Корнійчук, Володимир. Балетна мозаїка в Національній опері України

Корнійчук, Володимир. Балетна мозаїка в Національній опері України [Текст] : [гала-концерт студентів та учнів Київської муніципальної академії танцю імені Сержа Лифаря, що розміщується у Деснянському районі столиці] // Культура і життя. – 2020. – 31 січ. (№ 2). – С. 16 : фот.
 
 
 Балетна мозаїка в Національній опері України
 
Під такою назвою на сцені Національної опери України, за сприяння Департаменту культури Київської міськдержадміністрації відбувся незабутній гала- концерт студентів та учнів Київської муніципальної академії танцю імені Сержа Лифаря.
Володимир КОРНІЙЧУК
 
 

З-поміж масштабних хореографічних робіт талановитого творчого колективу академії слід попервах виокремити балет на одну дію «Зимова казка» І. Іващенка, Є. Досенка у постановці заслуженого артиста України Олександра Нестерова та Лілії Мельніченок, за мотивами хореографії П. Вірського (сценографія Т. Соловей, костюми В. Чижової).

Це народне зимове дійство, в якому юні виконавці продемонстрували глядачеві вишуканий професіоналізм, прозвучало як гімн незрадливому коханню, що уособила на сцені Снігова Дівчина (Валерія Гавришевська). Доповнив це масштабне хореографічне дійство фрагмент з балету «Лускунчик» П. Чайковського (хореографія В. Ковтуна) роботи ряду викладачів академії: лауреата міжнародного конкурсу артистів балету Наталії Хоменко, заслуженого артиста України Владислава Солдатенка, Галини Зарицької та заслуженого артиста України, лауреата Державної премії України імені А. Шекери Дмитра Клявіна. Виконавці — студенти І-ІУ курсів спеціалізації «Класична хореографія» (солісти - Олександра Бородіна, Олег Бондар).

Мальовничу мозаїку гала-концерту урізноманітнили й оригінальні номери відділення класичної хореографії: варіація з балету «Дон Кіхот» Л. Мінкуса (хореографія О. Горського), паде труа з балету «Лускунчик» і варіація з балету «Спляча красуня» П. Чайковського (хореографія В. Вайнонена, М. Петіпа), фрагмент з балету «Пер Гюнт» Е. Гріга (хореографія Е. Клюга), адажіо з балету «Сюїта в білому» Е. Дало (хореографія С. Лифаря), інші сценічні номери.
 
Щодо народних композицій, то варто виокремити «Козачок з бубнами» І. Іващенка (хореографія О. Гомона), «Вербиченька» Л. Мухи (хореографія О. Сегаля), «Київські парубки» В. Рождєственського (хореографія П. Вірського) та «Чарівні дзвіночки» А. Гелуна (хореографія Л. Гелун).

Вже вкотре спостерігаючи за творчою еволюцією Київської муніципальної академії танцю (близько двох десятиліть), мені хотілося б підкреслити таке: на нинішньому етапі стрімкого професійного зростання академія танцю виокремилась в один із найпомітніших в Україні вищих спеціалізованих навчальних хореографічних закладів, який виробив свій власний постановочно-балетмейстерський стиль, своє неповторне творче обличчя, що позначене технічною досконалістю, чіткою характерністю й артистичністю художніх образів. І все це — талановито втілюють на кону Національної опери України (і не тільки!) обдаровані виконавці відділень класичної і народної хореографії.

А коли це стосується, зокрема, постановок відділення народної хореографії, то їм притаманні гармонійні композиції з народного побуту, що позначені оригінальністю творчого задуму, котрі зачаровують глядача своїми бадьорими ритмами, соковитим народним гумором, запальним виконанням і сценічним артистизмом.

Коли ж окинути оком сучасну модернову пластику, то вона характеризується філігранно відточеними «па», неочікуваною стилістикою, неординарною інтерпретацією певного образу, як і самою композицією танцю, яка вражає вдячного глядача до глибини душі і супроводжує ці виступи зливою овацій та вигуками «браво!».

Тож і не дивно, що виконавці Київської академії танцю щороку поповнюють балетний склад Національної опери України, За-служеного академічного ансамблю танцю імені Павла Вірського та інші хореографічні колективи нашої держави. І сподіваємося, що невдовзі її випускниками пишатимуться й провідні європейські театри опери та балету, адже українська виконавська хореографічна школа високо цінується у всьому світі.
 

 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter