Бібліотека ім. С. Олійника

30.03.2012

alt30 березня в бібліотеці ім. С. Олійника відбулося засідання жіночого клубу „Іванна”. Літературний вечір „Рябиновый вкус на губах”, присвячений творчості російської поетеси Марини Цвєтаєвої, пройшов у рамках проекту „Відкриваємо Україну”. Життя та творчість видатної поетеси тісно пов’язане з Кримом. Ще будучи дівчинкою, Марина навчалася в Ялтинській жіночій гімназії. Пізніше, у 1911 – 1917 роках, неодноразово гостювала на дачі Максиміліана Волошина в Коктебелі, там же познайомилася зі своїм чоловіком, С. Ефроном. То ж тема  Криму дуже часто звучить у творчості поетеси. В Криму написані: „Над Феодосией угас...” ,„Я с вызовом ношу его кольцо” та інші ліричні твори, які читали учасниці вечора. До сліз схвилював присутніх вірш „Идёшь, на меня похожий ...” у виконанні активістки клубу Клюєвої В. С. Цікаво було побувати за допомогою слайд-  шоу та titleрозповіді бібліотекарів в будинку, де проходило дитинство Марини. Вразили приtitleсутніх фрагменти художнього фільму М. Казакова «Очарование зла», була проведена віртуальна екскурсія залами музею  сестер  Цвєтаєвих у Феодосії. Закінчився вечір романсами та піснями сучасних авторів на вірші М. Цвєтаєвої, що сприяло виникненню задушевної та відвертої атмосфери. Розходилися неохоче,  але треба готуватися до нового засідання. Рішенням учасниць воно буде присвячене 100 річному ювілею музею, якій заснований батьком поетеси Іваном Володимировичем Цветаєвим.


 

 

14.02.2012

Під звуки увертюри до опери М.Лисенка, яка була улюбленою у співачки Київського театру опери та балету Народної артистки Української РСР та СРСР Марії Іванівни Литвиненко – Вольгемут, 14 лютого в бібліотеці ім. С. Олійника розпочався музичний вечір „Щастя жити в мистецтві.»… 120 років минуло з Дня  народження  актриси але яскраві партії, позначені національним колоритом та українські народні пісні в її виконанні до цих пір є взірцем для молодих співачок. . Учасники заходу, із  жіночого клубу «Іванна», почули розповідь про життєвий та творчий шлях великої співачки, прослухали   дует Одарки і Карася у виконанні Марії Іванівни та її партнера І. С. Паторжинського , народні пісні. З задоволенням подивилися прихильники творчості актриси уривок з фільму «Запорожець за Дунаєм», де вона знялась в ролі Одарки (1953). Саме в цій ролі й виліпив її  скульптор І. Кавалерідзе. Фото цього шедевру прикрашало зал  бібліотеки під час заходу.

На закінчення всі присутні одноголосно виявили бажання переглянути ще і фільм  „Наталка – Полтавка”, в якому партію Наталки також виконує М. І. Литвиненко – Вольгемут. Після демонстрації фільму однойменний твір Г. Ф. Квітки – Основ’яненка став бестселером. Читачам захотілося згадати першоджерело опери і  книги були розібрані.      


 alt 

 

27.01.2012

«Мадонна», «Ты меня любиш», «Ненаглядный мой» – слова цих пісень тронули душу кожного хто їх чув. А написані вони одним автором – Риммою Казаковою.

27 січня в бібліотеці ім. С.Олійника відбувся поетичний вечір „Быть женщиной, что это значит?”, присвячений 80-річному ювілею відомої російської поетеси Римми Казакової. Учасники заходу, члени клубу „Іванна”, мали нагоду ще раз згадати неперевершені рядки віршів великої поетеси, почути записи пісень на її слова, які звучали у виконанні відомих артистів. Зацікавлено слухали відвідувачі про маловідомі сторінки життя Римми Федорівни, подивилися фрагменти з кінострічки, прослухали бібліографічний огляд. На закінчення вечора гості бібліотеки читали вірші, які пам’ятають ще змолоду: «Мы молоды», «Этюды об отцах и детях», «Страна Любовь», «Быть женщиной».Сюрпризом для прихильників таланту поетеси пролунала розповідь читачки Лук’янової Н.К., яка продемонструвала фотокартки та поділилася своїми враженнями від зустрічі з поетами – шестидесятниками: Р.Казаковою, Євгеном Євтушенко та іншими літераторами, – зустріч відбулася на поетичному вечорі в Політехнічному музеї в Москві. Ці вечори, засновані понад 100 років тому, відомі віршами в авторському виконанні, відродила в 60-ті роки та зробила традиційними поетеса, добра, чуйна людина Римма Федорівна Козакова.

 

alt altalt

 

Софія Київська – символ духовного надбання українського народу

15.09.2011

15 вересня в бібліотеці ім. С.Олійника в рамках проекту „Відкриваємо Україну” відбувся захід „Софія Київська – символ духовного надбання українського народу” за романом  Павла Загребельного „Диво”.  Присутні почули оповідь краєзнавця-любителя Шунько Є.С.   про найкоштовнішу перлину українського зодчества – Софію Київську, яка своєю величчю і незнищенністю підпирає українське небо. Небо духовності. Бібліотекар Маєвська І. В. провела огляд літератури, представленої на тематичній полиці „Собор української душі”.   Вечір супроводжувався демонстрацією слайдів з видами храму, прослуховуванням аудіо книги видатного українського письменника Павла Загребельного «Диво». Гості відчули, як рядок за рядком умілою рукою майстра створювався твір, що став літературною сенсацією.  Присутні  після заходу ще тривалий час обговорювали майстерність автора книги та інші  твори про Софію. 
 alt
 alt
 
 

Вірменьська культура

4.07.2011

 alt З 1 по 4 липня в Україні проходили дні культури республіки Вірменія. З нагоди цієї події в бібліотеці ім. С. Олійника відбулася літературна бесіда „Маленькі етюди про кохання та жіночу вірність” за творами видатного вірменського письменника Стефана Зорьяна. В заході взяли участь 11 осіб, в основному жінки. Присутні ознайомилися з творчістю відомого майстра історичних романів, оповідань та повістей на сучасну тематику. Але більше вразили присутніх його обробки вірменських народних казок, що прозвучали в записах  Армена Джигарханяна. В цих казках, які розраховані не лише на дитячу аудиторію, читачі побачили відгуки декількох епох. Бесіда супроводжувалася показом слайдів про творчий шлях С. Зорьяна та виданнями його книжок. На завершення бібліотекар Гребенчук Т. В. Провела огляд літератури, представленої на тематичній розкладці.


 

 

Пріоритет – чисте довкілля

 
16.04.2011
 
  16 квітня в Україні відзначається День довкілля. В бібліотеці ім. С. Олійника 21 квітня відбулася інформаційна година „Пріоритет – чисте довкілля”. 
   Розпочався захід бесідою про сучасний стан та проблеми охорони довкілля. Учасники, а серед них були люди різних поколінь,  ще раз пересвідчилися, що збереження людської цивілізації залежить від наших знань про природу і дій, спрямованих на поліпшення навколишнього середовища. Багато корисного пізнали присутні з матеріалів однойменної тематичної викладки з книг та періодичних статей. Найбільше зацікавили присутніх „Екологічний атлас Києва” та книга І. К. Латиша та І. А. Падалки „Перлини України”, в якій порушуються  питання збереження природних багатств країни для майбутніх поколінь. Довго читачі бібліотеки обговорювали  наболілі питання: наслідки Чорнобильської трагедії, аварії на Японський  АЕС та інші… 

 


 

Брати Ге. В чому істина?

23.03.2011

Брати Ге. В чому істина?

  Мистецька година „Брати Ге. В чому істина?”, присвячена ювілейним датам братів  Ге: Миколи Миколайовича  та   Івана Миколайовича, відомим українським митцям, пройшла 23 березня в бібліотеці імені С. Олійника.  Учасників заходу, членів жіночої спільноти бібліотеки, об’єднала любов до прекрасного. Вже не перший  раз вони беруть участь в святі мистецтв. Присутні мали нагоду познайомитися з життєвим шляхом талановитих братів, здійснити віртуальну подорож по музеях світу, де зберігаються  шедеври живопису  пензля  Миколи Ге.

  Дізналися присутні й про творчий доробок молодшого брата, зокрема про Івана Ге – драматурга. Подивилися фільм про дитинство та юні роки братів, які пройшли на Чернігівщині.  На закінчення заходу  був  проведений  огляд літератури, представленої  на  тематичній розкладці. Захід пройшов в рамках проекту «Відкриваємо Україну».
 
 title
 
 
 

В бібліотеці ім. С.Олійника пройшла година – спомин „У вічній пам’яті народній не завершилася війна"

7.05.2010

У вічній пам’яті народній не завершилася війна

  У бібліотеці ім. С. Олійника пройшла година-спомин „У вічній пам’яті народній не завершилася війна”, присвячена 65-йрічниці перемоги у Великій Вітчизняній війні. В заході взяло участь 16 учнів загальноосвітньої школи № 213. Присутні вшанували пам’ять загиблих воїнів хвилиноюмовчання, а потім ще раз згадали ті буремні воєнні роки. Адже чим далі віддаляєнас час від подій тієї війни, тим вагомішим постає перед сучасникамибезсмертний подвиг покоління, яке розгромило фашизм і врятувало людство відрабства.
  Під час заходу звучали записи пісень „Священная война”,  „Пісня про Дніпро”,"День победы”.
  Війна – завжди прокляття, завжди біль людський. З цією думкою, із закликом боротисяза мир у всьому світі завершила годину учениця Дарія Герасименко, прочитавши вірш „Народи! Пильнуйте мир”.
 

 

Про серйозне – жартома

08.04.2010

Про серйозне – жартома 

  

  З нагоди дня народження Степана Олійника, українського поета – гумориста, в бібліотеці пройшла година гумору ”Про серйозне – жартома”.
  З нагоди дня народження Степана Олійника, українського поета – гумориста, в бібліотеці пройшла година гумору ”Про серйозне – жартома”.Присутні ще раз поринули у світ народної сміхової культури: байок, анекдотів, прислів’їв та приказок. Звучали записи жартівливих творів Григорія Квітки - Основ’яненка, Степана Руданського у виконанні Народного артиста України Анатолія Паламаренка.
Також звучали фрагменти запису гумористичних оповідок Остапа Вишні, Павла Глазового та Євгена Дударя – майстрів слова, які продовжили традиції класиків українського гумору.
  Життєві історії Степана Олійника супроводжувалися його віршами у виконанні працівників бібліотеки та учасників заходу. Так, читачі бібліотеки Г.А.Арестова прочитала славнозвісну „Дорогу даму”, а В.С.Клюєва – „Номенклатурного Мацапуру”, а на закінчення вечора - Якименко М. А. прочитав гуморески Степана Івановича „Сам себе перехитрив”, „У клубі” та декілька власних творів.  

 

 alt
 alt
 

Поезія – це свято, як любов (Олійника)

 
  19 березня  в бібліотеці імені Степана Олійника з нагоди 80-річчя від дня народження Л. В. Костенко, української поетеси та громадської діячки, пройшла година поезії „Поезія – це свято, як любов”.  В заході брали участь учні 147-ї загальноосвітньої школи. Присутні мали нагоду ближче доторкнутися до  життєвого та творчого шляху талановитого майстра слова. Адже під час заходу звучали записи віршів у виконанні самої поетеси, демонструвалися фотокартки з її архіву.
   Багато віршів Ліни Костенко покладено на музику, то ж звучали записи її пісень у виконанні відомої співачки Зої Слободян. Не залишили байдужими учнів уривки з поеми Ліни Василівни „Маруся Чурай” у виконанні артистки Нелі Даниленко.  Закінчилася година оглядом літератури та презентацією бібліографічного покажчика „Життя іде і все без коректур”, який склали  працівники ЦРБ №141 до ювілею поетеси. 

 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter