ЦРБ ім. П.А. Загребельного

11.12.2019

«Батьки і діти: жити в гармонії»
Майстер клас
 
   В Галереї мистецтв відбувся захід за участю практичного психолога Центру у справах сім`ї  та жінок Деснянського району міста Києва Наталії Саратовцевої.
    Одвічне питання: батьки і діти…Чому виникають конфлікти поколінь?
   В чому суть взаємостосунків батьків та їх нащадків?    Кожна сторона потребує розуміння, щастя та задоволення в процесі співіснування.
 
 

   Всі ці питання коротко та структурно обговорювали учасники майстер-класу та навчилися, як зробити сімейні стосунки теплими та гармонійними.
     
 

 

05.12.2019

«Добра воля, палке серце»
Патріотично-виховний захід

    Україна сьогодні відзначає Міжнародний день волонтера.
    ЦРБ ім. П. А. Загребельного,  спільно з Деснянською районною в місті Києві Державною адміністрацією,  долучилася до цієї події та організувала  особливий захід, присвячений волонтерському руху в Україні. З Днем волонтера учасників заходу привітали заступник Голови  адміністрації Алєксєєнко Ірина Миколаївна, Голова Спілки ветеранів АТО Деснянського району Нишпор Олег Петрович та ін.
 
 
 

     Присутні волонтери, ветерани та ті, хто захищав й нині боронить територіальну цілісність нашої країни на Сході, були дуже зворушені тим, що саме дитяча волонтерська організація «Патріот-Троєщини» приготувала для них міні-виставу, присвячену волонтерству та всім, хто проявив мужність та героїзм, даруючи нам мирне життя. Щиро, від душі, прозвучали вірші та пісні, присвячені Україні та героям нашого часу  - волонтерам.    
 
 
 
 
        Вітаємо всіх з Міжнародним днем волонтера!   
    Бажаємо міцного здоров’я, сили духу, незламної волі, впевненості, злагоди, миру та родинного затишку, нових звершень у благородній справі служіння Україні!

 
 

29.11.2019

«Заборонений»
Кіномистецький вечір

«Народе мій, до тебе я ще верну,
і в смерті обернуся до життя
своїм стражденним і незлим обличчям…»

Василь Стус

В Галереї мистецтв відбулась творча зустріч з авторами книги «Заборонений. Історія життя і боротьби Василя Стуса» та сценаристами художнього фільму «Заборонений» - Сергієм Дзюбою та Артемієм Кірсановим.

Присутні на заході мали можливість переглянути кінострічку «Заборонений». Фільм максимально наближений до відтворення реальної біографії поета Василя Стуса та хронологічно відтворює боротьбу українців за існування своєї мови та культури.
Фільм-нагадування, фільм-попередження «Заборонений» необхідно дивитись всім, особливо молоді. Адже саме від молодих людей залежить наша свобода й незалежність, яка здобувалась ціною життя поета.
Після перегляду фільму творці сучасного українського патріотичного кіно відповіли на численні запитання аудиторії, розповіли як глядачі сприймають фільм по всій Україні та поділились своїми планами на майбутнє.

Кіномистецький вечір пройшов за сприяння депутата Київської міської ради Петра Кузика.
 

29.11.2019

«ВІЛ/СНІД: варто знати більше…»
Урок-застереження

«СНІД. Подумай про майбутнє - обери життя!» - під таким гаслом до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом (1.12), в бібліотеці відбувся урок-застереження для учнів 9 класу ЗЗСО №248.

Волонтером організації «Світ без залежності», тренером АСЕТ Ярославом Бабенко було проведено виховну бесіду направлену на те, аби діти зрозуміли, що ВІЛ/СНІД може загрожувати всім, але якщо людина дбає про своє здоров’я, веде здоровий спосіб життя, живе за законами моралі, має міцну сім’ю, ризик заразитися ВІЛ стає мінімальним.
Під час заходу учні переглянули відеоматеріали й дізналися про шляхи передачі та способи попередження цієї страшної хвороби , ще раз переконалися, що СНІД - дуже небезпечний для життя людини.
 

27.11.2019

«Філософія та іронія Андрія Костюченка»
Вечір-автограф
 
     В Галереї мистецтв відбувся авторський вечір Андрія Костюченка, київського письменника, поета, журналіста, сценариста, гумориста.
    Письменник ознайомив слухачів із своєю багатогранною творчістю. Вірші його іронічні, легкі і водночас філософські. Проза лаконічна, схожа на замальовки звичайного буденного життя, сповненого і глибоких драм, і невимушеного гумору.
 
 
 

    Новим для знавців творчості Андрія Костюченка є його історичні та краєзнавчі дописи для журналу «Історія. Новий погляд».
     Під час своїх виступів письменник просив не супроводжувати читання його творів аплодисментами, але аудиторія не дослухалась до його порад.  Бурхливі оплески учасників стали найкращим визнанням  таланту Андрія Костюченка.


 
 

22.11.2019

«Розгойдані дзвони пам’яті»
Вернісаж
 
     Як і в усій Україні, в Галереї мистецтв горіла свічка пам’яті жертв голодоморів. Народний художник України Валерій Франчук презентував серію живописних робіт та скульптур, об’єднаних назвою «Розгойдані дзвони пам’яті». Надзвичайно складна тема для будь-якого митця. Чи  можливо передати фарбою, лінією, кольором жах смерті мільйонів невинно убієнних?
 
 
 

    Валерій Франчук запропонував відвідувачам Галереї мистецтв переглянути  фрагмент із документального фільму, в якому його старенька мама розповідає про своїх односельчан, які навічно залишились в тих страшних 1932-1933 роках. Митець в своїх роботах-притчах не зображує смерть, а відтворює тіні, силуети - примарні й безіменні, але вічні й нетлінні, мов янголи, мов людські душі.
 
 
 
 
    Надзвичайно органічно поєдналась з виставкою Валерія Франчука експозиція робіт чудової, віртуозної художниці з Ужгорода Лесі Улибіної під назвою «Паперова пластика». Майже неймовірним здається, що такий звичайний і звичний матеріал, як папір, може перетворюватися в химерні, але абсолютно гармонійні й довершені просторові форми.
      Vita brevis, аrs longa! Життя коротке, мистецтво вічне!
             Ласкаво просимо до Галереї мистецтв!


 
 

21.11.2019

«Що ж ми за народ такий…»
Літературно-патріотичний вечір

«Майдан продемонстрував світу,
що Україна готова битися за Незалежність»

Володимир Яворівський

Події останніх десятиліть залишили глибокий, визначальний і незабутній слід в історії. Оглядаючись назад ми усвідомлюємо, що ці події змінили життя не лише нашої країни, а й світу загалом.

В Галереї мистецтв відбувся літературно-патріотичний вечір, присвячений Дню Гідності та Свободи, що відзначається в Україні 21 листопада. В заході взяв участь відомий український письменник, лауреат Державної  премії ім. Т. Г. Шевченка, пристрасний публіцист та активний громадсько-політичний діяч Володимир Олександрович Яворівський, людина, якій гостро болить доля України та кожного українця.
Як учасник Революції Гідності, письменник висловив свої думки стосовно тих суспільно-політичних, економічних та культурних процесів, які відбуваються в Україні в період «Помайдання».
Особливо зацікавила присутніх на заході літературна діяльність Володимира Яворівського за останні роки. На численні прохання читачів письменник натхненно прочитав уривки із свого історичного роману «У мене вечеряв Ісус» про княгиню Ольгу та ознайомив присутніх з романом «Автопортрет з уяви» про трагічну та дивовижну долю Катерини Білокур.

На згадку про творчу зустріч Володимир Яворівський з радістю подарував читачам бібліотеки видання своїх романів, публіцистичних творів з автографами автора.
 

20.11.2019

 «Загублена в джунглях. Цивілізація майя»
Мистецька година

    В ЦРБ ім. П.А.Загребельного відбулася мистецька година для учнів  10 класу ЗЗСО № 249. Мова йшла про одну з найдревніших цивілізацій Месоамерики - Майя, яка відома своєю розвиненою писемністю, вражаючими досягненнями в мистецтві, астрономії та архітектурі.
    Учнів особливо вразили барельєфи, на яких зображені ритуальні дійства древніх майя, які проводили правителі. А також цікавою була розповідь про місто Паленке, де була віднайдена мексиканським археологом Альберто Рус Луільє незаймана гробниця правителя Пакаля.
    Приклади скульптури і тих фресок, які збереглися у місті Бонампак добре ілюструють, що мистецтво давньої цивілізації майя досягло свого розквіту саме під час класичного періоду.
Запрошуємо всіх охочих до бібліотеки та Галереї мистецтв!
Вивчаймо культуру та мистецтво разом!


 
 

13.11.2019

«Сила доброго сміху Остапа Вишні»
Гумористична година

                                     «Він світився, як сонце, до нього люди тяглися, як до сонця.
                                        Він умів гриміти, як грім, і того грому боялись усі плазуни й негідники».
                                               М. Рильський

      Велика сила гумору зібрала сьогодні  в Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. Загребельного учасників заходу, присвяченого класику української сатиричної прози Остапу Вишні.
     Веселі гуморески, донині актуальні усмішки (саме Остап Вишня є засновником цього нового жанру в літературі) створили невимушену атмосферу та чудовий настрій всім учасникам заходу.
 
 
 

    Цікаві факти про біографію письменника, про його мрії та захоплення містили уривки з фільмів «Із життя Остапа Вишня», «Зроблено в Україні. Остап Вишня», «Ні пуха, ні пера!» та інші., а мультимедійна презентація «Життя – це сміх» органічно доповнила інформаційний відеоряд про великого українського пересмішника.
    Сміх житиме завжди, як завжди житиме  в наших серцях один із його майстрів – Остап Вишня! 
      Захід було проведено до 130-річчя від дня народження письменника-гумориста.
 
 

07.11.2019

«Пантелеймон Куліш - творець української абетки»
Мовна світлиця
                                                       
                             «Віщуванням новим Серце моє б’ється, -
                                       Через край із серця Рідне слово ллється!»

                                                                                                                        П.Куліш 
 
    Творцю української абетки належить пріоритет у багатьох галузях духовного життя українців: він перший переклав Біблію українською мовою, створив перший в Україні фонетичний правопис, написав перший український історичний роман.
    Цій непересічній постаті в українській культурі  було присвячене особливе засідання мовної світлиці, на яке завітали учні першого та єдиного в Україні театрального класу спеціалізованої школи № 23 мікрорайону Биківня. Захід відбувся  в рамках відзначення Дня української писемності та мови.
 
 

    Школярі дізналися про особливості нового правопису та видання «Граматки» Куліша - першого україномовного букваря, за допомогою якого українці мали можливість навчатися рідною мовою. А ще - зіграли ролі «біографів», «літературознавців», «мовознавців», «літературних експертів» в інтерактивній літературній грі «Хто ви, пане Куліш?» та зворушливо читали уривки із поеми П. Куліша «Маруся Богуславка» та роману Івана Корсака «Перстень Ганни Барвінок» про долі Ганни Барвінок та П. Куліша.
   
 
 

    Дуже цікаво наприкінці заходу було дізнатися учасникам мовної світлиці,  кому «віддали більшість своїх сердець» літературні експерти.
 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter