Бібліотека №1

10.02.2019

«Чарлз Дарвін і його кредо життя»
Виставка-презентація
 
«Той, хто вміє змарнувати одну годину часу,
не зрозумів цінності життя»

Ч. Дарвін
 
10 лютого для різних категорій користувачів було презентовано тематичну виставку: «Чарлз Дарвін і його кредо життя», підготовлену до 210-річчя від дня народження англійського природослідника.

Бібліотекар ознайомила присутніх із життям англійського науковця, що створив еволюційну теорію та запропонував принцип природного добору. Цікаві навколишні подорожі Чарлза Дарвіна на Вогняній Землі та зустріч з аборигенами навели його на думку про тваринне походження людини.
Розповідь бібліотекаря супроводжувалась ілюстраціями, які були представлені на виставці. Читачам також надано інформацію про те, що знайти архів Чарлза Дарвіна, який зберігається в Кембриджському університеті, можна вже у вільному та необмеженому Інтернет – ресурсі.

Вивчаймо разом біографії великих вчених!
 

03.02.2019

«Краю мій, оспіваний в віршах»
Краєзнавча година
«Є селище давнє на сході столиці,
Де сонечко сходить щодня.
Ми любим його, адже так і годиться, -
Це селище звем Биківня»
Кунець Д. Я.
 
       3 лютого для читачів різних категорій в бібліотеці було проведено краєзнавчу годину. Бібліотекар ознайомила присутніх з оновленою краєзнавчою виставкою: «Моя маленька батьківщина – селища Биківня». Користувачі ознайомились із творчістю «поетичних талантів» рідного селища. Душевно і патріотично читали вголос твори Д. Кунеця: «Є селище давнє…», «Чому і звідки ця назва з’явилась…», «Ми з вами господарі в селищі цьому».
 
 
 

    Бібліотекар прочитала поезії народного артиста України - Борислава Брондукова: «Тринадцять сповідей», які він присвятив своїй дружині Катерині. Пані Катерина є багаторічним активним користувачем бібліотеки.
    Поетичний захід завершили голосними читаннями Гімну селища Биківня на слова В. Крищенка.
     На згадку про захід читачі отримали інформаційну продукцію: «Гімн с. Биківня», «Я люблю бібліотеку в с. Биківня», «Сучасна бібліотека - сучасні послуги!».

 
 

18.12.2018

«Світом Миколай мандрує і дарунки всім дарує!»
Літературна подорож
 
18 грудня для учнів 1 класу ЗЗСО № 23 було проведено «літературну подорож у казкову країну Святого Миколая».

Бібліотекар познайомила школярів  із святковою виставкою – інсталяцією. Усі присутні поринули в «замальовки з життя Великого Чудотворця». Діти прослухали легенди: «Захисник звірів», «Три мішечки золота», «Миколай та його маленький друг».
Родзинкою заходу був незвичний лист із Криму із проханням подивитись мультфільм про Святого Миколая. Дива збуваються! Дітлахи подивились мультик про добрі справи Миколая, відгадували загадки, розповідали вірші.
А ось і гість з казкової країни завітав до дітей! Казковий Миколай привітав усіх і пообіцяв подарунки покласти під подушку.

Школярі з літературної подорожі тепер знатимуть, що усе життя Чудотворець був помічником та заступником бідних і немічних, а життя його було сповнене великою любов’ю до всіх людей.
 

16.12.2018

«З нетерпінням я чекаю нині свято Миколая…»
Народознавча година
 
Напередодні Дня Святого Миколая в бібліотеці пройшов захід для дітей в рамках роботи гуртка «Весела бджілка». Бібліотекар ознайомила маленьких читачів із святковою тематичною виставкою. Читачі почули розповідь про життя та добрі справи Святого Миколая, подивились мультфільм, читали вірші про Миколая.
Волонтер Олена показала, як розписати «Миколайчиків». Діти охоче взялись за пензлики, намалювали жупанчики, черевички, шапочки шоколадом, оздобили «Миколайчиків» «снігом» - крапочками з білої глазурі. Солоденьких «Миколайчиків» школярі вирішили подарувати батькам.
Захід  був незвичним: солодким і святковим! Отже, діти навчились робити подарунки для рідних і прикрашати красуню – ялинку.
 

29.11.2018

«Історія українського костюму»
Літературний ранок
 
29 листопада бібліотека завітала до учнів ЗЗСО№23 на літературний ранок «Історія українського костюму» за проектом: «Пам’ятай! Відроди! Збережи!».

Дуже яскраво представлений український костюм в театралізованих сценах за творами Івана Котляревського.
Бібліотекар з метою популяризації творчості класика української літератури представила відео-презентацію за твором «Наталка Полтавка» та зазначила, що з числа українських письменників ХІХ століття, котрі реалістично відтворювали життя народу й неабияку увагу приділяли національному одягу, слід передусім назвати Івана Котляревського.

В театралізованих сценах із твору «Наталка Полтавка» учасники заходу - учні старших класів, продемонстрували етнічні орнаментальні мотиви та оздоблення національного костюму.

Отже вивчаймо разом творчість Котляревського й звертаємо увагу на описи національного вбрання та надзвичайно колоритну українську мову!
Ласкаво просимо до бібліотеки!
 

11.10.2018

«Українські Лицарі ХХІ століття»
Патріотична година
«За Україну, за її долю,
За честь і волю, за народ.»
М. Вороний

         Напередодні Дня Українського козацтва та Дня захисника України у бібліотеці відбулась патріотична година «Українські Лицарі ХХІ століття».
 
 
     В заході взяли : ветеран АТО - Олександр Слобоженко, юна поетеса Ганна Чернявська, музикант Володимир Бичек та учні 11 класу ЗНЗ № 23.
 
 
   Бібліотекар ознайомила присутніх з тематичною виставкою «Козаченьки, браття мої, лицарі звитяжні…», присвяченною знаменним датам.
    Олександр Слобоженко, який воював в 53 окремій механізованій бригаді піхоти сухопутних військ розповів про героїзм та патріотизм тих, хто кожного дня жертвуює своїм життям, здоров’ям, захищаючи нашу країну.
    Ганна Чернявська - Лауреат Всеукраїнських конкурсів, призер Київського конкурсу «Поетична весна», з натхненням прочитала свої твори,  Володимир Бичек зіграв та заспівав козацьку пісню.
    Бібліотекою було зібрано та подаровано книги для воїнів, які знаходяться на реабілітації в Українському державному медико-соціальному центрі ветеранів війни Переяслав-Хмельницького району с. Циблі.
    Тож ми вітаємо наших героїв – воїнів із святом та щиро дякуємо їм за мирне небо над нашими домівками, відвагу, мужність та героїзм!
 
 

01.10.2018

«О! Музика! Яке це, справді, диво…»
Музично-мистецький салон
 
«А хвиля музики тебе несе, гойдає.
Відносить в загадковії світи.
І вабить душу, ніжно пригортає.
Частинкою її стаєш і ти.»

Н. Красоткіна
 
У Міжнародний День музики в бібліотеці для всіх бажаючих гостинно відкрилось бібліокафе «Мистецтво-саме життя….».

Ведуча представила учасникам заходу літературу, яка розповідає про історію, розвиток українського та зарубіжного музичного мистецтва, а також презентувала   присутнім ювілейну пам’ятку до 100- річчя створення Національної капели бандуристів імені Г. Майбороди.
Активні читачі бібліотеки долучились до відзначення дати міжнародного значення.
Марина Мельникова розповіла про творчість та цікаві сторінки життя  видатного німецького композитора Якоба Мендельсона.

Сім’я Криса - професійні музиканти взяли участь у заході: Антоніна виконала на скрипці твори Вольфганга Амадея Моцарта, Орест зіграв на гітарі улюблені твори Мирослава Скорика.

«Приємним подарунком» для  читачів бібліотеки став виступ молодої талановитої бандуристки – Григорук Юлії, яка  виконала твори українського композитора – Дмитра Губ’яка.

Музика говорить з нами «своєю мовою», дарує радість, надихає на прекрасні вчинки, допомагає жити яскравіше, вселяє надію на краще.
 

06.09.2018

«Ні дня без сцени. Театральний портрет»
                                          Година мистецтва                                   
        «У творчій радості живій,
              В хвилини дивного натхнення
     Ми часто згадуєм імення
        Наталі, славної Ужвій…».

                                                                                             Ющенко О.
 
6 вересня в бібліотеці відбулась година мистецтва до 120-річчя від дня народження української актриси - Наталії Ужвій для користувачів  середнього та старшого віку.
    Бібліотекар ознайомила присутніх із біографією актриси, репертуаром, який налічує близько 213 ролей у театрі у театрі та 20 ролей у кіно.
 
 

    Користувачі із зацікавленістю подивились уривки кінострічок: «Мина Мазайло», «Багато галасу даремно», прослухали сонет Олекси Ющенка «У творчій радості», який автор присвятив Наталії Ужвій.
    Захід надихнув читачів до всебічного вивчення цікавих сторінок творчого та життєвого шляху «справжньої поетеси української сцени».
    
 

05.07.2018

«Віночок зів’ю, на воду пущу…»
Народознавча година
 
В бібліотеці відбулась народознавча година, присвячена народному святу Івана Купала.

Бібліотекар ознайомила присутніх із тематичною виставкою: «Ой на Івана та й на Купала…». Читачі із зацікавленістю прослухали розповідь про традиції та обряди святкування в різних регіонах України.
Всі охочі взяли участь у майстер-класі «Віночок зів’ю, на воду пущу…». Українські віночки справили враження на всіх!

На завершення заходу відбулась фотосесія.
 

01.07.2018

«Мандруємо музеями України…»
Віртуальна подорож
 
В День архітектури України в бібліотеці відбулась віртуальна подорож до  історико-культурного комплексу «Запорозька Січ» Національного заповідника «Хортиця», музею народної архітектури і побуту «Шевченківський гай» у Львові, «Музейного комплексу народної архітектури  і побуту Середньої Наддніпрянщини» біля міста Переяслав - Хмельницького.
 
Бібліотекар представила присутнім тематичну виставку:«Автентична  Україна». Читачі ознайомились з літературою, яка розповідає про історико – культурні комплекси України, де зібрані воєдино найцікавіші елементи архітектури, культури та народного побуту.

«Мандрівка музеями під відкритим небом» пройшла цікаво і жваво. Читачі здійснили захоплюючу подорож у минуле і дізнались про народну архітектуру і  побут українців та поділились враженнями від побаченого.
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter