ЦРБ ім. П.А. Загребельного

22.04.2019

«Гірчить Чорнобиль крізь роки, гірчить…»
   Екологічна панорама
 
        До 33-річниці Чорнобильської катастрофи в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся захід за участю школярів ЗЗСО №259 та №264.
 
      
 
    Бібліотекар ознайомила читачів з літературою тематичної виставки та розповіла про наслідки Чорнобильської катастрофи. Також відвідувачам бібліотеки був запропонований перегляд документальної кінострічки «Дзвони Чорнобиля».
 
 

     Наприкінці розмови про екологію діти емоційно продекламували вірші українських поетів про Чорнобильську трагедію.

 
 

22.04.2019

Історія книги та друкарства в Європі та Україні
Інтерактивна пізнавальна година
 
«Книги-це ріки, що напоюють моря»
                                                                                                  Ярослав Мудрий
 
      До Всесвітнього дня книги і авторського права в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась інтерактивна пізнавальна година для учнів ЗЗСО № 263.
       Увазі користувачів була представлена тематична виставка, яка ознайомила з першими європейськими та українськими друкарнями.
 
 
 

        Бібліотекарем було представлено мультимедійну презентацію «Звідки прийшла книга», яка допомогла присутнім збагнути, який був нелегкий шлях, який пройшла «Книга» крізь віки.
Відвідувачі бібліотеки мали можливість подивитись уривки з мультиплікаційного фільму «Як створюється книга» та пізнавальну кінострічку «Книгодрукування за часів І. Федорова та Й. Гутенберга».
      Найбільш активні відвідувачі взяли участь у літературному марафоні «Історія книги та писемності».



 

 

20.04.2019

 «Битва поколінь»
Шаховий турнір
 
       В ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулися традиційні змагання «Битва поколінь» шахових клубів Деснянського, Дніпровського, Дарницького районів міста Києва і Березанського району Київської обл., у яких взяли участь 26 шахістів!
 
 
 
      Головний суддя змагань к.м.с. Рибченко О. І. ознайомив присутніх з правилами турніру і розпочалася боротьба за призові місця. По завершенні турніру відбулася церемонія нагородження. Перше місце зайняв міжнародний майстер із шахів пан Янов.
 
 
 
 
Всі учасники турніру були задоволені грою і кожен  довів,
що це не лише гра, а й мистецтво.
 
 

16.04.2019

«Українські традиції та менталітет»
Етнографічний колаж

В ЦРБ ім. П. Загребельного відбувся етнографічний колаж у рамках проекту: «Пізнай, прийми та руку простягни…», який провели працівники Благодійного фонду «Рокада» для сомалійських дівчат та молоді з числа шукачів притулку.

Учасники переглянули мультимедійний матеріал про Україну, їм була запропонована гра-квіз про історію та традиції українського народу.
Особливо цікавим для присутніх був показ трансформації головних уборів від давніх часів до сьогодення. Демонстрація вбрання кожного регіону супроводжувалася піснями та обрядовими дійствами, які з давніх-давен виконувалися нашими предками.
 

16.04.2019

«Воєнна проза в творчості Павла Загребельного»
Літературно-історична година
 
В ЦРБ ім. П. Загребельного відбулась літературно-історична година за проектом «Павло Загребельний: завжди несподіваний, завжди цікавий» для читачів різних категорій.

Читачам були представлені твори, присвячені військово-патріотичній тематиці: оповідання «День шостий», «В-ван», повість  «Дума про невмирущого», романи «Європа-45». «Європа. Захід».

Письменник в цих творах показав незламний дух воїнів-солдатів, які намагались своїми силами, мужністю, непримиренністю подолати ворога.
Присутні прослухали уривки з роману П. А. Загребельного «Європа-45», про участь героїв у диверсійній діяльності на території Німеччини, Франції, Голландії, Італії в ім’я миру в Європі. Читачі ознайомились з мультимедійною презентацією, яка змусила присутніх уявити палаючу Європу, тих мужніх людей, які заради рідної землі віддавали своє життя.

Учасники заходу із зацікавленістю подивились уривки з художнього кінофільму «Ракети не повинні злетіти», сценарій до якого написав Павло Загребельний.
 

11.04.2019

«Війна крізь призму часу…»
Історична година
 
      11 квітня пам’ятна дата для всієї світової спільноти. Це Мiжнародний день визволення в'язнiв фашистських концтаборiв. Саме в цей день в 1945 році в’язні Бухенвальда підняли повстання проти нацистів та вибороли свою свободу й отримали шанс на життя.
 
 
 

     В  ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась історична година для вчителів історії ЗЗСО Деснянського району. Історичну бесіду провів науковий співробітник музею Шолом-Алейхема Вацман Михайло Денисович.
    Разом з виступаючим присутні згадали події Другої Світової війни, а саме фашистські концтабори, як страшну сторінку в історії людства, обговорили документальні свідчення воєнних часів, факти про нацистський режим.
     Зберігаючи історичну пам'ять людина стає особистістю, народ - нацією, країна - державою.
 
 

11.04.2019

«Діячі української революції»
 Історико- біографічний екскурс
 
    Національно-визвольні змагання 1917-1921 року були явищем загальноукраїнським. У всіх областях розвивався національний рух, створювалися та діяли українські органи влади, політичні партії та громадські інституції, відроджувалася культура.
 
 

    До сторіччя української революції 1917-1921 років в ЦРБ ім. П. А. Загребельного для вчителів історії ЗЗСО Деснянського району провела екскурс ст. науковий співробітник Інституту історії України НАН України кандидат історичних наук Кудлай Олександра Борисівна.
 
 

    Пані Олександра наголосила, що сьогодні продовжується вивчення та переосмислення історичних подій початку ХХ століття, визначення ролі і місця історичних діячів у різноманітних процесах вітчизняного державотворення 1917-1921 років.
    Про діяльність ключових діячів української революції, характер, рушійні сили, драматичні суперечності, уроки революції можна дізнатись детально, ознайомившись з тематичною книжковою експозицією, яка діє в ЦРБ протягом року.

   
 
 

09.04.2019

«В майбутнє рухаємось здоровими!»
Лекція-гра

«З гімнастикою дружи,
Завжди веселим будь,
І проживеш 100 років
А, можливо й більше…»

Авіценна

7 квітня відзначається Всесвітній день здоров'я. У святкуванні цієї дати беруть участь 190 держав світу.

9 квітня в ЦРБ ім. П. А Загребельного відбулась лекція-гра, присвячена такій важливій значимій темі, як здоров'я. Адже хороше здоров'я - одна з основних умов щастя людини. В заході взяла участь лікар-психолог Центру жінок Деснянського району Степанюк Оксана Юріївна та учні ЗЗСО № 276.

Читачам була представлена тематична виставка, яка розповідає про вплив фізичного виховання на людину, безпечне харчування, про те як жити довго та з радістю, як можна «перемагати час».
Інтерактивна розмова йшла про психологічне : емоційне, інтелектуальне і духовне здоров’я, яке є дуже важливим для загального благополуччя людини. Школярі з радістю взяли учать в інтелектуальних іграх: «Перевіримо ІQ», «Відгадай емоцію!» та отримали корисні поради, як правильно себе поводити,щоб зберігати своє фізичне, емоційне та духовне здоров’я.

Учасники заходу зробили висновок, що здоров'я - це життєва енергія,  задоволення від насиченого подіями життя, натхнення, здатність ставити цілі й досягати їх, максимально реалізовувати свій потенціал.
 

29.03.2019

«Весняний бум» у бібліотеці…»
Калейдоскоп розваг

           Весело і гамірно було в бібліотеці під час весняних канікул.
Для корисного і яскравого відпочинку дітей бібліотека підготувала різноманітні заходи.
 
 

     У рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання пройшов поетичний колаж «Поезія вустами дітей…», в якому юні читачі знайомилися з творчістю українських дитячих письменників, читали вірші.
 
 

    «Територія дитячої планети» зустрічала дітей сучасними настільними іграми. Одним дітям до вподоби пограти, інші надавали перевагу хенд-мейд.
 
 

    Дітвора охоче брала участь у майстер-класах «Подарунок своїми руками», «Весняні квіти» та навчилися давньому японському мистецтву «Модульному оригамі». Учасники залишилися задоволені власними поробками та здобутими знаннями.
           Завітайте до бібліотеки! Саме тут можна провести свій час не тільки цікаво, але й з користю.

 
 
 

27.03.2019

«Гетьман Іван Мазепа: погляд крізь століття»
  Історичний екскурс
 
  «Від Богдана до Івана не було Гетьмана»
                                                                                        народна мудрість
 
     Поза всяким сумнівом Іван Степанович Мазепа є однією із найяскравіших, найвидатніших, найсуперечливіших постатей української історії.
        27 березня  в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся захід «Гетьман  Іван Мазепа: погляд крізь століття», присвячений 380-річчю від дня народження українського громадсько-політичного діяча за проектом «Україна - історія, сьогодення, майбутнє!» для різних категорій користувачів. В історичному екскурсі взяла участь науковий співробітник музею Гетьманства Ляпіна Тетяна Олександрівна.
    Увазі читачів була представлена тематична виставка, яка розповідає про родовід Івана Мазепи, його життєвий шлях та діяльність.
 
 
 

    Науковець Тетяна наголосила, що постать І. Мазепи визначена, не тільки як політичний діяч, військовий дипломат, але як й меценат. Мало кому з діячів української історії випала така цікава й непроста доля за життя та після смерті.     Виступаюча розповіла про політичну програму Великого Українця Івана Мазепи, про його діяльність на посаді гетьмана, як адміністратора, полководця, покровителя православної церкви. Окрему увагу було приділено розповіді про лінію кохання Мазепи до Мотрі, що надає цікавих рис гетьману, як людині.
       Мандруючи сторінками історії України, учасники заходу усвідомили, що мазепинські часи – це доба господарської стабілізації в Україні, згуртування еліти, розквіту української освіти та культури.
             Всіх бажаючих запрошуємо до бібліотеки!
                       Вивчаймо історію рідного краю разом!


 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter