ЦРБ ім. П.А. Загребельного

28.07.2023

    Історія України – це фактично історія боротьби українського народу за свою державу та здобуття незалежності.
 
 
 

     У бібліотеці ім. П. А. Загребельного присутні вшанували всі етапи нашого державотворення – від Русі до сьогодення, і всіх, хто доклав зусиль, щоб Україна існувала як незалежна, демократична держава.
Будьмо єдиними, працюймо на перемогу, підтримуймо наші Збройні Сили та один одного!

 

28.06.2023

 
Сьогодні у ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітала пані Сова – мудра та справедлива суддя з Чарівного лісу, аби поділитися з дітьми своїми знаннями про закони України.
Пані Сова розповіла про основні права дитини та показала випадки їх порушення на прикладах з казок. Діти допомогли їй вирішити ситуацію з Оленкою-Зміючкою та Івасиком-Телесиком та іншими казковими героями. Адже мешканці Чарівного лісу, як і люди, мусять дотримуватися законів! Також разом з казковою гостею юні відвідувачі переглянули повчальний мультфільм і дізналися чимало цікавих фактів про Конституцію України.
А після тематичної руханки та правознавчих ігор діти отримали винагороду за свою кмітливість – патріотичний аквагрим!
 

26.06.2023

     Прапор – найважливіший  державний символ. За його допомогою можна не лише відрізнити одну країну від іншої, а й дізнатися про цінності його народу. Саме тому сьогодні у ЦРБ ім. П. А. Загребельного День шанування кримськотатарського прапора.
 
 

       Відвідавши бібліотеку, діти дізналися про значення елементів кримськотатарського стягу і визначили його спільні та відмінні з українським прапором риси. Під час перегляду повчального мультфільму та обговорення тематичного коміксу  маленькі розумники довідалися про схожість історії нескорених народів. Адже нас об’єднують спільні трагедії та перемоги, національна незламність й любов до волі.
 
 

     Насолоджуючись народними піснями кримських татар, юні відвідувачі взяли участь у тематичному майстер-класі «Два прапори – єдина країна». Крафтові серденька кольору українського та кримськотатарського прапорів були головним елементом майстер-класу. Вони уособлюють єдність двох народів, суміжність принципів та ідеалів, боротьбу пліч-о-пліч з російським загарбником, а також майбутню перемогу, яку ми здобудемо спільними зусиллями!
 

 

13.06.2023

Нова реальність, в якій ми тепер живемо, вимагає від нас нових знань. Ми постійно повинні дбати про безпеку – свою та наших дітей.
 
 
 
 
 
  Отож, до  ЦРБ ім. П. А. Загребельного, на зустріч з учнями завітали представники Добровольчих формувань територіальної громади № 31 Деснянського району.
 
 
 
  Вони познайомили присутніх із основними правилами мінної безпеки: як розпізнавати вибухонебезпечні предмети, як розрізняти попереджувальні знаки,  а головне -  чому потрібно дотримуватися відповідних правил поведінки.
 
 
 
 

Діти  отримали змогу приміряти спорядження саперів з яким працюють при розмінуванні територій, побачити різні види мінувань, попрацювати з міношукачами,тощо.
Кожний учасник заходу отримав від наших військових  пам’ятку мінної безпеки.
Попереджений — значить озброєний!
 
 

08.06.2023

 
В ЦРБ ім. П.А. Загребельного відбулася пізнавальна відео подорож, під час якої діти здійснили мандрівку океанами нашої планети. Вони дізналися багато цікавого про морський простір. А ще - про згубний вплив людства на нього: про забруднення відходами, про масовий вилов риби та збільшення  кількості пароплавів та суден.
Для знайомства з морськими мешканцями маленькі читачі переглянули  ілюстровані книжки, дитячі енциклопедії та разом з казковими героями поринули у бездонні морські глибини.
У співпраці з волонтерами з БФ «Голоси дітей» малеча пограла у морські розваги:  повправлялися у спритності, кмітливості, взяли участь у дружніх змаганнях, відчули себе справжніми моряками.
 

05.06.2023

   В ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся тренінг із підвищення кваліфікації бібліотечних працівників на тему «Екологічна компетентність бібліотекаря: від теорії до практики» за участі викладачки кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Київського Університету ім. Б. Грінченка Санковської Ірини Мечеславівни.
 
 

     Після теоретичної частини присутні на практиці  проявили свою обізнаність, ерудованість та творчість, вміння працювати в команді. Завдання містили різні вправи для розвитку екологічного мислення і формування екологічної культури.
 
 

   Під час заходу бібліотекарі   розширили та поглибили знання із питань екологічного саморозвитку, сформували творчий підхід до підбору форм, методів та прийомів реалізації завдань екологічного виховання читачів.

 
 

01.06.2023

 
Нині до ЦРБ ім. П. А. Загребельного вперше завітала письменниця та волонтерка Людмила Охріменко.


На творчій зустрічі авторка презентувала кілька своїх книг, серед яких головною зіркою був роман «Оскар».  У 2021 році він визнаний найкращим твором на воєнну тематику за версією Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова».

Наші відвідувачі сповна насолодилися спілкуванням з авторкою:   дізналися з перших уст, як створюються книги, довідалися, як історії з життя лягають в основу творів, а кумедні ситуації -  надихають творити.

Щиро вдячні пані Людмилі за подаровані книги бібліотеці. Бажаємо творчих успіхів і наснаги.
 

24.05.2023

 
День слов’янської писемності та культури у ЦРБ імені П. А. Загребельного минув весело та гамірно: діти завітали на урочисто свято – «Мовне намисто». Юні відвідувачі проявляли кмітливість у мовних змаганнях та випробовували свою спритність у книжкових естафетах.
Діти відгадували загадки про героїв українських народних казок, в командах працювали над мовним шифрувальником. Також маленькі розумники добирали епітети до української мови: вона у нас рідна, ласкава, багата, лагідна, солов’їна і – єдина! А ще – насолоджувалися українськими народними піснями під час тематичної руханки.
Довершенням мовного свята став оригінальний майстер-клас «Мова – серце нації», який не лише навчив дітей створювати яскраві листівки, а й допоміг їм усвідомити важливість рідної  української мови для кожного з нас. Адже слова – це намистинки, а мова – стародавнє намисто, що об’єднує українців!
 

19.05.2023

   Напередодні літніх канікул Інспектори відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції у місті Києві завітали до ЦРБ ім. П. Загребельного з пізнавальним уроком із безпеки дорожнього руху під назвою «Безпечна дорога додому».
 
 

   Під час зустрічі дітлахи разом з поліцейськими пригадали правила дорожнього руху, безпечної поведінки на вулицях міста, заміських дорогах.
 
 

   Ознайомили учнів з безпечними місцями переходу вулиці, їх облаштуваннями, з дорожніми знаками для пішоходів, виконали цікаві інтерактивні завдання.
Діти із задоволенням спілкувалися із правоохоронцями та отримали корисні знання.

 
 

19.05.2023

    Щороку, третьої неділі травня, в Україні вшановують День пам’яті жертв політичних репресій. Цього року користувачі ЦРБ ім. П. Загребельного отримали унікальну можливість перегорнути сторінку трагічної історії України разом із науковим співробітником Національного історико-меморіального  заповідника «Биківнянські могили» Миколою Бривко.
 
 
 

Як радянська влада реалізовувала політику масового терору щодо своїх громадян, хто з діячів української культури був закопаний енкаведистами під Биківнянськими соснами; що можна прочитати в архівно-кримінальних справах репресованих, а які сторінки залишаються загадками – лекція «Биківня – територія пам’яті» нікого не залишить байдужим.
Кожен повинен знати!

 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter