ЦРБ ім. П.А. Загребельного


 

26.04.2024

   Чорнобиль – рана України, яка попри роки не перестає боліти. Немає жодного українця, жодного європейця, а, можливо, й жодної людини у світі, яка б не чула про цю жахливу катастрофу. Тому наше завдання – не дати забути та зробити все, аби подібного ніколи не повторилося.
 
 

    ЦРБ імені П. А. Загребельного також докладає до цього зусилля. До міжнародного дня пам’яті Чорнобильської катастрофи у бібліотеці відбулася інформаційна година для дітей «Пекельний вогонь Чорнобиля».
 
 

    Розпочалася зустріч голосними читаннями тематичних віршів, які підготували наші юні відвідувачі. В них українські поети та поетки вдало описали, як мирний атом здатен перетворити життя тисяч людей на справжнє пекло. Далі школярі переглянули пізнавальне відео, звідки дізналися про масштаби шкоди аварії на ЧАС не лише для України, а й для усього світу. Особливо вразили дітей подвиги ліквідаторів наслідків аварії. Адже завдяки їхньому героїзму було врятовано безліч життів!
 
 

    І сьогодні життя українців та всієї європейської спільноти захищають наші воїни та воїнки. Аби їх підтримати, дітвора вирішила гуртом написати листи та намалювати малюнки, пронизані безмежною вдячністю нашим захисникам та захисницям.

 

25.04.2024

 
ЦРБ ім. П. А. Загребельного продовжує знайомити дітвору з найяскравішими митцями та мисткинями Києва. Нещодавно до бібліотеки завітала сучасна українська письменниця, редакторка та упорядниця – Оксана Давидова.
На зустрічі пані Оксана представила авдиторії свою нову дитячу повість під назвою «Привидуся». Книга оповідає про перші місяці повномасштабного вторгнення та окупації українського містечка, в якому мешкає Андрій із бабусею Аллою. Від свавілля російських окупантів потерпають не лише люди, а й привидка Явдуся, з якою заприятелював головний герой.
Як друзі допомагатимуть ЗСУ? Що утнуть недолугі російські окупанти? І ким насправді є Явдуся? Дізнайтеся, прочитавши захопливу повість «Привидуся»! Уже на полицях бібліотеки!
Досхочу насолодившись спілкуванням з пані Оксаною, діти утворили чергу з бажаючих підписати книгу та зробити селфі з письменницею.
 

23.04.2024

 
В бібліотеці ЦРБ ім. П. А. Загребельного затишно і водночас гамірно, а повітря наповнене  ароматом свіжої випічки, адже ми продовжуємо цикл заходів до Великодніх свят. Створити власний солодкий шедевр завітали маленькі деснянці, які разом з талановитою майстринею розмальовували та прикрашали пряникових кроликів, курчат, писанки та інші вироби на великодню тематику.
Дякуємо БФ «Карітас-Київ» за організацію заходу, результат у дітей неймовірний !!!
 

18.04.2024

 
ЦРБ ім. П. А. Загребельного продовжує популяризувати історію та культуру корінних народів України. У рамках проєкту «Крим: нескорена земля» відбувся історичний екскурс «Кримські татари: що ми про них знаємо» від Гульнари Абдулаєвої.
Гульнара Абдулаєва, історикиня, журналістка та письменниця кримськотатарського походження, розповіла авдиторії основи багатовікової етнічної історії кримських татар. Слухачі дізналися про три основні субетнічні групи, особливости їхніх осель, інтер'єру, побуту й кухні. Також гостя розвінчала безліч нав'язаних міфів та піділилася цікавими фактами про корінних жителів півострова. Наприклад, чи знали ви, що раніше існували кримські верблюди, а їхні власники обожнювали влаштовувати верблюжі скачки?
Наприкінці заходу відвідувачі бібліотеки ознайомилися з книжками, які дають можливість для читачів будь-якого віку довідатися і поміркувати про те, ким насправді є кримські татари, звідки вони взялися і яким чином сформувалися, як народ. А також досхочу поспілкувалися з пані Гульнарою.
 

15.04.2024

    У ЦРБ ім. П. А. Загребельного розпочалися приготування до Великодня арт-годиною «Світ української писанки» із заслуженою майстринею народної творчости України – Тетяною Коновал.
 
 

   Гостя повідала учням школи  № 320 усі тонкощі мистецтва писанкарства: від способів користування інструментами до підбору символів. Наприклад, писанки з квітами дарують дітям, з дубочками – хлопцям, а з вишнями – дівчатам. Також діти познайомилися з літературою про мистецтво писанкарства. Особливо їхню увагу привернула «Писанкова абетка» Тетяни Коновал, де авторка розкриває таємниці знакової системи орнаментики та знайомить із найрізноманітнішими способами створення писанок.
 
 
 

   Під наглядом пані Тетяни школярі створили унікальні писанки, у яких індивідуальність кожного переплелася з традиціями українського народу та мудрістю наших пращурів.
 
 

    Ми щиро вдячні Тетяні Коновал за надзвичайний майстер-клас та чекаємо на наступну зустріч!

 
 

11.04.2024

 
Екологія – на часі! Саме тому у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася просвітницька екологічна година «Природа очима дітей».
Юні відвідувачі познайомилися з календарем екологічних дат та зробили свій перший крок до відповідального споживання. Під час перегляду навчальних відео та участі в інтерактивних іграх дітвора довідалася про важливість природних ресурсів для людини, їхнє раціональне використання у державних масштабах й побуті.
Коли екологічна година добігала кінця, школярі долучилися до екологічного майстер-класу. За допомогою ножиць та паперу вони створили невеличкі макети нашої планети, з густими лісами та чистими океанами. Адже саме такою вона буде, якщо кожен з нас докладе зусиль!
 

08.04.2024

 
Нарешті! У ЦРБ ім. П. А. Загребельного довгоочікуване книжкове поповнення!

У День нової книги близько сотні чудових видань поповнили полиці бібліотеки. Різножанрові та різнопланові, художні та наукові, з ілюстраціями та без – кожен зможе обрати щось на свій смак. Сама лише «Польська полиця» пропонує щедрий вибір сучасної польської літератури українською!
Тож хутчіше до нас! Поки не розібрали!
 

07.04.2024

 
У ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулося просвітницьке літературне знайомство «Українки: сміливі та незламні».

Під час зустрічі слухачки дізналися, як з давніх-давен українські жінки відігравали важливу роль у захисті батьківщини. Вони довідалися про войовничі звичаї амазонок та сарматок, походи козачок та подвиги співвітчизниць прогтягом світових воєн. Особливо відвідувачок зацікавила офіційна статистика сьогодення, згідно з якою, понад шістдесят тисяч жінок перебувають у лавах ЗСУ.
Наприкінці авдиторія познайомилася з книжками про українських воїнок: збірками «Жінки війни» Анни Шили та «Любов на лінії вогню» Васіліси Трофимович й романами «Маруся» Василя Шкляра та «Жанна батальйонерка» Ґео Шкурупія.
Літературне знайомство допомогло розвінчати стереотипи та дізнатися історичну правду жителькам Деснянського району. Тепер кожна з них знає, що для жінки також цілком природно бути воїтелькою. Адже це можуть підтвердити тисячі поколінь наших пращурок!
 

02.04.2024

 
Міжнародний день дитячої книги минув у ЦРБ ім. П. А. Загребельного весело та гамірно! Адже ціла юрба дітлахів прийшла до бібліотеки на зустріч із улюбленою письменницею та мовознавицею – Лесею Мовчун.
Пані Леся ближче познайомила школярів зі своєю творчістю та розповіла про її витоки. Особливо авдиторію зацікавив мовознавчий бік діяльності гості – дитячий словник фразеологізмів під назвою «Чому два чоботи – пара?». За допомогою невеличких історій учні дізналися про походження фразеологізмів та їхнє значення. Виявляється, мова не лише важлива, а й цікава!
Аби віддячити Лесі Мовчун за чудові літературні посиденьки, школярі влаштували голосні читання найкращих поезій авторки.
А ми щиро дякуємо пані Лесі за подаровані книги та з нетерпінням чекаємо наступних зустрічей!
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter