Нові надходження Список нових надходжень ЦРБ ім. П.А. Загребельного за 1 квартал 2020 року

Список нових надходжень ЦРБ ім. П.А. Загребельного за 1 квартал 2020 року

 

 

Ілюстрована енциклопедія Чомучки [Текст] : інформація з різних галузей знань : тисячі фактів та цифр : для дітей 7-14 років / Стів Паркер, Браян Вільямс ; пер. з англ. А. Горобець. – Київ : КМ-БУКС, 2018. – 256 с. : іл. – Український інститут книги (УІК). – Включ. алф. покажч.

Ці докучливі "Чому..." знайомі всім батькам. У книжці дитина знайде відповіді більш ніж на 1300 запитань. Скільки людей побувало на Місяці? Що таке часові зони? Які комахи найшвидше літають? Яка швидкість світла? Чий стрибок у довжину вразив увесь світ? Про це та багато інших речей ідеться у енциклопедії.


 
Колупаєва, А. А. Інклюзивна практика: технології навчання [Текст] : практичні рекомендації, контакт учителя та дитини, соціалізація дитини, зарубіжний досвід / Алла Анатоліївна Колупаєва, Оксана Миколаївна Таранченко. – Київ : Літера ЛТД, 2019. – 160 c. – (Інклюзивне навчання).

У навчально-методичному посібнику представлено ефективні технології навчання дітей з порушенням психофізичного розвитку; методичні рекомендації щодо адаптації дитини та модифікації навчального середовища; методичні прийоми, що уможливлюють забезпечення навчальних потреб таких учнів в інклюзивних умовах загальноосвітнього закладу; специфіку роботи з батьками таких школярів; поради, що сприятимуть удосконаленню інклюзивної практики.

 
 
Рідлі, М. Геном [Текст] : автобіографія виду у 23 главах / Метт Рідлі ; пер. з англ. О. Реви, З. Лобач. – Київ : КМ-БУКС, 2018. – 408 с. – Включ. алф. покажч.

У книзі просто і доступно подається історія генетики, починаючи від перших здогадок про існування генів та завершуючи приголомшливим проривом, спричиненим розшифруванням структури ДНК молекулярними біологами Вотсоном і Кріком. Від хвороби Гантінгтона до раку, від застосування генної терапії до жахів євгеніки, автор аналізує наукові, філософські та моральні аспекти, що постають внаслідок картування геному. Дослідження допоможуть зрозуміти значення цього наукового відкриття для нас, наших дітей і людства. загалом.

 

Еріксен, Т. Г. Сміття і люди. Зворотний бік споживання [Текст] / Томас Гілланд Еріксен ; пер. з норв. Ірини Сабор. – Київ : Ніка-Центр, 2019. – 224 с. – Включ. бібліогр. – Український інститут книги (УІК).

Як завжди, книжки Еріксена відрізняє дуже особистісний підхід. Автор робить екскурс у історичне розуміння поняття «сміття», відкриваючи іноді факти, що дивують читача. Мало хто знає зазвичай, скільки реально сміття ми виробляємо та мало кому відомо, що під час створення одиниці більшості пластикових предметів продукується більший об’єм відходів, аніж об’єм самої тієї речі.

 

Берд, М. 100 ідей, що змінили мистецтво [Текст] / Майкл Берд ; пер. з англ. Остапа Українця та Катерини Дудки ; за ред. Марини Ільницької та Ярини Цимбал. – Київ : ArtHuss, 2019. – 208 с. : іл.

За тисячі років мистецтво набуло незліченних форм і втілень. Майкл Берд систематизує поворотні моменти історії мистецтва: від малюнків у печерах до стріт-арту. У книзі автор демонструє, як ідеї попередніх епох переосмислюються сучасними митцями, а нові засоби і технології радикально змінюють способи, якими створюється мистецтво.
Майже 300 кольорових ілюстрацій створюють потужний візуальний супровід, перетворюючи книжку на мандрівку крізь епохи, стилі та ідеї.


 
Клочко, Д. 65 українських шедеврів. Визнані й неявні [Текст] / Діана Клочко. – Київ : ArtHuss, 2019. – 285 с. : іл.

Книжка Діани Клочко - це своєрідний альтернативний гід українськими музеями та роботами, який популяризує та пояснює українське мистецтво, а також його положення у музейній справі. Обравши популярний жанр есею, авторка розповідає про мистецькі твори різних епох, починаючи з української ікони, зокрема “Святі Сергій і Вакх” (VII ст.) з Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, та завершуючи “Чаклункою” Георгія Якутовича (1990 р.) з приватної колекції Павла Гудімова. 


 

Винничук, Ю. П. Невідоме Розстріляне Відродження [Текст] : антологія / уклад. Юрій Винничук ; худож.-оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова. – Харків : Фоліо, 2019. – 765 с. : портр. – Український інститут книги (УІК).

У біографічних довідках про авторів, твори яких увійшли до антології "Невідоме Розстріляне Відродження", не подано причин арешту та кримінальних статей, за якими їх судили. Всі вони однакові - якщо не УВО (Українська Військова Організація), яка "ставила своєю метою організацію контрреволюційних повстанських сил", то "активна контрреволюційна діяльність, спрямована на повалення Радянської влади і встановлення української буржуазно-демократичної республіки", а то й зовсім безглузді - замах на членів уряду, праця на іноземну контррозвідку і т.д. Більшість прізвищ цих письменників невідомі ширшому колу читачів, і майже усі твори. які увійшли до цієї антології, публікуються вперше після загибелі їхніх авторів.


 

Ільченко, О. Місто з химерами [Текст] : роман / Олесь Ільченко. – 2-ге вид., доп. і перероб. – Київ : КОМОРА, 2019. – 263 с. : іл. – Український інститут книги (УІК).

Роман дозволяє повернутись в часі і зануритись у життя Києва початку ХХ століття: зазирнути за лаштунки театру Соловцова, зустріти Ларису Косач в Музеї старожитностей, випити гарячого шоколаду в кафе «Семадені», поспостерігати за будівництвом Миколаївського костелу і навіть політати аеропланом разом із Ігорем Сікорським.
Уважні читачі й читачки дізнаються про загадки життя відомого будівничого Владислава Городецького і разом з героями роману отримають можливість розкрити головну таємницю Києва. Що означає «зловісний трикутник»? Чому його було створено? Що знаходиться в центрі цього трикутника? Чому небезпека чатує над старим містом і чи справді вона вже в минулому?


 

Пагутяк, Г. В. Зачаровані музиканти ; Слуга з Добромиля [Текст] : романи : книга містична / Галина Пагутяк. – Львів : ЛА "Піраміда", 2019. – 292 с. - (Приватна колекція). – Український інститут книги (УІК).

Роман «Зачаровані музиканти» ставить перед читачем одвічні питання про сенс життя та справжні цінності в ньому. Його головний герой, Матвій Домницький, вирушає в містичну подорож у пошуках Прекрасної Пані. Шлях до неї - це й дорога до розуміння самого себе.
За книгу «Слуга з Добромиля» Галину Пагутяк називають наймістичнішою письменницею України, тому що головний герой є істотою з особливими магічними властивостями, який  протягом 800 років в різні історичні епохи вершить правосуддя як опікун і захісник  добромильської землі.


 

Винничук, Ю. П. Казки зі Львова [Текст] : для дошк. віку / Юрій Винничук ; іл. Ірини Борисової. – Харків : Фоліо, 2019. – 61 с. : іл. – (Дитячий світ). – Український інститут книги (УІК).

Із цієї веселої, з кумедними малюнками книжки відомого українського письменника Юрія Винничука ви дізнаєтеся, як поводяться примхливі львівські комини і що буває, коли комин образиться; як велика родина левів в Африці, скуштувавши смачнючого пирога з вишнями, який спекла Лесикова бабуся у Львові, відмовилася від м’яса і влаштувала демонстрацію, вимагаючи лише бабусиних пирогів; як мандрівна ковбаска впоралася зі злою відьмою та хто живе у мармуляді; як семеро братів-слимаків заблукали під час грози та як маленький жучок врятував в’язню життя і ще багато-багато цікавого...


 
Карпа, І. Добрі новини з Аральського моря [Текст] : роман / Ірена Карпа. – Київ : Книголав, 2019. – 590 с. : портр. – (Полиця бестселер). – Український інститут книги (УІК).

До написання роману авторку надихнув переїзд до Парижу кілька років тому.
В основі сюжету  – пригоди чотирьох героїнь, яких об’єднує українське походження і секрети з минулого, а також бажання звільнитися від них і почати нове життя. Мова йдеться про реальні історії реальних жінок. Тут є все: фешн, секс, стиль життя, зрада, втеча, пошук себе, вбивство, інтрига, смак вина і багато-багато Парижа.
 

Гуменюк, Б. 100 новел про війну [Текст] / Борис Гуменюк. – Київ : ДІПА, 2018. – 272 с. – Український інститут книги (УІК).

В осмисленні подій Майдану і війни, автор передає своє суб’єктивне безпосереднє враження як учасника подій, водночас прописує ці процеси в загальноісторичному контексті боротьби українців за незалежність. Тональність художніх текстів – епічний журливий спокій – так само є чесним і органічним баченням війни у її глибинному вимірі автором. Настрій, образність творів Б. Гуменюка тяжіють не до суб’єктивізму зачарованого красою соняха декадента - богемця, а до чіткої позиції гуманіста, громадянина, патріота.

 

Курков, А. Ю. Війна [Текст] / Андрій Курков ; пер. з рос. В. С. Бойка, К. П. Ісаєнко. – Харків : Фоліо, 2019. – 636 с. : портр. – (Великий роман).

До цієї книжки увійшли твори всесвітньо відомого письменника Андрія Куркова, які пов’язані однією темою - війною. «Щоденник Майдану та війни» - особистий щоденник автора, фіксоване відображення життя у Києві та країні, доповнений записами про перипетії на сході України, в Криму, роздумами про війну, про те, як і чим, за його баченням, живе окупований Донбас останні роки.
А у романі «Сірі бджоли» розповідається про життя пенсіонера, який живе у селі Мала Староградівка, що знаходиться у так званій сірій зоні. Головна його турбота - як і куди з настанням весни відвезти подалі від війни своїх бджіл. Відвезти туди, де не стріляють, щоб згодом у меду не було присмаку війни...

 

Анонім. Жінка в Берліні [Текст] / Анонім ; пер. з нім. Роксоляни Свято. – Київ : КОМОРА, 2019. – 301 c. – Український інститут книги (УІК).

Впродовж  восьми тижнів, з 20 квітня по 22 червня 1945 року, 34-літня берлінська журналістка, залишившись із невеликою групою сусідів у багатоквартирному будинку без їжі, електрики, газу й води, проводила щоденні записи свого досвіду виживання у плюндрованому Червоною Армією місті.
Кмітлива, спостережлива, сповнена вітальних сил і непохитного здорового глузду, героїня-оповідачка «Жінки в Берліні» стала голосом безсловесних мільйонів жінок, яким випало відбудовувати життя з руїн, у матеріально й морально знищеному світі.


 

Джеронімо Стілтон. Таємниця Сфінкса [Текст] : всесвітньовідомий комікс : життя в кольорах / пер. з італ. Андрія Поритко, Луїджі Морано, Максима Войцеховського. – Київ : Ірбіс Комікси, 2019. – 48 c. : іл. – Український інститут книги (УІК).

Джеронімо Стілтон, миша, що є головним редактором газети “Гризун” і його друзі люблять подорожувати в часі та вивчати історію світу. Цього разу вони відвідують славний Єгипет у часи побудови пірамід. Команда потрапляє на будівництво однієї з найвідоміших споруд світу - Сфінкса, що має тіло лева та голову людини. Але коти-пірати вже тут і прагнуть змінити історію та переконати фараона побудувати Сфінкса зовсім по-іншому! Здається у Джеронімо та його друзів з’явилась нова робота. Адже якщо коти-пірати змінять вигляд пам’ятника, зміниться майбутнє всього Єгипту!

 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter