ЦРБ ім. П.А. Загребельного

15.08.2024

 
Сьогодні кожен з нас зазнає страшних стресів, перебуває у стані постійної тривоги, страху, часто - депресії. Психологічна стійкість – це головний інструмент, який допоможе справлятися зі стресом, реалізовувати здібності, навчатися та працювати, робити внесок у життя своєї громади.
Інакше кажучи – покращити своє ментальне здоров’я можна, плекаючи свою психологічну стійкість. І в цьому нам допоможе Всеукраїнська програма ментального здоров’я за ініціативи Олени Зеленської «Ти  як?».
Але є ще одна можливість покращити настрій, отримати корисну та цікаву інформацію, скористатись досвідом інших, здобути фахові поради – це книжка.

Бібліотеки ЦБС Деснянського району організували для вас постійно діючі виставки художньої та галузевої літератури, яка допоможе покращити ментальне здоров’я не тільки дорослим, а й малим.

Скористайтесь цією можливістю та допоможіть собі та своїм дітям!
 

12.08.2024

 
ЦРБ ім. П. А. Загребельного продовжує знайомити жителів Деснянського району з українськими митцями. Нині гостем нашого книжкового осередку став поет, автор та виконавець пісень – Олександр Состін.
Літературно-музичний  вечір  «Переспіви Донецького краю» привабив до бібліотеки чимало поціновувачів українського мистецтва. Пан Олександр присвячує свою творчість малій батьківщині – Краматорську, краса якого розкривається в антології «Українські літератори Краматорська». Відвідувачі мали змогу насолодилися голосними читаннями цих чудесних віршів, що заворожують слух та звеселяють серце.
Творчість пана Олександра допомогла слухачам поглянути на схід України під новим кутом та усвідомити його істинну красу!
 

09.08.2024

 
Всесвітній день книголюбів минув у ЦРБ ім. П. А. Загребельного яскраво та чуттєво! Адже бібліотека влаштувала кіноклуб «Книги мовою екрана», де відвідувачі мали можливість побачити героїв улюблених книжок наяву.

Кінокалейдоскоп був присвячений творчості Джоджо Мойєс – британській романістці та журналістці, а також її найпопулярнішій книзі «До зустрічі з тобою». Разом з бібліотекарками відвідувачі поринули у світ романтичних пригод, старанно витканий авторкою. Життєві ситуації, тонкий гумор та несподівані сюжетні повороти – все це про творчість Джоджо Мойєс.


Зустрічі принесла відвідувачам бібліотеки безліч позитивних емоцій, а головне – надихнула досліджувати книжкові всесвіти!
 

08.08.2024

 
Напередодні Міжнародного дня корінних народів світу більш ніж доречно дослідити мультикультурну спадщину України. Саме тому бібліотекарі ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітали у дружній до жінок та дівчат простір «Вільна», аби провести мистецьку годину «Орьнек: квіти кримської мрії».
Відвідувачки познайомилися з традиційним кримськотатарським орнаментом під таємничою назвою «орьнек». Нещодавно з ініціативи громадської організації «Алєм», його було внесено до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України. Під час мистецької години довідалися проособливості орнаменту, його основні кольори та елементи. Несподіваним відкриттям для жінок стала схожість «орьнека» з українською «петриківкою».
Натхнені пізнавальною оповіддю, відвідувачки взялися відтворювати «орьнек». Під звуки народних пісень кримських татар на тарілочках з’являлися химерні візерунки та розквітали чарівні квіти.
 

01.08.2024

 
«Я не могла більше боротись зі своїм коханням і, порвавши зі всіма своїми, поступила на професійну сцену», – саме так на сцені українського театру народилася одна із найбільших його зірок – Марія Заньковецька.

Напередодні 170-річчя від дня народження української акторки у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулися сходини поціновувачів мистецтва «Світило театральної магії – Марія Заньковецька».
Мистецький колаж розкрив відвідувачам бібліотеки історію життя видатної жінки, яка проти волі батька стала акторкою. Вони дізналися про особливості творчості Марії Заньковецької, її  найвідоміші сценічні образи та шалену популярність. Серед цікавих фактів слухачів вразив псевдонім акторки, який вона обрала за назвою рідного села –  Заньки.

Якщо вас зацікавили особистість або творчий шлях Марії Заньковецької – завітайте у ЦРБ ім. П. А. Загребельного та насолодіться тематичною літературою!

 
 

03.07.2024

     ЦРБ ім. П. А. Загребельного продовжує знайомити читачів з митцями Деснянського району. Тож нещодавно до бібліотеки завітав художник та письменник Євген Верхградський.
    Пан Євген представив аудиторії свою нову збірку – «Втомлені гаї». Четверта збірка київського митця, що поєднала в собі поезію та прозу, вирізняється поміж інших характерним для художників пейзажним викладом та поетичним ліризмом. І відвідувачі бібліотеки мали змогу у цьому пересвідчитися під час авторських голосних читань.
 
 
 
 

    Разом з головним гостем до бібліотеки завітали представники літературного об’єднання «Радосинь», у якому бере участь Євген Верхградський: поетки, музики та коміки, зокрема подружжя Катерини Міщук й Івана Донича!
 
 
 
 

    За філософськими бесідами та обговоренням збірки час промайнув непомітно. Щиро дякуємо пану Євгену за те, що роками збагачує національну мистецьку скриню!
До наступних зустрічей!

 
 

01.07.2024

    Йо-хо-хо і купа книжок! Нині юні відвідувачі ЦРБ ім. П. А. Загребельного отримали унікальну можливість: пройти посвяту у пірати! Але для цього їм треба довести, що вони заслуговують приєднатися до веселих волоцюг.
 

 
 

    «Морські пригоди з книгою в руках» розпочалися зі знайомства дітлахів із завзятими піратами Вемі та Семі, які очолили неймовірні пригоди. Майбутнім піратам довелося подолати складний шлях, аби пройти посвяту. Вони допомогли кораблям знайти правильний напрямок, пройшли випробування «Довга нога» та «Сталевий зуб».
 
 
 
 

   Особливо сподобалося дітям вчити піратський сленг. Наприклад, чи знали ви, що «спрямовувати шхуну» означає йти, а «трусити кістками» – танцювати? А допомагала їм у вивченні книжка «Острів Клаварен» Ірен Роздобудько.
 
 
 

   Наприкінці  пригоди дітей посвятили у пірати й дали нові піратські імена. Буревій Біллі, Капітан Гроза морів, Одноока Дженні – кого там тільки не було!
 
 

28.06.2024

 
День Конституції України – це свято на честь прийняття головного державного закону, який визначає державний порядок, права та обов’язки держави, суспільства та громадян.
Сьогодні бібліотекарі ЦРБ ім. П. А. Загребельного та пані Сова – мудра та справедлива суддя з Чарівного лісу вирішили поділитися з дітьми своїми знаннями про закони України.
Пані Сова розповіла маленьким розумникам про основні права дитини та показала випадки їх порушення на прикладах з казок. Діти допомогли їй вирішити ситуацію з Лисичкою та Колобком, Оленкою-Зміючкою та Івасиком-Телесиком, Козою-дерезою і Зайчиком та іншими. Адже мешканці Чарівного лісу, як і люди, мусять дотримуватися законів! Також разом з казковою гостею діти познайомилися з тематичною літературою й дізналися чимало цікавих фактів про Конституцію України та закони інших країн світу.

Попрощавшись з пані Совою, поспішили дітлахи вибирати літературу про права дітей, аби почитати вдома.
 

26.06.2024

    Прапор – найважливіший  державний символ. З його допомогою можна не лише відрізнити одну країну від іншої, а й дізнатися про цінності його народу. Саме тому сьогодні у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася виховна година присвячена Дню вшанування кримськотатарського прапора.
 
 
 

    Відвідавши бібліотеку, діти дізналися про значення елементів кримськотатарського стягу і визначили його спільні та відмінні, з українським прапором, риси. Під час перегляду повчального мультфільму та обговорення тематичного коміксу маленькі розумники довідалися про схожість історії нескорених народів. Адже нас об’єднують спільні трагедії та перемоги, національна незламність й любов до волі.
 
 
 
 

     Незважаючи на повітряну тривогу, юні відвідувачі взяли участь у тематичному майстер-класі «Два прапори – єдина країна». Крафтові серденька кольору українського та кримськотатарського прапорів були головним елементом майстер-класу. Вони уособлюють єдність двох народів, суміжність принципів та ідеалів, боротьбу пліч-о-пліч з російським загарбником, а також майбутню перемогу, яку ми здобудемо спільними зусиллями!
 
 

24.06.2024

 
Нині свято Івана Купала, тож юні відвідувачі ЦРБ ім. П. А. Загребельного вирушили на пошуки чарівної квітки папороті, яка, згідно з легендами, дарує мудрість та багатство.
Керуючись книгами Дари Корній із серії «Чарівні істоти українського міфу», діти подолати чимало випробувань, які для них влаштували духи природи. Маленькі розумники плели купальські вінки разом з Мавкою, стрибали через багаття з Перелесником й танцювали дикі танці з Чугайстром.
Наприкінці квесту дітей чекали дари чарівної квітки папороті – запальні танці під сучасний український фольк, а також тематичні книги. Адже книги – це найбільший скарб людства!
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter