ЦРБ ім. П.А. Загребельного

10.03.2024

 
Немає місця на землі, де не лунали б вірші найвідомішого українського поета – Тараса Григоровича Шевченка. А сьогодні його ім’я на вустах у кожного, адже з дня народження митця виповнюється 210 років.

Вшановуючи пам’ять поета, ЦРБ ім. П. А. Загребельного провела (спільно з учнями ліцею №293) літературні читання «Вінок Кобзареві».
Діти читали свої улюблені вірші Шевченка, знайомилися з цікавими маловідомими фактами із життя великого поета. У цьому їм допомогла сучасна та стильна анімація «Як Тарас Шевченко став зіркою» від проєкту «Книга-мандрівка. Україна».
Також юні відвідувачі дізналися про Шевченка-художника, який володів всіма відомими на той час засобами графічного мистецтва і залишив по собі величезну мистецьку спадщину.
Пізнати краще Кобзаря допомогли дітям і сучасні пісні на слова Тараса Григоровича, які лунали під час тематичного майстер класу.
У наші буремні часи, коли українці всіма силами намагаються вберегти «садок вишневий коло хати», творчість українського генія допоможе перемогти у цій битві.
«Борітеся– поборете, Вам Бог помагає!».
 

07.03.2024

 
Нещодавно у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася зустріч учнів з представниками добровольчого формування територіальної громади № 31 Деснянського району, присвячена надзвичайно важливій темі – мінній безпеці.
Військові познайомили юних відвідувачів з основними правилами мінної безпеки. Зокрема, розповіли, як розпізнавати вибухонебезпечні предмети та, як розрізняти попереджувальні знаки. Адже небезпека може чигати у найменш очікуваних місцях: в парку, на дитячому майданчику, навіть у «загубленій іграшці».
А після зустрічі з військовими діти зрозуміли, що знання – це не тільки сила, а й запорука безпеки.
 

06.03.2024

 
На календарі вже весна і дуже хочеться погуляти з друзями, але непередбачувана погода псує плани? Вихід є! Завітайте до ЦРБ ім. П. А. Загребельного – тут на вас чекають не тільки чудові книги, а й різноманітні настільні ігри.
 
Нещодавно  наша колекція популярних настільних ігор поповнилася новою перлиною - українознавчою грою «Хто ми?». За допомогою логіки та цікавих фактів настільна гра допоможе дізнатися чимало нового про рідний край. Ба більше, алгоритм гри сприяє розвитку логіки, пам’яти та уважности, покращує аналітичне та критичне мислення. Тож приходьте до бібліотеки й ставайте інтелектуалами, проводячи час з друзями та рідними!
Щиро вдячні авторам гри, Назару Дудару та Ярославу Заграйчуку, за можливість отримати безумовну втіху від процесу гри та емоційного спілкування у колі друзів!
 

04.03.2024

 
Нещодавно бібліотекарі ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітали у дружній до жінок та дівчат простір «Вільна», аби провести мілітарний бібліо-фреш «Воїтельки: українки на полі битви».
Під час зустрічі слухачки дізналися, як з давніх-давен українські жінки відігравали важливу роль у захисті Батьківщини. Вони довідалися про войовничі звичаї амазонок та сарматок, походи козачок та подвиги співвітчизниць під час світових воєн. Особливо відвідувачок зацікавила офіційна статистика сьогодення, згідно з якою, більше ніж шістдесят тисяч жінок перебувають у лавах ЗСУ.
Мілітарний бібліо-фреш допоміг розвінчати стереотипи та дізнатися історичну  правду присутнім на заході. Тепер кожна з них знає, що для жінки також цілком природно бути воїтелькою. Адже це можуть підтвердити тисячі поколінь наших пращурок.
 

01.03.2024

    Напередодні Дня письменника до ЦРБ імені П. А. Загребельного завітала одна із найуспішніших українських письменниць сучасності, багаторазова переможниця літературного конкурсу «Коронація слова» – Ірен Роздобудько.
 
 
 

      На творчій зустрічі письменниця представила свої найвідоміші дитячі книжки – «Пригоди на острові Клаварен» та її приголомшливе продовження – «Знак потраплянців». Пані Ірен поділилася унікальними фактами створення книг, цікавим історіями з життя та письменницькими лайфхаками.
 
 
 
      За активну участь в обговоренні школярі отримували від пані Ірен по скляній кульці – чарівному талісману, який сприяє здійсненню бажань. А наприкінці зустрічі вони разом заворожили їх на майбутню перемогу України.
 
 

    Школярі покинули бібліотеку з посмішками на обличчях, адже знайомство з Ірен Роздобудько подарувало їм натхнення та неймовірну тягу до читання.
 
 

29.02.2024

    Нещодавно у ЦРБ ім. П. А. Загребельного зібралися поціновувачі прекрасного, аби познайомитися з унікальним феноменом у світовому мистецтві, письменником та художником єврейського походження –  Бруно Шульцем.

 

    Під час арт-години «Бруно Шульц: незвичайний та пізнаваний» слухачі довідалися про життєвий шлях та творчі здобутки  митця, познайомилися з добіркою відповідної тематичної літератури.
 
 
 
    Найбільше авдиторію зацікавила віртуальна галерея картин художника. Адже він володіє рідкісною технікою – кліше-верр –  видряпуванням на засвіченому фотопапері.
 
 

28.02.2024

      В останні дні лютого спекотний вітер Сахари приніс у ЦРБ ім. П. А. Загребельного чарівну книгу – «Тисячу і одну ніч». І до бібліотеки поспішила дітвора, аби взяти участь у казковому марафоні «Алі-Баба і сорок книжок».
 
 

    Спершу юні відвідувачі поринули у дивовижні пригоди з Шахерезадою. Слухаючи всесвітньовідомі казки, вони побачили яскраві картини міського життя середньовічного арабського Сходу. Захоплюючі описи чарівних країн та їхні екзотичні мешканці змусили дітей відчути себе частиною цих історій. А разом з оповідачкою дітвора з’ясувала, де у казці фантастичне сплітається з реальним.
 
 

     За традицією Шахерезада не закінчила свою казку. А натомість запропонувала дітям, напередодні Дня «Розкажи казку», прочитати «Алі-Бабу і сорок розбійників» та багато інших чарівних історій самостійно. Адже ніщо не дарує таку насолоду, як книжка!
 
 

27.02.2024

    Добігають кінця останні зимові дні, тож час поспішати з  казковими мандрами у холодні снігові краї. Відтак бібліопригоди за творами всесвітньовідомого данського письменника Ганса Крістіана Андерсена зібрали у бібліотеці чимало школярів.
 
 
 

      Юні відвідувачі поринули в захопливу подорож чудесними світами. Вони зупинилися у крижаних володіннях Снігової королеви та вирішили завадити лиходійці встановити у світі вічну зиму. Гуртом школярі брали участь у вікторинах та естафетах, а також збирали уламки чарівного дзеркала, аби воно більше нікому не заподіяло шкоди.
 
 
 

    Ура, весну врятовано! Спільними зусиллями діти подолали Снігову королеву і відсвяткували це переможним танком!
 
 

25.02.2024

 
За традицією, на вихідних, у Галереї мистецтв зібрався творчий гурток ART_MILA, аби дізнатися більше про культурну спадщину України, та як гармонійно в мистецтві переплітаються традиції українського та кримськотатарського народів.
Цього разу гуртківці познайомилися з традиційним кримськотатарським орнаментом під таємничою назвою «орьнек». Нещодавно,з ініціативи громадської організації «Алєм», його було включено до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України. Під час майстер-класу діти довідалися проособливості орнаменту, його основні кольори та елементи. Несподіваним відкриттям для дітей стала схожість «орьнека» з українською «петриківкою».
Натхнені пізнавальною оповіддю, гуртківці взялися відтворювати кримськотатарський орнамент. Під звуки народних пісень кримських татар на деревʼяних тарілочках з’являлися химерні візерунки та розквітали чарівні квіти.
 

23.02.2024

    Зимові розваги у ЦРБ ім. П. А. Загребельного тривають! Нещодавно діти завітали до бібліотеки, аби приєднатися до читання з прогнозуванням «Магія казки Е. Т. Гофмана».
 
 
 

     Блукаючи поміж книжкових стелажів, юні відвідувачі зустріли сумного Лускунчика. Тому вони вирішили допомогти казковому герою перемогти семиголового Мишачого короля. Об’єднавши зусилля, школярі складали пазли, розгадували загадки та брали участь в казковій мішанині.
 
 

      За допомогою дружби та книги лиходія було подолано! Так діти зрозуміли, що навіть маленький добрий вчинок може допомогти перемогти зло.

 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter