ЦРБ ім. П. А. Загребельного відзначила День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії росії, інфогодиною «Уламки дитинства».
Незважаючи на повітряну тривогу, на зустрічі юні відвідувачі познайомилися з книжками, які описують різний досвід дітей під час війни: хтось виїхав закордон, хтось перебуває в окупації, хтось ночує в коридорі, хтось чекає батьків з фронту.
Зокрема, ознайомилися з повістю «Привидуся» Оксана Давидова, що оповідає про дівчинку-привидку на ім’я Явдуся. Потойбічна істота допомагає окупованому українському містечку, здає позиції російських військових для ЗСУ. То що ж її мотивує? Явдуся виявилася ніякою не Явдусею, а привидом Лізи, яка загинула на початку повномасштабного вторгнення…
Справді, вчора дітвора йшла в школу, гралася на майданчику, читала книжки з батьками, а сьогодні… А сьогодні росія забрала їхні життя. Адже це війна і трапляються нещасні випадки. Ось чому разом з бібліотекарками діти пригадали правила поведінки під час повітряної тривоги та основи мінної безпеки. А надихнувшись зворушливою історією «Привидусі», юні відвідувачі вирішили створити ілюстрації до неї.
Аби вберегти наше «завтра» ми маємо щодня нагадувати дітям, що під час війни їхня безпека – понад усе! І зробити все, щоб жодну жертву російського терору не було забуто.
|
Знання – це найкращий захист!
До Міжнародного дня захисту дітей ЦРБ ім. П. А. Загребельного вирішила нагадати юним відвідувачам про їхні права за допомогою «Правової веселки».
Під час заходу діти випробовували свою кмітливість у казкових змаганнях і тренували спритність під час літературних вікторин. Вони проявляли навички командної роботи під час розгадування тематичних головоломок та ребусів.
Завдяки ігровим каруселям діти запам’ятали, що мають права на сім’ю, навчання, захист, інформацію, медичну допомогу і звичайно ж – відпочинок!
Тож запрошуємо до нас, у бібліотеку на вул. Рональда Рейгана 6, щоб гарно відпочити, дізнатись багато нового та цікаво провести час!
Коли влучний час, щоб навідатися в бібліотеку? Завжди!
ЦРБ ім. П. А. Загребельного запрошує діточок на екскурсії у книжковий край! Завітавши до нас, ви зможете обговорити свої улюблені книжки та познайомитися з літературними новинками. А також зазирнути за «таємну завісу» і дізнатися про роботу бібліотеки зсередини.
Тож приходьте за адресою вул. Р. Рейгана, 6 і пориньте у світ літературної насолоди!
|
«Читання його романів – це розкішне купання в українській мові», – саме так літературознавці говорили про творчість Романа Іваничука.
ЦРБ ім. П. А. Загребельного продовжує знайомити відвідувачів бібліотеки з яскравими обличчями шістдесятництва. Серед них і автор чималої кількості історичних романів – Роман Іваничук.
До 95-ої річниці від дня народження письменника у бібліотеці зібралися поціновувачі історичної прози. На зустрічі присутні обговорили активну письменницьку діяльність Р. Іваничука: за майже пів століття він написав близько 60 книг! Також, обговоривши твори письменника, читачі зробили цікавий висновок. Якщо об’єднати усі романи цього письменника в один цикл, то вийде один великий роман про історію України!
А ближче познайомитися з творчістю Романа Іваничука та інших шістдесятників ви можете, завітавши до ЦРБ ім. П. А. Загребельного. Чекаємо на вас!
«Я стану класиком лише якщо загину на війні» – так про себе жартома говорив Максим Кривцов, але це виявилося гіркою правдою…
Нині у ЦРБ ім. П. А. Загребельного зібралася молодь аби вшанувати пам’ять Максима «Далі» Кривцова – загиблого військового, поета, фотографа.
Максим народився в Рівному, навчався і проживав в Києві. 7 січня 2024 року у 33 роки загинув на Харківщині, захищаючи нашу Незалежність. Перед смертю Максим випустив збірку «Вірші з бійниці», яку визнали однією з найкращих українських книжок за версією українського ПЕН. Вірші у ній – чуттєві, живі, навіть коли оповідають про найтемніші куточки війни. У цьому зміг пересвідчитися кожен із присутніх, долучившись до голосних читань та переглянувши відео, створені друзями Максима.
На зустрічі була присутня представниця Фонду імені Максима Кривцова, а також подруга «Далі» – пані Марго. Гостя розповіла молоді про благодійну діяльність фонду, а також цікаві факти про поета.
На завершення молодь з ДВО «Патріот» Троєщина виконала добірку патріотичних пісень, які вони присвятили Максиму та всім загиблим воїнам.
Зустріч дала багато матеріалів для роздумів. Зокрема нагадала, що ми маємо підтримувати наших захисників та захисниць усім: донатами, волонтерством; давати їм відчуття важливості. Але війна жорстока й герої помирають. Що робити тоді? Все аби їхні імена та внесок у майбутню перемогу України не були забуті!
З нетерпінням чекаємо на подальшу співпрацю!
|
|