Бібліотека №1
26.07.202101.06.2021 У Всесвітній день захисту дітей бібліотека № 1 провела для вихованців ДНЗ 175 цікаву подорож у чарівний світ дитинства. Маленькі учасники відгадували казкових героїв, змагались у конкурсі "Царівна Несміяна". Весело було у " Країні дитячих розваг": малеча змагалась, стрибала, грала. Навчились діти робити літаки з паперу і запускали їх.
Веселою піснею завершилась подорож. Зі святом, маленькі наші читачі!
04.03.2020«Бджілчина весна»
Складання казки «Зацвітає гречка біло – біло, Ось уже і бджілка прилетіла». Л. Забашта Дитячий дошкільний заклад - це «великий вулик, де живе багато маленьких бджілок». Вперше завітали до нашої бібліотеки вихованці ДНЗ № 175, щоб познайомитись із книжками, написаними всесвітньовідомими дитячими письменниками та поетами. 01.03.2020«Бал квітів»
Майстер клас Щонеділі бібліотека наповнюється дитячим галасом, жартами, бо маленькі відвідувачі з нетерпінням чекають заняття гуртка «REP» (read, education, play! = читай, учись, грай!). У перший весняний день, коли природа пробуджується і починає згодом буяти, гуртківці взяли участь у казковому майстер класі. Всі присутні поринули у дивовижний світ квітів. Дівчатка наперебій вигукували назви весняних першоцвітів. Маленькі відвідувачі гуртка наполегливо і завзято різали, клеїли. Як справжні дизайнери підбирали кольори. Творчий потенціал дітлахи черпали із прочитаних книг, які залюбки беруть у бібліотеці! І …о диво! Райдужна палітра весняних квітів заграла! 19.02.2020«Буду я навчатись мови золотої!»
Поетична вітальня
« У тій мові ми співали, В ній казки казали, У тій мові нам минувшість Нашу відкривали». С. Воробкевич Сила слова безмежна. Століттями мова народу була тією повноводною річкою, яку ми називаємо поезією.
Тож справжнє свято рідного слова відбулося сьогодні для вихованців ДНЗ № 175 мікрорайону Биківня, адже маленькі читачі запросили в гості письменницю, поетесу, перекладача, члена конгресу літераторів України – Віру Свистун. Пані Віра презентувала дитячу книгу «Теревені». Цікавинками для дітлахів стали в тій книзі ілюстрації, які за допомогою чарівного пензля «переклали» вірші Віри Свистун на різнобарвну мову власних вражень вихованці гуртка «Образотворче мистецтво» ОКЦ Деснянського району м. Києва під натхненним керівництвом Надії Соколюк. Поетеса своїми віршами «Роботящі долоньки», «Ні кота, ні хвоста», «Дивовижні чашки» залучила читачів до гри в риму, «повтори склади», «вимови скоромовку». Кожен вірш пані Віра починала з тлумачення слова і це допомогло дітям збагатити їх словниковий запас. А як сподобалась пісня «Театр, арена!», написана поетесою! Маленькі шанувальники Віри Свистун почули наскільки українська мова багата і мелодійна. Дітлахи теж підготували вірші про нашу рідну мову. Емоційно, виразно, артистично декламували вони твори і відчувалось, що діти люблять і свою країну, і українську рідну мову! 27.01.2020«Поборник правди і добра»
Літературно - поетичний калейдоскоп До 85 - річчя від дня народження Василя Симоненка, класика української літератури, для учнів 10 класу ЗЗСО № 23 мікрорайону Биківня відбувся літературно - поетичний захід.
Бібліотекар ознайомила учнів з тематичною книжковою виставкою, де були представлені видання, які розповідають про життєвий та творчий шлях відомого українського поета-шістдесятника. Діти з радістю взяли участь в інтерактивній грі «Ти знаєш, що ти – Людина?» та літературному марафоні «Живе лиш той, хто не живе для себе…». 12.01.2020«У нічний казковий час Рік Новий прийшов до нас!»
Народознавча година «Сію, сію, засіваю, Хату вашу не минаю! З Новим роком йду до хати, Щось вам маю віншувати!» А. Зеленська Перше, у новому 2020 році, засідання гуртка «REP» (read, education, play/ читай, учись, грай!) було присвячене народознавчим традиціям зустрічі Щедрого вечору. Святкування його походить від стародавнього, дохристиянського звичаю. За християнським же календарем — це день преподобної Меланії (Меланки). Традиції засівання та щедрування, про що Меланка-Вода сповіщає разом із Василем-Місяцем господарів та інші традиції та обряди цього свята вивчали маленькі читачі разом з бібліотекарем.
18.12.19«Святий Миколаю, прийди до нас із раю!»
Літературно – мистецьке свято
«Нині Святий Миколай,
В український піде край, Всім, хто чемний і слухняний, Подаруночки роздасть.» А. Зеленська Напевне, кожна українська дитина з нетерпінням чекає на День Святого Миколая. Мандрує небесний опікун світом, несе свої гостинці для всіх чемних і слухняних: іграшки, солодощі та звичайно ж книжки!
Напередодні цього дня на дітлахів ДНЗ № 175 чекало справжнє свято. Подивились маленькі учасники заходу цікавий та пізнавальний мультфільм про життя та добрі вчинки Святого Миколая. Охоче розповідали, хто які подарунки очікує. Співали, танцювали, розповідали вірші, розгадували загадки, складали казку «Як дзвенять сніжинки », грали в гру «Найкрасивіша сніжинка», імітували пальчикову гімнастику «Гра в сніжки» , виконували вправу «Феєрверк сніжних слів». І ось…. справжнім подарунком для маленьких читачів став виступ призерки Всеукраїнських чемпіонатів спортивно-бальних танців Марії Тістечок. Гарячими оплесками малюки довго не хотіли її відпускати. Добре відпочили, відчули себе артистами на святі, засвоїли головні життєві принципи: допомагати друзям та знедоленим, бути чемними і слухняними! 07.11.2019«Українська мова – духовний скарб нації!»
Літературна година
«Найбільше і найдорожче добро
кожного народу - це його мова». Панас Мирний Напередодні Дня української писемності та мови учні театрального класу ЗССШ № 23 отримали чудову нагоду зустрітися з відомими українськими поетами та палкими шанувальниками українського слова з «Українського клубу» - Романом Кухаруком, Анатолієм Горовим, Тетяною Шпичук та Тетяною Волинською.
Їх поетичне слово якнайкраще допомогло майбутнім акторам відчути красу і силу рідної мови, її багатство та велич. Учасники заходу ознайомились з цікавими історичними фактами розвитку писемності та мови, згадали великих просвітителів слов’янства – братів Кирила та Мефодія, творців алфавіту та Нестора Літописця, "батька української словесності". На згадку про зустріч бібліотека отримала друковані видання членів «Українського клубу», а всі охочі – фотографії, які будуть нагадувати про цей особливий день. 10.10.2019«Це свято чоловіче, твоє це свято, брате!»
Патріотична година
«Козацтво – дивовижний випадок
у всій світовій історії. Народ, який не маючи своєї державності створив регулярні збройні сили, що є неодмінною ознакою державності». (М. Слабошпицький) Напередодні Дня Українського Козацтва та Дня Захисника України відбулася патріотична година для учнів 4-А класу у ЗЗСО № 23.
Бібліотекарка привітала присутніх зі святом і наголосила, що військова культура наших предків славилась на весь світ, недаремно різні народи намагались перейняти її. Учасники заходу прослухали розповідь про лицарську культуру українського козацтва, бойове мистецтво запорожців, військові традиції та звичаї, подивились мультфільм «Гетьманский скарб». Юні артисти з гуртка «Театральний» під музичний супровід читали твори Кобзаря про мужність козаків. До Дня Захисника України діти намалювали свої привітання нашим славетним воїнам, які лікуються у шпиталі. Сподіваємось, що творчі ліки дітлахів допоможуть бійцям одужати! Вітаємо всіх Захисників України зі святом!!! |