ЦРБ ім. П.А. Загребельного

01.08.2024

 
«Я не могла більше боротись зі своїм коханням і, порвавши зі всіма своїми, поступила на професійну сцену», – саме так на сцені українського театру народилася одна із найбільших його зірок – Марія Заньковецька.

Напередодні 170-річчя від дня народження української акторки у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулися сходини поціновувачів мистецтва «Світило театральної магії – Марія Заньковецька».
Мистецький колаж розкрив відвідувачам бібліотеки історію життя видатної жінки, яка проти волі батька стала акторкою. Вони дізналися про особливості творчості Марії Заньковецької, її  найвідоміші сценічні образи та шалену популярність. Серед цікавих фактів слухачів вразив псевдонім акторки, який вона обрала за назвою рідного села –  Заньки.

Якщо вас зацікавили особистість або творчий шлях Марії Заньковецької – завітайте у ЦРБ ім. П. А. Загребельного та насолодіться тематичною літературою!

 
 

03.07.2024

     ЦРБ ім. П. А. Загребельного продовжує знайомити читачів з митцями Деснянського району. Тож нещодавно до бібліотеки завітав художник та письменник Євген Верхградський.
    Пан Євген представив аудиторії свою нову збірку – «Втомлені гаї». Четверта збірка київського митця, що поєднала в собі поезію та прозу, вирізняється поміж інших характерним для художників пейзажним викладом та поетичним ліризмом. І відвідувачі бібліотеки мали змогу у цьому пересвідчитися під час авторських голосних читань.
 
 
 
 

    Разом з головним гостем до бібліотеки завітали представники літературного об’єднання «Радосинь», у якому бере участь Євген Верхградський: поетки, музики та коміки, зокрема подружжя Катерини Міщук й Івана Донича!
 
 
 
 

    За філософськими бесідами та обговоренням збірки час промайнув непомітно. Щиро дякуємо пану Євгену за те, що роками збагачує національну мистецьку скриню!
До наступних зустрічей!

 
 

01.07.2024

    Йо-хо-хо і купа книжок! Нині юні відвідувачі ЦРБ ім. П. А. Загребельного отримали унікальну можливість: пройти посвяту у пірати! Але для цього їм треба довести, що вони заслуговують приєднатися до веселих волоцюг.
 

 
 

    «Морські пригоди з книгою в руках» розпочалися зі знайомства дітлахів із завзятими піратами Вемі та Семі, які очолили неймовірні пригоди. Майбутнім піратам довелося подолати складний шлях, аби пройти посвяту. Вони допомогли кораблям знайти правильний напрямок, пройшли випробування «Довга нога» та «Сталевий зуб».
 
 
 
 

   Особливо сподобалося дітям вчити піратський сленг. Наприклад, чи знали ви, що «спрямовувати шхуну» означає йти, а «трусити кістками» – танцювати? А допомагала їм у вивченні книжка «Острів Клаварен» Ірен Роздобудько.
 
 
 

   Наприкінці  пригоди дітей посвятили у пірати й дали нові піратські імена. Буревій Біллі, Капітан Гроза морів, Одноока Дженні – кого там тільки не було!
 
 

28.06.2024

 
День Конституції України – це свято на честь прийняття головного державного закону, який визначає державний порядок, права та обов’язки держави, суспільства та громадян.
Сьогодні бібліотекарі ЦРБ ім. П. А. Загребельного та пані Сова – мудра та справедлива суддя з Чарівного лісу вирішили поділитися з дітьми своїми знаннями про закони України.
Пані Сова розповіла маленьким розумникам про основні права дитини та показала випадки їх порушення на прикладах з казок. Діти допомогли їй вирішити ситуацію з Лисичкою та Колобком, Оленкою-Зміючкою та Івасиком-Телесиком, Козою-дерезою і Зайчиком та іншими. Адже мешканці Чарівного лісу, як і люди, мусять дотримуватися законів! Також разом з казковою гостею діти познайомилися з тематичною літературою й дізналися чимало цікавих фактів про Конституцію України та закони інших країн світу.

Попрощавшись з пані Совою, поспішили дітлахи вибирати літературу про права дітей, аби почитати вдома.
 

26.06.2024

    Прапор – найважливіший  державний символ. З його допомогою можна не лише відрізнити одну країну від іншої, а й дізнатися про цінності його народу. Саме тому сьогодні у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася виховна година присвячена Дню вшанування кримськотатарського прапора.
 
 
 

    Відвідавши бібліотеку, діти дізналися про значення елементів кримськотатарського стягу і визначили його спільні та відмінні, з українським прапором, риси. Під час перегляду повчального мультфільму та обговорення тематичного коміксу маленькі розумники довідалися про схожість історії нескорених народів. Адже нас об’єднують спільні трагедії та перемоги, національна незламність й любов до волі.
 
 
 
 

     Незважаючи на повітряну тривогу, юні відвідувачі взяли участь у тематичному майстер-класі «Два прапори – єдина країна». Крафтові серденька кольору українського та кримськотатарського прапорів були головним елементом майстер-класу. Вони уособлюють єдність двох народів, суміжність принципів та ідеалів, боротьбу пліч-о-пліч з російським загарбником, а також майбутню перемогу, яку ми здобудемо спільними зусиллями!
 
 

24.06.2024

 
Нині свято Івана Купала, тож юні відвідувачі ЦРБ ім. П. А. Загребельного вирушили на пошуки чарівної квітки папороті, яка, згідно з легендами, дарує мудрість та багатство.
Керуючись книгами Дари Корній із серії «Чарівні істоти українського міфу», діти подолати чимало випробувань, які для них влаштували духи природи. Маленькі розумники плели купальські вінки разом з Мавкою, стрибали через багаття з Перелесником й танцювали дикі танці з Чугайстром.
Наприкінці квесту дітей чекали дари чарівної квітки папороті – запальні танці під сучасний український фольк, а також тематичні книги. Адже книги – це найбільший скарб людства!
 

23.06.2024

 
В сонячний червневий день, коли канікули, а на дворі спека, морські пригоди так і манять!
Юні відвідувачі ЦРБ ім. П. А. Загребельного це чудово знають! Вихованці Центру соціально - психологічної реабілітації №1 завітали до бібліотеки, аби за допомогою книг поринути у світ морських пригод.
Під час акваквесту «У пошуках скарбів» здійснили грандіозну подорож світовим океаном на чолі з чарівною рибкою Буль. Вони дослідили найцікавіших морських мешканців, познайомилися з тематичними книжками та виконали безліч інтерактивних завдань.
А на завершення заходу – доєдналися до тематичного майстер-класу, що вдало підсумував цю літню зустріч. Адже найкращі скарби – це знання!
 

18.06.2024

 
У ЦРБ ім. П. А. Загребельного,  у співпраці з простором «Вільна»,  протягом трьох днів відбулася низка цікавих подій для жінок та дівчат.

Родини військових мали змогу отримати консультації від фахівців-психологів простору "Вільна", відновити свій психологічний стан, знайти відповіді на тривожні питання.
Бажаючі заявити про себе світу – прослухали курс "Особистий бренд в Instagram", адже соціальні мережі є найшвидшим засобом комунікації з іншими людьми.
А зустріч з дієтологинею під назвою "Що ми їмо і яку користь отримуємо" допомогла учасникам сформувати ціннісне ставлення до свого організму.

Майстер клас з виготовлення декору з гофрованого паперу, нейрографіка – було цікаво та захоплююче!

У нас так завжди!

Дякуємо простору «Вільна» за корисну та плідну співпрацю!
 

17.06.2024

 
У ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася правознавча година «Моя поліція – мої друзі», за участю інспекторів відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції у м. Києві.
У неформальному спілкуванні з офіцерами поліції діти отримали відповіді на такі питання : як працює патрульний поліцейський? який шлях пройшов кожен або кожна, щоб стати поліцейським?, та багато інших.
В свою чергу, інспектори, провели для дітей пізнавальні ігри-вікторини «Патрульний поліцейський» та «Деякі правила дорожнього руху», надаючи коментарі та пояснення.
Відкритість, освіченість, харизматичність українських поліцейських, їх бажання та вміння спілкуватися надовго запам’ятаються  нашим читачам!
 

10.06.2024

 
До ЦРБ ім. П. Загребельного вперше завітав український письменник Олександр Козинець.  Його творчість наповнена світлом і теплом,  вона далекосяжна і духовна.
Талановитий співак, прекрасний педагог і викладач, а ще - переможець різних літературних конкурсів: імені Григора Тютюнника, «Коронації слова», «Молодої КороНації», спецвідзнаки «Теrra інклюзія» та інших.
Наші читачі отримали виняткову можливість познайомитися з  чуттєвим поетичним словом, римованими віршами та верлібрами автора. А ще – поспілкуватись про сюжети і героїв прозових творів, про необхідність  трансформуватись і бути щасливим!
Дякуємо Олександру за вірші-передбачення на кожний день, за глибину і віру!
І за подаровані бібліотеці книжки !
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter