Нові надходження Список нових надходжень ЦРБ ім. П.А. Загребельного за 4 квартал 2017 року

Список нових надходжень ЦРБ ім. П.А. Загребельного за 4 квартал 2017 року

 

 

Іваницька, Д. Дітям про Україну [Текст] : [літературно-художнє видання] : для мол. і серед. шк. віку / Дарія Іваницька. – Львів : Апріорі, 2016. – 56 с. : іл.


Книга запрошує читачів до захоплюючої мандрівки Україною. Ви побуваєте в різних куточках нашої Батьківщини, побачите, якою гарною є українська земля, яку багату і цікаву історію мають її міста і села.
Нехай ваша мандрівка сторінками книги стане першим кроком до пізнання рідної землі, її історії та сьогодення.
Видання розраховане для молодшого і середнього шкільного віку.
Гарного вам читання!


 
Історія європейської цивілізації. Греція [Текст] : [наукове видання] / за ред. Умберто Еко ; пер. з італ. О. В. Сминтина [та ін.] – Харків : Фоліо, 2016. – 1159 с. : іл.

Проект «Історія європейської цивілізації» охоплює період від античних часів до ХХ століття і поділений на три основних блоки: Античність (3 томи - Близький Схід, Греція, Рим), Середньовіччя (4 томи - Раннє середньовіччя, Високе середньовіччя, Пізнє середньовіччя, XV століття) і Сучасність (5 томів – XVI - XХ століття).
«Історія європейської цивілізації. Греція» - це сучасна енциклопедія історії Європи, яка надає повну картину політичного, військового та культурного світу Стародавньої Греції від початку палацової фази мінойської цивілізації (близько 2000 року до н. е.) до завершення Ахейської війни, останньої спроби відкритого повстання проти Риму (146 рік до н. е.). Видання доповнено багатим ілюстративним матеріалом - всесвітньо відомими шедеврами із багатьох музеїв світу.

 
Білінський, В. Б. Україна-Русь [Текст]. [У 3 кн.]. Кн.1. Споконвічна земля : історичне дослідження / Володимир Броніславович Білінський. – Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2017. – 384 с. : іл., карти. – Включ. бібліогр.

Автор на основі історичних документів, літописів, спогадів мандрівників, досліджень сучасних археологів, істориків доводить неперервність розвитку українського етносу, починаючи від VI тисячоліття до нашої ери, трипільської культури, а потім зарубинецької, черняхівської, київської і т. д.
Книга адресується широкому колу читачів: науковцям, викладачам вишів, шкільним учителям, студентам, учням старших класів і всім, хто бажає знати правду про минуле.

 

Малаков, Д. В. Долі киян (1941-1943) [Текст] : [літературно-художнє видання] / Дмитро Малаков – Харьков : Фолио, 2017. – 283 с. : іл., портр. – (Бібліотека киянина). – Включ. бібліогр.


Книжка краєзнавця і дослідника Дмитра Малакова розповідає про долі киян у роки нацистської окупації Києва, а також після визволення столиці України, рідного міста автора.
Чималий інтерес для наших сучасників становить розповідь про мистецьке життя Києва у 1941—1943 рр., про киян, яким довелося випити гірку чашу поневірянь на чужині - стати остарбайтерами. У своїх розвідках автор посилається як на архівні, так і на сімейні документи; наукові публікації та спогади учасників тодішніх подій.

 

Рутинський, М. Й. Замковий туризм в Україні [Текст] : навч. посіб. для ВНЗ / Михайло Йосипович Рутинський. – Київ : Центр учбової літератури, 2017. – 432 с. : іл. – Включ. бібліогр.


Книга розкриває географічні особливості поширення, знайомить з історичними долями й аналізує сучасний стан збереженості пам’яток фортифікаційного зодчества, розкриває їх історико-культурний потенціал та характеризує перспективи залучення у музейно-екскурсійну, готельну й анімаційно-туристичну сфери панівної більшості відомих замків, фортець і оборонних монастирів України.
Ця книга стане в пригоді для студентів вищих навчальних закладів, які готуються працювати у сфері туризму, готельного бізнесу, музейної справи та краєзнавчої освіти, практиків туристичного бізнесу й екскурсоводів, вчителів і активних членів громадських туристичних товариств, а також усіх, хто цікавиться питаннями розвитку туризму у рідному краї.


 
Кралюк, П. М. Козацька міфологія України: творці та епігони [Текст] : [літературно-художнє видання] / Петро Михайлович Кралюк. – Харків : Фоліо, 2017. – 394 с. : іл.

У книзі  розглянуто феномен українського козацтва, його еволюцію, показано, як формувалися міфічні уявлення про козаків, починаючи з кінця XVI століття й завершуючи днем сьогоднішнім. Значну увагу приділено козацькій міфології часів Гетьманщини. Також показано, як «козацька ідея» інтерпретувалася в різних національних проектах ХІХ століття, яких вона зазнала модифікацій у столітті ХХ.
Видання розраховане передусім на тих, хто цікавиться українським козацтвом, його історією та культурою.


 

Іванцова, М. Моя бабуся спала з Саган [Текст] : [роман] / Міла Іванцова. – Київ : Вид. група КМ-БУКС, 2017. – 208 с. (Київський роман).


Дія роману, виданого вперше у 2010 році під назвою «Вітражі», відбувається в сучасному Києві періоду до Майдану.
Перекладачка з французької Поліна має купу особистих проблем і замовлення на переклад українською роману Франсуази Саган. Проблеми героїнь відомої письменниці видаються Поліні надто малозначущими порівняно із власними. Робота не йде. Але в життя дівчини вривається програміст Богдан, який, ремонтуючи її комп’ютер, ламає паролі дівчини і дізнається про неї надто багато. Але йому вдається «поремонтувати» також і життя цієї дивної перекладачки, вихованої бабусею-француженкою, повернути в її сьогодення втрачену десять років тому подругу-антипода Стефку, дізнатися, ким направду була бабуся Ніколь…
Роман Міли Іванцової динамічний, напружений, але при цьому добрий і людяний. Для широкого кола читачів.


 

Морозенко, М. Я закохалася [Текст] : повість / Марія Морозенко. – Київ : Академія, 2017. – 128 с.


І в юному віці кожен має свій характер і своє життя. Шукає себе і власними кроками йде у світ. Переконується, що неможливо з усіма дружити і не мати конфліктів. Бо всі - різні. Неоднаково думають, поводяться і здобувають досвід. Гіркий досвід - також.
У героїні цієї повісті - чуйне серце. Думками і почуттями вона вже доросла. Закохується. Розчаровується. Знаходить правильні думки. І опиняється на порозі кохання, про яке мріяла.
Видання розраховане для середнього та старшого шкільного віку.


 
Пахомова, Т. Р. Таємниця галицького Версалю [Текст] : роман / Тетяна Романівна Пахомова. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 352 с.

У романі події розгортаються в Польщі, для якої ХVIII сторіччя стало часом найстрашніших випробувань. Читач стане свідком історії, яка знову й знову повторюється - з іншими людьми, в інші часи, в іншій країні…
Свого сина і спадкоємця величезних статків та галицького Версалю - родового гнізда, заснованого ще коронним гетьманом, Потоцькі назвали Щенсним, латиною - Феліксом. Щасливим… Оповитий родинною славою, ореолом поваги й заздрості, він мусив одружитися із Жозефіною Мнішек і стати польським королем…
Та якось молодий Потоцький зустрів прекрасну лісову мавку - синьооку красуню Гертруду. І вперше пішов проти волі батьків, закохавшись і таємно одружившись. Тим самим поклав на терези історії не владу, гроші й любов, а майбутнє вільної Польщі…

 

Рута, М. Тріада. Лабіринтами доль [Текст] : [роман] : / Марія Рута. – Київ : Гамазин, 2017. – 316 с.


Часто люди, як і герої книжки «Тріада. Лабіринти доль», так заглиблюються у себе й у свої турботи, що не помічають - кохання поруч, любов завжди у серці і рано чи пізно проросте, хоч би як глибоко героїні ховали її у душі. Різні долі часом настільки міцно переплітаються у тісний клубок, який здається, неможливо розплутати, що мурахи тілом пробігають. Хтось не помічає кохання всього життя, а хтось мчить за ним в іншу країну і стикається з жахливим збігом, який називають долею. Три покоління, три схожі долі.
Невже й найменшій приготували життя такі сюрпризи? Невже й вона мусить пройти шлях матері й бабусі, адже всі троє - як три каплі води, але в різні етапи життя. Кохання - річ крихка. Необережне ставлення і - фіаско... 
Северинюк, В. М. Україна козацька [Текст] : історична поема / Валентин Матвійович Северинюк ; іл. Лідії Чир. – Київ : Ліра-К, 2017. – 386 с. : іл., портр.

В історичній поемі «Україна козацька» зображено козацьку епоху від її початків до сучасного відродження традицій. Поетичний текст супроводжено докладними науковими коментарями автора – професійного історика, наведено біографічні дані та згадано імена понад 400 діячів різних країн світу.
Автор використав багатий український фольклорний матеріал – народні пісні, думи, балади, прислів'я, приказки.
 

Доббс, М. Картковий будинок [Текст] : роман / Майкл Доббс ; пер. з англ. Б. Превіра. – Київ : Вид. група КМ-БУКС, 2017. – 384 с.


Як колишній керівник виборчого штабу Марґарет Тетчер, Майкл Доббс знав усі входи й виходи у Вестмінстерському палаці, знав усі його підводні течії і таємниці. От і не дивно, що його політичний трилер «Картковий будинок» миттєво став бестселером, за яким двічі знімали серіал - спершу в Британії, а потім у США.
Головний герой роману, Френсис Уркгарт, заради кар’єри готовий піти по головах, та чи насмілиться він переступити останню межу - зважиться він на вбивство?

 

Толкін, Дж. Р. Р. Гобіт, або Туди і Звідти [Текст] : дивовижна історія для дітей / Дж. Р. Р. Толкін ; пер. з англ. О. О'Лір ; літ. ред. Н. Федорак ; конс.: Л. Рудницький та О. Фешовець. – 5-те вид. – Львів : Астролябія, 2017. – 384 с. : мапи.


Це історія надзвичайної пригоди, яку втнула ватага гномів, узявшись відшукати загарбане драконом золото. Мимохіть учасником цієї ризикованої виправи став Більбо Торбин, прихильний до комфорту і позбавлений амбіцій гобіт, котрий, на власний подив, виявив неабияку винахідливість і вправність у ролі зломщика.
Написаний професором Толкіном для власних дітей, «Гобіт» відразу ж по виході у світ зустрів палке схвалення. Ця дивовижна історія, цілком закінчена та вивершена, водночас є преамбулою до «Володаря Перснів».


 

Баскомб, Н. Зимова фортеця. Чому Гітлер не зміг першим створити атомну бомбу [Текст] : [роман] / Ніл Баскомб ; пер. з англ. М. Гоцацюка. – Київ : Вид. група КМ-БУКС, 2017. – 416 с. – Включ. предм. покажч.


Історичний роман про те, як було зірвано плани фашистської Германії щодо створення атомної бомби - так званої супербомби Гітлера. Події, що розгорталися навколо найбільшого у світі заводу з виробництва важкої води «Норск Гідро», по праву можна вважати найдоленоснішими і водночас найменш відомими широкому загалу сторінками історії Другої світової війни.
Роман, написаний за мотивами реальних подій, безперечно, зацікавить і шанувальників історичної та документальної літератури, і тих читачів, які віддають перевагу гостросюжетним творам.


 

Харві, С. Діяти як жінка, думати як чоловік : [Текст] : [науково-популярне видання] / Стів Харві ; пер. з англ. Н. Лавської. – Київ : Вид. група КМ-БУКС, 2017. – 208 с.


Чому навіть найрозумніші, найуспішніші та найпривабливіші жінки не завжди розуміють вчинки чоловіків і мають щастя в особистому житті?
Автор надає прекрасну можливість проникати в думки представників сильної статі, аби отримувати відповіді на найпекучіші питання. Кумедну, часом сувору, але завжди щиру - книжку обов’язково слід прочитати ще й задля того, аби дізнатися, що насправді думають чоловіки про стосунки з жінками.

 
 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter