ЦРБ ім. П.А. Загребельного

Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі – бібліотека

29.09.2011

alt

    29 вересня  на честь Всеукраїнського Дня бібліотек в Деснянському районі м. Києва було проведено акцію: «Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі – бібліотека» за підтримки Голови Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації Жеребнюка Віктора Миколайовича. Ініціатор Акції  -  централізована бібліотечна система Деснянського району міста Києва Головна мета   -  привернути увагу громадськості до проблеми зниження інтересу до читання, та розкрити можливості бібліотеки, як культурно-інформаційного центру для громади району.        Незвично активно та весело було в той день на  майданчику біля входу до Деснянської районної  державної адміністрації. Працівники бібліотек, в різнокольорових футболках  роздавали прапорці та друковану продукцію з логотипом акції,  зазивно звучали пісні про бібліотеки, які зібрали велику кількість мешканців району різного віку. Сходи адміністрації, миттєво, як би завдяки чарівництву добрих магів з  казкових книг, перетворилися в імпровізовану сцену. Спочатку бібліотекарів вітали представники  райдержадміністрації: заступник Голови  Оніфрічук В. М. та начальник управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Жукова Т. М. Цікаво та змістовно виступали мистецькі колективи району .  Маленькі та  дорослі учасники акції з захопленням сприйняли   героїв класичної літератури, а також  маленьких гномів , шкідливого Буратіно з Азбукою та його тендітну вчительку Мальвіну, оригінальний хореографічну постановку    «Танцю з книгами» у виконанні лауреата Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів  хореографічного ансамблю «Міраж»  Київської дитячої школи мистецтв №3. Закінчився святковий концерт піснею про бібліотеки, яку заспівали бібліотекарі разом з маленькими артистами та учасниками акції, пісня об’єднала всіх.  Паралельно зі «сценою» відбувалося   дійство і  на майданчику: працювали зони: запису до бібліотеки з безкоштовним отриманням читацького квитка та подарунків з логотипом «Друзі бібліотеки»  (зареєстровано біля 100   читачів). З  «Літературної лавки» кожний, хто  записався в бібліотеку, отримав у подарунок книгу згідно свого інтересу.  Користувалося попитом  довідково-інформаційне бюро із використанням мобільного Інтернету – надано 27 довідок соціального та правового характеру. Програму акція складали різноманітні інтерактивні заходи: ерудит-конкурси,  фотосесія  з літературними героями . Цікавим та привабливим було гадання на  мудрих книгах.  Учасники акції   надали поради бібліотекам по розширенню їх послуг та поліпшенню організації роботи скориставшись «Скринькою пропозицій», залишили  на плакаті «Прочитав і Вам раджу» інформацію про свої улюблені книжки. Задоволення від свята отримали і майбутні читачі і бібліотекарі.  Всі учасники акції отримали подарунки. Сподіваємось, що цей день стане ще одним вдалим стартом для майбутніх заходів по залученню користувачів та популяризації книги та читання.

Фоторепортаж акції

 

Міжвідомча координаційно-методичної рада

7.06.2011

  7.06.2011 року  на базі  Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації відбулося засідання Київської міської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення.

  На порядку денному розглядалися питання щодо організації роботи міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення Деснянського району, співпрацю органів виконавчої влади по забезпеченню захисту дітей від будь-яких форм фізичного або психологічного насильства. Серед доповідей із даного питання було приділено велику увагу роботі Централізованої бібліотечної системи Деснянського району за цим напрямком.

  Також учасники координаційно-методичної ради мали змогу детально ознайомитися з експозиційними стендами бібліотек системи, та отримати інформаційну допомогу з різних правових питань за допомогою досвідчених фахівців та сучасних технічних можливостей бібліотек.

   Під час роботи координаційно-методичної ради були налагоджені зв’язки та вироблені напрямки роботи за схемою: бібліотеки ЦБС + районне управління юстиції.   

 title
 title
 title
 alt
 
 

Куінджі

01.06.2011

«Ілюзія світла була його богом,

і не було художника,

рівного йому в досягненні

цього дива живопису».

І. Репін

  1 червня в ЦРБ № 141 відбулася мистецька година «Мозаїка художніх полотен Архипа Куінджі», на яку завітали вчителі школи № 238. Присутні із зацікавленістю прослухали огляд книжкової виставки, здійснили віртуальну подорож до дому-музею художника в Петербурзі, подивились слайд-шоу найкращих робіт видатного майстра.

 

 

Софіївка

23.05.2011

«Я люблю у Софіївці думать,

Відганяючи спогадів рій.

Від сьогодні, ласкава Умань,

  Скільки житиму – бранець твій» – з натхненням писав про «Уманське диво» Василь Симоненко.
23 травня бібліотекарі читального залу ЦРБ № 141 запросили всіх бажаючих відвідати історично-мистецьку годину «Ні в казці сказати, ні пером написати…» (за проектом «Відкриваємо Україну»), присвячену «перлині» України – дендропарку «Софіївка».
  Читачі познайомилися з виставкою-вернісажем, здійснили віртуальну подорож по славетним місцям Черкащини, прослухали цікаву розповідь і подивились документальну кінострічку про історію будівництва парку, помилувалися сучасними краєвидами.
 
 

Чернігів

28.04.2011

  Юнаки теперішнього часу багато цікавляться країнами Европи, Америки, а ось про історію та чудові місцевості України, на жаль, не можуть часто скласти і двох речень, не знають.
  Про загадковий, наповнений історичними подіями, легендами, вишуканими архітектурними творіннями Чернігівський край пізнали учні школ масиву Троєщина, здійснивши віртуальну подорож «Шляхами Чернігівщини…» /за проектом бібліотек Деснянського району «Відкриваємо Україну»/.
  Освіченим гідом виступила бібліотекар Гриневич Т. Д. Разом з нею юнаки побували в Качанівці (подивилися слайд-шоу краєвидів),  відвідали Антонієві печери та інші цікаві місця дивного краю. Із зацікавленістю прослухали огляд тематичної книжкової виставки. Зрозуміли, що інтернет великий помічник, але глибокі знання можна отримати тільки з книжок. У багатьох присутніх після заходу виникло бажання побувати у цій романтичній місцевості.  

 

 

 

Яготинські зустрічі Шевченка

14.04.2011

   14  квітня в читальному залі ЦРБ № 141 відбулась  година мистецтва «Зустріч в Яготині, або «…Я занадто щиро Вас кохаю…» за проектом «Відкриваємо Україну», присвячена перебуванню Тараса Григоровича Шевченка в 1843-44 рр. у маленькому містечку Яготин та  його дружбі з розумною, талановитою, освіченою Варварою Репніною. Саме княгині Репніній поет присвятив свою відому поему «Тризна ».
  Відвідувачі бібліотеки iз зацікавленістю прослухали огляд тематичної книжкової виставки, подивились слайди картин, які Тарас Шевченко написав в Яготині: портрет князя М.Г. Репніна (копія роботи швейцарського художника Дж. Горнунга), графічний автопортрет, картину iз зображенням племінників Варвари Миколаївни Репніної.

 

Неоренесанс від Альошина

7.04.2011

Неоренесанс від Альошина

  У забудові нашого міста велике значення мала творчість відомого архітектора Павла Федотовича Альошина. Спираючись на історичні традиції та найновітніші досягнення в будівництві, він створив високохудожні будівлі, багато з яких і сьогодні зберігають своє значення , є пам`ятками архітектури.

  7 квітня в ЦРБ № 141 годину мистецтва «Неоренесанс від Альошина» , присвячену життю та діяльності відомого архітектора, відвідали читачі , які цікавляться історією архітектури нашого міста. Користувачі познайомилися з тематичною книжковою виставкою, подивились світлини  найвидатніших споруд талановитого  українського зодчого, які зберіглися в Києві, подивились документальну кінострічку «Павло Альошин».

 

 

 

Київ підземний

17.03.2011
  Весь підземний печерний комплекс, що зберігся в нашому місті сьогодні, включає печери Кирілівських висот, Верхнього міста, Аскольдової могили, Лаврські, Зверінецкі, Китаєвські печери, а також печери в урочищі Церковщина. Київські печери довгий час залишалися одним з найменш вивчених видів археологічних пам'ятників. Більше двадцяти років їх досліджують працівники спеціалізованого відділу  музею історії Києва, а також співробітники Національного  Києво-Печерського історико-культурного заповідника.
  17 березня в читальному залі ЦРБ № 141 відбулось засідання  лекторію «Києво-Печерська лавра. Історія та сучасність». В обговоренні теми «Київ підземний»  прийняли участь – кандидат історичних наук, працівник науково-дослідного відділу розвитку музейної справи Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника - Воронцова Олена Анатоліївна та молодь району. Бібліотекарями була представлена тематична розкладка літератури.
 
 

9.02.2011

 9 лютого  в читальному залі ЦРБ № 141 відбулась літературна година «Любов та радість буття в творчості  Буніна», присвячена творчості   видатного російського письменника. Бібліотекар Березовська Л. Є. ознайомила читачів з літературою, яка представлена на книжковій експозиції, прочитала уривок  з віршу «Листопад» та оповідання «Комета». Користувачі прослухали романси «Похолодели лепестки», «Месяц задумчивый» на слова  И. Бунина.

 

27.01.2011

27  січня в читальному залі ЦРБ № 141,  для тих читачів, які цікавляться історією української науки та культури, була проведена  година «Феномен роду Симиренків» (до 190-річчя від дня народження Симиренка П.Ф. , цукрозаводчика, одного з засновників раціонального садівництва в Україні). Користувачі прослухали огляд літератури тематичної книжкової виставки і подивились документальну  кінострічку про життєвий шлях славетної родини.

 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter