ЦРБ ім. П.А. Загребельного

24.04.2025

  Напередодні Міжнародного дня памʼяті про Чорнобильську катастрофу у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася екологічна година для дітей «Дзвони екологічної біди».
 
 
 

   За підтримки бібліотеки школярі долучилися до вшанування памʼяті про трагічні події 1986 року. Зокрема вони організували голосні читання тематичних віршів, у яких звучали біль, надія та шана героям-ліквідаторам. Також діти переглянули пізнавальне відео про Чорнобиль, з якого дізналися про екологічні наслідки аварії, її вплив на природу та довкілля України.
 
 

  Завершився захід творчо – кожен учасник створив власний малюнок, передаючи через кольори й образи свої емоції, думки й сподівання на чисте майбутнє.


 
 

22.04.2025

 
У ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася зустріч, яка надовго залишиться в серцях усіх присутніх. Гостею стала Людмила Долгоновська – авторка книги «Залізний генерал. Уроки людяності», експертка зі стратегічних комунікацій, кандидатка філософських наук, радниця Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного у 2021-2023 роках.
Письменниця презентувала свою книгу, що знайомить читачів із постаттю Героя України – Валерія Залужного, не лише як з військовим стратегом, а й щирою та сильного духом особистістю. Молодь уважно слухала, жваво взаємодіяла з авторкою, ставила питання, які стосувалися не лише змісту книги, а й особистих переживань і досвіду письменниці як очевидиці подій.
Захід перетворився на справжній урок лідерства, мужності та людяності. Ми щиро вдячні пані Людмилі за цю теплу й змістовну розмову, а також за подаровану бібліотеці книгу, яка відтепер доступна для читачів.

Запрошуємо всіх охочих до бібліотеки – книга вже на полиці!
 

17.04.2025

 
Багато цікавого про великодні традиції українців дізнались учні школи І-ІІІ ступенів № 306 Деснянського району міста Києва  в Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. Загребельного.
Команда найкращих фахівців університету імені Бориса Грінченка занурила учасників заходу в історію та символіку свята. Під час інтерактивної лекції згадали, як більшовицький режим нищив релігійність та вірування, почули традиційні байки про відьом, різні забобони та повір'я, дізналися, для чого українці носили з собою в церкву вареника.
Заключним етапом  заходу стала майстерка від студентів та викладачів фахового коледжу “Універсум”, яка допомогла кожному створити власні великодні сувеніри — декоровані яйця у техніці декупаж.
Лекція відбулась в рамках соціального проєкту "З Києвом і для Києва".

Щиро дякуємо нашим партнерам за натхнення і цікаву зустріч!
 

16.04.2025

  Уже недалечко червоне яєчко!
 
     Напередодні Воскресіння Христового у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася інформаційна година «З історії виникнення Великодня».
 
 
 
  Вихованці Центру соціальної реабілітації осіб з інтелектуальними та психічними порушеннями дізналися про витоки та традиції одного з найбільших християнських свят, символіку великодніх атрибутів – писанок, крашанок, пасок, а також про звичаї українців у різних регіонах України. Учасники не лише розширили свої знання, а й долучилися до обговорення, ставили запитання, ділилися власними спогадами та улюбленими традиціями святкування Великодня.
 
 

   Наприкінці учасники зустрічі доєдналися до тематичної майстерки «Великодній віночок».  А українські веснянки, що лунали на її фоні, створили теплу атмосферу свята.
 
 

15.04.2025

 
ЦРБ ім. П. А. Загребельного щиро вдячна Анні Карнаух –  головній редакторці Projector Publishing & Store та Telegraf.Magazine –  за щедрий дарунок для бібліотеки!

Особлива подяка за книгу про Олександру Екстер, першу книгу в серії під назвою «Історії українських митців» (видавничий проєкт Projector Publishing). Це нове видання має для нас особливе значення, адже ім'я видатної художниці носить одна з вулиць  рідного Деснянського району.
Наша колекція поповнилася також яскравими й надихаючими примірниками журналу Telegraf.Magazine.

Такі подарунки не лише збагачують наш фонд, а й надихають на нові відкриття у світі української культури, мистецтва та дизайну.

Дякуємо за підтримку та віру в силу бібліотек!

#Projector Publishing & Store
 

14.04.2025

 
На дворі світить сонечко і все навколо зеленіє, а отже настав час відзначати День довкілля! Напередодні цього особливого дня у ЦРБ ім. П. А. Загребельного зібралися школярі, аби послухати «Екоісторії для маленьких друзів».

Учні дізналися про рідкісних тварин і рослин, які потребують особливої уваги  та познайомилися з «Червоною книгою України». Під час живої бесіди піднімались питання важливості  захисту навколишнього середовища, з акцентом на те, які багатства дарує нам природа і,  водночас, чому потребує нашої турботи.
Діти з цікавістю відгадували загадки про мешканців українських лісів і луків, а потім разом створили пам’ятку про те, як правильно поводитися з рослинами та тваринами, щоб не завдати їм шкоди.
Окрім цього відбулося кілька інтерактивних вправ: у «Логічному ланцюжку» учасники тренували уважність та екологічне мислення, а під час «Сортування сміття» з азартом і знанням справи розподіляли відходи за правильними категоріями.

Щиро дякуємо всім учасникам за активність, допитливість  та любов до природи. Разом ми – сила, здатна берегти наш спільний дім – планету Земля!
 

11.04.2025

  Бібліотека продовжує знайомити громаду Деснянського району з рухом шістдесятників. Сьогодні до ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітала Олена Лодзинська, завідувачка Музею шістдесятництва, з лекцією «Шістдесятники: голос свободи в українському русі опору».
 
 
 

  Молодь, яка доєдналася до лекції, мала змогу поринути у захоплюючу історію боротьби українських інтелігентів за національну ідентичність та свободу. Лекторка поділилася важливими фактами та історіями про визначних діячів руху, їхній вплив на культуру та суспільство. Присутні в залі були активно залучені до обговорення, ставили питання і виявили неабиякий інтерес до теми, що є важливою частиною нашої національної пам’яті.
 
 

  Зустріч не лише розширила знання учасників про шістдесятників, а й сприяла формуванню почуття національної гордості та відповідальності за майбутнє країни.

   Бібліотека щиро вдячна Олені Лодзинській за вражаючу лекцію і всім учасникам за активну участь!

 
 

09.04.2025

 
У ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася важлива лекція на тему «Розвінчання мітів про Крим. Культура памʼяті півострова». Спікером виступив Євген Бондаренко – керівник відділу інформаційного забезпечення в Представництві Президента України в Автономній Республіці Крим.

Лекція стала нагадуванням: культура памʼяті – це наша зброя проти забуття, маніпуляцій та брехні.
Разом із паном Євгеном учасники занурилися у болісну та водночас надважливу історію новітнього Криму. Говорили про:
▪ розподіл флоту після розпаду СРСР;
▪ конфлікт довкола острова Тузла як передвісника подальшої агресії;
▪ окупацію Криму у 2014 році;
▪ героїзм і трагедію: вбивство Решата Аметова – першої жертви російсько-української війни;
▪ подвиг полковника Ігоря Бездая, який у 2014-му році єдиний  проявив лідерство та рішучість — перегнав усю справну авіацію  з Криму  на континентальну частину України.
Дякуємо всім присутнім за щиру зацікавленість та живу дискусію!
 
Щиро дякуємо пану Євгену за подаровані книги та з нетерпінням чекаємо наступних зустрічей!
 

07.04.2025

    ЦРБ ім. П. А. Загребельного влаштувала Lit-мандрівку «Подорож туди і звідти» за мотивами неймовірної книги «Гобіт» Дж. Р. Р. Толкіна.
 
 
 
 

   Наш маршрут був сповнений пригод та несподіванок. Ми дізнавалися, хто такий Толкін і чому його називають «батьком сучасного фентезі». Пройшли тематичний тест і з'ясували, до якої раси Середзем’я належить кожен із нас – ельфів, гномів, гобітів чи людей. Створили власну карту мандрівки до Самотньої гори – легендарного місця, де дрімає дракон Смог. Взяли участь у веселих іграх, загадках Голума, пройшли Морокліс і навіть змогли дістатися до лігва дракона, перемігши його у грі «холодно-тепло».
 
 
 

  Це була не просто гра, а справжня літературна пригода разом з сімейними читаннями для юних читачів та їхніх родин. Вона поєднала знання, фантазію, командну роботу й любов до читання.

Дякуємо всім учасникам за чудову атмосферу та неймовірні емоції!

Читайте Толкіна – і відкривайте нові світи!

 
 

02.04.2025

   Чому це сміх лунає коридорами бібліотеки? А тому, що до Міжнародного дня дитячої книги у ЦРБ ім. П. А. Загребельного вперше завітала українська письменниця, авторка і виконавиця пісень, а також наша колега-бібліотекарка – Валентина Захабура.

   Гостя представила юним читачам свої дві нові книги «Панцир, лапи й крила пані Оксани» та «Лео-Фу або я народився собакою». Жодна з цих історій не є вигаданою: колись вони відбувалися з людьми та їхніми тваринками.

 
 
 

  «Панцир, лапи й крила пані Оксани» захопила дітей своїм кумедним сюжетом та цікавими персонажами. Пані Валентина зачитувала перші розділи книги, проявляючи всю свою акторську майстерність. Окрім цього Розповідала про створення імен своїх персонажів. Наприклад, як черпах став Олегом Петровичем: він любив полуницю як Олег та був врятований Петром Івановичем. А в кінці книжки на кожного чекаю сюрприз – таємничий к`юар-код!

  Перед представленням «Лео-Фу або я народився собакою» письменниця розповіла про те, як волонтери рятують собак із зони бойових дій та від жорстокого походження. Адже саме врятований песик подарував їй натхнення! Але ця історія не про нещасних тварин, а навпаки – про дуже щасливого чотирилапого.

 
 

  Діти сміялися, співпереживали, ставили безліч запитань і навіть фантазували власні історії. Зустріч із Валентиною Захабурою перетворилася на справжнє свято книги, доброти й творчості. Ми щиро дякуємо пані Валентині за тепло, щирість і неймовірну енергетику, яку вона подарувала нашій бібліотеці.

 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter