ЦРБ ім. П.А. Загребельного
28.02.2025 У ЦРБ ім. П. А. Загребельного зібрався творчий гурток ART_MILA на етнопосиденьки, аби дізнатися більше про автентичні звичаї українського народу.
Цього разу бібліотекарки розвінчували міфи про святкування Масниці, особливо щодо її кулінарних особливостей.
Чи знали ви, що приготування «блінів» не є традиційним для української Масниці? Натомість наші предки завзято ліпили вареники з найрізноманітнішими начинками! Ознайомившись із тематичними книгами, діти скуштували справжній смак народної кухні. Натхненні цікавою розповіддю, гуртківці взялися за пензлі, щоб відтворити палітру смаку українських вареників на полотні. Якими вони вийшли? Це варто побачити! 27.02.2025Скажи «ні» булінгу разом з бібліотекою!
Нині у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся тренінг по протидії булінгу «Стоп булінг: захисти себе та інших!». Дякую ГО «Ла Страда – Україна» за чудову зустріч! 27.02.2025 Яка ж вона захоплююча та цікава, наша українська спадщина!
Звісно, якщо її знати! Тож сьогодні, в Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. Загребельного молодь Деснянського району отримала чудову можливість познайомитись з автентичними традиціями святкування свята Колодія. Колодій — це свято проводів зими й зустрічі весни, яке триває цілий тиждень, до початку Великого посту. За традицією, кожен день несе у собі свої значення, повір’я, обряди, заборони та правила поведінки. Всю цю, саме, українську, традицію святкування сучасно, весело, красиво та стильно передали учасникам наші гості – команда Київського столичного університету імені Бориса Грінченка на чолі з Ольгою Мусіяченко. 25.02.2025До Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася бібліотечна хроніка «Боролися тоді, переможемо зараз».
Учасники зустрічі дізналися про перші дні спротиву окупації, про героїв, які не скорилися загарбникам, а також про боротьбу, що триває й досі. Бібліотекарки розповідали про силу незламного духу кримськотатарського народу, громадянську позицію мешканців півострова та роль України у поверненні Криму. Дякуємо всім, хто долучився до заходу! Наша пам’ять і правда – наша зброя. Крим був, є і буде українським! 25.02.2025Нині у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася творча година поезії та музики до дня народження Лесі Українки. Поважними гостями стали Соля Сойка – поетка й організаторка літературних вечорів, а також її колега та авторка пісень – Анна Тригуб.
Завершилася зустріч мелодійним виконанням Анною Тригуб авторських пісень з альбому «Історія однієї рудої осені». 25.02.2025У ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася просвітницька аквамандрівка «Від джерела до океану».
Сьогодні разом з нашими юними відвідувачами бібліотекарки поговорили про найцінніший ресурс нашої планети – воду! Дізналися, чому вона така важлива, як впливає на природу, людей та, навіть, як вона впливає на погоду. 24.02.2025 Сьогодні в багатьох оселях, закладах, в різноманітних релігійних спорудах українці звертаються до Бога зі словами «Боже, єдиний, великий, нам Україну храни!»
Бо українці понад усе бажають свободи і незалежності. Миру і життя на своїй, Богом даній землі – Україні. Три роки ми б’ємося з ворогом. Наше суспільство продемонструвало надзвичайну єдність та солідарність у спротиві російським окупантам. Але загинули у цій боротьбі багато найкращих синів і дочок України. Ми пам’ятатимемо кожного і не пробачимо. Відсьогодні, щороку 24 лютого, урочиста пісня «Молитва за Україну» звучатиме серед українців усього світу у Національний день молитви за Україну. Тож хай спільна молитва захистить Україну та тих, хто продовжує боротьбу на полі бою! І нехай духовний гімн України надасть нам Божу поміч у захисті і непереборну віру в правду та перемогу! 20.02.2025Напередодні Міжнародного дня рідної мови ЦРБ ім. П. А. Загребельного влаштувала мовні посиденьки для дітей.
18.02.2025 Доброта завжди на часі! Нещодавно до ЦРБ ім. П. А. Загребельного навідалися вихованці Центру соціальної реабілітації осіб з інтелектуальними та психічними порушеннями, аби відзначити День спонтанного прояву доброти.
Разом з бібліотекарками учасники зустрічі міркували над значенням доброти в нашому житті. Вони висловлювали свої думки про те, що таке добро, як його можна проявляти в повсякденному житті, а також розмірковували, якою була б музика та колір доброти. Під час гри «Ланцюжок добрих слів» кожен зміг сказати щось приємне іншому та відчути тепло добрих слів. А в асоціативному кущі до слова «добро» з`явилися такі поняття, як любов, підтримка, щирість, турбота та взаємодопомога. Динамічна гра «Добре чи погано» допомогла присутнім навчитися розпізнавати добрі та погані вчинки, аналізувати їхні наслідки та обирати шлях доброти у своїх діях. Завершальним етапом став майстер-клас «Майстерня добрих листівок». Учасники зустрічі з радістю власноруч створювали вітальні листівки у вигляді ведмедиків, із посланнями для своїх рідних та близьких. Атмосфера заходу була теплою, щирою та наповненою світлом добрих справ. Сподіваємося, що цей день залишив у серцях кожного частинку радості та бажання дарувати добро оточуючим! 18.02.2025Історію творять люди. І про цих людей потрібно знати, адже саме вони гуртують наш народ, зберігають нашу спадщину, наближають нашу перемогу, будують вільну Україну. Їхня сила волі, твердість характеру, багатогранність та вірність Україні та її людям не тільки вражають, але й надихають стати у їхній стрій.
Незліченна кількість таких людей, і є серед них особлива жінка. Наталія Лелюх. Нашим читачам, напередодні Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні, пощастило зустрітися з цією яскравою зіркою, яка уособлює найкращі риси українського характеру: волелюбство, відданість людям та здоровий оптимізм. Дякуємо за правду про війну і за правдиві історії про долі простих українців! Вражені ерудицією і обов’язково прочитаємо Лю Цисіня! |