пропонованого видання у його спробі нагадати відомі й відкрити нові постаті й сторінки київського літопису. Довідкове видання.


Архітектурні пам'ятки України = Architectural monuments of Ukraine / ред. С.В. Дем'яненко. - Київ : ПП "Агентство по розповсюдженню друку", 2016. - 304 с. : іл. - (Культурно-історична спадщина України).

Видання ілюструє найвідоміші архітектурні пам'ятки України. У стислій формі представлено історію та культурну цінність архітектурних пам'яток, а також цікаві події, пов'язані з ними. Для широкого кола читачів.

Відомі композитори України / ред. А. К. Березка. - Київ : ФОП "Мунін Г.Б.", 2016. - 368 с. : портр.

У виданні представлено відомих композиторів, які здійснили помітний внесок у розвиток музики в Україні. У стислій формі наведено відомості про життя та творчий доробок композиторів, які працювали і працюють в України від давніх часів до наших днів. Для широкого кола читачів.


Зіновіїв, К. Золоте чересло : книга народних ремесел, звичаїв та побуту в Україні, писана Климентієм Зіновієвим, поетом кінця XVII - початку XVIII ст. / Климентій Зіновіїв ; упоряд., пер. з давньоукр. О. Шугая. - Київ : Мистецтво, 2016. - 268 с. : іл.

Багатющі скарби усної народної творчості, фольклору. На небосхилі XVII – XVIII ст. яскраво засяяло ім’я Климентія Зновієва. Був він ченцем, ієромонахом, та не чужався волелюбних помислів, займався віршописанням, невтомно збирав твори народної мудрості.
Крман, Д. Подорожній щоденник (itinerarium 1708-1709) / Даніел Крман ; пер. зі словац. Ольга й Григорій Булахи ; впоряд., прим. Миколи Неврлогого ; вступ. сл. Павла Мовчана, Івана Дзюби. - Вид. 2-ге, доп. - Київ : Просвіта, 2010. - 260 с. : іл., портр. - Включ. покажч.
 
 
З багатьох творів про Україну, авторами яких були чужинці, «Подорожній щоденник» (1708-1709) Даніела Крмана є один з найцікавіших і — для нашої історії — найважливіших. В ньому оживає Україна 17-18 ст., її гетьман Іван Мазепа, який виглядом і особистістю «козацького ґенія» справив велике враження на словака Д. Крмана і його співмандрівників. Особливо цінним для наших істориків буде також  свідчення цих словаків про Полтавську битву 1709 р., в якій Карло XII і Петро I схрестили мечі. У світлі цього твору, який вважається вершиною словацького літературного бароко доведеться, мабуть, переглянути і дещо доповнити історію цієї трагічної події, від якої Україна на 350 років стала колонією Росії. В українському перекладі книга виходить вперше.

Лесь Курбас : бібліографічний довідник : 1906-2016 р.р. / упоряд. Л. Криворучко ; уклад. В. Шкарабан, М. Іванова ; Публічна бібліотека ім. Лесі Українки для дорослих міста Києва ; Відділ мистецтв. - Київ : Фенікс, 2016. - 225 с. : фотоіл., портр. - Видано за підтримки виконавчого органу Київської міської ради. Програма "Київ інформаційний".

Видання подає вичерпану бібліографію публікацій спадщини Лесі Курбаса і матеріалів про його театральну, кінорежисерську, акторську, педагогічну і літературну діяльність на сторінках книжкових видань і газетно.журнальної періодики за 10 років. Складається з двох частин: прижиттєвої бібліографії та публікацій книжкових видань 1961 – 2016 років.
Довідник адресовано мистецтвознавцям, режисерам, акторам, сценографам, викладачам і студентам мистецьких вузів, працівникам музеїв, видавництв, редакцій, а також усім, кого цікавить українська культура.


Миколайчук, І. В. Острів сліз : сценарій / Іван Васильович Миколайчук, Еліані Сабате. - Київ : Редакція журналу "Кіно-Театр" : АРТ КНИГА, 2017. - 56 с. : фотоіл., портр.


Сценарій, що його так і не було екранізовано, Миколайчук написав разом із Еліанн Сабате. Текст «Острів сліз», створений у 1985-му, з самого початку підкупає насиченими колоритними та драматичними сценами на кораблі, що везе емігрантів до Сполучених Штатів Америки... Загалом, своїми сценаріями Іван Миколайчук переконливо доводить масштаб свого таланту, надзвичайну працелюбність та здатність сильно, індивідуально мислити.
Крім сценарію, до книжки увійшла розповідь про перебування Івана Миколайчука та Еліан Сабате в Луцьку, а також стаття про те, як Іван Миколайчук втілював у своїй творчості тему людини, відірваної від рідної землі.


Рогожа, В. Д. Запороги : роман-трилогія. Ч. 1. Петро Сагайдачний / Віталій Рогожа. - Київ : Самміт-книга, 2016. - 390 с. : іл., портр.


Роман «Петро Сагайдачний» відкриває трилогію «Запороги», у якій автор Віталій Рогожа описує життя запорізьких козаків, що проживали у кошах, протиставляючи їх козакам реєстровим, мешканцям міст. У першій частині трилогії розповідається про  події на теренах України з моменту обрання царем Московії Михайла Романова, а саме війни з Московією та Кримським ханством, походи на Османську імперію. Завершується роман Хотинською битвою, під час якої Петро Сагайдачний отримав тяжке вогнепальне поранення руки, яке виявилось смертельним.


Рогожа, В. Д. Запороги : роман-трилогія. Ч. 2. Богдан Хмельницький / Віталій Рогожа. - Київ : Самміт-книга, 2016. - 566 с. : іл., портр.


Друга частина трилогії «Запороги» роман «Богдан Хмельницький» - є історичним, сюжетним і композиційним продовженням роману «Петро Сагайдачний». В романі змальовується життя і діяльність головних героїв роману «Петро Сагайдачний» – Максима Лободи, Збігнева Гури, Василя Хлистова, Олекси Гаркуші та інших.


Рогожа, В. Д. Запороги : роман-трилогія. Ч. 3. Іван Мазепа / Віталій Рогожа. - Київ : Самміт-книга, 2017. - 398 с. : іл., портр. - Лауреат президентської премії 2015 року.


Роман «Іван Мазепа» є завершальним в історичній драмі «Запороги», трилогії про життя і боротьбу нащадків племені полян величної держави східної Європи IX-XII століть – Київської Русі, Гетьманської держави окраїнних козаків Речі Посполитої.


Луїза Черешкевич : скульптура, графіка : художній альбом / упоряд. Олександра Межевікіна. - Київ : ДУХ І ЛІТЕРА, 2011. - 104 с. : іл.

Цей альбом вперше презентує усім, хто цікавиться мистецтвом, українську художницю, яка безумовно, є майстринею європейського рівня.
До альбому увійшли  репродукції скульптур Луїзи Черешкевич. Тут і дуже характерні, тільки її образи, і портрети відомих письменників та поетів, і цикл «із життя Вікентія Павловича», і композиції з серії «Діви», і багато інших творів майстрині.
Саме тут  вперше представлена добірка графічних робіт Луїзи Черешкевич, які мало відомі навіть знавцям творчості майстра.

Енциклопедія корисних та небезпечних рослин для дітей / ред. В. П. Дишлевий. - Київ : ФОП "Мунін Г. Б.", 2016. - 240 с. : іл. - Програма "Українська книга - 2016".


В енциклопедії зібрано найпопулярніші дикорослі, садові та кімнатні рослини. В ній зображено небезпечні рослини, що ростуть на наших садових ділянках, узбіччях доріг та в лісі. Також показано корисні лікарські рослини, правильне використання яких надзвичайно важливе у боротьбі з різноманітними недугами. Яскраві картинки сприятимуть кращому запам’ятовуванню дитиною інформації, поданої у книзі.
А батьки знайдуть у цій енциклопедії цікаві та дійові поради: як уберегти своє дитя від шкідливих рослин, надати першу допомогу при отруєнні ними, отримати користь при використанні лікарських рослин.

 
 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter