ЦРБ ім. П.А. Загребельного

27.10.2017

«Пам’ять серця»
Історико-патріотична година

27 жовтня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась історико-патріотична година «Пам’ять серця» до 73-ої річниці  від дня вигнання нацистських окупантів для студентів університету ІІІ-го віку при територіальному центрі соціального обслуговування Деснянського району  В рамках проведення заходу було презентовано виставку-репортаж «Друга Світова війна. Битва за Україну». Із зацікавленістю відвідувачі бібліотеки прослухали історичний матеріал про патріотизм та мужність української жінки-снайпера, Героя Радянського Союзу Людмили Павличенко, яка брала участь у битвах : Одеська оборона, оборона Севастополя, прикордонні битви в Молдавії.
Сьогодні ми радіємо сонцю, життю, чистому небу… Ми ніколи не забуваємо про мільйони тих, хто віддав своє життя в роки Другої Світової війни за наше світле майбутнє. 

 

26.10.2017

«Японія відома та невідома»
Країнознавчий вернісаж

26 жовтня у приміщенні райдержадміністрації Деснянського району відбувся щорічний фестиваль талановитих дітей та молоді з особливими потребами «Повір у себе». Тема цьогорічного заходу «Японія та інші країни Сходу» до року Японії в Україні.

Працівники публічних бібліотек Деснянського району взяли активну участь у проведенні фестивалю. Тема східної культури була розвинена у заходах, підготовлених бібліотеками для присутніх на фестивалі.

На великій книжковій виставці «Японія: гармонійне поєднання сучасності та традицій» була представлена найкраща література з історії, культури та сучасності країни.

Діти і дорослі із задоволенням взяли участь у вікторинах, майстер – класах - по складанню японських журавликів, як символ довголіття і миру; по виготовленню незвичних паперових японських ляльок «Чиогамі- Нинге», які  дуже сподобалося дітям. А один із майстер-класів уможливив справжнє диво: в руках юних майстрів восени зацвіла справжня «гірська вишня» - сакура.

Гостям та учасникам заходу були надані інформаційні флаєра «Японія – країна, де сходить сонце».

Із подарунками на згадку та гарним настроєм, з вірою в добро –закінчилося свято.

 

12.10.2017

«Тримай живе слово»
Творчий вечір

12 жовтня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся творчий вечір «Тримай живе слово» для студентів «Університету третього покоління» Деснянського району.
На заході відбулась зустріч талановитих та креативних поетів з Національної спілки письменників України та «Літературного форуму» Романа Кухарука, Тетяни Іванчук, Світлани Макаревської, Тетяни Шпичук, Віри Свистун та Анатолія Горового. Окрім читання поезії, виступив з виконанням українських пісень  Руслан Іщенко.


Aтмосфера зустрічі була невимушеною і доволі цікавою.
 

10.10.2017

«Мандруємо до Німеччини - країни замків, палаців та готичної архітектури»
Туристична мозаїка за проектом «Читаючи, подорожуй світом!»

«Німеччина займає центральне місце
на карті Європи. Її положення символічно: адже
Німеччина – країна з винятковим економічним
потенціалом, одна з найбільш важливих
«економічних двигунів» в Європейському союзі».

Ніколаос Скилакис

10 жовтня в Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась туристична мозаїка «Мандруємо до Німеччини - країни замків, палаців та готичної архітектури» для юнацтва нашого району.
Увазі користувачів була представлена тематична виставка історичної, географічної, культурологічної, довідкової та енциклопедичної літератури.

Бібліотекарем презентовано мультимедійний матеріал «Туристична Німеччина», який ознайомив відвідувачів з «візитною карткою Німеччини», політичними діячами, творчими особистостями,національними традиціями, святами, краєвидами цієї мальовничої країни.
Найбільш активні школярі взяли участь в інтерактивній творчій грі «Видатні постаті німецького народу».

Мандруйте до Німеччини, пізнавайте історію, культуру, літературу однієї з високорозвинених країн Західної Європи!
 

30.09.2017

«Літопис Городця Княжого»
Історико - етнографічний фестиваль
 
30 вересня на історичній місцевості Городища Вигурівщина-Троєщина (Городець Пісочний), де були знайдені залишки давнього міста XI – XII ст., відбувся районний історико - етнографічний фестиваль, присвячений 30-річчю утворення Деснянського району.

Серед історичної реконструкції, видовищних боїв, богатирських змагань, середньовічних героїв – бібліотечна спільнота ЦБС Деснянського району влаштувала «майданчик історичної довідки та різноманітних розваг» для всіх охочих.

Чи відомо вам, коли вперше згадується місцевість Деснянського району? Чия резиденція знаходилась на місці Городця Княжого? Родинним гніздом, яких князів слугував Городець? Цими та іншими цікавими питаннями випробовували бібліотекарі інтелектуальні зусилля учасників фестивалю.

Багато цікавих фактів, нової інформації та впевненості у власній начитаності здобули всі, хто брав участь у літературно - історичних вікторинах: «Київ: з глибини століть у сьогодення», «Деснянський район у запитаннях» «Книгозбірні. Мандруємо із давнини до сучасності», «Середньовічні легенди», «Княжа родина» та інтерактивній грі «Деснянський район в іменах та назвах».
Популяризацією книги, читання та бібліотечних послуг активно займався наш новий партнер - найрозумніший баранчик Шон, з яким всі охочі робили селфі та з радістю танцювали.

Поки дорослі змагалися у вправності метання ножів, стріляли з луків та арбалетів бібліотекарі навчали маленьких учасників фестивалю сучасному, корисному та цікавому ремеслу - виготовленню книжкових закладок, бібліо-блокнотів, осінніх квітів та заплітали коси батіжком.

Пам’ятайте, що минуле і сучасне поєднується у бібліотеці щодня! Приходьте, тут завжди вас чекають!
 
 
Більше статтей...
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter