ЦРБ ім. П.А. Загребельного
11.05.2025Дев’ятого травня у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся яскравий та пізнавальний історичний книгаріум до Дня Європи.
Юні відвідувачі дізналися, чому прапор Європейського Союзу синій та має 12 зірок, на яких базових цінностях ґрунтується цей Союз і чому українці хочуть бути в ЄС. 09.05.2025 Коли слушна нагода знайомити юних читачів з авторами їхніх улюблених книжечок? Завжди!
Окрім цього пан В'ячеслав звеселив усіх присутніх авторськими піснями у власному виконанню та подарував бібліотеці свої твори!До ЦРБ ім. П. А. Загребельного вперше завітав поет, прозаїк та автор-виконавець пісень – В'ячеслав Купрієнко. На зустрічі письменник розповів відданим слухачам про історію створення свого найяскравішого персонажа – Мишаська. Веселе та допитливе мишеня мандрує багатьма оповідками пана В'ячеслава, а також встигло стати героєм мультика! Детальніше про безліч його пригод можна прочитати у книжках «Мишасько і розгардіяш» та «Мишаськів догоридриґ». Учні та учениці школи № 292 імені гетьмана Івана Мазепи, школи I-III ступенів № 249, а також початкової школи «Вікторії» мали унікальну можливість потрапити в середину однієї з таких оповідок та розіграти сценки за її сюжетом! Щиро дякуємо нашому гостю і до наступних зустрічей! 08.05.2025До Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років ЦРБ ім. П. А. Загребельного провела історичний кіносеанс «Пам’ятати заради майбутнього». Відвідувачі переглянули драматичний фільм «Чужа молитва», заснований на реальних подіях, що не залишають байдужими.
У центрі сюжету – історія кримськотатарської дівчини Саіде, яка під час нацистської окупації Бахчисарая врятувала 88 єврейських дітей. Вона працювала вихователькою у притулку для сиріт, коли наважилася на надзвичайно сміливий вчинок – видати єврейських дітей за татарських, навчаючи їх мови, звичаїв і молитов, ризикуючи при цьому власним життям. Не забуваймо: пам’ять – це не лише минуле, а основа для відповідального майбутнього! 05.05.2025 ЦРБ ім. П. А. Загребельного продовжує знайомити своїх читачів з культурою Криму! Фольклорні співанки «Голос Криму» подарували школярам справжню мандрівку у світ мелодій, традицій та історій кримськотатарського народу. Діти дізналися про різноманіття та унікальність народних пісень, які з покоління в покоління передають своєрідність внутрішнього світу кримських татар, глибинність душі цього народу. Особливим моментом заходу став танцювальний конкурс, що викликав справжній захват у присутніх. Також учасники спробували знайти спільні риси між українськими та кримськотатарськими народними піснями й переконалися, що музика дійсно єднає. Найяскравішим моментом зустрічі стало прослуховування кримськотатарських пісень у виконанні Джамали – української співачки кримськотатарського походження, справжнього голосу Криму. А ще – караоке по її піснях, яке перетворило захід на справжнє свято! Наприкінці заходу дітлахи з радістю познайомилися з добіркою книг, які допоможуть краще пізнати культуру та звичаї нашого півострова. 30.04.2025До ЦРБ ім. П. А. Загребельного вперше завітала журналістка, письменниця та авторка проєкту про видатних постатей української культури Back to the Roots – Анна Лодигіна.
Гостя представила старшокласникам свою книгу «Історії українських митців: Олександра Екстер», що розповідає про українську художницю-авангардистку, реформаторку сценографії. Мета серії книг про видатних українців та українок – відкрити всьому світу нові художні імена, раніше відомі під грифом «російські». А познайомитись з творами художниці відвідувачам допомогла віртуальна галерея, яка відкрила для юного покоління українців унікальний феномен в українському мистецтві – Олександру Екстер. 27.04.2025Коли слово стає молитвою, а вірш – пам’яттю… Такою була наша літературна зустріч із поеткою та письменницею Наталією Дзюбенко-Мейс, яка відбулася у стінах ЦРБ ім. П. А. Загребельного в особливій, зворушливій атмосфері.
Щиро дякуємо пані Наталії за неймовірну, теплу зустріч та подаровані бібліотеці книги – це справжній скарб для наших читачів! 24.04.2025 Напередодні Міжнародного дня памʼяті про Чорнобильську катастрофу у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася екологічна година для дітей «Дзвони екологічної біди». За підтримки бібліотеки школярі долучилися до вшанування памʼяті про трагічні події 1986 року. Зокрема вони організували голосні читання тематичних віршів, у яких звучали біль, надія та шана героям-ліквідаторам. Також діти переглянули пізнавальне відео про Чорнобиль, з якого дізналися про екологічні наслідки аварії, її вплив на природу та довкілля України. Завершився захід творчо – кожен учасник створив власний малюнок, передаючи через кольори й образи свої емоції, думки й сподівання на чисте майбутнє. 22.04.2025У ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася зустріч, яка надовго залишиться в серцях усіх присутніх. Гостею стала Людмила Долгоновська – авторка книги «Залізний генерал. Уроки людяності», експертка зі стратегічних комунікацій, кандидатка філософських наук, радниця Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного у 2021-2023 роках.
Запрошуємо всіх охочих до бібліотеки – книга вже на полиці! 17.04.2025Багато цікавого про великодні традиції українців дізнались учні школи І-ІІІ ступенів № 306 Деснянського району міста Києва в Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. Загребельного.
Щиро дякуємо нашим партнерам за натхнення і цікаву зустріч! 16.04.2025 Уже недалечко червоне яєчко! Напередодні Воскресіння Христового у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася інформаційна година «З історії виникнення Великодня».
Вихованці Центру соціальної реабілітації осіб з інтелектуальними та психічними порушеннями дізналися про витоки та традиції одного з найбільших християнських свят, символіку великодніх атрибутів – писанок, крашанок, пасок, а також про звичаї українців у різних регіонах України. Учасники не лише розширили свої знання, а й долучилися до обговорення, ставили запитання, ділилися власними спогадами та улюбленими традиціями святкування Великодня.
|