У ЦРБ ім. П. А. Загребельного зібрався творчий гурток ART_MILA на етнопосиденьки, аби дізнатися більше про автентичні звичаї українського народу.
Цього разу бібліотекарки розвінчували міфи про святкування Масниці, особливо щодо її кулінарних особливостей.
Чи знали ви, що приготування «блінів» не є традиційним для української Масниці? Натомість наші предки завзято ліпили вареники з найрізноманітнішими начинками! Ознайомившись із тематичними книгами, діти скуштували справжній смак народної кухні.
Натхненні цікавою розповіддю, гуртківці взялися за пензлі, щоб відтворити палітру смаку українських вареників на полотні. Якими вони вийшли? Це варто побачити!
|
Скажи «ні» булінгу разом з бібліотекою!
Нині у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся тренінг по протидії булінгу «Стоп булінг: захисти себе та інших!».
На заході підлітки дізналися про види булінгу, його ознаки та шляхи протидії. Учасники тренінгу обговорили реальні ситуації, поділилися власними думками та дізналися, як захистити себе і підтримати тих, хто опинився у складній ситуації.
Разом будуємо безпечний простір без насильства!
Дякую ГО «Ла Страда – Україна» за чудову зустріч!
Яка ж вона захоплююча та цікава, наша українська спадщина!
Звісно, якщо її знати!
Тож сьогодні, в Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. Загребельного молодь Деснянського району отримала чудову можливість познайомитись з автентичними традиціями святкування свята Колодія.
Колодій — це свято проводів зими й зустрічі весни, яке триває цілий тиждень, до початку Великого посту. За традицією, кожен день несе у собі свої значення, повір’я, обряди, заборони та правила поведінки.
Всю цю, саме, українську, традицію святкування сучасно, весело, красиво та стильно передали учасникам наші гості – команда Київського столичного університету імені Бориса Грінченка на чолі з Ольгою Мусіяченко.
Дякуємо пані Ользі за харизму, гумор та вміле поєднання сучасності та і старовини! Працівникам Музею Бориса Грінченка – за реквізити і чудові костюми (які важко назвати реквізитом!), а студентам Фахового коледжу Київського столичного університету імені Бориса Грінченка - за вишуканий майстер-клас!
|
До Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася бібліотечна хроніка «Боролися тоді, переможемо зараз».
Учасники зустрічі дізналися про перші дні спротиву окупації, про героїв, які не скорилися загарбникам, а також про боротьбу, що триває й досі. Бібліотекарки розповідали про силу незламного духу кримськотатарського народу, громадянську позицію мешканців півострова та роль України у поверненні Криму.
Під час заходу було представлено тематичну виставку літератури, що розповідає про історичні події та боротьбу за права людини в Криму. Також особливу увагу приділили історіям очевидців, які поділилися своїми спогадами та переживаннями. Читачі разом з бібліотекарками обговорили значення цієї дати, переглянули документальні матеріали та висловили підтримку тим, хто продовжує боротьбу за свободу півострова.
Дякуємо всім, хто долучився до заходу! Наша пам’ять і правда – наша зброя. Крим був, є і буде українським!
Нині у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася творча година поезії та музики до дня народження Лесі Українки. Поважними гостями стали Соля Сойка – поетка й організаторка літературних вечорів, а також її колега та авторка пісень – Анна Тригуб.
На зустрічі школярі довідалися чимало цікавого про унікальну постать Дочки Прометея. Особливо зацікавило авдиторію питання, чому варто вивчати класиків. І, після жвавої дискусії, всі дійшли одностайного рішення, що творчі доробки класиків, зокрема поетки-іменинниці, становлять основу сучасних знань про літературу.
Протягом творчої години лунало чимало віршів Лесі Українки у виконанніСолі Сойки під акомпанемент гітари Анни Тригуб. Особливо школярам сподобався останній монолог Мавки – головної героїні фентезійної драми-феєрії «Лісова пісня».
Завершилася зустріч мелодійним виконанням Анною Тригуб авторських пісень з альбому «Історія однієї рудої осені».
|
|