Бібліотека №1

17.05.2018

«Моя маленька Батьківщина  – Биківня»
 Краєзнавча година
«Є селище давнє на сході столиці,
Де сонечко сходить щодня.
Ми любим його, адже так і годиться, -
Це селище звем – Биківня.»

Кунець Д. Я.

 
17 травня для мешканців  селища Биківня  проведено краєзнавчу годину до 160 – річчя створення селища Биківня.
Бібліотекар ознайомила присутніх із тематичним друкованим матеріалом та провела вікторину: «Стежками рідного краю».
Учасники охоче відповідали на питання та показали свої знання з історії рідного краю.
Долучились до заходу і працівники пошти селища. Листоноша Тетяна провела бібліо-фреш « Історія вулиць Биківні».
На згадку про захід учасники  отримали інформаційно – бібліографічну продукцію: «Гімн с. Биківня», «Національний історико – меморіальний заповідник «Биківнянські могили».
 

13.05.2018

«Добра родина – славна Україна»
                                                                      Бібліотечний уїк – енд

                                                                       «З чим мамину любов нам порівняти?
                                                                       Із сонечком, що світло шле й тепло…»

                                                                                                            Красоткіна Н.
 
  13 травня у День Матері та до відзначення Міжнародного Дня родини  в бібліотеці №1 відбувся бібліотечний уїк - енд. 
   Відвідувачам було презентовано виставку – свято : «Родина, родина – це вся Україна!»
Родина Царук взяла участь у голосних читаннях, присвячених матусі: «Мати, матуся, матінко…Скільки хочеться ніжних слів сказати про тебе!»
 
 
    А у творчій майстерні зібрались юні читачі на майстер – клас!
 Волонтер – Оксана ознайомила дітей із технікою хенд-мейду «орігамі». Тендітними маленькими пальчиками майстри старанно виготовляли подарунок матусі – «тюльпани».
   Час уїк - енду в бібліотеці пройшов плідно і творчо. Всі користувачі усвідомили, що родина – стовбур «дерева міцного»,  це батько й мати, бабці й дідусі.
 
 

22.04.2018

Паперові першоцвіти
Майстер – клас
 
«Квітку покладу у жменьку,
Наче сонечко маленьке…»

О. Ющенко
 
22 квітня у Міжнародний день Матері - Землі в бібліотеці №1 с. Биківня було проведено майстер - клас: «Паперові першоцвіти» за участю волонтера Оксани Проценко для молодших школярів.

Гаслом заходу були слова: «Не купуй першоцвіти! Долучайся до майстер-класу та зроби квіти власними руками!».
Неабиякий цікавий  експеримент довелося досліджувати учням. Паперові  квіти у воді почали «розпускатись»! Ось і власноруч виготовлена квітка!

Захід сприяв творчому і виховному  розвитку дитини. Учні запам’ятали, що найголовніше завдання людства – зберегти природу на нашій планеті!

 

03.04.2018

«Я - писанка – красуня…»
Майстер-клас
до Дня Великодня
«Яєчко розмальоване, барвисте
Ним тішиться і старець і маля.
Творіння людських рук святе і чисте,
Гарненький символ нашого життя.»
Надія Кметюк
 
Українська писанка - частинка душі нашого народу, традицій, краси і здоров ‘я,  що заповідали нам батьки, діди  та прадіди.
 
3 квітня в бібліотеці № 1 пройшов передсвятковий бібліотечний  захід спільно з майстринею – волонтером пані Оксаною для учнів 4 класу СНЗ № 23.
Бібліотекар ознайомила дітей із виставкою – святом: «Звістка радісна лунає. Світ Ісуса величає…». Присутні дізнались, що у місті Коломия існує єдиний у Світі Музей писанки, а в Канадській провінції Альберта створено дванадцятиметровий пам’ятник українській писанці та ще багато цікавинок.
 
Пані Оксана провела майстер-клас «Я -  писанка – красуня…». Дітлахи старанно і натхненно працювали , адже символ добра потрібен людині у будь - якому куточку планети.
 

19.03.2018

«У світі поезії»
Літературно - поетичне свято
 
«Ну, щоб, здавалося, слова…,
слова, та й годі, більш нічого,
а серце б’ється, ожива, як їх почуєш…»

Т. Шевченко

19 березня в бібліотеці №1 до Міжнародного Дня поезії відбулося літературно – поетичне свято за участі поета зі Спілки письменників України – Притики Івана Степановича для учнів СШ№23 с. Биківня.

Бібліотекар ознайомила з тематичною виставкою «Поезія – це завжди неповторність, безсмертний дотик до душі…» і запропонувала читачам поезію українських і світових митців.
Коли Іван Степанович почав читати свої твори, присутні враз потрапили у полон поетичного слова. Діти прослухали поезію «Полісся», «Про Україну », «Кохання» та інші.

Атмосфера в бібліотеці була теплою та дружньою під магічним,чаруючим впливом поетичної музики. Поет подарував бібліотеці свої збірки творів.
 

27.02.2018

«Світ пригод Жюля Верна»
Літературна година

27 лютого  відбулась у бібліотеці №1 літературна година «Світ пригод Жюля Верна» до 190 річчя від дня народження письменника для школярів ЗОШ № 23 с. Биківня Деснянського району.

Бібліотекар познайомила учнів із виставкою – портретом та творчою спадщиною письменника. Діти поринули у фантастичний літературний  світ письменника – мандрівника – Жюля Верна. Із захопленням учасники заходу слухали розповідь про найкращий твір  «Діти капітана Гранта», який сповнений захоплюючими пригодами.

 

Учні подивились відеоматеріали про дитинство Жюля Верна, про вигадані машини. Найактивніші школярі взяли участь в тематичній літературній вікторині.
 

18.02.2018

«Масляну святкували, люту зиму проводжали…»
Народознавча година

В останній день Масниці відбулась народознавча година «Масляну святкували, люту зиму проводжали…» ,у рамках проекту ЦБС «Пам’ятай! Відроди! Збережи!» до Року охорони культурної спадщини України, для відвідувачів бібліотеки №1.
Бібліотекар запропонувала гостям свята ознайомитись із тематичною виставкою - інсталяцією, з  інформаційними пам’ятками про свято: « Сім фактів про масляну», «Символ Масляної».

Для учасників заходу було представлено відео : «Українські традиції святкування Масляної», пройшов майстер – клас: «Лялька від сивої давнини до сучасності».

А яке свято без млинців? В  бібліокафе  із рум’яними та запашними млинцями  жваво з гумором та піснями завершили цей святковий захід.
 

11.01.2018

«Прийшла зима з бадьорістю, з морозною прозорістю…»
Літературно – мистецька година

11 січня в дитячому дошкільному закладі №175 с. Биківня відбулась літературно - мистецька година, за проектом «Пам’ятай! Відроди! Збережи!», організована бібліотекою №1.

Бібліотекар ознайомила дітей та дорослих з традиціями святкування зимових свят в українських родинах . Діти подивились відео-матеріали, які розповідають про етнічні особливості відзначення зимових свят, прослухали українські колядки. Дітки взяли активну участь у заході : співали, читали колядки і щедрівки, грали в ігри: «Зліпи сніговика!», «Прикрась ялинку!», проявили літературні здібності під час вірша - добавлянка -«Зима! Зима! Вона прекрасна! Вся біла,сніжна, світла…ясна», залюбки подивились мультфільм: «Один, два, три – ялинонько, гори!».

Маленьким та дорослим учасникам заходу була представлена тематична виставка-свято: «Рік Новий – казковий час, хай здивує щастям Вас!».


Запрошуємо всіх до бібліотеки та бажаємо веселих зимових свят!
 

19.12.2017

«З нетерпінням я чекаю нині свято Миколая!»
Літературний ранок

18 грудня в дитячому дошкільному закладі №175 було проведено святковий літературний ранок за ініціативи бібліотеки № 1.

Дітлахи ознайомились з книжками, представленими на пізнавальній виставці-інсталяції: «Слухняним – цукерки, а неслухняним – різочка» та дізнались про історичні традиції відзначення цього дивовижного свята. Маленькі учасники заходу подивились відео - матеріал - казку про Святого Миколая, в якій розриваються такі якості, як добро, чемність, ввічливість, милосердя.


Діти із задоволенням взяли участь в інтерактивній частині заходу: розповідали вірші, розгадували загадки, співали, танцювали. Найактивніші із малюків отримали від бібліотеки в подарунок - книги.
 

04.12.2017

«Закритись від Світу? Відкритись і жити!»
Тематична бесіда

4 грудня в бібліотеці №1 відбулась презентація виставки «СНІД» : життя людства під загрозою», яка присвячена Всесвітньому Дню боротьби зі СНІДом.
Читачі різних вікових категорій  ознайомились з літературою, представленою на книжковій виставці та взяли участь у дискусії «ВІЛ і СНІД». У чому відмінність?». Користувачі бібліотеки  дізнались, що головним інструментом профілактики є всебічні знання про хворобу, шляхи інфікування та чинники, що сприяють цьому. Таким чином, у людини з’являється можливість захистити себе, зменшити шкоду від ВІЛ для особистості та суспільства.

Присутні зробили життєстверджуючий висновок:

«Життя повне радощів  та задоволення!
Зберігаючи своє здоров’я, ми зберігаємо радість життя!».

 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter