ЦРБ ім. П.А. Загребельного

01.04.2024

    Під час весняних канікул до ЦРБ ім. П. А. Загребельного  завітали діти на майстер-клас із бісероплетіння «Жабка-мандрівниця».
 
 
 

    Під час зустрічі юні відвідувачі пригадали в яких казках героїнями були жаби, а також дізналися чимало цікавих фактів про цих маленьких створінь. Наприклад, ви знали, що у світі існує близько 6000 видів жаб? Чимало з них занесено до Червоної книги України, тому важливо дотримуватися правил безпечної поведінки на природі. Разом з бібліотекарками діти пригадали, що для охорони земноводних потрібно оберігати та не засмічувати місце їхнього існування.
 
 

    А закріпила цей матеріал дітвора під час майстер-класу із бісероплетіння. Під наглядом майстрині лише з різнобарвних намистинок та дроту вони створили жабок, які навіть вміли стрибати!
      Дякуємо Кравчук Віті за творчий майстер-клас і чекаємо на наступну зустріч!

 
 

29.03.2024

    ЦРБ ім. П. А. Загребельного продовжує знайомити маленьких представників громади Деснянського району зі світом друкованих скарбів. Під час Всеукраїнчського тижня дитячого читання на весняних канікулах учні школи №238 завітали на літературний бліц «Я читаю – я живу», аби поринути у дивовижний світ книжкових історій.
 
 
 

     За допомогою тематичних вікторин, естафет та головоломок юні відвідувачі познайомилися з сучасною українською літературою для дітей. Особливо їхню увагу привернули книги, присвячені реаліям українського сьогодення. Серед них «Дім» Т. Руменко, «Котики-патріотики» З. Биндас, «Основи мінної безпеки» О. Ольховської та Ю. Єрьоменко та інші.
 
 
 
 

    Надихнувшись книжками, діти створили плакати «Як ти можеш наблизити перемогу?». Вони покликані допомогти зрозуміти кожному: навіть найменша добра справа наближає перемогу України!
 
 
 
 
 

 
 

29.03.2024

     Весняні канікули – чудова пора для магічних пригод! Маленьким поттероманам це відомо краще за всіх, тому вони завітали до ЦРБ ім. П. А. Загребельного на «Книжкову магію з Гаррі Поттером».
 
 
 
 

    Літературний гід допоміг дітям пригадати шлях юного чарівника у книзі «Гаррі Поттер і філософський камінь» й надихнув повторити його пригоди. Маленькі відвідувачі віднайшли листи з Гоґвортсу, розгадали чарівний кросворд та приборкали віртуальну магію  «Алея Діаґон».
 
 
 
 

    Працюючи в команді, вони проявили себе як відважні та кмітливі діти, чим заслужили на появу магічного дару! А проявити чаклунські здібності їм допоміг майстер-клас з виготовлення чарівних паличок. Експелаірмус!

 
 

21.03.2024

 
#тижденьпоезії2024

Національний тиждень читання поезії триває! Сьогодні школярі зібралися у ЦРБ ім. П. А. Загребельного на поетичний марафон «Поезія вільних та нескорених», присвячений боротьбі українців за свою свободу.
У Всесвітній день поезії діти влаштували голосні читання віршів сучасних українських поетів та поеток на тему війни сьогодення. Адже Катерина Бабкіна, Марко Терен, Ольга Киця та багато інших віднаходять натхнення у вболіванні за Батьківщину. Однак ці вірші не лише про біль: творці відображають незламність українського духу та єдність українського люду. А головне – героїчні вчинки звичайних людей, що надихають!
Також діти познайомилися з творами Володимира Вакуленка-К. та Максима Кривцова, які не лише захищали Україну, а й дарували світу свою творчість, та вшанували пам'ять про них.
А вже в укритті маленькі українці з вдячністю писали листи та малюнки військовим на передову. Нехай ці подарунки підтримають наших воїнів та стануть посильним внеском для наближення ПЕРЕМОГИ.

Тож попри всі труднощі та негаразди, українці вийдуть переможцями у цій битві. Адже наша сила -  в єдности!
 

20.03.2024

 
Ох і галас зчинився у ЦРБ ім. П. А. Загребельного! Та й не дивно, адже ціла юрба школярів завітала до бібліотеки, аби познайомитися з одним із найпопулярніших дитячих українських письменників – Сашком Дерманським.
Дітвора засипала письменника запитаннями, на які він із радістю відповів. З перших уст дізналися історії створення книг та оповідок, довідалися як автор втілював риси себе малого у персонажах. Вишенькою на торті став анонс нової книги – «Клуб врятованих. Непухнасті історії». В партнерстві з організацією UAnimals Сашко Дерманський створив оповідки про дружбу між тваринами й людьми, про віру в перемогу. А головне – про вірність, що долає всі перешкоди на шляху до тих, кого ми любимо.
Наприкінці зустрічі, традиційно, до Сашка Дерманського утворилася черга з охочих отримати автограф та зробити селфі!
 

18.03.2024

 
#тижденьпоезії2024
У рамках проєкту «Крим: нескорена земля» ЦРБ ім. П. Загребельного продовжує знайомити громаду Деснянського району з історією та культурою півострова. Саме тому Національний тиждень читання поезії у бібліотеці розпочався літературною вітальнею «Поезія про Крим».
Під час зустрічі слухачі Університету Третього Віку довідалися, як письменники та письменниці усіх національностей за допомогою поетичного слова проявляли свою любов та захоплення Кримом. Його оспівували чимало видатних митців, серед яких най ґрунтовніші: українці Олександр Олесь та Микола Вінграновський, поляк Адам Міцкевич і, звісно, кримські татари –Номана Челебіджихана, Дженгіза Дагджи, Алі Черкеза та багато інших.
Особливу увагу приділили творчости Лесі Українки, адже саме на цій землі народилися такі її чудові твори: «Кассандра», «Над морем», «Кримські спогади».

Авдиторія насолодилася голосними читаннями відбірної поезії та її обговоренням. У літературній вітальні відвідувачі не лише змістовно провели вільний час, а й усвідомили красу та важливість Криму для українського народу.
 

17.03.2024

 
Нещодавно до ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітала письменниця, авторка історичних романів та надзвичайно цікава оповідачка – Оксана Зененко.

Під час презентації книги «Побратим гетьмана» письменниця розповіла юним відвідувачам про особливости доби Гетьманщини. Працюючи з історичними матеріалами, пані Оксана відшукала унікальну інформацію про минуле України, яка лягла в основу її творів. Особливо зацікавили авдиторію різноманітні факти про Івана Мазепу. Адже цього року виповнюється 385 років від дня народження видатного гетьмана.
Попри затяжну повітряну тривогу, молодь досхочу насолодилися спілкуванням з письменницею. А головне – зрозуміла, що навіть найсильніших ворогів можна подолати, об’єднавшись. Адже в єдности наша сила!
Ми ґречно дякуємо пані Оксані за пізнавальну зустріч та подарований примірник «Побратима гетьмана».

Чекаємо на наступну зустріч!
 

14.03.2024

 
Ви боїтеся страховиськ? А якщо вони живуть у лісі? А якщо вони є результатом людських старань? Саме про таке страховисько йдеться в оповіданні української казкарки Лариси Ніцой. І саме цьому оповіданню був присвячений казковий читаріум «Страшне Страховисько» у ЦРБ ім. П. А. Загребельного.
В затишній атмосфері слухали діти аудіоказку, поступово занурюючись у фантастичну розповідь. Разом з головними героями вони мандрували лісовими хащами, милувалися природою. І таки розкрили жахливу таємницю: ким насправді є Страшне Страховисько!
Опісля юні відвідувачі гуртом брали участь у вікторині та розгадували кросворд. Особливо всім припало до душі обговорення мовних своєрідностей  твору. Діти залишилися в захваті від численних фразеологізмів та зменшувально-пестливих слів, які використовувала  письменниця.

Тож  читайте твори Лариси Ніцой, цієї чудової  письменниці, сильної особистості та справжньої українки!
 

14.03.2024

 
Масниця, Сирниця, Сиропусний тиждень, Колодка, Колодій, Запусти, Пущення, Туриця, як тільки не називається це чудове народне свято! Його наші предки вшановували ще за довго до християнства! Аби дізнатися більше про автентичні звичаї українського народу творчий гурток ART_MILA зібрався у Галереї мистецтв на фольклорну дегустацію.
Зустріч була присвячена розвінчанням мітів про святкування Масниці, зокрема її кулінарних особливостей. Саме тому діти довідалися, що приготування «блінів» не притаманне українським традиціям. Натомість наші предки завзято ліпили вареники на будь-який смак! Ознайомившись з тематичними книжками, діти посмакували взірцем української народної кухні.
А надихнувшись пізнавальною оповіддю, гуртківці вирішили зобразити на полотні усю палітру смаку вареників.
 

12.03.2024

 
ЦРБ ім. П. А. Загребельного продовжує знайомити громаду Деснянського району з діяльністю «шістдесятників».

Історичний екскурс «Жінки-шістдесятниці» відкрив для наших відвідувачів представниць української інтелігенції 60-х, які виступали на захист національної мови і культури, свободи художньої творчості.
Алла Горська, Михайлина Коцюбинська, Надія Суровцова, Галина Севрук – такі різні у творчості, але такі схожі у своєму прагненні протиставити себе офіційному догматизмові, сповідувати свободу творчого самовираження, культурний плюралізм.
Видатні українки і геніальні мисткині  - ми маємо про них знати і не забувати!

Щиро вдячні  Василю Шепелюку, екс-співробітнику Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України та нашому постійному читачу, за ґрунтовну  історичну подорож у світ «шістдесятників».
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter