ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Куінджі01.06.2011 «Ілюзія світла була його богом, і не було художника, рівного йому в досягненні цього дива живопису». І. Репін 1 червня в ЦРБ № 141 відбулася мистецька година «Мозаїка художніх полотен Архипа Куінджі», на яку завітали вчителі школи № 238. Присутні із зацікавленістю прослухали огляд книжкової виставки, здійснили віртуальну подорож до дому-музею художника в Петербурзі, подивились слайд-шоу найкращих робіт видатного майстра.
Софіївка23.05.2011 «Я люблю у Софіївці думать, Відганяючи спогадів рій. Від сьогодні, ласкава Умань, Скільки житиму – бранець твій» –
з натхненням писав про «Уманське диво» Василь Симоненко.
23 травня бібліотекарі читального залу
ЦРБ № 141 запросили всіх бажаючих відвідати історично-мистецьку годину «Ні в
казці сказати, ні пером написати…» (за проектом «Відкриваємо Україну»), присвячену
«перлині» України – дендропарку «Софіївка».
Читачі
познайомилися з виставкою-вернісажем, здійснили віртуальну подорож по славетним
місцям Черкащини, прослухали цікаву розповідь і подивились документальну
кінострічку про історію будівництва парку, помилувалися сучасними краєвидами.
Чернігів28.04.2011 Юнаки теперішнього часу багато цікавляться країнами Европи, Америки, а ось про історію та чудові місцевості України, на жаль, не можуть часто скласти і двох речень, не знають.
Яготинські зустрічі Шевченка14.04.2011 14 квітня в читальному залі ЦРБ № 141 відбулась година мистецтва «Зустріч в Яготині, або «…Я занадто щиро Вас кохаю…» за проектом «Відкриваємо Україну», присвячена перебуванню Тараса Григоровича Шевченка в 1843-44 рр. у маленькому містечку Яготин та його дружбі з розумною, талановитою, освіченою Варварою Репніною. Саме княгині Репніній поет присвятив свою відому поему «Тризна ». Неоренесанс від Альошина7.04.2011 Неоренесанс від Альошина
У забудові нашого міста велике значення мала творчість відомого архітектора Павла Федотовича Альошина. Спираючись на історичні традиції та найновітніші досягнення в будівництві, він створив високохудожні будівлі, багато з яких і сьогодні зберігають своє значення , є пам`ятками архітектури. 7 квітня в ЦРБ № 141 годину мистецтва «Неоренесанс від Альошина» , присвячену життю та діяльності відомого архітектора, відвідали читачі , які цікавляться історією архітектури нашого міста. Користувачі познайомилися з тематичною книжковою виставкою, подивились світлини найвидатніших споруд талановитого українського зодчого, які зберіглися в Києві, подивились документальну кінострічку «Павло Альошин».
Київ підземний17.03.2011
Весь підземний печерний комплекс, що зберігся в нашому місті сьогодні, включає печери Кирілівських висот, Верхнього міста, Аскольдової могили, Лаврські, Зверінецкі, Китаєвські печери, а також печери в урочищі Церковщина. Київські печери довгий час залишалися одним з найменш вивчених видів археологічних пам'ятників. Більше двадцяти років їх досліджують працівники спеціалізованого відділу музею історії Києва, а також співробітники Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. 17 березня в читальному залі ЦРБ № 141 відбулось засідання лекторію «Києво-Печерська лавра. Історія та сучасність». В обговоренні теми «Київ підземний» прийняли участь – кандидат історичних наук, працівник науково-дослідного відділу розвитку музейної справи Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника - Воронцова Олена Анатоліївна та молодь району. Бібліотекарями була представлена тематична розкладка літератури. 9.02.2011 9 лютого в читальному залі ЦРБ № 141 відбулась літературна година «Любов та радість буття в творчості Буніна», присвячена творчості видатного російського письменника. Бібліотекар Березовська Л. Є. ознайомила читачів з літературою, яка представлена на книжковій експозиції, прочитала уривок з віршу «Листопад» та оповідання «Комета». Користувачі прослухали романси «Похолодели лепестки», «Месяц задумчивый» на слова И. Бунина. 27.01.201127 січня в читальному залі ЦРБ № 141, для тих читачів, які цікавляться історією української науки та культури, була проведена година «Феномен роду Симиренків» (до 190-річчя від дня народження Симиренка П.Ф. , цукрозаводчика, одного з засновників раціонального садівництва в Україні). Користувачі прослухали огляд літератури тематичної книжкової виставки і подивились документальну кінострічку про життєвий шлях славетної родини. 26.01.201126 січня в читальному залі ЦРБ № 141 відбувся літературно-мистецький вечір «Молодий, я молодий…: поетичний світ Павла Тичини» до 120-річчя від дня народження українського поета, перекладача, громадського діяча Тичини П. Г.Завідуюча відділом обслуговування Кіреєва Н. П. ознайомила слухачів з книжковою виставкою, присвяченою поетові та розповіла про його життя та творчість.
Читачі прослухали запис віршів «Розкажи, розкажи мені, поле», «Їдемо з Великої Багачки» в авторському виконанні митця, пісню на слова вірша П. Тичини «Устань, поете!», ознайомилися з картиною художника й поета Михайла Жука «Біле й чорне», подивились документальну кінострічку «Я кличу тебе…». Старицький14.12.2010 Добра і правди син Мистецтво і література минулих епох - це і джерело нашого духовного розвитку, і неповторної пам`яті минулих часів, і могутній стимул творення нової культури. Велика розмаїта мистецька спадщина М.Старицького живе повним життям і сьогодні, вона активно впливає на сучасників, має історико-пізнавальну, виховну та естетичну цінність.
14 грудня в читальному залі ЦРБ № 141 відбувся літературний вечір , присвячений до 170-річчя від дня народження М.Старицького. Присутнім було презентовано книжкову виставку «Добра і правди син», яка освітила сторінки творчого життя відомого українського письменника та драматурга. Відвідувачам було запропоновано подивились документальну стрічку «Моє серце ножами проймає…» про творчу діяльність М. Старицького, та прослухати пісню «Ніч така місячна, зоряна, ясная…» на слова вірша «Виклик» у виконанні народного артиста України Володимира Гришка.
|