ЦРБ ім. П.А. Загребельного

29.12.2023

 
Вам холодно і сумно? Вогники прикрашених до Нового року вітрин не веселять, а смачне какао не гріє душу? Вихід є! Завітайте до ЦРБ ім. П. А. Загребельного та доєднайтеся до зимових читань «Казки різдвяного настрою»!
Нині круговерть із новорічних історій підхопила наших юних відвідувачів на свої білі крила і понесла ген за хмари, у місце де творяться казки. Там діти познайомилися з Маленьким слоником Лесі Ворониної, Лускончиком Ернеста Гофмана, Сніговою Королевою Ганса Андерсена та багатьма іншими. Там кожен з маленьких читачів знайшов книгу собі до душі. Спраглі до знань вподобали книжку Я. Терелецької та Г. Петросаняк «Різдвяний янгол», яка містить зимові оповідки з Карпат і дає змогу вивчити чимало діалектизмів. Любителі цікавинок – «Велику книгу різдвяних ігор», яка об’єднує найкращі настільні ігри для спільних забав у різдвяну пору. А поціновувачі книжок з картинками – атмосферну збірку «Диво на Різдво» з чарівними ілюстраціями.
 

28.12.2023

 
Приготування до новорічних свят тривають! Для всіх тих, хто ще не прикрасив ялинку, у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся новорічний майстер-клас з виготовлення ялинкових прикрас.
Під керівництвом бібліотекарів діти малювали та складали, вирізали та клеїли, аж поки з кількох аркушів кольорового паперу не утворилася окраса новорічної ялинки 2024! Також юні відвідувачі дізналися чимало цікавого про традицію прикрашати ялинку та історію виникнення ялинкових прикрас від сивої давнини аж до сьогодення.
А створити святкову атмосферу допомогли тематичні пісні сучасних українських виконавців.
 

24.12.2023

 
Коляд, коляд, коляда у віконце загляда! Напередодні Різдва коридори ЦРБ ім. П. А. Загребельного наповнилися гучним співом та дзвінким сміхом – це колядники завітали до бібліотеки, аби ознаменувати народження Христа!
Після дружного виконання колядок і тематичних віршиків діти поринули у вир зимових розваг за допомогою розважального міксу «Святковий передзвін». Гуртом вони прикрашали ялинку, грали у літературні сніжки та брали участь у різноманітних командних конкурсах на зимову тематику. Також школярі познайомилися з добіркою повчальних та розважальних різдвяних книжечок, яка допомогла створити особливу святкову атмосферу.
Наприкінці зустрічі кожен з колядників отримав новесенький примірник журналу «Їжачок». Адже недарма кажуть: найкращий подарунок – це книга!
 
 

15.12.2023

   Нещодавно до ЦРБ ім. П. А. Загребельного вперше завітала дитяча українська письменниця Галина Ткачук. Пані Галина є не тільки чудовою дитячою письменницею, авторкою понад десяти книжок для дітей та дорослих, вона також відома, як член команди книго- й дітолюбів  улюбленого усіма простору української дитячої книги БараБука, була натхненницею і керівницею його гуртка для юних письменників «Написатор» і сценаристкою проєкту #ЖивіПисьменники.
 
 
 
 

   З-поміж найвідоміших книг Галини Ткачук – чарівна детективна повість «Вечірні крамниці вулиці Волоської», збірка страшилок «Тринадцять історій у темряві», а також екологічна «Книжка про сміття», написана із командою підлітків.
   У нашій бібліотеці пані Галина презентувала учням школи №250 свою нову книжку "Зврк", яка розповідає про містичні події таємничого міста Змієва. Розповідь про підступних дніпрових створінь, кмітливу головну героїню, її вірних друзів та, звісно ж небезпеку, яка на них чигає, викликала у наших відвідувачів непереборне бажання якнайшвидше прочитати цю книжку. Однак на цьому фантастичні історії не скінчилася, адже авторка має справжній хист до дитячого нон-фікшена! Чого тільки варта книжка "Хто такі Котулаки", в якій  пані Галина майстерно перетворює людей на тварин і навпаки.
 
 
 
 

   Щирість, талант, вміння захопити аудиторію, чудові історії – все це сприяло цікавому і тривалому спілкуванню наших читачів з письменницею. Діти зачаровано слухали Галину Ткачук, а наприкінці зустрічі -  подарували свої малюнки, які створили за мотивами її книг.
 
 

13.12.2023

 
У ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася мотиваційна зустріч з особливим гостем – ветераном російсько-української війни Олександром Швачкою, який цього річ став рекордсменом світового рівня.
Старшокласники троєщинських шкіл із перших вуст дізналися про нелегкий військовий шлях українського воїна-захисника. Десантник отримав поранення під час оборони містечка Макарів (на Київщині), через яке втратив праву ногу. Але спорт «повернув» пана Олександра до життя: він став для нього не лише фізичною, а й психологічною реабілітацією. Саме тому, у жовтні 2023 року, він разом з командою українських ветеранів взяв участь у міжнародному спортивному фестивалі Арнольда Шварценеггера Arnold Classic Europe, в Мадриді. Лише уявіть: восьмеро ветеранів російсько-української війни потягнули 4 вантажівки вагою 35 тонн і встановили світовий рекорд зі стронгмену!
Також під час спілкування наших читачів з ветераном Деснянського району було порушене  мовне питання, проблема реабілітації  та сприйняття суспільством ветеранів.

Наприкінці зустрічі Олександр Швачка сказав фразу, яка, певно, на все життя запам’ятається школярам: «Кляті москалі можуть забрати частину нашого тіла, наше життя, але вони не можуть забрати нашу волю та нашу країну!».
 
Більше статтей...
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter