ЦРБ ім. П.А. Загребельного

21.11.2023

 
З нагоди відзначення десятої річниці Революції Гідності у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася година пам’яті «Буремний листопад».

Десять років тому ми стали свідками відваги мільйонів українців, які вийшли на протести, аби висловити свою незадоволеність несправедливістю та корупцією. Тож ми разом з всією Україною пригадали хронологію подій революції та вшанували пам'ять тих, хто поклав свої життя заради мрії про краще майбутнє, і тих, хто стояв на Майдані.
Користувачі  бібліотеки ознайомилися з тематичною літературою -  від романів, які розповідають нам про життя людей, які взяли участь у подіях Майдану, до різноманітних поетичних збірок.
 

21.11.2023

   До 90-их роковин вшанування пам`яті жертв Голодомору у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася зустріч з Наталією Дзюбенко-Мейс.
 
 

    Письменниця розповіла юним відвідувачам про історію виникнення Дня пам`яті жертв Голодомору. Адже саме завдяки ініціативі її чоловіка, американського історика та політолога Джеймса Мейса, люди у кожному куточку світу  ввечері 27 листопада запалюють поминальні свічки біля вікон.
 
 

     В ході тривалого спілкування підлітки зачитували тематичні вірші Наталії Дзюбенко-Мейс, які особливо припали їм до душі.
Наприкінці заходу пані Наталя вкотре наголосила на важливості говорити про українську трагедію, аби в жодному випадку не допустити можливості її повторення. А ще – подарувала школярам свої книги.
 
 

19.11.2023

 
З нагоди Всесвітнього дня дитини у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася екскурсія-знайомство «Жменя сміху дітям на потіху».
Юні відвідувачі обговорили свої улюблені книжки та познайомилися з літературними новинками бібліотеки. Далі діти випробовували свою кмітливість у казкових змаганнях і тренували спритність під час літературних вікторин. Маленькі книголюби проявляли навички командної роботи під час розгадування тематичних головоломок та ребусів. Також школярикам пощастило зазирнути за «таємну завісу» і дізнатися про роботу бібліотеки зсередини.
Ми завжди раді вітати нових читачів у нашій бібліотечній родин! Тож приходьте за адресою вул. Р. Рейгана, 6 і пориньте у світ літературної насолоди!
 

17.11.2023

    Нині до ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітали підопічні благодійного фонду «Save Ukraine» аби приєднатися до бібліоекспресу «Знайома/незнайома бібліотека».
 
 
 

    Потрапивши у бібліотеку, маленькі  відвідувачі  поринули у захопливу книжкову мандрівку Україною та Європою. На станції «Kyiv city: мегаполіс зсередини» діти випробовували свою кмітливість у тематичних змаганнях і тренували спритність під час різноманітних вікторин про столицю України.
 
 
 
 
 
   А на станції під назвою «Європа на твоїй долоні» вони пригадали країни Євросоюзу, їхні столиці і познайомилися з творами видатних європейських письменників. Далі  - вирушили у Галерею мистецтв, де з щирою цікавістю слухали лекцію про карикатуру від майстра своєї справи –  відомого художника-карикатуриста Олега Смаля.
 
 
 

   Наші юні відвідувачі познайомилися з сучасною бібліотекою та її можливостями, чудово себе проявили та впоралися з усіма завданнями !
 
 

13.11.2023

 
Нині до ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітала гостя з Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» – Тетяна Шептицька.

Зачаровані довершеною лекцією науковиці, старшокласники поринули у 20 – 30-ті  роки минулого століття, коли на небосхилі української літератури одна за одною з’являлися на нові зірки. Слухачі дізналися чимало нового про представників тогочасної інтелігенції: про їхній творчий доробок, дозвілля  та про організації, в які об`єднувалися однодумці.
Однак радянська влада доклала рук, аби вкотре винищити цвіт української нації і здійснила низку репресій наших митців. Пані Тетяна детально розповіла учням, як потужний Червоний Ренесанс радянська репресивна машина перетворила на Розстріляне відродження.
Цю та ще багато інших трагічних подій в історії творення українського мистецтва ми не забудемо ніколи. І ми будемо організовувати просвітницькі заходи, вивчати та популяризувати доробки українських талантів!
 
Більше статтей...
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter