Бібліотека ім. С. Олійника

Вірменьська культура

4.07.2011

 alt З 1 по 4 липня в Україні проходили дні культури республіки Вірменія. З нагоди цієї події в бібліотеці ім. С. Олійника відбулася літературна бесіда „Маленькі етюди про кохання та жіночу вірність” за творами видатного вірменського письменника Стефана Зорьяна. В заході взяли участь 11 осіб, в основному жінки. Присутні ознайомилися з творчістю відомого майстра історичних романів, оповідань та повістей на сучасну тематику. Але більше вразили присутніх його обробки вірменських народних казок, що прозвучали в записах  Армена Джигарханяна. В цих казках, які розраховані не лише на дитячу аудиторію, читачі побачили відгуки декількох епох. Бесіда супроводжувалася показом слайдів про творчий шлях С. Зорьяна та виданнями його книжок. На завершення бібліотекар Гребенчук Т. В. Провела огляд літератури, представленої на тематичній розкладці.


 

 

Пріоритет – чисте довкілля

 
16.04.2011
 
  16 квітня в Україні відзначається День довкілля. В бібліотеці ім. С. Олійника 21 квітня відбулася інформаційна година „Пріоритет – чисте довкілля”. 
   Розпочався захід бесідою про сучасний стан та проблеми охорони довкілля. Учасники, а серед них були люди різних поколінь,  ще раз пересвідчилися, що збереження людської цивілізації залежить від наших знань про природу і дій, спрямованих на поліпшення навколишнього середовища. Багато корисного пізнали присутні з матеріалів однойменної тематичної викладки з книг та періодичних статей. Найбільше зацікавили присутніх „Екологічний атлас Києва” та книга І. К. Латиша та І. А. Падалки „Перлини України”, в якій порушуються  питання збереження природних багатств країни для майбутніх поколінь. Довго читачі бібліотеки обговорювали  наболілі питання: наслідки Чорнобильської трагедії, аварії на Японський  АЕС та інші… 

 


 

Брати Ге. В чому істина?

23.03.2011

Брати Ге. В чому істина?

  Мистецька година „Брати Ге. В чому істина?”, присвячена ювілейним датам братів  Ге: Миколи Миколайовича  та   Івана Миколайовича, відомим українським митцям, пройшла 23 березня в бібліотеці імені С. Олійника.  Учасників заходу, членів жіночої спільноти бібліотеки, об’єднала любов до прекрасного. Вже не перший  раз вони беруть участь в святі мистецтв. Присутні мали нагоду познайомитися з життєвим шляхом талановитих братів, здійснити віртуальну подорож по музеях світу, де зберігаються  шедеври живопису  пензля  Миколи Ге.

  Дізналися присутні й про творчий доробок молодшого брата, зокрема про Івана Ге – драматурга. Подивилися фільм про дитинство та юні роки братів, які пройшли на Чернігівщині.  На закінчення заходу  був  проведений  огляд літератури, представленої  на  тематичній розкладці. Захід пройшов в рамках проекту «Відкриваємо Україну».
 
 title
 
 
 

В бібліотеці ім. С.Олійника пройшла година – спомин „У вічній пам’яті народній не завершилася війна"

7.05.2010

У вічній пам’яті народній не завершилася війна

  У бібліотеці ім. С. Олійника пройшла година-спомин „У вічній пам’яті народній не завершилася війна”, присвячена 65-йрічниці перемоги у Великій Вітчизняній війні. В заході взяло участь 16 учнів загальноосвітньої школи № 213. Присутні вшанували пам’ять загиблих воїнів хвилиноюмовчання, а потім ще раз згадали ті буремні воєнні роки. Адже чим далі віддаляєнас час від подій тієї війни, тим вагомішим постає перед сучасникамибезсмертний подвиг покоління, яке розгромило фашизм і врятувало людство відрабства.
  Під час заходу звучали записи пісень „Священная война”,  „Пісня про Дніпро”,"День победы”.
  Війна – завжди прокляття, завжди біль людський. З цією думкою, із закликом боротисяза мир у всьому світі завершила годину учениця Дарія Герасименко, прочитавши вірш „Народи! Пильнуйте мир”.
 

 

Про серйозне – жартома

08.04.2010

Про серйозне – жартома 

  

  З нагоди дня народження Степана Олійника, українського поета – гумориста, в бібліотеці пройшла година гумору ”Про серйозне – жартома”.
  З нагоди дня народження Степана Олійника, українського поета – гумориста, в бібліотеці пройшла година гумору ”Про серйозне – жартома”.Присутні ще раз поринули у світ народної сміхової культури: байок, анекдотів, прислів’їв та приказок. Звучали записи жартівливих творів Григорія Квітки - Основ’яненка, Степана Руданського у виконанні Народного артиста України Анатолія Паламаренка.
Також звучали фрагменти запису гумористичних оповідок Остапа Вишні, Павла Глазового та Євгена Дударя – майстрів слова, які продовжили традиції класиків українського гумору.
  Життєві історії Степана Олійника супроводжувалися його віршами у виконанні працівників бібліотеки та учасників заходу. Так, читачі бібліотеки Г.А.Арестова прочитала славнозвісну „Дорогу даму”, а В.С.Клюєва – „Номенклатурного Мацапуру”, а на закінчення вечора - Якименко М. А. прочитав гуморески Степана Івановича „Сам себе перехитрив”, „У клубі” та декілька власних творів.  

 

 alt
 alt
 

Поезія – це свято, як любов (Олійника)

 
  19 березня  в бібліотеці імені Степана Олійника з нагоди 80-річчя від дня народження Л. В. Костенко, української поетеси та громадської діячки, пройшла година поезії „Поезія – це свято, як любов”.  В заході брали участь учні 147-ї загальноосвітньої школи. Присутні мали нагоду ближче доторкнутися до  життєвого та творчого шляху талановитого майстра слова. Адже під час заходу звучали записи віршів у виконанні самої поетеси, демонструвалися фотокартки з її архіву.
   Багато віршів Ліни Костенко покладено на музику, то ж звучали записи її пісень у виконанні відомої співачки Зої Слободян. Не залишили байдужими учнів уривки з поеми Ліни Василівни „Маруся Чурай” у виконанні артистки Нелі Даниленко.  Закінчилася година оглядом літератури та презентацією бібліографічного покажчика „Життя іде і все без коректур”, який склали  працівники ЦРБ №141 до ювілею поетеси. 

 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter