Нові надходження Список нових надходжень ЦРБ ім. П.А. Загребельного за 1 квартал 2019 року

Список нових надходжень ЦРБ ім. П.А. Загребельного за 1 квартал 2019 року

 

 

Брюховецька, Л. І. Українська анімація [Текст] : збірник статей / Лариса Брюховецька, Анастасія Канівець. – Київ : Фенікс, 2018. – 263 с. : іл., портр.


Книга Лариси Брюховецької й Анастасії Канівець присвячено 90-річчю української анімації. В оглядових статтях висвітлено розвиток цього мистецтва. Видання багато ілюстроване, до нього увійшли портрети відомих режисерів анімаційного кіно України: Ніни Василенко, Ірини Гурвич, Алли Грачової та ін.


 
Гільбо, К. Стартап на $ 100 [Текст] : як перетворити хобі на бізнес / Кріс Гільбо ; пер. з англ. Антоніни Ящук. – 2-ге вид. – Київ : Наш формат, 2018. – 262 с.
 

Стартап на $100» Кріса Ґільбо став бестселером New York Times і допоміг уже тисячам читачів по всьому світу перетворити власні ідеї у прибуткові справи.
Автор на реальних прикладах доводить, що можна працювати лише на себе, перетворюючи власні ідеї на дохід. «Стартап на 100 доларів» - путівник для тих, хто прагне не залежати від обставин, мріє творити нове майбутнє, маючи при цьому пристойний заробіток та яскраве життя.


 
Дочинець, М. Хліб і шоколад [Текст] : новели тонкого литва і холодної чеканки / Мирослав Дочинець. – Мукачево : Карпатська вежа, 2018. – 262 с. : портр.

Мирослав Дочинець має свій стиль письма, за яким проглядається витончений художній смак, відчуття форми, композиційної самодостатності творів. Особливе місце відведено жінці. Героїні ''заново'' створюють мужчин, у яких закохані, причому кохання двох не припиняється і в потойбіччі. Автор не грає в містику, він оновлює міф кохання.

 

Жолдак, Б. О.  Під зіркою Лукаша [Текст] / Богдан Жолдак. – Київ : ДУХ І ЛІТЕРА, 2018. – 320 с. : фотоіл., портр. – (Постаті культури).


Його «Декамерон» і «Дон Кіхот», «Фауст» і «Пані Боварі» не лише виповнили скарбницю національної культури, але й переінакшили розуміння міжкультурного діалогу. Три з половиною тисячі перекладів із 18-ти мов, 6 лексикографічних словників ‒ і це далеко не все з його доробку, а головне – вміння перетворити власне життя на витвір мистецтва. Ця книжка про великого характерника і скромника, що за життя став легендою. Однак в основі її правдиві свідчення, переплетені численними невідомими фактами, дослідженнями й світлинами.

 

Крушельницька, Л. І. Рубали ліс... Спогади галичанки [Текст] / Л. І. Крушельницька. – 4-те, опрац. вид. – Львів : Астролябія, 2018. – 576 с. : іл., портр.


У книзі долею двох родин, Крушельницьких і Левицьких, показано драму і трагедію галицької інтелігенції у ХХ столітті. Поза тим, спогади сповнені оптимізмом і вірою в потенційні можливості людини, в її інтелектуальну силу і моральні засади.
Також подано літературні портрети сучасників автора, її есе і нариси, опубліковані в різні часи і в різних виданнях.


 
Курков, А. Ю. Сірі бджоли [Текст] : роман / Андрій Курков ; пер. з рос. Катерини Ісаєнко. – Харків : Фоліо, 2018. – 301 с. : портр.

…У селі Мала Староградівка, яке знаходиться в так званій сірій зоні, залишилися жити лише двоє  - пенсіонер сорока дев'яти років  Сергій Сергійович і його колишній однокласник Пашка. Маючи абсолютно протилежні погляди на життя, вони змушені миритися, хоча до одного заходять в гості українські військові, а до іншого - сепаратисти. Головна турбота Сергійовича - як і куди з настанням весни відвезти подалі від війни своїх бджіл - всі шість вуликів. Відвезти туди, де не стріляють, щоб згодом у меду не було присмаку війни.


 

Кухарський, В. П. Нариси про Оболонь : від давнини до наших днів [Текст] : історичний довідник / Володимир Кухарський. – Київ : Фенікс, 2018. – 215 с. : іл. – (Цікава Оболонь).


Вже не одне століття північну частину Києва називають Оболонню. Це один з найбільших житлових масивів міста Києва.
Нариси про Оболонь – це своєрідний історичний довідник, де зібрано цікаві факти, легенди, літописні згадки, археологічні знахідки, а також унікальні фотографії.


 

Майдан. Свідчення [Текст] : допомога постраждалим, міжнародна солідарність / за ред. Леоніда Фінберга, Ірини Берлянд, Олени Андреєвої. – Київ : Дух і Літера, 2018. – 816 с. – (Бібліотека спротиву, бібліотека надії). – Включ. покажч.


Ця книга - добірка свідчень про події Революції Гідності в Україні (листопад 2013 - лютий 2014 років). Зібрано та публікуються розповіді оборонців, медиків, священників, митців-людей різного віку та фаху, мешканців практично всіх регіонів країни. Вони були учасниками й свідками Майдану - етапу "народження нової нації".
Майдан, поза сумнівом, стане одним із важливих символів української новітньої історії.


 
Сидоренко, Т. Ольга, дружина Пікассо [Текст] : повість / Тетяна Сидоренко. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 158 с. : портр. – (Життєписи).

Перша в Україні художня книга про Ольгу Хохлову, балерину трупи Сергія Дяґілєва «Російський балет», та її сімейне життя з Пабло Пікассо, яке тривало 18 років.
У липні 2018 року минає 100 років з часу одруження геніального іспанського художника Пабло Пікассо та відомої балерини, українки з Ніжина, Ольги Хохлової.
Окрім головних персонажів, у канву повісті вплетено складні й цікаві постаті найближчого мистецького оточення Пабло і Ольги - непересічних особистостей в історії світової культури ХХ століття.

 
 
Таверньє, С.  Анатомія. Картографія людського тіла [Текст] : 600 м'язів, 8 м. кишківника, 206 кісток : організм людини як велике місто : для дітей дошк. віку : для читання дорослими дітям / Сара Таверньє, Олександр Веріль, Жак Гішар : пер. з фр. – Харків : Ранок, 2018. – 46 c. : іл. – (Крутезна інфографіка).

Усі функції організму людини з цікавими порівняннями! Під обкладинкою цього анатомічного атласу міститься купа інформації про організм людини! Уявімо, що він функціонує, як велике місто, а отже, в ньому є будинки (скелет і шкіра), система міського транспорту (кровообіг), ресторани (травна система), парк розваг (слух), кіностудія (зір), магазини (генетика), Кремнієва долина (мозок) і навіть музей жахів! Тож гайда знайомитися із власним тілом!
 

Таверньє, С.  Дива архітектури [Текст] : 5 континентів, 80 країн : атлас : для дітей дошк. віку : для читання дорослими дітям / Сара Таверньє, Олександр Веріль ; пер. з фр. – Харків : Ранок, 2018. – 46 c. : іл. – (Крутезна інфографіка).


Близько 180 видатних споруд і найнесподіваніші факти про них!
Унікальний атлас, який зібрав під обкладинкою найвидатніші споруди світу, створені людиною. Це - огляд світової архітектури від стародавніх руїн до надсучасних будов. На великих сторінках-мапах можна знайти світові шедеври і зануритися в історію архітектурної спадщини - дізнатися про дати й періоди будівництва, архітекторів, нагороди в галузі архітектури, рейтинг ЮНЕСКО...

 

Толкін, Дж. Р. Р.  Берен і Лутієн [Текст] / Дж. Р. Р. Толкін ; іл. Алана Лі ; за ред. Крістофера Толкіна ; пер. з англ. Олени О'Лір ; консультант Олег Фешовець. – Львів : Астролябія, 2018. – 320 с. : іл.


У цій книжці реконструйовано цілісний епос про смертного й ельфійку, які жили в Першу Епоху світу.
У сповнених високої поезії óбразах закоханих, які належать до різних світів - людей та ельфів, автор вбачав уособлення себе самого та своєї дружини.  За заповітом письменника на їхньому надгробку було викарбувано: «Берен» і «Лутієн». Крістофер Толкін, упорядник книжки, присвятив її своїй дружині Бейллі — і в такий спосіб засвідчив вірність батьковій поетичній візії ідеального шлюбу.


 

У вогняному кільці [Текст] : оборона Луганського аеропорту / авт.-упоряд. Сергій Глотов [та ін.]. – Київ : ДОВЖЕНКО БУКС, 2018. – 541 с. : фотоіл. – Авт.–упоряд.: Сергій Глотов, Анастасія Глотова, Анастасія Воронова, Юрій Руденко, Дмитро Путята.


Ця книга — результат першої в Україні спроби зібрати та про¬аналізувати свідчення безпосередніх учасників однієї з найгероїчніших і найтрагічніших операцій початку російсько-української війни, що досі лишається маловідомою для більшості українців. Команда волонтерів зібрала спогади понад 140 учасників та очевидців тих подій — військових, волонтерів, місцевих мешканців, працівників міліції та аеропорту, медиків, — а також унікальні фотографії та картосхеми, що ілюструють військові операції, які відбувалися навколо летовища.

 

Тарас Шевченко та дворянські родини [Текст] : збірка нарисів / Національний музей Тараса Шевченка. – Київ : Фенікс, 2018. – 447 с. : іл., портр. – Включ. бібліогр.


Збірка нарисів про дворянські родини – про нащадків козацької старшини ХVII-ХVІІI ст., сучасників Тараса Шевченка. 18 нарисів в історичному зрізі, що іноді ведуть до сьогодення, не тільки змінюють наше уявлення про митця, а й відкривають нам спадковість і водночас відмінність поколінь, які вважали себе елітою та були творцями, зокрема, й українського культурного і політичного простору.


 

Як тебе не любити... Коротка проза про сучасний Київ та киян 2018 [Текст] : збірка оповідань та історій / ред. Олена Іваницька. – Київ : Фенікс, 2018. – 143 с. : іл.


Це збірка оповідань та історій, що сталися у Києві та надихнули авторів поділитися своїми враженнями з читачами: тут і жіночі освідчення місту як живій істоті, й оспівування його принад, і гіркі сповіді про розлуку з ним, й екскурси в минувшину…


 
 
 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter