ЦРБ ім. П.А. Загребельного

17.03.2024

 
Нещодавно до ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітала письменниця, авторка історичних романів та надзвичайно цікава оповідачка – Оксана Зененко.

Під час презентації книги «Побратим гетьмана» письменниця розповіла юним відвідувачам про особливости доби Гетьманщини. Працюючи з історичними матеріалами, пані Оксана відшукала унікальну інформацію про минуле України, яка лягла в основу її творів. Особливо зацікавили авдиторію різноманітні факти про Івана Мазепу. Адже цього року виповнюється 385 років від дня народження видатного гетьмана.
Попри затяжну повітряну тривогу, молодь досхочу насолодилися спілкуванням з письменницею. А головне – зрозуміла, що навіть найсильніших ворогів можна подолати, об’єднавшись. Адже в єдности наша сила!
Ми ґречно дякуємо пані Оксані за пізнавальну зустріч та подарований примірник «Побратима гетьмана».

Чекаємо на наступну зустріч!
 

14.03.2024

 
Ви боїтеся страховиськ? А якщо вони живуть у лісі? А якщо вони є результатом людських старань? Саме про таке страховисько йдеться в оповіданні української казкарки Лариси Ніцой. І саме цьому оповіданню був присвячений казковий читаріум «Страшне Страховисько» у ЦРБ ім. П. А. Загребельного.
В затишній атмосфері слухали діти аудіоказку, поступово занурюючись у фантастичну розповідь. Разом з головними героями вони мандрували лісовими хащами, милувалися природою. І таки розкрили жахливу таємницю: ким насправді є Страшне Страховисько!
Опісля юні відвідувачі гуртом брали участь у вікторині та розгадували кросворд. Особливо всім припало до душі обговорення мовних своєрідностей  твору. Діти залишилися в захваті від численних фразеологізмів та зменшувально-пестливих слів, які використовувала  письменниця.

Тож  читайте твори Лариси Ніцой, цієї чудової  письменниці, сильної особистості та справжньої українки!
 

14.03.2024

 
Масниця, Сирниця, Сиропусний тиждень, Колодка, Колодій, Запусти, Пущення, Туриця, як тільки не називається це чудове народне свято! Його наші предки вшановували ще за довго до християнства! Аби дізнатися більше про автентичні звичаї українського народу творчий гурток ART_MILA зібрався у Галереї мистецтв на фольклорну дегустацію.
Зустріч була присвячена розвінчанням мітів про святкування Масниці, зокрема її кулінарних особливостей. Саме тому діти довідалися, що приготування «блінів» не притаманне українським традиціям. Натомість наші предки завзято ліпили вареники на будь-який смак! Ознайомившись з тематичними книжками, діти посмакували взірцем української народної кухні.
А надихнувшись пізнавальною оповіддю, гуртківці вирішили зобразити на полотні усю палітру смаку вареників.
 

12.03.2024

 
ЦРБ ім. П. А. Загребельного продовжує знайомити громаду Деснянського району з діяльністю «шістдесятників».

Історичний екскурс «Жінки-шістдесятниці» відкрив для наших відвідувачів представниць української інтелігенції 60-х, які виступали на захист національної мови і культури, свободи художньої творчості.
Алла Горська, Михайлина Коцюбинська, Надія Суровцова, Галина Севрук – такі різні у творчості, але такі схожі у своєму прагненні протиставити себе офіційному догматизмові, сповідувати свободу творчого самовираження, культурний плюралізм.
Видатні українки і геніальні мисткині  - ми маємо про них знати і не забувати!

Щиро вдячні  Василю Шепелюку, екс-співробітнику Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України та нашому постійному читачу, за ґрунтовну  історичну подорож у світ «шістдесятників».
 

10.03.2024

 
Немає місця на землі, де не лунали б вірші найвідомішого українського поета – Тараса Григоровича Шевченка. А сьогодні його ім’я на вустах у кожного, адже з дня народження митця виповнюється 210 років.

Вшановуючи пам’ять поета, ЦРБ ім. П. А. Загребельного провела (спільно з учнями ліцею №293) літературні читання «Вінок Кобзареві».
Діти читали свої улюблені вірші Шевченка, знайомилися з цікавими маловідомими фактами із життя великого поета. У цьому їм допомогла сучасна та стильна анімація «Як Тарас Шевченко став зіркою» від проєкту «Книга-мандрівка. Україна».
Також юні відвідувачі дізналися про Шевченка-художника, який володів всіма відомими на той час засобами графічного мистецтва і залишив по собі величезну мистецьку спадщину.
Пізнати краще Кобзаря допомогли дітям і сучасні пісні на слова Тараса Григоровича, які лунали під час тематичного майстер класу.
У наші буремні часи, коли українці всіма силами намагаються вберегти «садок вишневий коло хати», творчість українського генія допоможе перемогти у цій битві.
«Борітеся– поборете, Вам Бог помагає!».
 

07.03.2024

 
Нещодавно у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася зустріч учнів з представниками добровольчого формування територіальної громади № 31 Деснянського району, присвячена надзвичайно важливій темі – мінній безпеці.
Військові познайомили юних відвідувачів з основними правилами мінної безпеки. Зокрема, розповіли, як розпізнавати вибухонебезпечні предмети та, як розрізняти попереджувальні знаки. Адже небезпека може чигати у найменш очікуваних місцях: в парку, на дитячому майданчику, навіть у «загубленій іграшці».
А після зустрічі з військовими діти зрозуміли, що знання – це не тільки сила, а й запорука безпеки.
 

06.03.2024

 
На календарі вже весна і дуже хочеться погуляти з друзями, але непередбачувана погода псує плани? Вихід є! Завітайте до ЦРБ ім. П. А. Загребельного – тут на вас чекають не тільки чудові книги, а й різноманітні настільні ігри.
 
Нещодавно  наша колекція популярних настільних ігор поповнилася новою перлиною - українознавчою грою «Хто ми?». За допомогою логіки та цікавих фактів настільна гра допоможе дізнатися чимало нового про рідний край. Ба більше, алгоритм гри сприяє розвитку логіки, пам’яти та уважности, покращує аналітичне та критичне мислення. Тож приходьте до бібліотеки й ставайте інтелектуалами, проводячи час з друзями та рідними!
Щиро вдячні авторам гри, Назару Дудару та Ярославу Заграйчуку, за можливість отримати безумовну втіху від процесу гри та емоційного спілкування у колі друзів!
 

04.03.2024

 
Нещодавно бібліотекарі ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітали у дружній до жінок та дівчат простір «Вільна», аби провести мілітарний бібліо-фреш «Воїтельки: українки на полі битви».
Під час зустрічі слухачки дізналися, як з давніх-давен українські жінки відігравали важливу роль у захисті Батьківщини. Вони довідалися про войовничі звичаї амазонок та сарматок, походи козачок та подвиги співвітчизниць під час світових воєн. Особливо відвідувачок зацікавила офіційна статистика сьогодення, згідно з якою, більше ніж шістдесят тисяч жінок перебувають у лавах ЗСУ.
Мілітарний бібліо-фреш допоміг розвінчати стереотипи та дізнатися історичну  правду присутнім на заході. Тепер кожна з них знає, що для жінки також цілком природно бути воїтелькою. Адже це можуть підтвердити тисячі поколінь наших пращурок.
 

01.03.2024

    Напередодні Дня письменника до ЦРБ імені П. А. Загребельного завітала одна із найуспішніших українських письменниць сучасності, багаторазова переможниця літературного конкурсу «Коронація слова» – Ірен Роздобудько.
 
 
 

      На творчій зустрічі письменниця представила свої найвідоміші дитячі книжки – «Пригоди на острові Клаварен» та її приголомшливе продовження – «Знак потраплянців». Пані Ірен поділилася унікальними фактами створення книг, цікавим історіями з життя та письменницькими лайфхаками.
 
 
 
      За активну участь в обговоренні школярі отримували від пані Ірен по скляній кульці – чарівному талісману, який сприяє здійсненню бажань. А наприкінці зустрічі вони разом заворожили їх на майбутню перемогу України.
 
 

    Школярі покинули бібліотеку з посмішками на обличчях, адже знайомство з Ірен Роздобудько подарувало їм натхнення та неймовірну тягу до читання.
 
 

29.02.2024

    Нещодавно у ЦРБ ім. П. А. Загребельного зібралися поціновувачі прекрасного, аби познайомитися з унікальним феноменом у світовому мистецтві, письменником та художником єврейського походження –  Бруно Шульцем.

 

    Під час арт-години «Бруно Шульц: незвичайний та пізнаваний» слухачі довідалися про життєвий шлях та творчі здобутки  митця, познайомилися з добіркою відповідної тематичної літератури.
 
 
 
    Найбільше авдиторію зацікавила віртуальна галерея картин художника. Адже він володіє рідкісною технікою – кліше-верр –  видряпуванням на засвіченому фотопапері.
 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter