ЦРБ ім. П.А. Загребельного
18.03.2015Поезії Ліни Костенко нікого з читачів не залишають байдужими. Вірші класика української літератури сповнені справжньої, щирої любові - до людини, природи, рідного краю. Все, про що пише письменниця - про події сивої давнини чи кохання, красу навколишнього світу чи поезію, - читати однаково цікаво. Її вірші покладені на музику… Ніжне і гнівно-обурливе, пристрасне і розчулене летюче слово Ліни Костенко обережно торкається найпотаємніших струн наших сердець, викликаючи мелодії радості, смутку, любові та надії. 13.03.2015«Як хочеш від людей шаноби, любов і гнів бери у путь…» Під такою назвою в бібліотеці №141 13 березня відбувся вечір-портрет присвячений 120- річчю від дня народження корифея української поезії Максима Тадеєвича Рильського. У заході брали участь члени клубу «Інтелектуальний світ голубого екрану». Оцінити творчий доробок митця допомогла представлена на вечорі книжкова виставка поетичних творів М. Рильського, декламування його віршів. Перша поетична збірка «На білих островах побачила світ 1910 року, - остання – «Зимові записи» - в рік його смерті 1964. Між цими датами колосальна творча дистанція, що показує масштабність і різноманітність зробленого. Більш досконало вивчити життєвий та творчий шлях поета учасники заходу мали можливість із продемонстрованого документального фільму «Поет Максімус». 12.03.201512 березня в ЦРБ № 141 відбувся вечір-портрет «Князь Володимир: становлення державної влади в Київській Русі» за діючим проектом «Україна. Становлення державності».
В заході взяли участь працівники музею історії Десятинної церкви та юнацтво нашого району. Увазі присутніх була представлена виставка-вернісаж «Історія виникнення української держави в часи Київської Русі». Постать князя Володимира предстала перед читачами не тільки, як державного та політичного діяча, але й як будівничого першого кам'яного храму на землях Київської Русі. Великий князь сам прийняв християнство й охрестив весь народ. Від того часу розповсюджувались наука й освіта, почали вчені монахи писати вітчизняну історію.
На заході були представлені тематичні відео - матеріали, які допомогли відвідувачам бібліотеки більш яскраво відчути значущість подій тієї сивої давнини. Отже, мандрівка вглиб історії виявилася цікавою та корисною... Долучайтесь до наших заходів, шановні користувачі! Вивчаймо історію разом! 3.03.20153 березня цього року виповнюється 200 років від дня народження українського композитора, хорового диригента, священика Української Греко-Католицької Церкви, автора музики Гімну України Михайла Михайловича Вербицького. З цим славетним ім`ям пов`язана ще одна знаменна дата. Ми відмічаємо 150 років від дня першого публічного виконання Гімну України, вірш до якого написав видатний етнограф Павло Чубинський. Відвідати в бібліотеці № 141 патріотичну годину «Михайло Вербицький - славетна постать музичної України» мали можливість всі бажаючі користувачі. Відвідувачі бібліотеки мали змогу прослухати бібліографічний огляд літератури, продивитись книжкову виставку, ознайомитись з проникливими віршами про український Гімн.
«Ще не вмерла України і слава, і воля,
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля. Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці. Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці. Душу й тіло ми положим за нашу свободу, І покажем, що ми, браття, козацького роду» Як актуальні ці історичні, невгасимі бойові слова для кожного українця в наші сьогоднішні тривожні дні! 24.02.2015«На крилах Шопена…» під такою назвою в ЦРБ №141 пройшов музичний вечір присвячений 205- річчю від дня народження Фридеріка Шопена, великого польського композитора та піаніста. Прекрасно підготовлена та презентована на заході виставка книг про життя та творчість композитора з великою увагою була сприйнята учасниками вечора - членами клубу «Шанувальників інтелектуального кіно». Неперевершений творець мелодій, лаконічних музичних форм , вальсів, полонезів та мазурок - все це показує геніальність і неперевершеність композитора. Продемонстрований для учасників заходу художній фільм польського режисера Єжі Антчака «Шопен. Бажання кохання» розкрив інтимні сторони його життя – взаємовідносини з видатною жінкою, яка придбала на той час широку літературну популярність під псевдонімом Жорж Санд.
19.02.201519 лютого в ЦРБ №141 пройшла хвилина пам’яті «Небесна Сотня! Вічна слава Героям!» до дня вшанування Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
У пам'ять про Небесну сотню названо вулиці, складено пісні та літературні твори, знято фільми, відкрито пам'ятники, випущено медалі.
Пам'ять загиблих вшанували хвилиною мовчання.
Героям Слава! Вічна пам’ять!
19.02.2015Центральна районна бібліотека № 141 та Благодійний фонд «РОКАДА», в рамках співпраці з Представництвом Управління Верховного комісара ООН у справах біженців виконує програму соціальної допомоги біженцям та шукачам притулку в м. Києві, співпрацюючи за спільним соціокультурним проектом, "Пізнай, прийми і руку простягни». 21 лютого в ЦРБ відбулася інтернаціональна поетична година «Збережемо наш скарб – рідну мову» присвячена Міжнародному дню рідної мови. Завітали на захід родини із Ірану, Афганістану та Пакистану. Читали вірші на рідній мові, ділилися розмовами про звичаї та традиції їх народів. Бібліотекарі провели медіа екскурсію в історію культури перських народів та ознайомили присутніх із нашим народно-християнським святом «Масляниця». Закінчився захід спільним бібліочаюванням та переконанням в те, що ми всі такі різні за національністю, за мовою, за віросповіданням та такі одинакові в любові до своєї Батьківщини і прагненні до миру на Землі. 15.02.2015В гості до Деснянської ЦРБ № 141 завітали дві неповторні особистості, творчість яких об’єднує душевність, людяність та пов’язує сумісний життєвий шлях. Це метр, ветеран журналістики – Валерій Іванович Дружбинський, та ніжна лірична поетеса – Наталія Михайлівна Філіппова.
Ніжні ліричні вірші Наталії Філіппової органічно поєднались із виступом її чоловіка. Нагородою за прекрасну зустріч були вдячні посмішки та овації всіх присутніх.
Бажаючі отримали збірки з автографом та побажаннями від автора, а всі присутні – «валентинки» з шоколадним сюрпризом від бібліотеки.
Ця літературна зустріч на довго залишиться в серцях і пам’яті наших читачів, як дотик до прекрасного літературного минулого, як сполох ніжності до всього що нам найдорожче. 11.02.2015Афганістан… Страшний за реальністю, гіркий за наслідками, незабутній, чорною стрічкою назавжди залишиться в серці воїнів… 11 лютого в ЦРБ № 141 пройшла година пам’яті до дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав «Солдатам Афганської війни присвячується…». У заході взяли участь члени клубу «Білий ферзь», для яких ця тема цікава та гостро ранить спогадами. Присутні ознайомилися та взяли участь в обговоренні презентованих на заході книг та журналів в яких воїни афганської війни згадують про ті складні часи, про своїх побратимів. З кожним роком все далі від нас події Афганської війни. Війни, що стала найбільш масштабною після завершення Другої світової та найбільш складним її випробуванням, забравши життя понад 15 тисяч осіб. Кожний п’ятий з них українець. 12.02.2015«Можна все на світі вибирати сину, вибрати не можна тільки Батьківщину» В бібліотеці № 141 12 лютого, було дуже людно. Завітали до бібліотеки учні 8-х класів середньої школи № 248 на поетичний вечір «Любити все прекрасне і земне, і говорити правду…» присвяченого 80-річчю від дня народження Василя Симоненка - українського поета, журналіста, публіциста, шістдесятника.
|