Бібліотека ім. С. Олійника

13.11.2023

      У бібліотеці ім. С. Олійника відбувся тренінг з домедичної допомоги «Тактична медицина». На заході була присутня опіковий хірург Мойса Марія Миколаївна, яка розповіла та продемонструвала на практиці декілька способів накладання компресійних пов’язок на рану, прийоми тампонування глибоких ран, методи використання гемостатичних препаратів.
 
 
 

   На тренінгу розглянули, які речі мають завжди бути у аптечці, як ефективно ними користуватися. Навчали гостей основним принципам тактичної медицини, продемонстрували накладання турнікету, розповіли про наявну у бібліотеці літературу, якою вони зможуть поглибити ці знання. Навички першої медичної допомоги є необхідними для кожного, особливо в умовах війни. По завершені тренінгу кожен учасник отримав важливі знання, які можуть стати потрібними у непередбачуваних обставинах.
 
 

26.10.2023

   З нагоди Дня української писемності та мови бібліотека ім. С. Олійника завітала до школи № 147 на мовознавчий марафон «Слово заради майбутнього».
 
 
 
   Бібліотекарі розповіли, що мова пройшла різні шляхи творення, так деякі з них взяли початок у народних обрядах і віруваннях, адже мова – одне із багатьох див, створених людьми. Юні користувачі з ентузіазмом прийняли участь в марафоні, який допоміг сформувати розуміння того, що українська мова – наш скарб без якого не може існувати ні народ, ні Україна, як держава.
 
 
 
 
   Під час мовознавчого змагання пролунало багато українських пісень про рідну мову, віршів, загадок та легенд.
    На майстер-класі діти в жовто-блакитних фантазіях відобразили гордість за нашу країну.
 

11.10.2023

 
З нагоди Міжнародного дня дівчат бібліотека ім. С. Олійника завітала до учнів школи № 147 на годину роздум «Дівчата у світі: маленькі історіі великих вчинків». Бібліотекарка розповіла захоплюючі історіі з життя юних дівчаток та привела приклади успішних жінок, які досягли великих цілей, зробили важливий внесок у різні сфери діяльності, про жінок-вчених, якими пишається весь світ. Бажаючі поділились своїми думками щодо прав та проблем дівчат. Під час тренінгу «Як стати впевненою в собі?» учасники вивчали та розвивали навички самовпевненості. Практичні вправи навчали реагувати на страхи та незручності і бути сильнішими в майбутньому.
 
 

05.10.2023

 
В бібліотеці ім. С. Олійника був створений мистецький простір «Магія рукоділля та культурного спадку» за участю членів  клубу «Іванна». Відвідувачі мали нагоду розглянути красу та деталі представлених полотен, які втілюють в собі багато вікових традицій. Майстрині поділилися досвідом та дали практичні поради в створенні особистих робіт.
Бібліотекарі розповіли про розмаїття декоративного мистецтва, де художнє вишивання посідає одне з провідних місць. Дякуємо кожному хто взяв участь у цій творчій годині.
 

02.10.2023

 
З нагоди Дня Захисників та Захисниць України та ушанування спадщини українського козацтва в бібліотеці С. Олійника для школярів школи № 147 пройшов історичний мікс «Україна – колиска козацької волі», під час якого читачі дізналися багато цікавої інформації про виникнення козацтва, про мужніх та незламних воїнів сьогодення, які ціною власного життя виборюють майбутнє України. Учні прийняли активну участь у вікторині «Знай своїх Захисників і Захисниць», де мали чудову можливість не тільки позмагатися, але й поглибити свої знання та висловити вдячність тим, хто захищає і готовий стояти на варті захисту нашої країни. Діти проявили свою творчість в малюнках та продемонстрували своє бачення справжніх героїв.
 
 

15.09.2023

     У рамках проєкту «Жіночий вимір перемоги» у бібліотеці ім. С. Олійника до Міжнародного дня рівної оплати праці пройшла година спілкування «Жіноче лідерство в історії та сучасності: надбання та виклики». Бібліотекарі розповіли про історії успіху, як жінки досягають великих висот у різних галузях, про незвідані горизонти жіночого лідерства та впливу.
 
 

   Під час заходу відбулася захоплююча дискусія, де з учасниками розглянули актуальне питання про рівність в оплаті праці, що це не лише справедливо, але й сприяє розвитку суспільства в цілому. Провели тренінг «Розвиток лідерських навичок : кроки до успіху», спрямований на підвищення усвідомленості та активної участі у питаннях гендерної рівності, де учасники заходу дізнались про практичні кроки, які кожен може зробити, щоб сприяти рівній оплаті праці.
 
 

     Кожен із учасників поділився своїми враженнями від тренінгу та обґрунтував свою власну думку, щодо гендерної рівності та підтримки жіночого лідерства у громаді.
 
 

01.09.2023

 
Бібліотека ім. С. Олійника разом з військовими провели патріотичний ранок «Україна та її герої» до Дня знань для учнів школи № 207. Школярі відкрили  для себе багатогранний світ українського патріотизму та національної гордості. Дітлахи ознайомились з книжками та ділились своїми враженнями. Також маленькі українці заспівали для захисників Гімн України і хвилиною мовчання вшанували тих, хто поклав своє життя заради майбутнього та незалежної України!
Під час заходу діти мали змогу дізнатися більше про історію та культуру України, а також виразити свої почуття гордості за нашу країну.
 

27.06.2023

    Для користувачів бібліотеки ім. С. Олійника пройшов інфомікс «Конституція – оберіг нашої державності», під час якого присутні обговорювали історію та важливі актуальні положення основного Закону держави, який має найвищу юридичну силу.
 
 

 
 
    Під час заходу відбулася дискусія «Ми українці – єдиний народ» про роль Конституції в сучасному житті, про права та обов'язки громадян за Конституцією, про захист своїх прав у повсякденному житті в умовах воєнного стану. 
 

16.06.2023

   До Міжнародного дня боротьби з сексуальним насильством пройшла дискусія з молоддю «Насильству немає виправдання» про запобігання сексуальному насильству та підтримку жертв в умовах конфлікту.
 
 
 
   Під час заходу відбувся тренінг «Зміцнення навичок самозахисту» де учасники отримали практичні поради, які допоможуть захистити себе в разі потенційно небезпечних ситуацій, а також як надати підтримку тим, хто став жертвою сексуального насильства.
 
 

   Бібліотекарі наголосили на неприпустимості і неправомірності насильства та підвищення усвідомленості молоді в такій важливій темі. 

 

12.06.2023

 
У бібліотеці ім. С. Олійника відбулась презентація книг «Література у вогні війни» та обговорення «Роль воєнної літератури в сучасному світі». Захід нагадав нам всім про тих, завдяки кому ми маємо змогу жити - на підтримку воїнів та задля вшанування пам`яті тих, хто боровся за мир в Україні. Під час презентації відвідувачі бібліотеки ознайомились з сучасною воєнною літературою та мали змогу обрати книжки для себе та рідних.
 
 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter