Бібліотека ім. С. Олійника

01.10.2019

«Душі людської доброта»
Година спілкування

1 жовтня - День особливої уваги та шани до людей похилого віку.

В цей день бібліотекарі завітали у Київський пансіонат ветеранів праці, де мали честь привітати своїх підопічних читачів. Доброта і милосердя завжди потрібні людям, адже тепле слово і піклування ніколи не буде зайвим.
Бібліотекарі проявили турботу до найповажнішої частини суспільства та провели приємні години спілкування.
 

27.09.2019

«Легенда завжди бере верх над історією…»
Мистецький вечір

Напередодні до 175- річчя від дня народження Сари Бернар в бібліотеку на мистецький вечір «Легенда завжди бере верх над історією» завітали члени клубу «Іванна».

Бібліотекарі разом з учасниками заходу обговорили життя легендарної французької актриси Сари Бернар, ім'я якої півстоліття не сходило зі сторінок газет і журналів всього світу, а доля її була оповита легендою, яка інтригує й сьогодні.
Читачам були представлені: тематична розкладка літератури та відеоролик «Сара Бернар - велика французька актриса» про віртуозну майстерну гру на сцені актриси, яку неперевершений талант та чудовий художній смак не залишали до кінця життя.
 

26.09.2019

Бібліотека-територія нових ідей та спілкування…»
Інформаційна година
        До Всеукраїнського дня бібліотек у бібліотеку завітали учні ЗЗСО № 147 на інформаційну годину  «Бібліотека-територія нових ідей та спілкування…»
 
 

       Бібліотекарі розповіли, як наразі сучасна бібліотека є культурно-освітнім та дозвіллєвим центром для громади району.
 
 

       Цікавою родзинкою заходу стала фотосесія, яка пройшла у теплій, невимушеній творчій атмосфері показавши, що і в бібліотеці можна знайти натхнення та позитив.



 
 

26.09.2019

«Осінній цикл - українські традиції»
Народознавча година
 
     Напередодні свята «Здвиження» до бібліотеки завітали учні ЗЗСО № 213 на народознавчу годину в якій взяв участь священик Храму святих мучеників Адріана та Наталії - отець Василій.
      Отець Василій розповів, що «здвиження» - це одне з головних свят у східній християнській традиції. Походить воно з першої половини IV століття, коли у Єрусалимі було знайдено хрест, на якому розіп’яли Ісуса Христа.
 
 
 

      З цікавістю дітлахи  переглянули книжечки, які розповідають про українські свята, традиції та звичаї. На завершення зустрічі маленькі читачі отримали в подарунок книжки та солодощі.

 
 

19.09.2019

«Ми за Мир!»
Година - роздум

Напередодні Міжнародного дня миру в бібліотеці відбулася година - роздум «Ми за Мир!» для учнів ЗЗСО №147.

«МИР ПОТРІБЕН, як ніколи!» – такими словами розпочала годину – роздум бібліотекар. Міжнародний день миру дає кожному з нас заклик до примирення, порозуміння, спільної роботи. Цього дня низько схиляємо голову перед людьми, які підтримують найцінніше на цій планеті - мир, людське життя, право мати над головою мирне небо.
Школярі ознайомилися з історією свята, а також бажаючі розповіли, що знали про цей день. Бліц - опитування показало наскільки глибоко усвідомлюють діти, що Мир – головна цінність для будь-якої людини, що потрібно захищати ідеали, зміцнювати дружні відносини між державами, спільними зусиллями працювати для досягнення миру в усьому світі.
Після інтелектуального спілкування діти своїми руками зробили «голуба» - символ миру та закликали: «Нам потрібне мирне небо!», «Мир і дружба!», «Мир у всьому світі!» і з радістю прикрасили «Дерево Миру».

Тематична підбірка «Мир без війни» зацікавила юних читачів, адже представлена література актуальна як ніколи для України і для сучасного світу, який страждає від міжнаціональних конфліктів і війн.
 

20.08.2019

«І оживе добра слава, слава України»
Бібліотечний бульвар
 
      20 серпня, напередодні  Дня Незалежності України та Дня державного прапора, в бібліотеку завітали користувачі на бібліотечний бульвар «І оживе добра слава, слава України».
 
 
 

       Бібліотекарями була підготована тематична виставка «Наша вітчизна у світі єдина: велика, могутня, свята Україна». Книги немов  «розповідали»  про людей, яким ніколи не була байдужа наша Україна: починаючи з Київської Русі і до наших часів, про походження української національної символіки, багатовікові  традиції використання жовто-блакитних прапорів, тризуба, гербів на українських землях.
      Також була підготовлена доповідь – хронограф, в якій читачі відкрили для себе нові імена та більше дізнались про особистостей, про яких чули вже не раз. Їх діяльність визначила хід історії боротьби за свободу і незалежність України.
      Ми повинні пам’ятати імена всіх славетних українців, які жили і працювали на благо України в часи далекі і близькі.
 
 

02.08.2019

«Три вогники світлофора»
Гра - мотиватор

2 серпня, напередодні Міжнародного дня світлофора, в бібліотеці пройшла гра - мотиватор «Три вогники світлофора», присвячена незамінному доброму другові - світлофору.

Знайомство зі світлофором кожен з нас починає ще в дитинстві, не припиняючи цю корисну дружбу все життя. Бібліотекарі розповіли юним користувачам про історію винаходу світлофора, навчили розуміти «дорожню абетку» та ознайомили дітей з правилами поведінки автомобілістів і пішоходів.
Маленькі та дорослі користувачі з задоволенням розігрували сценки, присвячені правилам безпечної поведінки на дорозі. Щоб краще закріпити знання, які отримали під час заходу, діти взяли участь у захоплюючій грі «Дозволяється -Забороняється», в якій було запропоновано стати «дорослими» і пройти вулицями міста, не порушуючи правил дорожнього руху.
Цікавим для маленьких читачів став творчий конкурс малюнків «Мій друг світлофор».

Сподіваємося, що дітлахи «подружилися» з правилами дорожнього руху й дороги будуть для них безпечними.
 

26.07.2019

«Лабіринт нових книг»
Інформ - фуршет

26 липня в бібліотеці для шанувальників книги відбулась  дегустація літературних новинок «Лабіринт нових книг».
Бібліотекарі наголосили, що нова книга має неповторний запах, приємна на дотик, таємнича за змістом… Тож користувачів було запрошено на літературний «фуршет», де була представлена сучасна література, твори епатажних і традиційних, українських і зарубіжних письменників, знамениті бестселери, книжки, що недавно були екранізовані.

Тож кожному користувачеві знайшлась книга за його вподобанням.
 

11.07.2019

«Торгівля людьми - сучасне рабство»
Дискусійна лабораторія

11 липня, напередодні Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, читачі бібліотеки взяли участь в дискусійній лабораторії «Торгівля людьми - сучасне рабство» з циклу заходів «Гендерна рівність - крок в європейське майбутнє» у рамках проекту «Подолаємо гендерне насильство разом».

Бібліотекарі розповіли, що Україна одна з перших країн в світі комплексно підійшла до вирішення проблеми торгівлі людьми. Користувачі бібліотеки дізнались, що урядом було затверджено програму протидії цьому явищу, прийнято спеціальне законодавство про кримінальну відповідальність за торгівлю людьми, створено спеціалізовані підрозділи ОВС по боротьбі з цим злочином.
Не залишила нікого байдужим виставка - заклик «Не мовчи!». Учасники заходу з зацікавленістю знайомились та обговорювали представлені на виставці матеріали, що носять неординарний характер й закликають та попереджують, що небезпека торгівлі людьми для українців досить висока і тому нам треба навчитись визнавати свої проблеми і говорити про них вголос, а не мовчати.
Інформаційна акція «Не мовчи!» мала мету привернення уваги до цієї нагальної проблеми.
 

26.06.2019

«Закон на сторожі дитинства»
Година правової інформації

Напередодні святкування Дня Конституції в бібліотеку завітали вихованці дитячого садочка № 534 на годину правової інформації «Закон на сторожі дитинства».

Бібліотекарі ознайомили дітлахів з їх конституційними правами і обов’язками, змогли прищепити такі поняття, як Добро, Право та Мораль. Діти мали можливість закріпити нові знання за допомогою підбірки з мультфільмів «Великі права маленької людини».
На тематичній виставці «Право, обов’язок, свобода та відповідальність» представлені книги, які висвітлюють історію української конституції та конституційного процесу в Україні з найдавніших часів до сьогодення.
 
Пропонована література допоможе усім бажаючим розглянути основні етапи становлення та розвитку української конституційної ідеї.
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter