ЦРБ ім. П.А. Загребельного

14.11.2018

«Ресурсозбереження у школі: як це працює»
Навчальний вибірковий модуль

    14 листопада в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся навчальний вибірковий модуль для вчителів природничих дисциплін середніх та старших класів ЗЗСО міста Києва у партнерстві з Інститутом післядипломної освіти Київського університету ім. Бориса Грінченка.
 
 
 

     Слухачі модулю дізналися про ресурсне наповнення, яке містять міжнародні проекти, та його різновиди. Отримали поради, щодо застосування матеріалів проектів у практичній роботі з водозбереження, енергозбереження тощо у початковій школі. Переконалися у важливості системного підходу до вирішення проблем ресурсозбереження.


 
 

12.11.2018

«Вигнання з раю»
Розмова про книгу
 
12 листопада в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась розмова про книгу «Вигнання з раю» за проектом: «Павло Загребельний: золоті сторінки творчості» для різних категорій користувачів.

В романі письменник створив низку привабливих, гумористично змальованих образів та типів характерів сільської місцевості. Пропонований твір є продовженням роману «Левине серце».
Твір «Вигнання з раю» - це розповідь письменника про життя мешканців села Карпів Яр. Автор завуальовано, в сатиричній формі засуджує такі риси радянського суспільства, як адміністрування, бюрократизм, псевдорекорди, штучність ідеології, норм і постулатів. Візитною карткою роману є іронічно-гумористичні назви будь-чого: міст, людей, вулиць, зірок, технічних приладів, тощо.
 
Запрошуємо всіх охочих до читання прози Павла Загребельного!
 

09.11.2018

«Цікаво про мову і не тільки...»
Мовознавчий урок
 
    У День української писемності та мови ЦРБ ім. П. Загребельного, спільно з бібліотеками №119 та 115 для дітей, провела для всіх охочих особливий урок української мови. Його спеціальними ведучими стали Антоніна Іванівна Мовчун, заслужений вчитель України, кандидат педагогічних наук, доцент та її донька, популярна українська дитяча письмениця, Леся Мовчун.
 
 
     
 
   Цікаві факти про українську мову, захоплюючі розповіді про фразеологізми, веселі вікторини і незвичайні мовні завдання – все це створило невимушену атмосферу та спонукало присутніх до подальшого, поглибленого знайомства з особливостями вживання української мови.
 
 
 

     А «Мовна лікарня» Лесі Мовчун, в особі її головної героїні Лєрки Севрючки, продемонструвала дітям, як через невміння правильно і грамотно говорити по-українськи можна потрапити у різні кумедні ситуації та як можна навчатися із задоволенням і задля задоволення. Книжка-гра, великого формату, з яскравими ілюстраціями у якій є місце, де погратися в настільну гру, де на сторінках можна виконати завдання, заповнити кросворд чи виконати веселий тест...
    Тож запрошуємо усіх, хто любить читати та бажає вдосконалити українську мову, змістовно провести час з «Мовною лікарнею» у бібліотеці, класі, на уроці і після уроків, вдома, самостійно чи з друзями!
 
 

09.11.2018

«Героїчні сторінки Другої Світової війни. Визволення Києва та України»
 Історико - патріотична година
 
      9 листопада в ЦРБ ім. П. А. Загребельного була проведена історико- патріотична година для студентів університету ІІІ-го віку, які навчаються при Територіальному центрі соціального обслуговування Деснянського району.
 
 
 
       Читачам була представлена тематична виставка - репортаж до 74-річчя визволення України та 75-річчя визволення Києва від нацистських загарбників. Бібліотекар розповіла про великий подвиг, нездоланну стійкість та мужність і неймовірне прагнення до перемоги визволителів Києва та України.
       Заключною ноткою заходу стали українські патріотичні пісні та вірш, які виконала читачка бібліотеки для учасників заходу - членів інтелектуального клубу «Пізнаймо світ через книгу та кінематограф».
      Світла і вічна пам’ять поколінню, яке власним життям захистило майбутнє своїх нащадків!
 
 

06.11.2018

«Хіти читацького сезону!»
День нової книги
 
6 листопада в ЦРБ  ім. П. А. Загребельного для користувачів різних категорій  відбувся День нової книги.
Бібліотекарі запропонували читачам виставку нових надходжень, на якій були представлені видання галузевої літератури, новинки художньої літератури українських та зарубіжних письменників, книги, що були недавно екранізовані. Також надійшла цікава, пізнавальна література для дітей середнього та шкільного віку на всі смаки.
 
Запрошуємо шанувальників і любителів книги долучитись
до дегустації літературних НОВИНОК.
 

30.10.2018

«Будуємо комунікацію. Вирішуємо конфлікти»
Тренінг
 
Конфлікти часто відбуваються через відсутність або обмеженість необхідної інформації.
30 жовтня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся тренінг «Будуємо комунікацію. Вирішуємо конфлікти» за проектом «Пізнай, прийми та руку простягни…» для користувачів категорії біженці, організований працівниками Благодійного фонду «РОКАДА», який в рамках співпраці з Представництвом Управління Верховного комісара ООН у справах біженців виконує програму соціальної допомоги біженцям та шукачам притулку в м. Києві. Головна теза тренінгу - успішна комунікація в суспільстві та родині надає можливість запобігати конфліктних ситуацій.
Адже пам’ятаємо,- запобігати конфліктних ситуацій легше, ніж їх потім вирішувати!
 

29.10.2018

«Історія творить нас унікальними та неповторними…»
Краєзнавча екскурсія
                                            
 
«А ви думали, що Україна так просто.
                             Україна - це супер - це ексклюзив. По ній
                            пройшли всі катки історії. На ній  відпрацьовані 
всі види випробувань.Вона загартована найвищим
                             гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни.»
                                                                   Ліна Костенко

 
     29 жовтня працівники ЦРБ ім. П. А. Загребельного організували екскурсію читачам – біженцям  з Афганістану, Бангладеш, Сомалі до Національного музею історії України за проектом «Пам’ятай! Відроди! Збережи!». Разом з екскурсоводом іноземці «пройшли історичним шляхом України» від часів Трипілля до епохи козаччини. Кожен із експонатів музею розповів свою надзвичайно цікаву історію.
 
 
 

     Біженці ознайомились з рідкісними археологічними, етнографічними, нумізматичними колекціями, прадавніми друкованими книгами, мальовничими полотнами та скульптурами.
     Наочному сприйняттю подій від далекої минувшини допомогли коментарі викладача студії «Українське слово»  Сич Тетяни Миколаївни та перетворили екскурсію в справжній урок історії.
 
 

    Наповнені новими знаннями та позитивними емоціями іноземці побажали й надалі продовжувати знайомство з культурним та мистецьким життям України.
 
 

    Цікавинкою стала прогулянка по Старокиївській горі та пейзажній алеї, де біженці змогли зробити романтичні та веселі фото на згадку. 


 
 

25.10.2018

«Світ мистецтва Георгія Нарбута»
Інформаційний дайджест
 
        25 жовтня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного пройшов інформаційний дайджест «Світ мистецтва Георгія Нарбута», присвячений до 100-річчя української марки для користувачів різних категорій.
 
 
       Читачам була представлена тематична виставка та мультимедійний ілюстрований матеріал, які ознайомили користувачів бібліотеки з історією створення української марки, життєвим шляхом та діяльністю видатного українського художника-графіка Георгія Нарбута, в творчій спадщині якого безліч талановитих робіт, серед яких і зокрема українська марка.
         Український майстер за своє коротке життя встиг проявити свій блискучий графічний дар з вичерпною повнотою, створив власний художній всесвіт та став помітною постаттю в історії мистецтва.
               


 
 

23.10.2018

«Ресурси міжнародних екологічних проектів
для роботи у сучасній школі»

Навчальний вибірковий модуль
 
    23 жовтня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся навчальний вибірковий модуль для вчителів природничих дисциплін середніх та старших класів ЗЗСО м. Києва. Слухачі отримали вичерпну інформацію про адаптовані до вітчизняної системи освіти матеріали та додатки до діючих міжнародних екологічних проектів: «Зелений пакет для дітей» (заняття і уроки з екологічної освіти учнів), «Чорноморська скринька» (проект із збереження Чорного моря), «SPARE» (проект з енергозбереження) та ін.
 
 
    З вчителями були проведені практичні вправи та наведені можливі варіанти          використання у навчанні школярів матеріалів, відео-додатків, анімації та проектного     наповнення.
    Захід пройшов в партнерстві з Інститутом післядипломної освіти Київського університету ім. Бориса Грінченка.



 
 

20.10.2018

«Краса гри – в торжестві шахової логіки»
Шаховий турнір
 
        20 жовтня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся фінал шахового турніру між учнями шкіл Деснянського району за підтримки депутата Київської міської ради  Юрія Григоровича Зубко.
 
 

      Захід пройшов з метою популяризації шахів як виду спорту серед дітей та молоді, виявленню серед юних шахістів майбутніх талановитих гросмейстерів вітчизняного і світового рівня.
 
 

     Учасники і вболівальники отримали масу позитивних емоцій та висловили бажання продовжувати займатися грою в шахи.

 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter