ЦРБ ім. П.А. Загребельного

14.06.2018

«Зростаймо в країні знань!»
Програма літніх читань

В ЦРБ ім. П. Загребельного триває програма літніх читань «Зростаймо в країні знань!» для дітей молодшого та середнього шкільного віку.

Літні канікули – унікальна можливість залучення до бібліотеки нових читачів, створення простору творчості і приємного спілкування з літературою для всіх охочих.
Протягом літнього періоду читачі можуть гарно відпочити, відправитися в захоплюючу подорож по сторінках улюблених книг, прочитати яскраві журнали, поспілкуватися з однолітками в мережі Інтернет.
Для відвідувачів бібліотеки проводяться : бібліо – екскурсії, літературні турніри, інтелектуальні вікторини, екологічні заняття, творчі конкурси, настільні ігри, майстер-класи, прем’єри нових книг і журналів: «Читач сказав «Браво!» та багато іншого.

Бібліотека - територія спілкування і захоплюючих літературних подорожей.
 

13.06.2018

«Культурні особливості і психологічні механізми адаптації»
Семінар-тренінг
за проектом: «Пізнай, прийми та руку простягни…»


13 червня в ЦРБ ім. П. Загребельного відбувся семінар-тренінг, який провели працівники Благодійного фонду «Рокада».
Благодійна організація виконує програму соціальної допомоги біженцям та шукачам притулку в місті Києві.

Семінар - тренінг розкрив тему успішної адаптації іноземців в інших країнах. Окрема частина заходу була присвячена питанням важливості рухової активності у розвитку особистості будь-якого віку.
 

12.06.2018

У Деснянському районі міста Києва 12 червня перебувала делегація іноземних спеціалістів у сфері культури у складі  Богуслави Сошанської, директора данського культурного центру в Польщі та Симона Друесен-Холмберга, директора данського культурного центру в Латвії.
Гості відвідали бібліотеки Централізованої бібліотечної системи району та поспілкувалися  із співробітниками та читачами  ЦРБ ім. П. Загребельного та бібліотеки № 115 для дітей.

В ході зустрічі з заступником Голови Деснянської в місті Києві державної адміністрації Алєксєєнко Іриною Миколаївною гості обговорили питання можливого співробітництва у сфері організації спільних семінарів, конференцій та практикумів для працівників бібліотек району та впровадження в місті Києві скандинавської моделі бібліотечного обслуговування населення.
Богуслава Сошанська зазначила, що діяльність публічних бібліотек і в Данії, і в Україні спрямована на формування соціально-комунікаційного простору на засадах розширення бібліотечних послуг; розвиток партнерства між державними та недержавними установами; на подолання протиріч між виробниками культурних цінностей та їхніми споживачами, між корінним населенням та емігрантами. Вона також підкреслила, що cкандинавська модель бібліотечного обслуговування населення є найбільш прийнятною для запозичення Україною.
 

08.06.2018

«Тримай ЕкоХвилю!»
Екофест

У Галереї мистецтв  ЦРБ ім. П. Загребельного 8 червня відзначили у незвичній формі Всесвітній день океанів. Калейдоскоп різноманітної активності, що включав вікторини, конкурси, голосні читання, відеоанімацію  та виставку дитячих художніх творів спонукав присутніх ще раз звернути увагу на важливу роль Світового океану в повсякденному житті. Адже океани – легені нашої планети, що забезпечують більшість кисню для живих істот.
 
 

З вітальним словом до присутніх звернувся начальник Управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Деснянської в м. Києві державної адміністрації Ігор Закомірний, який побажав усім учасникам свята гарного настрою та цікавих вражень.
 
 

Ключовою подією екологічного фесту стало підведення підсумків міського конкурсу літературного твору «Тримай ЕкоХвилю», який проводився серед читачів публічних бібліотек для дітей міста Києва Центральною бібліотекою ім. Т. Г. Шевченка для дітей м. Києва, за ініціативи Централізованої бібліотечної системи Деснянського району
м. Києва.
 
 

Марценюк Дана, фахівець з екологічної освіти КП «Київський міський будинок природи», наголосила на важливості екологічного виховання дітей  та відзначила внесок Деснянської централізованої бібліотечної системи у формування екологічної свідомості дітей та юнацтва міста Києва.
Дитячі твори, які були надіслані на конкурс, вражали різноманіттям жанрів, художнім оформленням, сюжетними лініями та фантастичними героями. Але всі вони  засвідчили розуміння маленькими мешканцями нашого міста необхідності збереження довкілля та їх активної екологічної позиції.
У нагородженні переможців конкурсу, які представляли різні райони
міста Києва, взяли участь члени журі конкурсу, представники науково-методичного центру дошкільної та початкової освіти ІППО Київського університету ім. Бориса Грінченка, Екологічного клубу «Еремурус-Україна», Водно-інформаційного центру м. Києва, комунального підприємства «Київський міський Будинок Природи».
Гран-прі конкурсу отримали користувачі бібліотеки  № 115 для дітей Деснянського району м. Києва, учні  2- А класу НВК «Гуманітарна гімназія «Гармонія», за колективну збірку  творів «Будьмо знайомі!».
 
 

05.06.2018

«Зростаймо в країні знань!»
Програма літніх читань
 
5 червня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного розпочато роботу із шкільними таборами Деснянського району, які працюють для дітей молодшого шкільного віку.
Протягом місяця для дітей будуть проводитись бібліо-екскурсії, різноманітні тематичні розважальні заходи, літературні турніри, інтелектуальні вікторини, екологічні заняття.  Маленькі користувачі дізнаються багато корисного та цікавого…
У секторі художньої літератури діє виставка-порада «Зростаймо в країні знань!», на якій представлена рекомендована література з української та зарубіжної літератури для літніх читань.

З графіком червневих бібліотечних заходів для школярів можна ознайомитись на нашому сайті.
 
Запрошуємо всіх охочих до бібліотеки!
 

01.06.2018

«Всесвіт дитячих мрій…»
Літературно-поетичний колаж
 
1 червня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся святковий захід для дітей ветеранів АТО Деснянського району, приурочений до Міжнародного Дня захисту дітей.

Учасники заходу ознайомились з виставкою-інсталяцією «Щоб сонцю і квітам всміхалися діти…», на якій представлена правова та науково-популярна література для дітей та дорослих різного віку.
Діти із зацікавленістю взяли участь в тестовій грі «Що я знаю про права дитини» на основі статей Конвенції ООН про права дитини та детально визначилися в своїх правах. Літературна експрес-гра «У колі казкових героїв…» надала можливість кожному маленькому учаснику свята згадати  улюблених персонажів українських та зарубіжних казок.
Дитячий світ в бібліотеці наповнений мріями, мистецтвом, поезією… Школярі з радістю долучилися до голосних читань творів класика української поезії Дмитра Павличка «Найкраще місце на землі…» та усвідомили, як поезія наповнює людину любов’ю та повагою до родини, до своєї країни.

Майстер-клас «Вітальна листівка» - був «заключною ноткою» заходу та розкрив творчі здібності учасників.

Учасники свята краще зрозуміли навколишній світ і самих себе, свої права та обов’язки, основи чемної поведінки в родині, і ще про багато інших цікавих важливих речей.

Україна гарантує свободу і гідність своїх дітей, створює  умови для всебічного їх розвитку та самореалізації.
 

25.05.2018

«Прекрасний Києве на предковічних горах…»
                                                                     Краєзнавчий мікс
                                                           «Схиляюсь перед величчю твоєю,
                                                            Золотоглавий лицарю століть.
                                                            Твоєї слави відгомін стоїть
                                                            Над щедрою вкраїнською землею…»
                                                                                   М. Рильський

 
    25 травня у святковому дійстві на честь дня Києва, яке відбулося на концертному майданчику біля Деснянської райдержадміністрації, активну участь взяли працівники публічних бібліотек району.
 
 

   До відзначення свята увазі мешканців району різного віку були представлені краєзнавча мозаїка «Пишаюсь Києвом своїм, його людьми, його красою…», книжковий колаж «Мій Київ - красень над Дніпром». Видання, презентовані на пересувних виставках розповідають про найцікавіші події в історії міста, відомих киян, надають можливість побачити у світлинах фотоальбомів всю красу і велич нашого неповторного міста.
 
 

  Учасники вікторин «Київ історичний…», «Місце на хвилях вічності», краєзнавчого лото «А історію столиці знати кожному годиться» та інтерактивних бібліотечних ігор показали свою ерудицію та знання з історії та культури міста. Окремою інформаційною частиною були визначені питання та відповіді, присвячені видатним особистостям, іменами яких названі вулиці нашого району.
 
 

    Свято стало особливим для дітей, які долучилися до майстер-класів. Школярі різного віку навчились створювати : листівки «Квітучий символ Києва» в техніці аплікації, фігурки «Київський каштан» в техніці орігамі. Радісною ноткою заходу для малечі був майстер-клас з аква –гриму від «творчого бібліотекаря», який дозволив перетворитися звичайним малюкам на «справжніх казкових героїв».
 
 

    Для мешканців нашого району бібліотекарі підготували інформаційні буклети: «Етнічний Київ, «Міста-побратими Києва», «День Києва».
 
 

    Ми пишаємося своїм містом, його творчими досягненнями, історією, культурою та традиціями. Всіх нас об’єднує та надихає прекрасний і вічний Київ.
 

25.05.2018

«Найрозумніший»
Інтелект-турнір
«Ніщо не заважає людині
завтра стати розумнішою,
ніж вона була учора»
Петро Капіца


   Травень місяць – це своєрідний час підбиття підсумків для школярів та педагогів. Бібліотекарі ЦРБ ім. П. А. Загребельного запропонували учням другого класу перевірити себе у різних галузях знань і взяти участь у інтелект-турнірі.
 
 
 

  Діти почувалися впевнено і відповідали на питання з гумором і винахідливістю. Проте до півфінального туру потрапили шість другокласників, серед яких визначився лідер-знавець. Школяр виявив найкращу обізнаність в основних предметах та галузі загальних знань.
Переможці отримали у подарунок журнали і газети від міжнародного конкурсу «Колосок».
  Однокласники пораділи за своїх друзів та зробили спільне фото.
 
 

24.05.2018

«Три романи про Дмитра Череду»
Знайомство з творами
за проектом «Павло Загребельний: золоті сторінки творчості»
 
В 70-х роках минулого століття Павло Загребельний, працюючи над історичними романами, водночас не полишав сучасних йому тем робітничого життя. Наслідком його художнього освоєння сучасності стали романи: «З погляду вічності»,«Переходимо до любові», «Намилена трава».

Головний герой романів - робітник- трубопрокатник Дмитро Череда - дотепний, іронічний, небайдужий до всього, що діється довкола.

Проблеми, які увійшли в перший твір «З погляду вічності» - людина і праця, людина і обов'язок, творчість і ремісництво, пошук і закостенілість.
Увазі читачів бібліотекарем було представлено наступний  роман «Переходимо до любові», сюжет якого продовжує життєві колізії Дмитра. Головний герой старанно підвищує професійну кваліфікацію і стає одним з найкращих робітників виробництва. У назві твору «Переходимо до любові» письменник відображує мрію Дмитра знайти «сірооку» дівчину, яка буде відповідати уявному образу коханої жінки.
Роман «Намилена трава», презентований бібліотекарем розповідає, як герой твору потрапляє як стипендіат ЮНЕСКО до Америки, на якийсь час полишаючи свої робітничі клопоти, і знайомиться з новим для себе світом. Автор критикує психологію, поняття свободи та демократії, розкриває світ злочинності Сполучених Штатів Америки.

Чому перебуваючи в одній із розвинених країн світу, не зважаючи на «зовнішнє» матеріальне благополуччя, Дмитро Череда мав велику мрію повернутися додому, читачі дізнаються, якщо прочитають цей твір.
 
Ласкаво просимо всіх охочих до читання творів Павла Загребельного!
 

24.05.2018

«Слава Вам, брати-просвітителі!»
Інформаційна хвилина
 
«Вищою формою писемної культури
є книжність: її можливості
щодо передачі також інформації
(і в просторі, і в часі) воістину безмежні»

М. Брайчевський
 
Щорічно 24 травня, ми вшановуємо пам’ять святих рівноапостольних Кирила й Мефодія, які заклали основу слов’янської писемності.

День слов’янської писемності і культури, окрім України, святкують у  Білорусі, Болгарії, Сербії, Словаччині, Македонії, Чорногорії, Чехії.
З нагоди цього свята в ЦРБ ім. П. А. Загребельного  пройшла тематична інформаційна хвилина про життєвий шлях святих рівноапостольних братів Кирила та Мефодія, представлена виставка «Джерела духовності слов`янських народів».

Сподіваємось, що книги з виставки та публікації з періодичних видань,будуть цікавими й корисними для відвідувачів. Адже вони знайомлять з історією виникнення письма, з’ясовують витоки нашої мови, її місце серед інших слов’янських мов.
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter