«Віночок зів’ю, на воду пущу…»
Народознавча година
В бібліотеці відбулась народознавча година, присвячена народному святу Івана Купала.
Бібліотекар ознайомила присутніх із тематичною виставкою: «Ой на Івана та й на Купала…». Читачі із зацікавленістю прослухали розповідь про традиції та обряди святкування в різних регіонах України.
Всі охочі взяли участь у майстер-класі «Віночок зів’ю, на воду пущу…». Українські віночки справили враження на всіх!
На завершення заходу відбулась фотосесія.
«Мандруємо музеями України…»
Віртуальна подорож
В День архітектури України в бібліотеці відбулась віртуальна подорож до історико-культурного комплексу «Запорозька Січ» Національного заповідника «Хортиця», музею народної архітектури і побуту «Шевченківський гай» у Львові, «Музейного комплексу народної архітектури і побуту Середньої Наддніпрянщини» біля міста Переяслав - Хмельницького.
Бібліотекар представила присутнім тематичну виставку:«Автентична Україна». Читачі ознайомились з літературою, яка розповідає про історико – культурні комплекси України, де зібрані воєдино найцікавіші елементи архітектури, культури та народного побуту.
«Мандрівка музеями під відкритим небом» пройшла цікаво і жваво. Читачі здійснили захоплюючу подорож у минуле і дізнались про народну архітектуру і побут українців та поділились враженнями від побаченого.
«День Биківні»
Бібліотечний майданчик
26 травня до 160-річчя селища в парковій зоні поруч з бібліотекою-філією № 1 працівниками ЦБС було облаштовано бібліотечно- інформаційний майданчик. Учасники заходу мали змогу ознайомитись з тематичним переглядом літератури «Моя маленька Биківня», який надає цікавий матеріал про сторінки минулого та сучасності цієї історичної місцевості та взяти участь в різноманітних бібліотечних іграх та розвагах.
Маленькі мешканці селища разом з бібліотекарями з радістю займалися хенд - мейдом: прикрашали цукерки яскравими кольоровими метеликами, робили закладки для книжок.
Дійсно чарівним для дітей різного віку був казковий аква-грим.
Відділ довідково – бібліографічної та інформаційної роботи представив інформаційні видання: «Гімн Биківні», «До 160-річчя виникнення селища Биківня» та рекламу послуг бібліотек для дітей та дорослих.
В заході взяли участь представники громади ромів, які виявили бажання взяти участь в бібліотечній інтерактивній краєзнавчій грі «Стежками рідного краю…» та надали правильні відповіді на запитання.
Мешканці с. Биківня є активними читачами та цінують внесок бібліотеки в культурно-освітній розвиток місцевої громади.
Биківня – територія пам’яті
Краєзнавча година
«Під сонцем вічності древніє й молодіє.
Його жорстока й лагідна душа.
Народ мій є! Народ мій завжди буде!
Ніхто не перекреслить мій народ»
В. Симоненко
Биківня є мовчазним свідком великого терору…
20 травня бібліотекар разом із мешканцями с. Биківня взяли участь у Всеукраїнському заході до вшанування Дня пам’яті жертв політичних репресій. На території Національного історико – меморіального заповідника «Биківнянські могили» відбулась офіційна церемонія за участю Президента України – Петра Порошенка та інших високопосадовців.
Злочини на «Биківнянських могилах» прирівнюють до тих, які були вчинені в Катині, Аушвіці, Бухенвальді, Бабиному Яру, на Соловках.
За участю громадськості відбувся міжконфесійний молебень в пам’ять про жертви політичних репресій, мітинг – реквієм і виступ Національного заслуженого академічного народного хору ім. Г. Верьовки.
Мешканці с. Биківня активно долучаються до культурно-історичного проекту ЦБС «Пам’ятай! Відроди! Збережи!» та вивчають історію рідного краю.
«Моя маленька Батьківщина – Биківня»
Краєзнавча година
«Є селище давнє на сході столиці,
Де сонечко сходить щодня.
Ми любим його, адже так і годиться, -
Це селище звем – Биківня.»
Кунець Д. Я.
17 травня для мешканців селища Биківня проведено краєзнавчу годину до 160 – річчя створення селища Биківня.
Бібліотекар ознайомила присутніх із тематичним друкованим матеріалом та провела вікторину: «Стежками рідного краю».
Учасники охоче відповідали на питання та показали свої знання з історії рідного краю.
Долучились до заходу і працівники пошти селища. Листоноша Тетяна провела бібліо-фреш « Історія вулиць Биківні».
На згадку про захід учасники отримали інформаційно – бібліографічну продукцію: «Гімн с. Биківня», «Національний історико – меморіальний заповідник «Биківнянські могили».
«Добра родина – славна Україна»
Бібліотечний уїк – енд
«З чим мамину любов нам порівняти?
Із сонечком, що світло шле й тепло…»
Красоткіна Н.
13 травня у День Матері та до відзначення Міжнародного Дня родини в бібліотеці №1 відбувся бібліотечний уїк - енд.
Відвідувачам було презентовано виставку – свято : «Родина, родина – це вся Україна!»
Родина Царук взяла участь у голосних читаннях, присвячених матусі: «Мати, матуся, матінко…Скільки хочеться ніжних слів сказати про тебе!»
А у творчій майстерні зібрались юні читачі на майстер – клас!
Волонтер – Оксана ознайомила дітей із технікою хенд-мейду «орігамі». Тендітними маленькими пальчиками майстри старанно виготовляли подарунок матусі – «тюльпани».
Час уїк - енду в бібліотеці пройшов плідно і творчо. Всі користувачі усвідомили, що родина – стовбур «дерева міцного», це батько й мати, бабці й дідусі.
Паперові першоцвіти
Майстер – клас
«Квітку покладу у жменьку,
Наче сонечко маленьке…»
О. Ющенко
22 квітня у Міжнародний день Матері - Землі в бібліотеці №1 с. Биківня було проведено майстер - клас: «Паперові першоцвіти» за участю волонтера Оксани Проценко для молодших школярів.
Гаслом заходу були слова: «Не купуй першоцвіти! Долучайся до майстер-класу та зроби квіти власними руками!».
Неабиякий цікавий експеримент довелося досліджувати учням. Паперові квіти у воді почали «розпускатись»! Ось і власноруч виготовлена квітка!
Захід сприяв творчому і виховному розвитку дитини. Учні запам’ятали, що найголовніше завдання людства – зберегти природу на нашій планеті!
«Я - писанка – красуня…»
Майстер-клас
до Дня Великодня
«Яєчко розмальоване, барвисте
Ним тішиться і старець і маля.
Творіння людських рук святе і чисте,
Гарненький символ нашого життя.»
Надія Кметюк
Українська писанка - частинка душі нашого народу, традицій, краси і здоров ‘я, що заповідали нам батьки, діди та прадіди.
3 квітня в бібліотеці № 1 пройшов передсвятковий бібліотечний захід спільно з майстринею – волонтером пані Оксаною для учнів 4 класу СНЗ № 23.
Бібліотекар ознайомила дітей із виставкою – святом: «Звістка радісна лунає. Світ Ісуса величає…». Присутні дізнались, що у місті Коломия існує єдиний у Світі Музей писанки, а в Канадській провінції Альберта створено дванадцятиметровий пам’ятник українській писанці та ще багато цікавинок.
Пані Оксана провела майстер-клас «Я - писанка – красуня…». Дітлахи старанно і натхненно працювали , адже символ добра потрібен людині у будь - якому куточку планети.
«У світі поезії»
Літературно - поетичне свято
«Ну, щоб, здавалося, слова…,
слова, та й годі, більш нічого,
а серце б’ється, ожива, як їх почуєш…»
Т. Шевченко
19 березня в бібліотеці №1 до Міжнародного Дня поезії відбулося літературно – поетичне свято за участі поета зі Спілки письменників України – Притики Івана Степановича для учнів СШ№23 с. Биківня.
Бібліотекар ознайомила з тематичною виставкою «Поезія – це завжди неповторність, безсмертний дотик до душі…» і запропонувала читачам поезію українських і світових митців.
Коли Іван Степанович почав читати свої твори, присутні враз потрапили у полон поетичного слова. Діти прослухали поезію «Полісся», «Про Україну », «Кохання» та інші.
Атмосфера в бібліотеці була теплою та дружньою під магічним,чаруючим впливом поетичної музики. Поет подарував бібліотеці свої збірки творів.
«Світ пригод Жюля Верна»
Літературна година
27 лютого відбулась у бібліотеці №1 літературна година «Світ пригод Жюля Верна» до 190 річчя від дня народження письменника для школярів ЗОШ № 23 с. Биківня Деснянського району.
Бібліотекар познайомила учнів із виставкою – портретом та творчою спадщиною письменника. Діти поринули у фантастичний літературний світ письменника – мандрівника – Жюля Верна. Із захопленням учасники заходу слухали розповідь про найкращий твір «Діти капітана Гранта», який сповнений захоплюючими пригодами.
Учні подивились відеоматеріали про дитинство Жюля Верна, про вигадані машини. Найактивніші школярі взяли участь в тематичній літературній вікторині.
|