Бібліотека ім. С. Олійника

26.07.2019

«Лабіринт нових книг»
Інформ - фуршет

26 липня в бібліотеці для шанувальників книги відбулась  дегустація літературних новинок «Лабіринт нових книг».
Бібліотекарі наголосили, що нова книга має неповторний запах, приємна на дотик, таємнича за змістом… Тож користувачів було запрошено на літературний «фуршет», де була представлена сучасна література, твори епатажних і традиційних, українських і зарубіжних письменників, знамениті бестселери, книжки, що недавно були екранізовані.

Тож кожному користувачеві знайшлась книга за його вподобанням.
 

11.07.2019

«Торгівля людьми - сучасне рабство»
Дискусійна лабораторія

11 липня, напередодні Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, читачі бібліотеки взяли участь в дискусійній лабораторії «Торгівля людьми - сучасне рабство» з циклу заходів «Гендерна рівність - крок в європейське майбутнє» у рамках проекту «Подолаємо гендерне насильство разом».

Бібліотекарі розповіли, що Україна одна з перших країн в світі комплексно підійшла до вирішення проблеми торгівлі людьми. Користувачі бібліотеки дізнались, що урядом було затверджено програму протидії цьому явищу, прийнято спеціальне законодавство про кримінальну відповідальність за торгівлю людьми, створено спеціалізовані підрозділи ОВС по боротьбі з цим злочином.
Не залишила нікого байдужим виставка - заклик «Не мовчи!». Учасники заходу з зацікавленістю знайомились та обговорювали представлені на виставці матеріали, що носять неординарний характер й закликають та попереджують, що небезпека торгівлі людьми для українців досить висока і тому нам треба навчитись визнавати свої проблеми і говорити про них вголос, а не мовчати.
Інформаційна акція «Не мовчи!» мала мету привернення уваги до цієї нагальної проблеми.
 

26.06.2019

«Закон на сторожі дитинства»
Година правової інформації

Напередодні святкування Дня Конституції в бібліотеку завітали вихованці дитячого садочка № 534 на годину правової інформації «Закон на сторожі дитинства».

Бібліотекарі ознайомили дітлахів з їх конституційними правами і обов’язками, змогли прищепити такі поняття, як Добро, Право та Мораль. Діти мали можливість закріпити нові знання за допомогою підбірки з мультфільмів «Великі права маленької людини».
На тематичній виставці «Право, обов’язок, свобода та відповідальність» представлені книги, які висвітлюють історію української конституції та конституційного процесу в Україні з найдавніших часів до сьогодення.
 
Пропонована література допоможе усім бажаючим розглянути основні етапи становлення та розвитку української конституційної ідеї.
 

07.06.2019

«Дружба - велика сила»
Урок дружби
 
               Напередодні Міжнародного дня друзів бібліотекарі завітали до літнього табору в ЗЗСО №207. Бібліотекарі щиро привітали дітей зі святом та розповіли, що Міжнародний день друзів, який відзначається нині, заснований саме для того, щоб ми нагадали своїм друзям про те, як вони важливі для нас. Можливо, це свято для когось стане чудовим привидом для того, щоб зателефонувати або написати друзям, а потім зібратися галасливою компанією і поділитися хорошими новинами та приємними спогадами.
                 Свято почалося. Чого тут тільки не було: веселі конкурси та розваги, вікторини та ігри, разом прочитали повчальні оповідання про дружбу, згадали чимало прислів’їв, приказок, афоризмів про друзів. Всі отримали масу позитивних емоцій та гарний настрій.   
                Святковий захід до Міжнародного дня друзів пройшов весело, цікаво та драйвово!!! 
 

30.05.2019

  «Мова. Нація. Держава.»
 Профорієнтаційний урок
 
«…без усякої іншої науки ще можна обійтися,
без знання рідної мови обійтися не можна…»
 Срезневський І.

 
  До Міжнародного дня журналіста бібліотекарі завітали в ЗЗСО №147 на профорієнтаційний урок «Мова. Нація. Держава.» за проектом «За українську мову!»
   З давніх часів виникла потреба обмінюватись інформацією, цій меті служить така дисципліна, як журналістика.
 
 

    Бібліотекарі окреслили загальні риси журналістської професії та особистості журналіста, як людини, яка відповідає за надруковане слово, наголосили на відповідальності за вибір майбутньої професії.
   Журналіст повинен пам’ятати, що державна мова – це основний засіб спілкування в усіх сферах діяльності. Свого часу говорилося: «Буде держава – буде й мова». Тож якщо хочемо мати справжню державу, подбаймо про українську мову. Без української мови не буде української держави. Школярі висловили свої враження, яким вони бачать журналіста: відповідальним, різнобічно поінформованим та розумним.
  Бібліотекарі запросили дітей до бібліотеки познайомитись з фаховою літературою.
 
 

28.05.2019

«Діти – майбутнє України»
 Інформаційна година

       Напередодні Міжнародного дня захисту дітей, бібліотекарі провели для учнів молодших класів ЗЗСО № 147 інформаційну годину «Діти - майбутнє України».
 
 

       Бібліотекарі розповіли, що 1 червня, у всьому світі традиційно відзначають Міжнародний день захисту дітей. Кожна дитина має право бути захищеною, розвиватися і навчатися для кращого майбутнього. І нині це не лише веселе свято для дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі.
          З виданнями про права дітей можна ознайомитись, скориставшись літературою, представленою на тематичній розкладці в бібліотеці.  
 

18.05.2019

«Добрі сусіди – справжнє надбання»
Бібліочаювання
 
        У день сусіда читачі бібліотеки завітали на бібліочаювання  «Добрі сусіди – справжнє надбання».
        Бібліотекарі підготували презентацію «У вимірі Людяності».
 
 

     «Ліпший сусід близький, аніж брат далекий» - так говорять в народі. Потрібно, щоб сусіди робили один одному сотні тисяч різних маленьких послуг: забирали пошту, доглядали за дітьми, щось купували в магазині. Хочеться, аби такі стосунки існували в світі. Далі бібліотекар додала, чому б тоді не почати з сусідньої квартири або ліпше з себе?
 
 

17.05.2019

«Королева французького романтизму»
Вечір портрет
 
       До бібліотеки на вечір портрет «Королева французького романтизму» присвяченому 215-річчю від дня народження Жорж Санд, французької письменниці, завітали члени клубу «Іванна».
 
 

      Бібліотекарі разом з членами клубу обговорили, що у романах письменниці створена ціла галерея образів передових жінок, які намагалися емансипуватися від гніву і приниження, в які вони були поставлені суспільством. У своїх творах Жорж Санд пропонувала ідею "вільної жінки", надавши їй можливість самій керувати своєю долею, мати рівноправні можливості з чоловіками у повсякденному житті і суспільній діяльності.

 
 

14.05.2019

«Правовий вимір гендерної рівності»
Інформаційна година

14 травня  бібліотекар  провела інформаційну годину для учнів середнього шкільного віку ЗЗСО № 213 з циклу заходів «Гендерна рівність – крок в європейське майбутнє» у рамках проекту «Подолаємо гендерне насильство разом».
 
Бібліотекар  розповіла, що сучасна людина живе у складному світі суспільних відносин, які розвиваються не стихійно, а регулюються законами. Тому міжнародною спільнотою робляться кроки для об’єднання зусиль всіх держав на боротьбу з усіма видами гендерного насильства та на припинення дискримінації людини за статевою ознакою. Для цього за останні роки були прийняті міжнародні декларації, конвенції, тощо…
Роздумам та обговоренню цього непростого завдання була присвячена інформаційна година. Школярі отримали матеріал з даної тематики.
 

11.05.2019

«Мені сорочку мати вишивала»
Тематичний вечір
 
         До бібліотеки завітали учні ЗЗСО №147 напередодні свята Дня матері, Міжнародного дня сім`ї та Дня вишиванки на тематичний вечір «Мені сорочку мати вишивала» за проектом «Україна – історія, сьогодення, майбутнє!».
 
 

       Бібліотекарі розповіли учням про історію та традиції свят, провели творчий конкурс під гаслом «У світі все починається з мами».
 
 

        Неподільний інтерес та креативність учасники проявили в театральному завданні “Сімейне коло”, де кожен талановито зіграв свою роль. Родзинкою свята стало караоке, емоційно і дуже зворушливо лунала пісня “А сорочка мамина”.
       Діти подякували за чудове свято та пообіцяли завітати до бібліотеки зі своїми батьками. 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter