Бібліотека ім. С. Олійника
14.12.2018«Є право – є надія»
Юридична консультація До бібліотеки на юридичну консультацію з спеціалістом Центру у справах сім`ї та жінок Деснянського району завітали члени клубу «Іванна».
Учасники заходу висловили юристу свою щиру подяку за те, що вона допомогла визначити шляхи вирішення їх проблем. 11.12.2018«День Збройних сил України – це мужності й геройства свято»
Профорієнтаційна бесіда До бібліотеки завітали учні 10 класу ЗЗСО № 147 на профорієнтаційну бесіду «День Збройних сил України – це мужності й геройства свято» за проектом «В життя зі школи стежку обираємо» з представником Деснянського районного військового комісаріату.
Юні читачі разом з бібліотекарем розглянули виставку «В життя зі школи стежку обираємо», мета якої - допомогти молодій людині визначити свій професійний шлях, розібратися у своїх інтересах і здібностях. Дмитро Леонідович розповів, що у військових колективах збройних сил на юнаків чекають широкі можливості професійної реалізації, фізичного вдосконалення та соціального захисту. За відгуками школярів, зустріч виявилася дуже цікавою та пізнавальною: отримана інформація на порозі дорослого життя допоможе надалі у самовизначенні при виборі професії. 05.12.2018«Подумай про майбутнє – обери життя»
Урок – застереження 5 грудня до бібліотеки завітали учні 8 класу ЗЗСО № 147 на урок – застереження «Подумай про майбутнє – обери життя», присвячений до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.
Важливо навчитись не тільки самостійно приймати рішення, але й усвідомлювати відповідальність за своє життя. За допомогою виставки – заклик «Подумай про майбутнє» бібліотекарі разом з учнями зробили висновок, що здоров` я - одне з основних джерел щасливого та повноцінного життя, а чистота у взаєминах - найкращі методи профілактики СНІДУ. 04.12.2018«Українське козацьке бароко в культовій архітектурі»
Історико-мистецький екскурс До бібліотеки завітали учні 5 класу ЗЗСО №147 на історико-мистецький екскурс «Українське козацьке бароко в культовій архітектурі» за проектом ЦБС «Пам’ятай! Відроди! Збережи!».
Бібліотекарі розповіли юним користувачам, що у бароковій архітектурі втілено найвищі мистецькі досягнення доби. Цей стиль часто називають «козацьким», оскільки в культурі потужно виявилися козацький дух, козацький характер, козацькі смаки. Про літературні джерела з даної теми учні дізнались, ознайомившись з виставкою «Від прекрасного – до вічного» та тематичною підбіркою «Козацьке бароко». 30.11.2018«Письменник з душею істинного українця»
Вечір – портрет
30 листопада на вечір-портрет до 240-річчя від дня народження Г. Ф. Квітки - Основя`ненка завітали в бібліотеку члени клубу «Іванна».
Разом з бібліотекарями читачі згадали творчість першого українського прозаїка, талановитого драматурга, засновника соціально-побутової комедії. Головним творчим принципом Квітки - Основя`ненка було те, що він «писав з натури», як письменник та літературний критик активно виступав на захист художніх особливостей української літературної мови. Його творчий доробок здобув визнання сучасників та зберіг свою літературну цінність і до наших днів. Всім учасникам заходу припала до душі тематична розкладка «Від містичного – до реального». 27.11.2018«Скажемо «Ні!» насильству над жінками»
Круглий стіл У бібліотеці відбулось засідання круглого столу за проектом «Подолаємо гендерне насилля разом» з питань гендерного насильства та протидії йому. До бібліотеки завітали юнаки, щоб взяти участь в обговоренні важливих проблем.
Разом з бібліотекарем читачі розглянули витоки гендерного насилля над жінками, які закладені у звичаях суспільства, у системі норм і правил, які передбачають для чоловіків і жінок визначену поведінку. За допомогою тематичної виставки «Гендерна рівність – крок у європейське майбутнє» усі учасники мали змогу розглянути низку правових актів, таких як: «Цілі Розвитку Тисячоліття», «Загальна декларація людини, Конвенцію «Про ліквідацію усіх форм дискримінації щодо жінок», Амстердамську угоду тощо. 19.11.2018«Архітектори, які будували наше місто»
Краєзнавча година В бібліотеку ім. С. Олійника завітали учні 5 класу ЗЗСО №147 на краєзнавчу годину «Архітектори, які будували наше місто» за проектом «Пам’ятай! Відроди! Збережи!».
Разом з бібліотекарем юні читачі розглянули історію архітектури Києва від Київської Русі до сьогодення. В цьому їм допомогла тематична виставка та презентація. Учні виразили побажання на подальші цікаві зустрічі про рідне місто у бібліотеці! 09.11.2018«Професія фахівця з правових знань завжди почесна»
Профорієнтаційне заняття
В бібліотеці відбулось профорієнтаційне заняття за проектом «В життя зі школи стежку обираємо» для учнів 10 класу ЗЗСО № 147.
Бібліотекарі презентували учасникам заходу тематичну інформаційну виставку. 30.10.2018«Книги, які варто прочитати…»
День нової книги Кожна нова книга в бібліотеці - це подія, це завжди таємниця і нове знайомство, здатне принести ні з чим незрівнянне задоволення.
У бібліотеці пройшов День нової книги «Книги, які варто прочитати…» для різних категорій читачів. Запрошуємо всіх до бібліотеки та сподіваємося, що ви знайдете для себе багато цікавих новинок! 26.10.2018«Дивовижний світ мереживних візерунків»
Мистецький вечір
Петриківський розпис - самобутній пласт культури українського народу, визнаний у світі, як феномен національного мислення та художнього уявлення.
26 жовтня в бібліотеку завітали на мистецький вечір «Дивовижний світ мереживних візерунків» члени клубу «Іванна». Бібліотекарі підготували презентацію «Петриківський розпис», витоки якого сягають з давнини та зберігають тісний зв'язок з традиціями народної творчості минулого і набувають нового змісту, нових якостей і рис сьогодення. Цікавою родзинкою презентації стала розповідь про відому художницю з Петриківців Галину Назаренко, яка розписала храм у Києві, присвячений великомученику Юрію (Георгію) Переможцю у петриківському стилі. Розпис у храмі відповідає християнським канонам і звичаям, тож кожна квітка і колір мають своє символічне значення. Своє бачення про художницю Галину Назаренко, майстриню пензля, висловили також наші користувачі, захоплюючись її унікальним даром, сприйняттям навколишнього світу. Тематична підбірка «Петриківські орнаменти крізь час…» допомогла читачам дізнатись, як оволодіти всіма «секретами» народного розпису й виконувати його так, як це вміють уславлені майстрині. Мистецтво Петриківського розпису стало своєрідним «брендом» України, який заслуговує на світове визнання. |