ЦРБ ім. П.А. Загребельного

11.01.2021

 Шановні користувачі!
 
Бібліотека пропонує скористатися послугою отримання книжок додому за попереднім замовленням.
 Каналами зв’язку для замовлення книжок є:
    -   електронна пошта : Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
- вебсторінка, через службу «Зворотній зв’язок» https://desnabib.kiev.ua/index.php?option=com_flexicontact&Itemid=80
- соціальна мережа  Facebook на сторінці бібліотеки  https://www.facebook.com/desnabib/
- телефонуйте: 80961343157; (044)546-90-45; (044)546-45-49
 


 

10.03.2020

«Леся Тищенко. Акварель, пастель»
Вернісаж

Відкриття масштабної  персональної виставки робіт народної художниці України Лесі Миколаївни Тищенко відбулося в Галереї мистецтв. Художниця однаково впевнено і натхненно працює в різноманітних жанрах: пейзаж, портрет, натюрморт. Навіть в ранніх творах вже відчувається цілком вправна рука, сформована доброю школою.
Особливим в творчості Лесі Тищенко є те, що вона зберігає в своїх роботах пам'ять про минулий час, людей та події, які можливо, залишаться для нас лише завдяки її творчості. Особливо емоційною частиною експозиції є художні полотна з «північного періоду роботи» художниці.
Кожен поціновував мистецтва знайде на виставці Лесі Тищенко картини, які торкнуть струни душі.
 

04.03.2020

«Цвіте дивограєм Тарасове слово…»
Літературна світлиця
 
    До 206-річниці з дня народження Тараса Шевченка в бібліотеці зібралися учні середнього та старшого шкільного віку ЗЗСО № 23 мікрорайону Биківня. Юні шанувальники вогненного слова Кобзаря були щиро раді творчій зустрічі з поетесою, журналісткою, племінчатою праправнучкою Тараса Шевченка - Людмилою Красицькою.
 
 

    Цікаві маловідомі факти із життя поета, коментарі до творчості, почуті дітьми від пані Людмили, стануть школярам у пригоді в їх подальшому навчанні. Приємною несподіванкою для учасників заходу стало читання Людмилою Красицькою свого віршу «На садибі Шевченка» із збірки поезії «Листопад тисячоліття».


 
 

29.02.2020

«Ходімо, Колодію, на нашу затію…»

Публічні бібліотеки Деснянського району завершили Масний тиждень участю у народному гулянні «Ходімо, Колодію, на нашу затію…», які відбулися біля приміщення Деснянської райдержадміністрації та у парковій зоні «Я люблю мій парк».

Гостям заходу бібліотекарі розповіли про історію виникнення Масниці та прикмети, що її супроводжують.
Під час гулянь присутні з захопленням брали участь у різноманітних іграх, вікторинах, майстер класах, жартували, водили хороводи, відгадували загадки, а особливо всім сподобався вінок народних пісень та частівок про Масницю.
Учасникам  заходу були роздані інформаційні флаєри «Сім фактів про Масницю».
Одне з найулюбленіших стародавніх слов`янських свят Масниця – деснянці провели весело та з хорошим весняним настроєм.
 

27.02.2020

«Музика, що поєднала серця Лесі Українки та Климента Квітки»
Літературно-біографічний калейдоскоп
 
    В Києві, на Деміївці, зберіглася Свято-Вознесенська церква, де вінчалися Климент Квітка з Лесею Українкою (Ларисою Косач). Климент Квітка для Лесі Українки, від першої зустрічі й до останніх днів, був однодумцем, коханим та вірним другом.
    До Галереї мистецтв завітала завідувач музею Лесі Українки Щукіна Ірина Анатоліївна, щоб розказати учням 9 класу гімназії «Троєщина» про долі та творчість, про любов та спорідненість душ двох непересічних особистостей в історії української культури.
 
 
 

    Пані Ірина розповіла про важливі віхи життя Климента Квітки, українського фольклориста та поетеси й перекладачки Лесі Українки. Цікаво було почути про історію їх знайомства та подальшу плідну співпрацю на ниві української культури. Діти активно розгадували тематичний кросворд «Перший друкований вірш Лесі Українки» та взяли участь в літературному марафоні «Росла в гаю конвалія…».
 
 

    Захід був присвячений 140-річчю від дня народження Климента Квітки та 149-річчю від дня народження Лесі Українки.


 
 
Більше статтей...
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter