ЦРБ ім. П.А. Загребельного

25.10.2024

       Нині ЦРБ ім. П. А. Загребельного та дружній до жінок та дівчат простір «Вільна» доєдналися до написання Всеукраїнського  радіодиктанту національної єдності.
        У стінах нашого храму знань всі учасники, незалежно від рівня грамотності, об’єдналися під чарівним звучанням тексту «Магія голосу», авторкою якого є видатна українська письменниця та есеїстка Оксана Забужко. Цього року текст диктанту особливо символічний, адже він став подарунком О. Забужко до 100 річчя Українського Радіо. У стінах нашого храму знань всі учасники, незалежно від рівня грамотності, об’єдналися під чарівним звучанням тексту «Магія голосу», авторкою якого є видатна українська письменниця та есеїстка Оксана Забужко. Цього року текст диктанту особливо символічний, адже він став подарунком О. Забужко до 100-річчя Українського Радіо.
 
 
 

       Текст у прямому ефірі читав письменник, військовий і музикант Павло Вишебаба, чий голос додав диктанту ще більше  емоційного забарвлення.
        Навіть тривога не стала на заваді, а згуртувала, об’єднала учасників заходу.
     Усі присутні отримали велике задоволення від участі у радіодиктанті, адже це не тільки перевірка власної грамотності, а й можливість зустрітися зі спільнотою, яка прагне  жити, працювати, комунікувати українською.
 
 
 

       Приєднуйтесь до україномовної традиції незалежно від місця і часу, бо радіодиктант єднає українців по всьому світу. Разом ми – сила!
 
 

24.10.2024

 
ЦРБ ім. П. А. Загребельного продовжує знайомити своїх читачів з видатними постатями в українській історії.  Однією з таких визначних особистостей є Микола Терещенко, підприємець, меценат, також відомий як «Гетьман цукру».
Микола Терещенко був одним із засновників потужної торговельної імперії та протягом свого життя пожертвував на благодійність понад п’ять  мільйонів карбованців. Родина Терещенків, яка походила з Глухова, відіграла важливу роль у розвитку Києва. Завдяки їхній щедрості у Києві було побудовано храми, фінансовано освітні заклади, створено приватні лікарні, притулки, нічліжні будинки та навіть музеї. Терещенки залишили глибокий культурний слід у Києві, а їхній спадок досі відчутний у культурному житті столиці.
На честь 205-ї річниці від дня народження Миколи Терещенка відвідувачі бібліотеки переглянули пізнавальний фільм про його життєвий шлях та неймовірний внесок у розвиток української культури.

А більше про історію успіху родини Терещенків ви можете дізнатися, дослідивши фонд нашої бібліотеки. Запрошуємо усіх до нас!
 

23.10.2024

 
З українською мовою – до перемоги!

До Дня української мови та писемності ЦРБ ім. П. А. Загребельного влаштувала лінгвістичну гру «Мовознавчі сходинки».
На зустрічі юні читачі доєднувалися до словникових естафет, розгадували ребуси та займалися «мовним» фітнесом – створювали антонімічні пари. Під час мовного турніру юні відвідувачі не лише перевірили свої знання української мови, а й зміцнили навички командної роботи.
За допомогою словничка синонімів дітвора довідалася безліч синонімів до слова «говорити». Адже можна і ляпати, і базікати, і жебоніти, і воркотати, і нарікати… Ось яка багата та різноманітна українська мова!

Завдяки різноманітним тематичним конкурсам діти усвідомили цінність та унікальність своєї рідної мови. Адже мова – це душа нації!
 

18.10.2024

       ЦРБ ім. П. А. Загребельного продовжує знайомити дітей з містами стійкості України.
З початку повномасштабного вторгнення жодне місто України не залишилося без втрат. Але кожне вперто тримало оборону, сміливо протистояло російській навалі, доводячи, що всі українські міста – міста стійкості.
 
 
 
 
     За допомогою книжечок-мандрівочок юні відвідувачі зі школи №320 подорожували Києвом, Сумами та Миколаєвом. Кожна з книжок розповіла дітям про історію заснування міст, їхніх видатних людей, споруди та досягнення. Дітвора взяла участь у вікторині, склала карту України, подивилася пізнавальні відео про міста та їхній героїчний опір агресору. А також обговорила, як важливо зберігати єдність та підтримувати захисників на передовій.
 
 
 

    А наприкінці зустрічі діти вирішили написати листи захисникам, завдяки яким наші міста вистояли, висловлюючи свою вдячність та підтримку тим, хто боронить нашу країну.
 
 

17.10.2024

  Турбуємось про своє ментальне здоров’я!
     Нині до ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітали представники Київського міського Центру ґендерної рівності, запобігання та протидії насильству, аби провести тренінг для наших користувачів.
 
 

     Психологиня пані Людмила підняла надзвичайно важливу тему – ментальне здоров'я та управлінням стресом. На зустрічі слухачі дізналися багато цікавого, зокрема, що таке ментальне здоров'я, як його виявити та досягти. Особливо запам'яталася теза про те, що ментальне здоров'я – це, перш за все, піклування про себе.
 
 

   Завдяки плідній дискусії відвідувачі бібліотеки навчилися розрізняти види стресу. А найголовніше – зробили перші кроки до розуміння як з ним боротися!

 
Більше статтей...
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter