ЦРБ ім. П.А. Загребельного

22.04.2016

22 квітня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного на черговому засіданні клубу  «Інтелектуальний світ голубого екрану»  відбулась бесіда за публіцистичним твором Михайла  Павловича Загребельного «Сергій Параджанов». Параджанов - людина-вулкан ідей, людина-оркестр, творча людина, яка дарувала оточуючому світу відчуття свята, гармонії та краси.
 
Користувачі бібліотеки дізнались чимало цікавих фактів із життя особистості, в якій жили геній та велика людина, а також  про сумісну працю Сергія Параджанова та Павла Загребельного у створенні сценарію до незавершеного  фільму «Київські фрески», зйомки якого відбувались в 1965 році. Відвідувачі бібліотеки подивились  біографічну драму  «Параджанов» режисера Олени Фетісової та  Сержа Аведікяна про справжнього художника, життя якого було тісно пов’язано з Україною.

Сергій Параджанов відомий в світі не тільки своїми кінострічками, а й як майстер декоративного мистецтва. Для створення своїх полотен автор використовував різноманітні матеріали папір, дерево, метал, перламутр, тканину, мереживо, нитки, намистини, скло, кришталь та ін.
 
Відвідувачі заходу мали можливість ознайомитись з мультимедійною презентацією, яка продемонструвала інші творчі грані таланту кінорежисера, феномен його багатогранного поліфонічного мистецтва.
 

 

21.04.2016

21 квітня в ЦРБ ім. П. Загребельного, за побажанням наших користувачів жінок з Афганістану,  був проведений майстер-клас із циклу «Квіти в нашому домі…» за діючим проектом роботи з біженцями «Пізнай, прийми та руку простягни…». 
 
Під час цієї зустрічі  ми  робили з паперу червоні, жовті, рожеві , помаранчеві гвоздики для декору своїх осель. Сьогодні до майстер-класу долучилась  родина  нових користувачів, які тільки починають вивчати українську мову, а рукоділля стало в нагоді з першого відвідування бібліотеки.
Наприкінці заходу всі учасниці майстер-класу прийняли рішення подарувати  власноруч зроблені квіти дівчинці - новій мешканці нашого міста.
Після другої світової війни гвоздика  в Європі стала символом антивоєнного руху, емблемою руху за роззброєння, символом мужності, відваги.
 
Подумаємо всі разом про мирне життя, про те, які кроки може зробити кожен з нас в напрямі збереження та відновлення навколишнього середовища. Сьогодні більш ніж коли-небудь, збереження життя на землі вимагає від всіх почуття загальної відповідальності – нації за націю, особистості за особистість, людини – за всі інші форми життя.
 

18.04.2016

18 квітня в Україні щороку відзначають Міжнародний день пам’яток та історичних місць. Світова культура надзвичайно багата на різноманітні культурні пам’ятники та історичні визначні пам’ятки, але чи буде у наших нащадків можливість помилуватися ними, доторкнутися до минулого, цілком залежить від зусиль на рівні держави та дбайливого ставлення до цієї проблеми  кожного з  нас.

18 квітня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась година  мистецтва «Моя земля, моя історія жива…». До цієї дати була підготовлена виставка-вернісаж яка розповідає про найвизначніші пам’ятки історії та культури України. Читачі бібліотеки ознайомились з літературою книжкової виставки, доторкнулись до сторінок історії та сучасності цієї важливої теми, здійснили відео-екскурсію визначними історичними місцями нашої країни, які визначені науковцями, як «7 чудес України».

Дорогі друзі! Вивчаймо історію, зберігаємо історичну та культурну спадщину разом!

 
 
 

15.04.2016

15 квітня в ЦРБ ім. П.А.Загребельного відбулось засідання краєзнавчого клубу «Рідне місто моє», в якому активно вже багато років поспіль беруть участь працівники Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.
 
Цього разу з цікавими фактами історії та сучасності Києво-Печерської Лаври  мали можливість ознайомитися  учні 8 класу загальноосвітньої школи № 247. Поділитись своїми знаннями з юнацтвом до бібліотеки завітала працівник відділу музейно-освітньої роботи Заповідника Ірина Сергіївна Халіль. Ірина Сергіївна розповіла про подвиги перших ченців-подвижників засновників монастиря святих Антонія та Феодосія, першого історика нашої країни преп. Нестора-Літописця, про Ближні та Дальні Печери. За допомогою слайдів користувачі бібліотеки детально ознайомились з архітектурою та історією споруд на території Заповідника та монастиря.
 
Лаврські Печери, де мешкали святі подвижники Київської Русі  ще з середини ХІ століття завжди будуть місцем, привабливим значимістю та цікавим своєю історією для киян та гостей нашого міста.
 
 
 
 

14.04.2016

14 квітня в ЦРБ ім. П.А. Загребельного відбувся літературний вечір «Полинова зоря Валер’яна Підмогильного», до 115-річчя від дня народження визначного українського белетриста ХХ століття, перекладача українською мовою класиків французької прози, представника письменників «Розстріляного відродження». Захід пройшов в рамках  проекту «Україна. Становлення державності. Ч. ІІ».
 
Для вшанування пам`яті видатного українського письменника, чиї твори проникнуті філософією існування, а його герої захоплені процесом пізнання себе, була підготовлена тематична книжкова виставка.    Для більш глибокого розуміння читачами життя та творчості класика української літератури, бібліотекарями  була  підготовлена мультимедійна презентація «Справжнє щастя може відчути той, хто зазнав горя…».
 
Із зацікавленістю відвідувачі бібліотеки подивились документальну кінострічку «Валер`ян Підмогильний», яка розповідає про літературну діяльність письменника. «Цікавою сторінкою» заходу стала участь юнаків та дівчат  у літературній вікторині «Валеріан  Підмогильний  -  автор інтелектуально-психологічної прози». Розумники та розумниці, які надали правильні відповіді отримали подарунки від бібліотеки.
 
 
Більше статтей...
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter