ЦРБ ім. П.А. Загребельного

28.02.2024

      В останні дні лютого спекотний вітер Сахари приніс у ЦРБ ім. П. А. Загребельного чарівну книгу – «Тисячу і одну ніч». І до бібліотеки поспішила дітвора, аби взяти участь у казковому марафоні «Алі-Баба і сорок книжок».
 
 

    Спершу юні відвідувачі поринули у дивовижні пригоди з Шахерезадою. Слухаючи всесвітньовідомі казки, вони побачили яскраві картини міського життя середньовічного арабського Сходу. Захоплюючі описи чарівних країн та їхні екзотичні мешканці змусили дітей відчути себе частиною цих історій. А разом з оповідачкою дітвора з’ясувала, де у казці фантастичне сплітається з реальним.
 
 

     За традицією Шахерезада не закінчила свою казку. А натомість запропонувала дітям, напередодні Дня «Розкажи казку», прочитати «Алі-Бабу і сорок розбійників» та багато інших чарівних історій самостійно. Адже ніщо не дарує таку насолоду, як книжка!
 
 

27.02.2024

    Добігають кінця останні зимові дні, тож час поспішати з  казковими мандрами у холодні снігові краї. Відтак бібліопригоди за творами всесвітньовідомого данського письменника Ганса Крістіана Андерсена зібрали у бібліотеці чимало школярів.
 
 
 

      Юні відвідувачі поринули в захопливу подорож чудесними світами. Вони зупинилися у крижаних володіннях Снігової королеви та вирішили завадити лиходійці встановити у світі вічну зиму. Гуртом школярі брали участь у вікторинах та естафетах, а також збирали уламки чарівного дзеркала, аби воно більше нікому не заподіяло шкоди.
 
 
 

    Ура, весну врятовано! Спільними зусиллями діти подолали Снігову королеву і відсвяткували це переможним танком!
 
 

23.02.2024

    Зимові розваги у ЦРБ ім. П. А. Загребельного тривають! Нещодавно діти завітали до бібліотеки, аби приєднатися до читання з прогнозуванням «Магія казки Е. Т. Гофмана».
 
 
 

     Блукаючи поміж книжкових стелажів, юні відвідувачі зустріли сумного Лускунчика. Тому вони вирішили допомогти казковому герою перемогти семиголового Мишачого короля. Об’єднавши зусилля, школярі складали пазли, розгадували загадки та брали участь в казковій мішанині.
 
 

      За допомогою дружби та книги лиходія було подолано! Так діти зрозуміли, що навіть маленький добрий вчинок може допомогти перемогти зло.

 
 

21.02.2024

 
До ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітав психолог та письменник Олександр Бабінський.
На книжковому знайомстві гість представив свою новинку – «Коли мова має значення». Пан Олександр розповів старшокласникам про те, як мова нашого довкілля впливає на нас та як рекламні слогани маніпулюють покупцями. Особливо юних відвідувачів зацікавила тема мовних наративів. Тому гість розповів їм про вплив російської мови на соціум.
 Плідно поспілкувавшись з Олександром Бабінським, підлітки усвідомили, якою надзвичайною силою наділене кожне слово!
 

19.02.2024

 
Нещодавно до ЦРБ ім. П. А. Загребельного вперше завітала тілесно-орієнтована психотерапевтка, психологиня та письменниця Ельмаз Кліменок.

У затишній атмосфері пані Ельмаз представила свою книгу «Ресурсозбереження для дорослих». Книжка експертки спрямована на віднайдення розуміння читачами своїх емоційних станів, почуттів тощо. А досягти гармонії з собою допоможе ряд фізичних вправ та рухів, яким психологиня присвятила значну частину своєї роботи. Разом з авдиторією пані Ельмаз відтворила кілька комплексних вправ, які допомагають позбутися стресу.
А завершилось книжкове знайомство дружнім чаюванням. За чашечкою чаю слухачі із задоволенням спілкувалися з гостею на тему свого ресурсозбереження.

Щиро дякуємо Ельмаз Кліменок за теплу та інформативну зустріч і за подарований примірник «Ресурсозбереження для дорослих».
Чекаємо на наступну зустріч!
 

18.02.2024

 
Напередодні Дня доброти вихованці Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Деснянського району завітали у ЦРБ ім. П. А. Загребельного, аби дізнатися більше про найважливішу якість людини.
Разом з бібліотекарями діти добирали асоціації до слова «доброта» та  вчилися розпізнавати характер казкових героїв за їхніми вчинками. Особливо юним відвідувачам припала до душі вправа «Поділися добротою». Учасники бажали своїм партнерам щастя, здоров’я, миру тощо.
Також діти долучилися до зимового майстер-класу, аплікаціями з якого вони обмінялися одне з одним. Малеча зрозуміла: доброта – окраса людської душі!
 

16.02.2024

   День єднання у ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітали школярі, аби сповна відчути єдність українського народу.

 
 
 

   Юні відвідувачі разом пригадали історію свята, причиною створення якого стали попередження про можливе вторгнення росії. Але у відповідь українці об’єдналися, аби показати ворогу свою згуртованість та силу. Тому в бібліотеці діти складали українські народні приказки про єдність та навчалися знаходити приклади цього явища в житті. А також дізналися чимало нового про Україну, взявши участь в краєзнавчих вікторинах.
 
 
 
 

   Наприкінці заходу школярі гуртом взялися писати листи українським військовим. Адже ніщо так не допомагає нашим захисникам відчути себе важливою частиною українського суспільства, як слова вдячності та підтримки.
 
 

09.02.2024

          Ох і галас зчинився у ЦРБ ім. П. А. Загребельного! Та й не дивно, адже прийшла ціла юрба школярів, аби познайомитися з одним із найпопулярніших сучасних українських письменників. До бібліотеки вперше завітав лауреат літературних премій та переможець численних конкурсів – Андрій Кокотюха! Учні із зацікавленням слухали розповідь пана Андрія про початок його творчого шляху. Письменник розповів, як казка, яку він написав у дитинстві, через двадцять п’ять років лягла в основу книжки «Таємниця козацького скарбу».
 
 
 

    Попри затяжну повітряну тривогу, діти досхочу насолодилися спілкуванням з письменником. А ще – захоплено слухали уривки з творів Андрія Кокотюхи (адже нещодавно був День читання в голос!). Наприкінці зустрічі всі разом вигадали та розіграли пригодницьку казку.
 
 
 

   Щиро дякуємо пану Андрію за казкову зустріч та за подарований примірник «Як весело в будинку «Вау!»»
Чекаємо на наступну зустріч!

 
 

07.02.2024

 
Цього року ЦРБ ім. П. А. Загребельного розпочинає роботу над новим проєктом під назвою «Українські шістдесятники». Саме тому до бібліотеки завітала завідувачка Музею шістдесятників Олена Лодзинська з лекцією на тему  «Шістдесятники та їхній внесок у розвиток національної культури України».
Слухаючи пані Олену, старшокласники дізналися про причини та передумови виникнення шістдесятництва. У період тимчасового послаблення радянського режиму українська інтелігенція знову почала творити й процвітати. За цей час лави наших митців значно поповнилися такими визнаними особистостями, як письменники Іван Драч, Микола Вінграновський, Василь Симоненко, Ліна Костенко, художники Алла Горська, Віктор Зарецький, Борис Чичибабін, літературний критик Іван Дзюба та багато інших. Під час лекції відвідувачі довідалися про масштаби культурного внеску тогочасної інтелігенції в національну спадщину.
Проте творити публічно було не так просто. Наприклад, для того, щоб збірка віршів вийшла в друк, на її початку мали міститися твори, присвячені радянським вождям. Та й послаблення радянського режиму тривало недовго: радянська влада вкотре доклала рук, аби винищити цвіт української нації. Пані Олена детально розповіла учням, як талановиту молодь намагалися заманити на росію, а тих, хто відмовлявся – жорстоко репресували.

Цю та ще багато інших трагічних подій в історії творення українського мистецтва ми не забудемо ніколи. І будемо надалі влаштовувати просвітницькі заходи, вивчати та популяризувати доробки українських талантів!
 

25.01.2024

   Нещодавно до ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітали вихованці Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Деснянського району аби доєднатися до читацького бук-слему «Легенди дракона».
 
 
 

   Юні відвідувачі довідалися чимало цікавого про роль драконів у світовій історії та культурі. Також діти зрозуміли, де проходить межа між міфом та реальністю в історіях про драконів і спробували скласти власні легенди про символ 2024 року. Новими для маленьких читачів стали відомості про китайський календар, за допомогою якого визначають символ року. А наприкінці зустрічі діти доєдналися до тематичного майстер класу з виготовлення кумедних дракончиків.
 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter