ЦРБ ім. П.А. Загребельного

20.05.2025

 
До Дня героїв у Центральній районній бібліотеці ім. П. А. Загребельного відбулася зворушлива та потужна презентація поетичної збірки Оксани Стоміної «Лірика Маріупольських бомбосховищ».
Ці вірші – голос Маріуполя в оточенні, голос жінки, яка разом із чоловіком пережила першу окупацію ще у 2014 році, а згодом повернулася до міста, аби залишатися  там навіть тоді, коли у 2022-му воно знову опинилося в полум’ї війни. Частина віршів – це невідправлені листи до коханого, решта – про біль, спротив, надію та любов.
Особливим подарунком для юних гостей стала музична частина зустрічі: на ній виступив автор-виконавець В’ячеслав Купрієнко, близький друг пані Оксани. У його виконанні звучали пісні на вірші поетки.
Наприкінці заходу бібліотека отримала безцінний дарунок – єдиний уцілілий примірник прозової збірки поетеси«Лист дорослому», врятований із палаючого Маріуполя.

Пам’ятаймо: саме завдяки нашим захисникам ми маємо змогу збиратися, ділитися творчістю й підтримувати одне одного!
 

20.05.2025

   У рамках Тижня відкритого уряду в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася зустріч присвячена цифровій грамотності громади.
 
 

  Відвідувачі бібліотеки довідалися, що на порталі «Дія» вже доступна безліч освітніх серіалів на найрізноманітніші теми – від основ пошуку інформації в Google до пояснення складних понять, як-от що таке штучний інтелект і як ним користуватися. Особливо зацікавила присутніх інформація про те, що портал пропонує пройти тести на профорієнтацію, долучитися до вебінарів, вивчити корисні гіди. Таким чином освіта є доступною для всіх – від школярів до пенсіонерів.
 
 

  Навчайтеся новому, відкривайте цифрові можливості спільно з порталом «Дія» та бібліотекою!
 
Разом до обізнаної, сучасної, цифрової громади!



 
 

18.05.2025


Пам’ятаємо. Розповідаємо. Створюємо!

Днями у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася година пам’яті, присвячена трагічній, але важливій історичній події – Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Юні відвідувачі бібліотеки дізналися, що геноцид – це цілеспрямоване знищення окремого народу. Таким злочином стала депортація кримських татар у 1944 році, коли за кілька днів із рідного Криму було примусово вивезено понад 200 тисяч людей. Умови були настільки жахливими, що багато хто не пережив дороги, а ще більше – десятиліття вигнання.
Учасники гуртка з ліплення глиною переглянули комікс про депортацію та познайомилися з щемливою повістю Наталії Смирнової «Крим Керіма», яка очима 12-річного хлопчика передає трагедію цілого народу. Ця книга – не лише для дітей, а й для кожного, хто хоче краще зрозуміти, чому пам’ять – наша сила.
Наприкінці заходу дітвора взяла участі у майстер-класі із виготовлення глиняних тарілочок, які потім розмальовували в стилі кримськотатарського орнаменту орьнек. А натхненням слугувала творчість української співачки кримськотатарського походження Джамали.

Наша зустріч була не лише про минуле, а й про майбутнє – про силу пам’яті, культуру, єдність і спільну боротьбу за свободу. Дякуємо всім, хто був із нами цього дня.
 

16.05.2025

   Українці здавна знали, що пісні мають чарівну властивість єднати та підбадьорювати людей. Коли, як не у такі скрутні часи, ми особливо потребуємо сили слова, музики та відчуття спільності?

  Саме тому у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася зворушлива подія –концерт патріотичної пісні «Пісні, народжені війною», від автора та виконавця В’ячеслава Купрієнка, лауреата премії імені Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва.
 
 

  Пісні, що звучали цього дня, були написані на вірші українських військових, зокрема, талановитого поета Гліба Бабича. Лунали композиції про військову розвідку, піхоту, про мужність і біль, про любов до Батьківщини.

  Особливою емоційністю захід завдячував згадкам про Маріуполь, Гостомель, Бородянку та інші міста, які стали символами незламності українського народу. Саме завдяки ЗСУ ми маємо змогу збиратися разом, співати, ділитися творчістю й підтримувати одне одного.

 
 
 
  Цей концерт став для всіх учасників не лише музичною подією, а й справжнім уроком вдячності,пам’яті, гідності.

 
 

15.05.2025

 
Вишиванка єднає!

До Дня вишиванки у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася пізнавальна година «Вишиті обереги єднання». Зустріч зібрала численних представників наших партнерів (Управління молоді та спорту Деснянської РДА, Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №14 Деснянського району м. Києва, Центр навчання плаванню, ДЮСШ №23, ДЮСШ №18), які вже багато років підтримують бібліотеку у всіх її починаннях.
Родзинкою заходу став інтерактивний квест, під час якого гості бібліотеки шукали заховані цікаві факти про вишиванку. Усе це – із загадками, підказками та командним духом! Разом складали пазл-карту України з вишиванками різних регіонів, розгадували прислів’я та дізналися, як тісто допомагало закріпити природні барвники на нитках. Атмосфера пізнання чудово поєдналася з живим інтересом до української культурної спадщини!
Особливе захоплення викликали історії про Івана Франка як першого «модника» у вишиванці, техніку «білим по білому» з Полтавщини та традицію починати вечорниці саме на Варвари – 17 грудня. Кожен новий факт, знайдений у книжкових схованках, відкривав глибину символізму українського орнаменту, його регіональну розмаїтість та історичну вагу.
А наприкінці зустрічі усі охочі приєдналися до food майстер-класу з виготовлення вареників. Це був справжній гастрономічний і культурний бонус, адже учасники не лише створювали власноруч смачну українську страву, а й занурилися в традиції нашого народу.

Дякуємо всім, хто долучився до святкування! Разом ми знову відчули, що вишиванка – це не лише одяг, а нитка, що зшиває минуле з майбутнім, покоління та серця!
 

14.05.2025

   У стінах ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася зворушлива та розгорнута презентація нового роману «Шептуха», авторки, яка вже давно підкорила серця читачів –Тамари Горіха Зерня. Наша гостя –  українська письменниця, перекладачка, волонтерка, лауреатка Шевченківської премії 2022 року та авторка широко відомої «Доці», книги року BBC 2019.
 
 
 

     «Шептуха» – третій роман пані Тамари, сміливий та несподіваний. Головна героїня – жінка, якій виповнюється п’ятдесят. Вона переосмислює своє життя, виривається з порожніх стосунків й втікає у село Сумської області, де колись жила її бабуся – сільська шептуха. Та замість очікуваного спокою стикається з інтригами, старими образами та боротьбою за своє місце у суспільстві. Варто зазначити, що дана книга – не лише художня вигадка. У роман вплетені реальні події, що відбувалися на Сумщині до повномасштабного вторгнення, під час окупації та після звільнення.
 
 
 

     Зал уважно слухав, сміявся, співпереживав і замислювався. А ще – не переставав захоплюватися фактом: перший наклад роману обвалив сайт видавництва майже на тиждень!
     Дякуємо всім, хто прийшов і зробив цю зустріч особливою. А тим, хто не встиг – радимо не зволікати з читанням. «Шептуха» – книга, яка лишає слід у серці!

 
 

13.05.2025

Безпека на дорозі – відповідальність кожного!
 
    У рамках Тижня безпеки дорожнього руху до ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітали інспектори Управління патрульної поліції, аби розповісти дітям про правила дорожнього руху.
 
 
 

  Під час зустрічі діти дізналися, як правильно поводитися на дорозі пішоходам, велосипедистам та пасажирам. Особливу увагу приділили використанню світловідбивальних елементів, які допомагають зберегти життя в темну пору доби.
 
 

    А ще на юних відвідувачів бібліотеки чекав майстер-клас із виготовлення світловідбивачів під керівництвом інспекторів. Тепер кожен учасник має власний, зроблений власноруч, яскравий аксесуар для безпечних прогулянок!
 
Щиро дякуємо нашим гостям за корисну й захопливу зустріч!

 
 

11.05.2025

 
Дев’ятого  травня у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся яскравий та пізнавальний історичний книгаріум до Дня Європи.

Юні відвідувачі дізналися, чому прапор Європейського Союзу синій та має 12 зірок, на яких базових цінностях ґрунтується цей Союз і чому українці хочуть бути в ЄС.
Завдяки бібліотечній виставці діти дізналися про країни Європейського Союзу, які подали Україні руку допомоги у найскладніші часи. Своєрідні книжкові схованки відкрили свої дверцята до Німеччини, Франції, Польщі, Фінляндії, Швеції та Австрії, познайомили читачів з особливостями, символами та найкращими художніми творами цих країн.
Завершилась подорож музично: згадали, як Україна тріумфувала на Євробаченні –  Руслана, Джамала, KalushOrchestra, Аlyona Аlyona & Jerry Heil.
Європа починається з кожного з нас! Щоб зміни, яких ми прагнемо, стали реальністю, кожен повинен розпочинати з себе!
 

09.05.2025

  Коли слушна нагода знайомити юних читачів з авторами їхніх улюблених книжечок? Завжди!
 
 
 

  До ЦРБ ім. П. А. Загребельного вперше завітав поет, прозаїк та автор-виконавець пісень – В'ячеслав Купрієнко.
 
 

  На зустрічі письменник розповів відданим слухачам про історію створення свого найяскравішого персонажа – Мишаська. Веселе та допитливе мишеня мандрує багатьма оповідками пана В'ячеслава, а також встигло стати героєм мультика! Детальніше про безліч його пригод можна прочитати у книжках «Мишасько і розгардіяш» та «Мишаськів догоридриґ».
 
 
 

  Учні та учениці школи № 292 імені гетьмана Івана Мазепи, школи I-III ступенів № 249, а також початкової школи «Вікторії» мали унікальну можливість потрапити в середину однієї з таких оповідок та розіграти сценки за її сюжетом!
 
 
 
  Окрім цього пан В'ячеслав звеселив усіх присутніх авторськими піснями у власному виконанню та подарував бібліотеці свої твори!

Щиро дякуємо нашому гостю і до наступних зустрічей!
 
 

08.05.2025

 
До Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років ЦРБ ім. П. А. Загребельного провела історичний кіносеанс «Пам’ятати заради майбутнього». Відвідувачі переглянули драматичний фільм «Чужа молитва», заснований на реальних подіях, що не залишають байдужими.

У центрі сюжету – історія кримськотатарської дівчини Саіде, яка під час нацистської окупації Бахчисарая врятувала 88 єврейських дітей. Вона працювала вихователькою у притулку для сиріт, коли наважилася на надзвичайно сміливий вчинок – видати єврейських дітей за татарських, навчаючи їх мови, звичаїв і молитов, ризикуючи при цьому власним життям.
Після перегляду фільму відбулася жвава дискусія з бібліотекарками. Говорили про силу людяності, про страшні сторінки історії, про важливість пам’ятати й передавати ці історії наступним поколінням.
Також усі охочі мали змогу ознайомитися з тематичною добіркою книг. Фонд нашої бібліотеки багатий на політично-історичні дослідження, художні твори, мистецькі видання та збірки спогадів очевидців Другої світової війни.

Не забуваймо: пам’ять – це не лише минуле, а основа для відповідального майбутнього!
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter