Гелловін 2024 залишив незабутні враження для юних відвідувачів ЦРБ ім. П. А. Загребельного. Адже бібліотекарі запросили дітей на гелловінську кіновечірку «Кораліна в бібліотеці»!
Дітвора перетворила бібліотеку на справжнє царство привидів, відьом та інших казкових персонажів. І всі вони з щирим задоволенням слухали про традиції та походження найбільш моторошного свято року.
Особливою подією вечора став показ культового мультфільму «Кораліна в країні кошмарів», що захопив дітей своєю загадковістю та моторошною атмосферою. Під час перегляду вони відкривали для себе світ Кораліни, який вчить хоробрості та важливості сімейних цінностей. Але мало хто знає, що цей чудовий мультфільм знятий за книжкою Ніла Ґеймана «Кораліна».
А ознайомитися з цією чудовою книжкою ви зможете завітавши у ЦРБ ім. П. А. Загребельного. Запрошуємо всіх!
|
До ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітали вихованці Центру соціальної реабілітації осіб з інтелектуальними та психічними порушенням, аби доєднатися до творчої арт-терапії з полімерної глини.
Під керівництвом майстрині наші гості створювали унікальні вироби на свій смак та вподобання, відчуваючи свободу самовираження та спокій, який дарує творчість. Ми віримо, що мистецтво здатне зцілювати, а такі заходи – чудова можливість підтримати ментальне здоров’я наших відвідувачів та подарувати їм натхнення.
Дякуємо благодійній підтримці Здоровий Всесвіт, що допоміг створити теплу й дружню атмосферу!
Нині ЦРБ ім. П. А. Загребельного та дружній до жінок та дівчат простір «Вільна» доєдналися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.
У стінах нашого храму знань всі учасники, незалежно від рівня грамотності, об’єдналися під чарівним звучанням тексту «Магія голосу», авторкою якого є видатна українська письменниця та есеїстка Оксана Забужко. Цього року текст диктанту особливо символічний, адже він став подарунком О. Забужко до 100 річчя Українського Радіо. У стінах нашого храму знань всі учасники, незалежно від рівня грамотності, об’єдналися під чарівним звучанням тексту «Магія голосу», авторкою якого є видатна українська письменниця та есеїстка Оксана Забужко. Цього року текст диктанту особливо символічний, адже він став подарунком О. Забужко до 100-річчя Українського Радіо.
Текст у прямому ефірі читав письменник, військовий і музикант Павло Вишебаба, чий голос додав диктанту ще більше емоційного забарвлення.
Навіть тривога не стала на заваді, а згуртувала, об’єднала учасників заходу.
Усі присутні отримали велике задоволення від участі у радіодиктанті, адже це не тільки перевірка власної грамотності, а й можливість зустрітися зі спільнотою, яка прагне жити, працювати, комунікувати українською.
Приєднуйтесь до україномовної традиції незалежно від місця і часу, бо радіодиктант єднає українців по всьому світу. Разом ми – сила!
|
ЦРБ ім. П. А. Загребельного продовжує знайомити своїх читачів з видатними постатями в українській історії. Однією з таких визначних особистостей є Микола Терещенко, підприємець, меценат, також відомий як «Гетьман цукру».
Микола Терещенко був одним із засновників потужної торговельної імперії та протягом свого життя пожертвував на благодійність понад п’ять мільйонів карбованців. Родина Терещенків, яка походила з Глухова, відіграла важливу роль у розвитку Києва. Завдяки їхній щедрості у Києві було побудовано храми, фінансовано освітні заклади, створено приватні лікарні, притулки, нічліжні будинки та навіть музеї. Терещенки залишили глибокий культурний слід у Києві, а їхній спадок досі відчутний у культурному житті столиці.
На честь 205-ї річниці від дня народження Миколи Терещенка відвідувачі бібліотеки переглянули пізнавальний фільм про його життєвий шлях та неймовірний внесок у розвиток української культури.
А більше про історію успіху родини Терещенків ви можете дізнатися, дослідивши фонд нашої бібліотеки. Запрошуємо усіх до нас!
З українською мовою – до перемоги!
До Дня української мови та писемності ЦРБ ім. П. А. Загребельного влаштувала лінгвістичну гру «Мовознавчі сходинки».
На зустрічі юні читачі доєднувалися до словникових естафет, розгадували ребуси та займалися «мовним» фітнесом – створювали антонімічні пари. Під час мовного турніру юні відвідувачі не лише перевірили свої знання української мови, а й зміцнили навички командної роботи.
За допомогою словничка синонімів дітвора довідалася безліч синонімів до слова «говорити». Адже можна і ляпати, і базікати, і жебоніти, і воркотати, і нарікати… Ось яка багата та різноманітна українська мова!
Завдяки різноманітним тематичним конкурсам діти усвідомили цінність та унікальність своєї рідної мови. Адже мова – це душа нації!
|
|