ЦРБ ім. П.А. Загребельного

31.08.2023

 
Нині до ЦРБ імені П. А. Загребельного завітала одна із найвідоміших та найтитулованіших українських письменниць – Ірен Роздобудько.

Ірен Роздобудько є авторкою майже сорока книг романів та повістей. Більше десятка з них стали бестселерами, ще з десяток – екранізовані. Вона також є авторкою кіносценаріїв багатьох успішних фільмів та міні-серіалів.
На творчій зустрічі письменниця представила свій новий біографічний роман про Олену Телігу «Неймовірна. Ода до радості» та поділилася унікальними фактами створення книг, цікавим історіями з життя та письменницькими лайфхаками. Зокрема розповіла історію «Хрестоматії сучасної української дитячої літератури», яку подарувала разом з іншими книжками бібліотеці. Її письменниця знайшла у зруйнованій російськими військами школі, у селі Богородичному, на сході України.
Наприкінці зустрічі натхненні виступом відвідувачі дарували Ірен Роздобудько квіти, щиро дякували за щире спілкування та проводжали гучними оплесками.
 

30.08.2023

 
Літо добігає кінця, наближається осінь, а разом з нею – новий навчальний рік! У лісову школу повертаються Кося Вухань та Колько Колючка, Ґрег Гелфі починає писати новий щоденника слабака, а Гаррі Поттер продовжує навчання у Гоґвортській школі чарів та чаклунства.
Але, от халепа! На шляху до Гоґвортсу його чекають різноманітні перешкоди, з якими він не впорається самотужки! Саме тому до ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітали хоробрі дітлахи, аби взяти участь у фантастичній подорожі «Час магічних пригод з Гаррі Поттером» та допомогти улюбленому герою.
Юні відвідувачі розгадали чарівний кросворд й приборкали віртуальну магію  «Алея Діаґон». Також дітвора проявила свої знання у коментованій вікторині за книгою «Гаррі Поттер і філософський камінь» й допомогла юному чарівнику дістатися Гоґвортської школи чарів та чаклунства. А в знак вдячності Гаррі Поттер запропонував маленьким поціновувачам магії приєднатися до майстер-класу з виготовлення чарівних паличок!
 

29.08.2023

 
Людмила Старицька-Черняхівська….Яскрава постать  національного відродження кінця XIX — початку XX ст., українська письменниця, поетеса, драматургиня, перекладачка, мемуаристка, громадська діячка.
Сьогодні, у день її народження, в ЦРБ ім. П. А. Загребельного, на черговій зустрічі  у «Літературному кафе», згадували непростий життєвий шлях  та творчість цієї талановитої жінки.
Донька корифея українського театру Михайла Старицького гідно продовжила справу свого батька - як драматургиня, вона наполегливо шукала свій мистецький шлях, аналізувала нові стильові течії в тодішній драматургії, пробувала творити в тій чи тій художній манері, маючи на меті збагатити українську сцену. Саме вона започаткувала в Україні «сімейну драму» («Крила»), історичну хроніку («Аппій Клавдій»), фантастичну драму («Ноктурно») та інші твори, нові за структурою і жанром. Музику до них охоче писали М. Лисенко, К. Стеценко, П. Козицький, М. Леонтович.

Більш детально ознайомитися з творчістю Людмили Старицької-Черняхівської можна, переглянувши літературу у фондах  нашої бібліотеки.

 
 

29.08.2023

 
Нині до ЦРБ ім. П. А. Загребельного вперше завітала Ольга Киця – нове ім’я на літературному небосхилі нашої країни.
На творчій зустрічі до Дня пам’яті захисників і захисниць України письменниця презентувала свою патріотичну збірку «Нескорені». Вірші пані Ольга пише про воєнне сьогодення, спільне горе українців, які втрачають найрідніших, та про героїзм звичайних людей, які попре все залишаються незламними.Чимало поетичних творів адресовані українським бійцям. А прозову частку книги складають оповідання, в сюжеті яких лежать історії з життя у воєнних реаліях.
Ольга Киця змогла викласти на папір ті думки та почуття, які кожен українець та українка змушені пережити через війну. Її рядки потрапляли у саме серце слухачам і виступали гіркими слізьми на їхніх обличчях. Однак творчість письменниці не лише відбивається болісним ехом у наших серцях, але й зміцнює віру у майбутню перемогу. Адже ми, українці – нескорений народ!
 

24.08.2023

 
Нині діти зібралися в ЦРБ ім. П. А. Загребельного аби відзначити найважливіше державне свято – День Незалежності України!
Юні відвідувачі взяли участь в усній вікторині «Україна понад усе!» та перевірили свої знання рідної мови у конкурсі «Лінгвістичне конфетті». Також діти обговорили книги про незалежність нашої держави й згадали чимало історичних особистостей, які допомогли її досягти. Перепочивши під час фізкультхвилинки «Ми українці», маленькі розумники доєдналися до інтерактивних розваг під назвою «З Днем народження, Україно!».
Завершився захід створенням тематичних малюнків – подарунків для неньки Батьківщини у день її народження.
 

 

17.08.2023

 
У ЦРБ імені П. А. Загребельного, незважаючи на пекельну спеку,  тривають розваги! Сьогодні дітвора  з літнього табору від Деснянського районного в місті Києві центру соціальних служб зібралася у бібліотеці аби взяти участь у мовному міксі «Чи знаю я рідну мову?». Юні відвідувачі доєднувалися до словникових естафет, розгадували ребуси та займалися «мовним» фітнесом – створювали антонімічні пари. Також маленькі розумники взяли участь у мовознавчій грі у форматі шоу «Перший мільйон», за що отримали солодкі призи.
Діти не лише перевірили свої знання української мови, а й дізналися чимало цікавого про найпоширенішу мову світу – мову жестів, переглянувши пізнавальний фільм.
А наприкінці заходу чудово розважилися під час тематичного майстер-класу із виготовлення книжкових закладинок!
 

10.08.2023

 
Пухнастики, смугастики, муркотунчики – як тільки не називають винуватців сьогоднішніх веселощів! Адже нині в ЦРБ ім. П. А. Загребельного маленькі поціновувачі вусатих та хвостатих святкують Міжнародний день котів.
Діти довідалися чимало цікавинок про котів, пригадали історію їх одомашнення, а потім перевірили свої знання за допомогою інтерактивної відео-гри «Нагодуй кота». Після «пухнастої» рухнанки маленькі читайлики поділилися враженнями про свої улюблені кото-книги та обговорили своїх улюблених хвостатих персонажів.
Також юні відвідувачі взяли участь у тематичному майстер-класі з виготовлення котячих закладинок, які роблять читання книг ще приємнішим.
 

28.07.2023

    Історія України – це фактично історія боротьби українського народу за свою державу та здобуття незалежності.
 
 
 

     У бібліотеці ім. П. А. Загребельного присутні вшанували всі етапи нашого державотворення – від Русі до сьогодення, і всіх, хто доклав зусиль, щоб Україна існувала як незалежна, демократична держава.
Будьмо єдиними, працюймо на перемогу, підтримуймо наші Збройні Сили та один одного!

 

28.06.2023

 
Сьогодні у ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітала пані Сова – мудра та справедлива суддя з Чарівного лісу, аби поділитися з дітьми своїми знаннями про закони України.
Пані Сова розповіла про основні права дитини та показала випадки їх порушення на прикладах з казок. Діти допомогли їй вирішити ситуацію з Оленкою-Зміючкою та Івасиком-Телесиком та іншими казковими героями. Адже мешканці Чарівного лісу, як і люди, мусять дотримуватися законів! Також разом з казковою гостею юні відвідувачі переглянули повчальний мультфільм і дізналися чимало цікавих фактів про Конституцію України.
А після тематичної руханки та правознавчих ігор діти отримали винагороду за свою кмітливість – патріотичний аквагрим!
 

26.06.2023

     Прапор – найважливіший  державний символ. За його допомогою можна не лише відрізнити одну країну від іншої, а й дізнатися про цінності його народу. Саме тому сьогодні у ЦРБ ім. П. А. Загребельного День шанування кримськотатарського прапора.
 
 

       Відвідавши бібліотеку, діти дізналися про значення елементів кримськотатарського стягу і визначили його спільні та відмінні з українським прапором риси. Під час перегляду повчального мультфільму та обговорення тематичного коміксу  маленькі розумники довідалися про схожість історії нескорених народів. Адже нас об’єднують спільні трагедії та перемоги, національна незламність й любов до волі.
 
 

     Насолоджуючись народними піснями кримських татар, юні відвідувачі взяли участь у тематичному майстер-класі «Два прапори – єдина країна». Крафтові серденька кольору українського та кримськотатарського прапорів були головним елементом майстер-класу. Вони уособлюють єдність двох народів, суміжність принципів та ідеалів, боротьбу пліч-о-пліч з російським загарбником, а також майбутню перемогу, яку ми здобудемо спільними зусиллями!
 

 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter